prostatit ve evlilik

Evlilik ve cinsel yaşamınızla ilgili soru ve düşüncelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: prostatit ve evlilik

Mesaj gönderen Sabir »

vanpersie yazdı:Ahmet abi daha once hic cinsel iliskiye girmedigim icin ne durumdayim tam olarak bilmiyorum. Beni cinsellikten cok agri sizi dusunduruyo zira zamaninda resmen agridan yerimde duramayacak hale geliyodum tekrar boyle bi hale donme ihtimali beni dusunduruyo .uc yildir hicbir tedavi almadim drlarin umursamaz tavirlari yuzunden de ugrasmadim acikcasi. Ama ilerisi dusunduruyo adami iste. Ndiyim sonumuz hayrolsun
Kardesim bu hastalık sende varsa tedavi almamani bilemem ama surekli takipte olacaksin..bende yeniyim ve daha dogru dürüst muayene olamadim ama bu forumdan öğrendiğim şu oldu bu hastalik cektiriyo ama bizim güçlü olmami şart...3 ay 9 ay ilac kullanmasak bile sıfır oldum deme luksumuz yok..hayatimizi kendimize dikkat ederek yasayacagiz..belkide rabbim bizim iyiligimiz icin bunu bize verdi..belki tehlikeli iliskiler yasayip aids olacaktik.belkide ahretimizi mahvedecektik..belkide alkol sigara ve duzensiz bir hayatla saglimiza dikkat etmeden yasayacaktik...ama simdi artisina bakalim.ben cok kola icerdim artik icmiyecem..ilacimi kullanip hafif spor yapacam kan dolasimi için..hic yapmadigim bitkisel bakimlardan vucudumu faydalandircam..vucudumu bir nevi korumaya alacam..işin kötu tarafida hayatta mucadele ederken zaman zaman agrilarla mucadele edecez..herkes gibi belki rahat olamiycaz oturup saatlerce yol gidemiycez ama onlarda insalah yukarida belirttigik gibi bir tedavi ve hayat duzeni kurarsak duzelir..rabbim insallah bizlere bir cikis verecek arkadaslar inanin buna..
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
vanpersie
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen vanpersie »

Sabir yazdı:
vanpersie yazdı:Ahmet abi daha once hic cinsel iliskiye girmedigim icin ne durumdayim tam olarak bilmiyorum. Beni cinsellikten cok agri sizi dusunduruyo zira zamaninda resmen agridan yerimde duramayacak hale geliyodum tekrar boyle bi hale donme ihtimali beni dusunduruyo .uc yildir hicbir tedavi almadim drlarin umursamaz tavirlari yuzunden de ugrasmadim acikcasi. Ama ilerisi dusunduruyo adami iste. Ndiyim sonumuz hayrolsun
Kardesim bu hastalık sende varsa tedavi almamani bilemem ama surekli takipte olacaksin..bende yeniyim ve daha dogru dürüst muayene olamadim ama bu forumdan öğrendiğim şu oldu bu hastalik cektiriyo ama bizim güçlü olmami şart...3 ay 9 ay ilac kullanmasak bile sıfır oldum deme luksumuz yok..hayatimizi kendimize dikkat ederek yasayacagiz..belkide rabbim bizim iyiligimiz icin bunu bize verdi..belki tehlikeli iliskiler yasayip aids olacaktik.belkide ahretimizi mahvedecektik..belkide alkol sigara ve duzensiz bir hayatla saglimiza dikkat etmeden yasayacaktik...ama simdi artisina bakalim.ben cok kola icerdim artik icmiyecem..ilacimi kullanip hafif spor yapacam kan dolasimi için..hic yapmadigim bitkisel bakimlardan vucudumu faydalandircam..vucudumu bir nevi korumaya alacam..işin kötu tarafida hayatta mucadele ederken zaman zaman agrilarla mucadele edecez..herkes gibi belki rahat olamiycaz oturup saatlerce yol gidemiycez ama onlarda insalah yukarida belirttigik gibi bir tedavi ve hayat duzeni kurarsak duzelir..rabbim insallah bizlere bir cikis verecek arkadaslar inanin buna..
Insallah abi hersey dedigin gibi olacagina varir. Bazen dusunuyorumda Allah kaza bela vermesse omur uzun hayat zor buna dayanacak gucu bulabilir miyim .zira drlardan fayda yok isimiz Allaha kalmis .
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Hayat sağlıklı insana çok kısa bize çok uzun
vanpersie

