Eş olarak üzerime düşen..

Evlilik ve cinsel yaşamınızla ilgili soru ve düşüncelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz.
blonde

Re: Eş olarak üzerime düşen..

Mesaj gönderen blonde »

ABittersweetLi yazdı:
blonde yazdı:
ABittersweetLi yazdı:İyi de anlamadığım konu şimdi siz buraya üye olup eşinizin durumunu anlattınız.eşinizde buraya üye anlaşılan.bu yazdıklarınızı mutlaka okumuştur.sizin eşi olduğunuzuda anlamıştır.ayrıca bu durum kendisini üzüyor, benimle de bu konuyu konuşmuyor diyorsunuz.ee şimdi eşiniz eve gelince sen forumda benim hakkımda nasıl tavsiye istersin diye tepki göstermesin.yani tavsiye de ne olacak onu da anlamadım.bize sormanıza anlam veremedim.ayrıca gel sana prostat masajı yapayım filan da demeyin sakın.bu iş doktorların işi.

Eşiniz belkide bir travma yaşıyor.bir profesyonelin tavsiye vermesi daha doğru olur.mesela bir psikatriye gidebilirsiniz.çünkü burada herkes kendi yaşadıklarına göre sizi yönlendirmeye çalışıyor.eşime iyilik yapmayım derken aranızın açılmasına neden olabilirsiniz.

Tıbbi tavsiyelerden ziyade psikolojik tavsiyeler için foruma katıldım. Zaten tıbbi olarak burda verdiğiniz tavsiyelerin hepsini kendisi biliyor. Kaç kişi bu durumunu eşiyle paylaşıyor?? Bu şekilde bu hastalığı utanç konusu olarak görmenizin kimseye faydası yok. Tabiki ilgilenicem tabiki sorucam. Sizin eşleriniz ilgilenmiyorsa o sizin sorununuz. Bende kenara çekilip ne halin varsa gör çekemediğim yerde boşanır giderim diyenlerden olabilirdim çok basit. Ama maksadım bu değil. Evlilikten anladığım bu değil.
Bende psikolojik yönden tavsiyeyi bir profesyonelinin vermesi daha uygun olabilir diye söyledim.zaten tıbbi yönden bir tavsiye de vermedim.ayrıca eşiniz forumdan bu konuda tavsiye istediğinizi öğrendi mi? sizinle bu konuyu konuşmak istemediğini hatta bazen sinirli bir tepki verdiğini söylediniz.ilişkiniz bu yüzden kötüye gitmesin diye dedim.sonra eşiniz forumda benim için neden tavsiye istiyorsun diye daha da tepki gösterir.
Hastalığı geçiren yaşayan insanların beklentileri daha önemli benim içinn. Bir psikolog nekadar tavsiye versede bu konuda eksiği olabileceği malum. Ayrıca kalkıpta eşime bak ben forumda böyle bir araştırma yaptım diyecek halimde yok. Bence sizin forumdan beklentileriniz farklı. Kimse dediğiniz duruma düşmek için burda paylaşımda bulunmuyor. Ben yaptığımın doğru olduğu u düşünüyorum. Benimle aynı düşüncede olmayan, eşinden bu konuda destek görmeyi desteklemeyen tavsiyelerde bulunmayabilir. Herkese saygım var. Benim bir rahatsızlığım olsa eşimden çekinsem ve eşim bu durum hakkında bana destek olmasa benim zoruma gider. Empati yapın farkı anlayacaksınız
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Galiba tam anlaşılamıyorum.sizin araştırma yapmanıza kimse bir şey demiyor zaten.ama araştırma yapmak başka forumda başlık açmak başka.ayrıca sizin eşinize söylemenize gerek yok.zaten çoktan kendisi için tavsiye istediğinizi anlamıştır. Evliliğinize dair verdiğiniz ufak detaylardan eşiniz siz olduğunuzu kolayca anlamıştır.
blonde

Mesaj gönderen blonde »

ABittersweetLi yazdı:Galiba tam anlaşılamıyorum.sizin araştırma yapmanıza kimse bir şey demiyor zaten.ama araştırma yapmak başka forumda başlık açmak başka.ayrıca sizin eşinize söylemenize gerek yok.zaten çoktan kendisi için tavsiye istediğinizi anlamıştır. Evliliğinize dair verdiğiniz ufak detaylardan eşiniz siz olduğunuzu kolayca anlamıştır.

