Kısır mıyız ?

Evlilik ve cinsel yaşamınızla ilgili soru ve düşüncelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz.
crazy96
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Kısır mıyız ?

Mesaj gönderen crazy96 »

millexplorer yazdı:
crazy96 yazdı:
millexplorer yazdı:Proxeed pahalı bir takviye, bence evlenmeden 6 ay önce başlasan daha iyi olur.
Şuanlik baslamis bulundum ama mesela kullandim biraktim degerler bozulur mu hemen yoksa iyi bir dereceye getirip duruyor mu onu merak ettim
Vücudun ürettiği hücre sayısı kişiden kişiye değişir, bazı etkenler bunu artırabilirde düşürebilirde, benim tahminim bu vitamin takviyesini bırakınca sperm değerleri fabrika ayarlarınıza geri dönecek. Dediğim gibi sadece bu tahminden ibaret.
teşekkür ederim siz kullanıp olumlu sonuc aldınız mı peki evli misiniz bende ilk defa test yaptırdım sayı 27 milyon çıktı ama dısa bosalma oldu kapta biraz onunda etkisi olabilir doktor tekrarlarız dedi gitmedim motilite 78 canlılık yani hareketlilikle normale yakın ama normal yapılı olanlar düşük işte morfoloji 3 sanırım enfeksiyondan mıdır nedendir en iyisi testi tekrar etmek
millexplorer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen millexplorer »

Evet kullandım, bana sperm sayısında ve ereksiyonda çok faydası oldu. Başarılı bir hamilelik için ileri hareketlilik ve morfoloji önemli olduğu söylendi. Yani hareketli ve düzgün yapıdaki spermler daha başarılı. Prostatit tedavisi sonrası 4 sene sonra eşim hamile kaldı.
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

4 yıl uzun bi sureymis gercekten bakteriye gore mi tedavi aldiniz lokosite gore mi sizinde menide sarımsı renk koyuluk falan varmiydi
eray36

Mesaj gönderen eray36 »

Kısırlık ihtimaller içinde var ama kesin değil
Yedek
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Yedek »

eray36 yazdı:Kısırlık ihtimaller içinde var ama kesin değil
9 ay oldu çocuğum olmadı daha 23 yaşındayım. Roaccutane içip bu hastalığa yakalanmadan önce meni dört dörtlüktü. Şimdi sarımsı , sulu ve bazen jöle gibi kıvamlı. Prostatit kaynaklı kısırlık geçici midir acaba ?
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

Yedek yazdı:
9 ay oldu çocuğum olmadı daha 23 yaşındayım. Roaccutane içip bu hastalığa yakalanmadan önce meni dört dörtlüktü. Şimdi sarımsı , sulu ve bazen jöle gibi kıvamlı. Prostatit kaynaklı kısırlık geçici midir acaba ?
Geçici
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

Yedek yazdı:
Spermiogram yaptirdiniz mi en guzel sonucu o verir
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

Yedek yazdı:
Sende ki bu meni probleminin aynisini bende yasiyorum suan bu arada az gelme durumuda varmi
Yedek

Mesaj gönderen Yedek »

crazy96 yazdı:
Yedek yazdı:
Sende ki bu meni probleminin aynisini bende yasiyorum suan bu arada az gelme durumuda varmi
az değil çok şükür
Yedek

Mesaj gönderen Yedek »

crazy96 yazdı:
Yedek yazdı:
az derken ne kadar süre boşalmadıktan sonra az ?
efsane2036