Aynen oyle abi .isin kotusu hasta oldugumu bazi drlara bile inandiramiyorum bilhsssa devlet hast.lerinde. kaldiki diger insanlara derdimi anlatayim... yinede bi umit yasiyorum iste
Kpros
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen Kpros »

HASTALIK VE MUSİBETLER
4658 - Ebu Hureyre ve Ebu Said radıyallahu anhüma'nın anlattıklarına göre, Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm şöyle buyurmuştur:
"Mü'min kişiye bir ağrı, bir yorgunluk, bir hastalık bir üzüntü hatta bir ufak tasa isabet edecek olsa, Allah onun sebebiyle mü'minin günahından bir kısmını mağfiret buyurur."
Buhari, Marda 1; Müslim, Birr 52, (2573); Tirmizi, Cenaiz 1, (966).
4659 - Hz. Cabir radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, Ümmü's-Saib radıyallahu anhâ'nın yanına girdi ve:
"Niye zangırdıyorsun, neyin var?" dedi. Kadın: "Humma (sıtma)! Allah belasını versin!" dedi. Aleyhissalatu vesselam da:
"Sakın hummaya sövme! Çünkü o, insanların hatalarını temizlemektedir, tıpkı körüğün demirdeki pislikleri temizlediği gibi!" buyurdular."
4660 - Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm bir hummalıyı ziyaret etmişti. Hastaya:
"Müjde! Zira Allah Teâla hazretleri diyor ki: "Humma benim ateşimdir, ben onu mü'min kuluma musallat ederim, ta ki, ateşten tadacağı nasibi(ni dünyada tadmış) olsun."
Rezin tahric etmiştir. (Ahmed İbnu Hanbel'in Müsned'inde mevcuttur: 2, 440).
4661 - Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Allah bir kuluna hayır murad ettimi onun cezasını tacil edip dünyada verir; bir kulu hakkında da kötülük murad ettimi onun günahlarını tutar, Kıyamet günü cezasını verir."
Tirmizi, Zühd 57, (2398).
4662 - Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Mükâfaatın büyüklüğü belânın büyüklüğü ile (orantılıdır). Allah bir cemaati sevdi mi onları musebete müptela eder. Kim bundan razı olursa Allah da ondan razı olur, kim de razı olmazsa Allah da ondan razı olmaz."
Tirmizi, Zühd 57, (2398).
4663 - Hz. Cabir radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Kıyamet günü, afiyet ehli kimseler, bela ehline sevapları verilince, dünyada iken derilerinin makaslarla kazınmış olmasını temenni edecekler."
Tirmizi, Zühd 59, (2404).
4664 - Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Mü'min erkek ve kadının nefsinde, çocuğunda, malında bela eksik olmaz. Tâ ki hatasız olarak Allah'a kavuşsun."
Muvatta, Cenaiz 40, (1, 236); Tirmizi, Zühd 57, (2401).
4665 - Mus'ab İbnu Sa'd, babası radıyallahu anh'tan naklediyor: "Der ki:
"Ey Allah'ın Resûlü! dedim, insanlardan kimler en çok belaya uğrar?"
"Peygamberler, sonra büyüklükte onlara ve bunlara yakın olanlar. Kişi diyaneti nisbetinde belaya maruz kalır. Kim dininde şiddetli ve sağlam olursa onun belası da şiddetli olur. Şayet dininde zayıflık varsa, allah onu da diyaneti nisbetinde imtihan eder. Bela kulun peşini bırakmaz. Tâ o kul, hatasız olarak yeryüzünde yürüyünceye kadar."
Tirmizi, Zühd 57, (2400).
4666 - Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Allah Teâla hazretleri ferman etti: "İzzetim ve celalim hakkı için, mağfiret etmek istediğim hiç kimseyi, bedenine bir hastalık, rızkına bir darlık vererek boynundaki günahlarından temizlemeden dünyadan çıkarmayacağım."