Ben hiç sanmıyorum. Emin olunda anlamamıştır. Eğer anlamışsa size özelden mesaj atacağım. Şuda varki ben evliliğime dair farklı bir şey paylaşmadım. Herkesin yaşadığı ortak sorunlar. Birçok üye kendi eşi mi diyr şüpheye bile girmiş olabilir. Okadar ortak bir konu
ABittersweetLi

blonde yazdı:
ABittersweetLi yazdı:Galiba tam anlaşılamıyorum.sizin araştırma yapmanıza kimse bir şey demiyor zaten.ama araştırma yapmak başka forumda başlık açmak başka.ayrıca sizin eşinize söylemenize gerek yok.zaten çoktan kendisi için tavsiye istediğinizi anlamıştır. Evliliğinize dair verdiğiniz ufak detaylardan eşiniz siz olduğunuzu kolayca anlamıştır.

Ben hiç sanmıyorum. Emin olunda anlamamıştır. Eğer anlamışsa size özelden mesaj atacağım. Şuda varki ben evliliğime dair farklı bir şey paylaşmadım. Herkesin yaşadığı ortak sorunlar. Birçok üye kendi eşi mi diyr şüpheye bile girmiş olabilir. Okadar ortak bir konu
Burada evli insan pek yok.çoğu kişide zafer hocaya gitmiyor.genel olarak istanbul dışı.bana da mesaj atmanıza gerek yok.bence anlamıştır.o kadar da değil yani.
blonde

Mesaj gönderen blonde »

ABittersweetLi yazdı:
blonde yazdı:

Burada evli insan pek yok.çoğu kişide zafer hocaya gitmiyor.genel olarak istanbul dışı.bana da mesaj atmanıza gerek yok.bence anlamıştır.o kadar da değil yani.
Siz içinizii ferah tutun. Tavsiyenizi dikkate alırım
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

esi nerden bilecek o oldugunu. butun evli insanlarin yasadigi hikaye asagi yukari ayni. ben degilim dese hayir sensin diyecek hali yok.
psikolojik destek icin profesyonele gerek yok. bir uzman bana senin gelmene gerek yok ki sen zaten kendi kendine telkin ediyosun demisti. ote yandan neler yasandigini yasayandan ogrenmek kadar daha degerli bir tavsiye olabilir mi?

bak benim hissettigim yetersiz olmakti. bu tavsiyeyei git psikiyatr versin bakalim verebilirse, yasamadi ki
blonde

Mesaj gönderen blonde »

Mrshadow yazdı:esi nerden bilecek o oldugunu. butun evli insanlarin yasadigi hikaye asagi yukari ayni. ben degilim dese hayir sensin diyecek hali yok.
psikolojik destek icin profesyonele gerek yok. bir uzman bana senin gelmene gerek yok ki sen zaten kendi kendine telkin ediyosun demisti. ote yandan neler yasandigini yasayandan ogrenmek kadar daha degerli bir tavsiye olabilir mi?

bak benim hissettigim yetersiz olmakti. bu tavsiyeyei git psikiyatr versin bakalim verebilirse, yasamadi ki
Tercüman olduğunuz için teşekkür ederim. Anlatmak istediğim buydu arkadaşa. Evli yada bekar olmak burda önemli değil. Sonuçta erkeklerin hayatını biyerde etkileyen bi hastalık. Şimdi eşi olmayanlar yarın bigün evlendiğinde kendileri yada eşleri bu forumu okuyup faydalanabilir. Bence erkekler bu durumu yalnız üstlenmemeli. Destek çok gerekli ki eş desteği daha önemli. Ben forumda bayanların yazdığını sorduğunu görmedim. Hep hastalığın tedavisi yoğunlukta. Psikolojiyi dile getirenler var ama kendi kendilerine halletmeye çalışıyorlar genelde. Paylaşalımki bilgilenelim
ABittersweetLi