Olmuyoriste yazdı:Yeni üye oldum imla yada yazım yanlışlarım olursa şimdiden özür dilerim...
Bir yıla yakındır okuyorum,sanki kendim üyeymişim gibi sık sık giriyorum siteye hatta kadir beyi sanki yıllardır tanıyormuşum gibi cevapları kimin yazdığına bakmadan bu cevabı veren kesin kadir beydir diye aşina oldum artık...
Birkaç sorum var tabi kafamda biriken şu an hepsini aklıma getiremesemde birkaçını sormak isterim...
Öncelikle arkadaşlar bayan olduğumu belirtmek isterim "bir bayanın prostatit sitesinde ne işi var"diyebilirsiniz çokta haklısınız aktif site olması ilk nedenim diyebilirim en başta kadir bey bıkmadan usanmadan cevap veriyor bu çok kibarca ve zarif bir hareket evlendiğimden beri sık sık idrar yolu enfeksiyonu oluyorum daha öncesi sağlık ocağına bile gitmeyen birisiydim 1 tane aslan gibi oğlum var 13 yaşında; uzun yıllar prezervatifle korunduk sonrası bir kadın dogumcunun gençsiniz neden sen korunuyorsun demesi üzerine doğum kontrol ilacına geçiş yaptık o andan itibarende sık ve tekrarlayan enfeksiyonlar baş gösterdi böbrek ağrıları ,yanmalar, akıntılar, idrarda yanmalar gibi gibi...
Eşimin evlilikten önce bir iki ergenlik deneyimleri olmuş bilincsizlik ve gençlik tecrubesizligi ile korunmamışta fakat bir rahatsızlığı hiç olmadı rahatsızlığı olan taraf hep ben oldum...
O günlerden evliliğine taşıdığı birşeyler olma ihtimali var mı;evlilik öncesi yapılan testlere rağmen?
Uzun yıllar doğum kontrol ilacı kullandığımı belirtmiştim 14 yıl sonra tekrar çocuk sahibi olmayı düşündük fakat birkaç deneme başarısız oldu hemen kanama oluyor birkaç gün sonrası;bu uzun yıllar ilaç kullanmanın etkisi mi yoksa altta yatan farklı durum mu var?
Hiç böyle şeyler bilmiyordum okudukça arastirdikca öğrendim bu yüzden birkaç testler yaptırdım eşime zorla özel bir laboratuvar bulup ona gidip cybh testi yaptırdık gonore,klamidya,ureaplasma 5 günü buldu çıkmaları hepsi negatif gram negatif koklar görülmedi diyede belirtilmiş;buna rağmen bu hastalıkların olma durumu var mıdır?
Bu durum çocuk yapmanın önünde engel mi engel ise ilk çocuk nasıl oldu;yok engel değilse şu an neden olmuyor?
Yazı çok uzun oldu bu rahatsızlıkları olan arkadaşlar cevaplarsa mutlu olurum şimdiden teşekkür eder hepinize geçmiş olsun dileklerimi iletirim...
Öncelıkle gecmiş olsun öncelıkle sizin test yaptırmanız gerek su an aktif enfeksıyon siZde var idrar kültürü ve vajen kültürü yaptırın dıger üro miko clamıdya bunlarada baktırın ayrıyaten
efsane2036

Olmuyoriste yazdı:Evet zaten her enfeksiyon sonrası kültür testleri yapılıyor bana üreme olmuyor,psikolojik olduğunu söyleyenler antidepresan yazmak isteyenler ne ararsanız var ben hiç psikolojik iltihap diye birşey görmedim sanırım doktorlar görüyor...
Pcr yaptırdınız mı
efsane2036

Olmuyoriste yazdı:Hayır yaptırmadım;şu seneye kadar hiçbir bilgim yoktu taki çocuk isteyene kadar isteyipte kanama yaşayınca bir terslik olduğunu anlayıp başladım araştırmaya ilk defa bu sene bu tip şeyleri eşimle konuşuyor ve bir şeyler yapması için zorluyorum hala ona kalırsa birşey yok...
Siz kendınıze pcr yaptırın istanbul gelişim labaratuvara istanbulda olmasanız bile kit gonderıyorlar siZde kronık sistit olabilir
efsane2036

Olmuyoriste yazdı:Bursa da pcr yapan yer yok mudur acaba bu arada teşekkür ederim size cevapladiginiz için...
Rica ederim bursadada vardır tabi ama cybh gelişim daha ayrıntılı bakıyor o yuzden dedim
MENDERES1983

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

Beyfendide bakteri var ama şikayeti yok bu nasıl çelişki anlamış değilim kadir bey birde siz yorumlarmısınız kafam karıştı hanımefendi ayrıca size çok geçmiş olsun erkeklere göre şanlısınız semptomlarınız bizler kadar olmaz inşallah en kısa sürede iyileşip ailenizle mutlu olursunuz
MENDERES1983