eşinizin prostatit başlangıcının nedeni neydi? bayanların yazıp sormasına gerek yok.çoğu şey forumda yazılıyor zaten.sizin yaptığınız bana tuhaf geldi açıkçası.çünkü olağan bir şey değil.ne bilim mesela erkek nicki ile üyelik açıp bayan olduğunuzu söylemeden de yine bu soruların cevabını buradan rahatlıkla alabilirdiniz.

ayrıca bekar olanlarında evlenecekleri kişiye bu hastalığı mutlaka söylemesi gerekiyor.çünkü çoğu bayanın kabul edebileceği bir şey değil.sonuçta cinselliği etkileyen bir durum.mesela forumda iyileştikten sonra eşi ile korunmasız ilişkiye girip de nüks yaşayan arkadaşlar var.bi nevi kısır döngü.çünkü eşiniz şikayetlerini iyileştirse bile cinsellik konusunda yine sıkıntı yaşayabilir.bu hastalıkta iyileşme sürecinin uzun olması önemli değil.sürekli nüks yaşanabiliyor.sorun hastalığın kendini tekrar etmesinde.yani öncelikle sizin bu hastalığın yapısını bilmeniz lazım ki eşinize daha fazla yardımcı olabilesiniz.

psikiyatr konusunda da ısrarcıyım.isteyen anne ve babalar için bile çocuklara yaklaşım konusunda profesyonel destek veriliyor.bilim bu sonuçta.
Gsmahmut
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Gsmahmut »

blonde yazdı:Herkese çok geçmiş olsun öncelikle. Bir bayan olarak eşime destek için fikirlerinize ihtiyacım var. Hastalığın nekadar zor olduğunu forumu takip ettikçe anladım. Eşimde prostatit var. Ben çok umursamıyorum hatta geçer deyip geçiştiriyorum. Mümkün olduğuncada eşimi cinsellik konusunda sıkıştırmıyorum. Çünkü aylar geçiyorki beraber olmuyoruz. Hem isteksizliği hem ereksiyon problemi hemde hastalığının artacağı korkusu var. Sabır gösteriyorum ama ilgisizliğide beni çok üzüyor. Allah dermansız dert vermemiştir bunun inancındayım. Eşim kafasına çok takıyor. Konuşmak istediğimde susuyor. Sanki bir kusur gibi. Sağlıkta hastalıkta bizim için. Ben eşimi psikolojik olarak rahatlatmak istiyorum ama o bana hiç yardımcı olmuyor. Tamamen elimi eteğimi çekip yalnız kalmasınıda asla istemem. Aranızda evli olanların eşleri ile olan paylaşımlarını ve beklentilerini tavsiye olarak almak isterim. Rabbim tüm hastalarına acil şifalar versin
ben de 6 ay oncesine kadar çok ağır semptomlar yaşadim intiharı bile dusunuyordum , o sıralar annem babam dahil kimseyle konusamiyordum herkesten uzaklasiyordum ağrılarım çoktu çok şukur iyiyim şuan. Eşiniz muhtemelen ağrıları çok ağrı olunca inanin insanin kimseyle konuşası gelmiyor. Eşinizi fazla sıkmayın ama yalnizda birakmayin. Kendini iyi hisedince size yeşil ışık yakacaktir
Msln
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Msln »

Hanimefendi, eşiniz gereginden fazla takiyor hastaligi. Surekli aklinda olursa bunun duzelecegi varsa duzelmez. Siz de onemsiyorsunuz anlasilan. Esinize cinsellikle alakali ustu kapali baski yapmis olmalisiniz ki eşiniz hakikaten size karsı eskiliği hissetmis. Benim esim durumu biliyor. Ve rahatsiz olmadi hiç. Olduysada bana 4 yildir hissettirmedi ve bu konuda kendimi eşime mahcup hissetmiyorum. Anormal bir durum yasiyor olmali ki beyefendi bunu aşırı dert edinmis. Lutfen bunu bir dusunun. Olumlu katkisi olacaktir. Ayrıca suan bu forumda cinsel sorun yasamayan kimse yok. Ve ben bunca yil esinin bundan sikayet ettigini söyleyen kimse olmadi. Kaldi ki herkes herseyi rahat rahat konusuyor. Zafer bey cinsel sorun yasayan hemen hemen herkese Erektil disfonksiyon sorunlari icin anilan ilaclari recete ediyor. Kullananlarda büyük ölçüde sorun yaşamiyor.
blonde

Mesaj gönderen blonde »

Msln yazdı:Hanimefendi, eşiniz gereginden fazla takiyor hastaligi. Surekli aklinda olursa bunun duzelecegi varsa duzelmez. Siz de onemsiyorsunuz anlasilan. Esinize cinsellikle alakali ustu kapali baski yapmis olmalisiniz ki eşiniz hakikaten size karsı eskiliği hissetmis. Benim esim durumu biliyor. Ve rahatsiz olmadi hiç. Olduysada bana 4 yildir hissettirmedi ve bu konuda kendimi eşime mahcup hissetmiyorum. Anormal bir durum yasiyor olmali ki beyefendi bunu aşırı dert edinmis. Lutfen bunu bir dusunun. Olumlu katkisi olacaktir. Ayrıca suan bu forumda cinsel sorun yasamayan kimse yok. Ve ben bunca yil esinin bundan sikayet ettigini söyleyen kimse olmadi. Kaldi ki herkes herseyi rahat rahat konusuyor. Zafer bey cinsel sorun yasayan hemen hemen herkese Erektil disfonksiyon sorunlari icin anilan ilaclari recete ediyor. Kullananlarda büyük ölçüde sorun yaşamiyor.
Bu konuda üstü kapalı dahi herhangi bir imada bulunmadım. Zaten problem şu ki eşimin abarttığı kadar bir durum yok ama neden böyle. Yani herkeste olan şeyler ve geçici. Ben kabullenebiliyorum o kabullenemiyor
Espace42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen Espace42 »

Bak hanim efendi siz bu olanlara anlam verememeniz normal cunku onun yasadiklari normal biseydegil ve siz bunu anlayamassiniz biliyorum yardim etmeye calisiyorsunuz bende evliyim ve iki cocugum oldu yasiniz kac buarada evli olarak bilmiyorum ben ilk oldugumda yataktan kalkamadim bence siz onunla ilgilenmeyin ben 2 sefer intihari dusundum ve burda cogu kisi dusunmustur ama sonra yendim bu normal idrar yolu enfeksiyonu gibi bisey degil senin ona tek diyecen sey bunu yeneceksin demen beni birakma sen bisey demesen bile o kafaya takar cunku attan dusmus gibi oluyor insan bi anda cinsellik gidiyor yerine agri geliyor bide dedim gibi macunlardan al niye cunku kan akisi hizlaniyor agri azaliyor morel geliyor
blonde

Mesaj gönderen blonde »

:?
Espace42

Korkmaniza gerek yok zamanla hersey yoluna giriyor
cells
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen cells »