Olmuyoriste yazdı:Bakteri var demedim ki ben Menderes bey nereden çıkarıyorsunuz var mı yok mu onun peşindeyim zaten;evliligimiz süresinde rahatsizlanmadi eşim hep rahatsızlık yaşayan ben oldum dedim kaldı ki sistit gibi şeyleri kadınlar sık yaşadığı için sorgulama gereği bile duymadım hiç taki çocuk neden olmaz diye internetten sorgulatana kadar oradan yola çıkarak mikroplarla tanışmış oldum çocuk yapmaya engel teşkil eden mikroplar sorgulata sorgulata bu formu buldum böyle bir başlık ve içeriğinde hala çocuk sahibi olamayan arkadaşlar görünce yazma gereği duydum belki yaşayanlardan birşeyler elde ederim geçmiş olsun dileklerinize teşekkür ederim sizede geçmiş olsun...
Genore klamidya gibi şeyler dediniz ben ondan söyledim yanlış anlamış olabilirim
MENDERES1983

Ben eşinizin testlerinde bakteri var anladım özür
efsane2036

Olmuyoriste yazdı:Rica ederim evet Google bu mikroplarla tanışmaya vesile oldu sağolsun düşünmekten uyku uyuyamıyorum bilmeden yaşamak daha güzelmiş...
Hanfendı sakin olun manurol şase kullanın sizlerde çok etkili bir antidir bı ama öncesınde pcr yaptırın
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Olmuyoriste yazdı:Yeni üye oldum imla yada yazım yanlışlarım olursa şimdiden özür dilerim...
Bir yıla yakındır okuyorum,sanki kendim üyeymişim gibi sık sık giriyorum siteye hatta kadir beyi sanki yıllardır tanıyormuşum gibi cevapları kimin yazdığına bakmadan bu cevabı veren kesin kadir beydir diye aşina oldum artık...
Birkaç sorum var tabi kafamda biriken şu an hepsini aklıma getiremesemde birkaçını sormak isterim...
Öncelikle arkadaşlar bayan olduğumu belirtmek isterim "bir bayanın prostatit sitesinde ne işi var"diyebilirsiniz çokta haklısınız aktif site olması ilk nedenim diyebilirim en başta kadir bey bıkmadan usanmadan cevap veriyor bu çok kibarca ve zarif bir hareket evlendiğimden beri sık sık idrar yolu enfeksiyonu oluyorum daha öncesi sağlık ocağına bile gitmeyen birisiydim 1 tane aslan gibi oğlum var 13 yaşında; uzun yıllar prezervatifle korunduk sonrası bir kadın dogumcunun gençsiniz neden sen korunuyorsun demesi üzerine doğum kontrol ilacına geçiş yaptık o andan itibarende sık ve tekrarlayan enfeksiyonlar baş gösterdi böbrek ağrıları ,yanmalar, akıntılar, idrarda yanmalar gibi gibi...
Eşimin evlilikten önce bir iki ergenlik deneyimleri olmuş bilincsizlik ve gençlik tecrubesizligi ile korunmamışta fakat bir rahatsızlığı hiç olmadı rahatsızlığı olan taraf hep ben oldum...
O günlerden evliliğine taşıdığı birşeyler olma ihtimali var mı;evlilik öncesi yapılan testlere rağmen?
Uzun yıllar doğum kontrol ilacı kullandığımı belirtmiştim 14 yıl sonra tekrar çocuk sahibi olmayı düşündük fakat birkaç deneme başarısız oldu hemen kanama oluyor birkaç gün sonrası;bu uzun yıllar ilaç kullanmanın etkisi mi yoksa altta yatan farklı durum mu var?
Hiç böyle şeyler bilmiyordum okudukça arastirdikca öğrendim bu yüzden birkaç testler yaptırdım eşime zorla özel bir laboratuvar bulup ona gidip cybh testi yaptırdık gonore,klamidya,ureaplasma 5 günü buldu çıkmaları hepsi negatif gram negatif koklar görülmedi diyede belirtilmiş;buna rağmen bu hastalıkların olma durumu var mıdır?
Bu durum çocuk yapmanın önünde engel mi engel ise ilk çocuk nasıl oldu;yok engel değilse şu an neden olmuyor?
Yazı çok uzun oldu bu rahatsızlıkları olan arkadaşlar cevaplarsa mutlu olurum şimdiden teşekkür eder hepinize geçmiş olsun dileklerimi iletirim...
Hanimefendi öncelikle geçmiş olsun. Bir bayan olarak üyeliginiz ve övgüleriniz için teşekkür ederiz. Korunmalı iliskiden sonra korunmasiza geçmeniz ve o sürecten sonra bu sikayetlerinizin olmasi akla eşinizdeki enfeksiyonun size geçmesi gibi bir olasıligı akla getiriyor. Bunun yanı sıra sizin ve eşinizin tüm tahlillerininde negatif cikmasi bu olasiligida zayıflatiyor. Özellikle vajinal mantar enfeksiyonları, gebelikten tamamen bağımsız olarak vajinal irritasyona ve hafif lekelenme tarzı kanamalara neden olabilir. Gebelik hormonları rahim ağzı (serviks) ve vajinayı hassas hale getirdiği için enfeksiyon olmaksızın servikal polipler, servikal erozyonlar da kanamaya eğilim artar. Bu nedenle cinsel ilişki ve ağır fiziksel egzersizlerden sonra da hafif lekelenme tarzında, çok kısa süreli kanamalar görülebilir.