blonde yazdı:
Msln yazdı:Hanimefendi, eşiniz gereginden fazla takiyor hastaligi. Surekli aklinda olursa bunun duzelecegi varsa duzelmez. Siz de onemsiyorsunuz anlasilan. Esinize cinsellikle alakali ustu kapali baski yapmis olmalisiniz ki eşiniz hakikaten size karsı eskiliği hissetmis. Benim esim durumu biliyor. Ve rahatsiz olmadi hiç. Olduysada bana 4 yildir hissettirmedi ve bu konuda kendimi eşime mahcup hissetmiyorum. Anormal bir durum yasiyor olmali ki beyefendi bunu aşırı dert edinmis. Lutfen bunu bir dusunun. Olumlu katkisi olacaktir. Ayrıca suan bu forumda cinsel sorun yasamayan kimse yok. Ve ben bunca yil esinin bundan sikayet ettigini söyleyen kimse olmadi. Kaldi ki herkes herseyi rahat rahat konusuyor. Zafer bey cinsel sorun yasayan hemen hemen herkese Erektil disfonksiyon sorunlari icin anilan ilaclari recete ediyor. Kullananlarda büyük ölçüde sorun yaşamiyor.
Bu konuda üstü kapalı dahi herhangi bir imada bulunmadım. Zaten problem şu ki eşimin abarttığı kadar bir durum yok ama neden böyle. Yani herkeste olan şeyler ve geçici. Ben kabullenebiliyorum o kabullenemiyor
her erkekte olan bir şey değil.erkeklerin çoğunda yok.prostatitin can sıkıcı olmasının nedeni geçici olmamasıdır.yani hiç bir zaman eskisi gibi cinsellik olmaz.cinsel gücü arttırıcı ilaçlara bağımlı kalınır.cinselliği ilişkiyi kurtaracak kadar olan arkadaşlarda var.ama sadece ilişkiyi kurtaracak kadar.eski performans olmaz.süreklide nüks eden bir hastalık.ömür boyu dikkat gerektiriyor.o yüzdende erkeklerin psikolojisi bozuluyor.tamamen iyileşen bir hastalık olsaydı neden psikoloji bozulsun.her ne kadar şikayetler en aza indirilsede insanın içinde bir burukluk oluyor.bir eksiklik oluyor.olmuyor diyen yalan söyler.
blackrow67
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen blackrow67 »

Prostatit yaş ortalaması da giderek düşmeye başladı. Belki şimdi her erkekte gözükmüyor fakat önlem alınmaz, tedavi yöntemlerinde ilerleme kaydedilemezse gelecekte bu forumda yaş ortalaması iyice düşecek. Her erkekte olma ihtimali gerçekten çok yüksek. Buna kendimden örnek veriyorum. Ne yaparsanız yapın bir yerlerde bekliyor ve bir anda ortaya çıkıp hayatı mahvedebiliyor. Ama buradaki abilerimiz gerçekten çok yardımcı oluyorlar, onların yönlendirmesiyle gittiğimiz doktorlarda alanlarında uzman. Onlar sayesinde bizde iyileşme evresine girebiliyoruz. Ama tam anlamıyla kurtulmak diye birşey yok anladığım kadarıyla. Geçmiş olsun..
blonde

Mesaj gönderen blonde »

Bu hastalığa yakalanmadan önce tedbir almak gerekli anladığım kadarıyla. Temizlik sıcak soğuk beslenme herşey çok önemli. Nüksetmesi yine dikkatsizlikten olabilir bence. Herkeste yoksa olmayanların yaşam tarzını incelemek gerekir. Neler yaptıklarına neler yapmadıklarına nasıl beslendiklerine
NoLemers

Mesaj gönderen NoLemers »

ABittersweetLi yazdı:eşinizin prostatit başlangıcının nedeni neydi? bayanların yazıp sormasına gerek yok.çoğu şey forumda yazılıyor zaten.sizin yaptığınız bana tuhaf geldi açıkçası.çünkü olağan bir şey değil.ne bilim mesela erkek nicki ile üyelik açıp bayan olduğunuzu söylemeden de yine bu soruların cevabını buradan rahatlıkla alabilirdiniz.

ayrıca bekar olanlarında evlenecekleri kişiye bu hastalığı mutlaka söylemesi gerekiyor.çünkü çoğu bayanın kabul edebileceği bir şey değil.sonuçta cinselliği etkileyen bir durum.mesela forumda iyileştikten sonra eşi ile korunmasız ilişkiye girip de nüks yaşayan arkadaşlar var.bi nevi kısır döngü.çünkü eşiniz şikayetlerini iyileştirse bile cinsellik konusunda yine sıkıntı yaşayabilir.bu hastalıkta iyileşme sürecinin uzun olması önemli değil.sürekli nüks yaşanabiliyor.sorun hastalığın kendini tekrar etmesinde.yani öncelikle sizin bu hastalığın yapısını bilmeniz lazım ki eşinize daha fazla yardımcı olabilesiniz.

psikiyatr konusunda da ısrarcıyım.isteyen anne ve babalar için bile çocuklara yaklaşım konusunda profesyonel destek veriliyor.bilim bu sonuçta.
Bir eş olarak benim bu hastalıkta ne yapmam nasıl davranmam gerekir sizce mesela eşinizin sizi kıran zorlayan sıkan bir davranışı var mı yada ne olsa daha rahat hissederdiniz ne yapılması gerek sizce diye bir soru sorması bence çok erdemli bir davranış bunu mantıksız görneni anlayamadım. Ayrıca lafı nereye getirmeye calışıyorsun karşında cinsellik konusunda sıkıntı çeken bir çift var sen resmen hep bu sorunu yaşayabilirsiniz hiç geçmeyebilir demeye getiriyorsun bu forumda en ağır ereksiyon sorunlarını yaşayıp bitiren ve evli olan insanlar var cinselliğin iyi geldiğini söyleyende çok insan var niye olayı yokusa sürüp insanların moralini bozuyorsun. Bu hastalığın geçmeyeceğini düşünüyorsan burada ne işin var ? Kusura bakmayın coğu kadının yapmadığını yapıp bu konuya her pencereden bakmaya calışan birine yardım edeceğinize burada moralini bozmanız çok saçma erkek olarak yazabilirdin diyorsun niye kadın olarak yazmasından rahatsız oldun bu kadar ? Lütfen konuştuklarımızı biraz düşünelim ilk önce
Espace42

Evet biside haplara bagli yasarsin diyor prostatit herkes ayri semtom yapar cinsellik yonunudende
cells
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen cells »

blonde yazdı:Bu hastalığa yakalanmadan önce tedbir almak gerekli anladığım kadarıyla. Temizlik sıcak soğuk beslenme herşey çok önemli. Nüksetmesi yine dikkatsizlikten olabilir bence. Herkeste yoksa olmayanların yaşam tarzını incelemek gerekir. Neler yaptıklarına neler yapmadıklarına nasıl beslendiklerine
nüks etmesi dikkatsizlikten olmuyor.nüks etmeye müsait olduğu için nüks ediyor.prostatı sağlam olan biri ne yaparsa yapsın bir şey olmaz.beslenmesine dikkat etmesin, çok eşli ilişki hayatı olsun, hiç kondom kullanmasın filan nafile.olmuyorsa olmuyor.prostatı yapı olarak sağlam sonuçta.bu yapısal bir şey..hele beslenme ile hiç alakası yok.
blackrow67
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen blackrow67 »

cells yazdı:
blonde yazdı:Bu hastalığa yakalanmadan önce tedbir almak gerekli anladığım kadarıyla. Temizlik sıcak soğuk beslenme herşey çok önemli. Nüksetmesi yine dikkatsizlikten olabilir bence. Herkeste yoksa olmayanların yaşam tarzını incelemek gerekir. Neler yaptıklarına neler yapmadıklarına nasıl beslendiklerine
nüks etmesi dikkatsizlikten olmuyor.nüks etmeye müsait olduğu için nüks ediyor.prostatı sağlam olan biri ne yaparsa yapsın bir şey olmaz.beslenmesine dikkat etmesin, çok eşli ilişki hayatı olsun, hiç kondom kullanmasın filan nafile.olmuyorsa olmuyor.prostatı yapı olarak sağlam sonuçta.bu yapısal bir şey..hele beslenme ile hiç alakası yok.
Bu sözünü kesinlikle katılıyorum, ne insanlar var...
Espace42