Gebeliğin her döneminde eğer kanama durumu ile karşılaşılırsa, mantar enfeksiyonu olasiligini akla getiriyor.
Vajinal sürüntü verip candida albicans v.s gibi mantar enfeksiyonuna sebep olan parazitler icin tahlil yaptirmanizda fayda var. Üreme olmuyorsa PCR yöntemini denemenizi tavsiye ederim. Bu yöntemde parazitin dna'sına bakılır. Hata payı yok gibidir. Tabiki kisirligin bir cok sebebi var, örnegin; yumurtlama bozukluklari, tüplerin hasarli ve tıkalı olması, endometriozis, rahim agzi problemleri ve allerjik nedenler.
Bunlarin hepsi kisirlik nedenidir. Eşinizde de tespit edilemeyen bir enfeksiyon olabilir.Sperm sorunu olabilir. Bunlari tek tek degerlendirmekte fayda var. Tekrardan geçmis olsun.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Olmuyoriste yazdı:Teşekkür ederim kadir bey her zamanki gibi bilinçli ve duyarlı yaklaşımınızdan dolayı...
Rica ederim...
Eskihasta
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Eskihasta »

Yedek yazdı:Arkadaşlar 22 yaşındayım evliyim 3 aydır çocuğum olmuyor. bu hastalık ile baba olan var mı ? Ben çok baba olmak istiyorum. Bir de sol varikosel çıktı bende o yüzden çok korkuyorum. Sperm analizi yaptırmadım. İnşallah güzel haberler alırım. İntiharla boğuşuyorum her gün.
Ben hastalığimin en alevli döneminde baba oldum.varikosele baktır sperm sayımı yaptirdinmi
Eskihasta
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Eskihasta »

crazy96 yazdı:
muzdarip yazdı:
crazy96 yazdı:24 yasindayim evli degilim ve kafama takilan bu evlilik meselesi arkadaslar sperm testi yaptirdim meni az geliyor ve kivami koyu ama ilginc bi sekilde testte akiskanligi falan normal cikti 27 milyon sperm var toplamda 40 milyon olmasi lazim alt deger dusuk biraz hareketlilik yuzde 78 cikti ileri hareketlilik 25 yavas ileri hareketlilik 38 morfoloji bozuk en az 4 olmasi lazim 3 cikti bende bu durumdan korkuyorum cocuk olur olmaz durumundan speem testini tekrar etmedim birdaha ama sperm arttirici takviye kullaniyorum suan
Kullandığın takviyenin adı nedir kardeşim faydasını görüyon mu?
Com vitex kullandim bisey gormedim peak 60 kullandim birsey gormedim şuan proxeed plusa basladim icinde cok vitamin var 1 kutu bitti spermiogramda bosalma hacmi 0.5 ml di suan kontrol ediyorum bosalma hacmim 4-5ml bosalmayi gercekten arttirdi ama sperm sayilarinda bi degisiklik oldu mu bilmiyorum 2-3 ay kadar kullanip test yaptiricam spermiogram meni rengi sarı onda bi degisiklik olmadi ama
Solgar vm 2000 ciddi şekilde spermi çoğaltıyor