Bak kardesim burda yanlis konusuyorsunuz burdakilerin 100 de 70 cinsellikten kapiyor kimdemis bisey olmuyor diye ve ayrica arastirin erkeklerde en cok hastalanan organlardan biri prostattir ve suda gercektir genclikte eger cok iliskiye girilsiginde bu hemen olmuyor yas 40 50 den sonra basliyor prostat ve prostat buyumesi olanlar var iki kisiyi taniyorum prostatit falanda degil
blonde

Mesaj gönderen blonde »

Espace42 yazdı:Bak kardesim burda yanlis konusuyorsunuz burdakilerin 100 de 70 cinsellikten kapiyor kimdemis bisey olmuyor diye ve ayrica arastirin erkeklerde en cok hastalanan organlardan biri prostattir ve suda gercektir genclikte eger cok iliskiye girilsiginde bu hemen olmuyor yas 40 50 den sonra basliyor prostat ve prostat buyumesi olanlar var iki kisiyi taniyorum prostatit falanda degil
Prostatit cinsel ilişki ile mi başlıyor? Çok ilginç. Eşimin evlendikten sonra başka ilişkisi olduğunu hiç sanmıyorum. Daha öncekiler yıllar sonra çıkabiliyormu bu durumda
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

prostatit ülkemizde genç erişkinlerde en sık rastlanan ürolojik hastalıklardan biri, her 3 erkekten 1'inde hayatında en az 1 kere görülüyor. kaldı ki bu hastalıktan dolayı hiç doktora gitmeyenler ve prostatit olduğu halde tanı konulamayan bir sürü insan var. cinsel ilişkiyle ya da ilişkisiz ortaya çıkabilir. ben sadece eşimle ilişkiye girdiğim halde prostatit oldum. sebebi vücudun çeşitli bölgelerinde bulunan flora bakterileri. bu forumda çok yanıltıcı şeyler yazan arkadaşlar var. bu hastalık geçmez, bir daha düzelmez diyen karamsar arkadaşlar. evet bu psikolojiyle hiç bir şey düzelmez, aklı başında makul, mantıklı arkadaşlar düzeliyor. ben hemen her semptomu yaşadım ve cinsellik dahil hepsi geçti. bu hastalıktan kurtulmak için önce sağlıklı ve soğukkanlı düşünmek sonra da bol bol okumak gerekiyor. kişi kendi kendisinin doktoru oluyor bu sayede zaten..
tarik34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen tarik34 »

Bana göre bu hastaların anatomi olarak bu organlarında birtakım etken eksikli yapıda olup
Ana çoğunlukta cinsel yolla oluşan bir hastalıktır. Bu daha çok çok eşi bayanlardan çeşitli mikroplar erkeğin idrar yollarına bulaşması ve idrar reflüsü ile prostata, mesaneye hasar vermesi... Kadın çok eşli de olmamış olabilir, her kadının vajinasında çeşitli mikroplar var kadına çoğunlukla zarar vermiyor bunlar ya da ağır enfeksiyonlu dönemleri olabiliyor kadınların, bu sizin için de geçerli, bu sağlıklı üriner yapılı erkeklere çoğunluk zarar vermiyor, kimileyin de veriyor. Bu hastalığın cinsellik dışı faktörleri de var örneğin anatominin herhangi bir yerinde bir mikrop var bu üriner sisteme hasar verebilir atımında ya da yiyip içtiği bir kimyasal ya da endüstürüel bır gıda da bu enfeksiyona sebep olabilir, bunun dışında yaşam biçimi de sebep olabilir örneğin üriner organların soğuğa maruz kalması ya da bir yaşam sürekli oturarak çalışması gibi... Ama yaygın olan cinsel yolla oluşuyor, bunda da kadın çok eşliyse çoğunlukla bu kadınların vajinası çöplük gibidir, tabi kadın tek eşli de olabilir, örneğin benimki tam anlamıyla nüks ederken bildiğimiz türbanlı, eşinden yeni ayrılmış bir kadınla birlikteyken başladı, vajinasından ilişki esnasında kireş gibi salgı geliyordu...