Rezin tahric etmiştir.
4667 - Ebu Musa radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Bir kul, salih amel işlerken araya bir hastalık veya sefer girerek ameline mani olsa, Allah ona sıhhati yerinde ve mukim iken yapmakta olduğu salih amelin sevabını aynen yazar."
Buhari, Cihad 134; Ebu Davud, Cenaiz 2, (3091).
ÇOCUK ÖLÜMÜ
4668 - Ebu Sa'id radıyallahu anh anlatıyor: "Kadınlar Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'a dediler ki:
"Ey Allah'ın Resulü! Sizden (istifade hususunda) erkekler bize galip çıktı (yeterince sizi dinleyemiyoruz). Bize müstakil bir gün ayırsanız!"
Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm bunun üzerine onlara bir gün verdi. O günde onlara vaaz u nasihat etti, bazı emirlerde bulundu. Onlara söyledikleri arasında şu da vardı:
"Sizden kim, kendinden önce üç çocuğunu gönderirse, onlar mutlaka kendisine ateşe karşı bir perde olur!"
Bir kadın sormuştu: "Ey Allah'ın Resûlü! Ya iki çocuğu ölmüşse?
"İki de olsa!" buyurmuşlardı."
Buhari, İlm 36, Cenaiz 6, İ'tisam 9; Müslim, Birr 152, (2633).
4669 - Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Mü'minlerden birinin üç çocuğu ölür ve ona da ateş değerse, bu çok hafif bir alev yalamasıdır."
Buhari, Cenaiz 6, Eyman 9; Müslim, Birr 150-154, (2632-2635); Muvatta, Cenaiz 38, (1, 235);
Tirmizi, Cenaiz 64, (1060); Nesai, Cenaiz 25, (4, 25).
4670 - İbnu Abbas radıyallahu anhüma anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Ümmetimden kimin iki öncüsü varsa, onlarla birlikte cennete girer!"
Hz. Aişe radıyallahu anha sordu: "Bir öncüsü olan?"
"Bir öncüsü olan da, ey (hayırda) muvaffak olan!" buyurdular. Hz. Aişe tekrar sordu: "Ümmetinden hiç öncü göndermeyen?"
"Ben, ümmetimin öncüsüyüm, (şefaatimle onları cennete ben sevkedeceğim. Hatta ben bütün öncülerin en büyüğüyüm. Çünkü, ücret, çekilen meşakkate göre büyür). Benimki gibisine de hedef olmayacaklar. (Onların beni önden göndermekten daha büyük bir kayıpları,daha acılı bir musibetleri yoktur ve olmayacak da. Zira vahiy kesilmiş oldu.)"
Tirmizi, Cenaiz 64, (1062).
ÖLÜM VE ALLAH'A KAVUŞMA SEVGİSİ
4671 - Ubade İbnu's-Samit radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Kim Allah'a kavuşmayı severse, Allah da ona kavuşmayı sever. Kim Allah'a kavuşmaktan hoşlanmazsa Allah da ona kavuşmaktan hoşlanmaz!"
Hz. Aişe radıyallahu anha: "Biz ölmekten hoşlanmayız" dedi. Aleyhissalatu vesselam:
"Kasdımız bu değil. Lâkin, mü'mine ölüm gelince, Allah'ın rızası ve ikramıyla müjdelenir. Ona, önünde (ölümden sonra kendisini bekleyen) şeyden daha sevgili birşey yoktur. Böylece O, Allah'a kavuşmayı sever, Allah da ona kavuşmayı sever. Kâfir ise, ölüm kendisine gelince Allah'ın azabı ve cezasıyla müjdelenir. Bu sebeple ona önünde (kendini bekleyenlerden) daha menfur bir şey yoktur. Bu sebeple Allah'a kavuşmaktan hoşlanmaz, Allah da ona kavuşmaktan hoşlanmaz."
Buhari, Rikak 41; Müslim, Zikr 14, (2683); Tirmizi, Cenaiz 67, (1066); Nesai, Cenaiz 10, (4, 10).
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

İzzetim ve celalim hakkı için, mağfiret etmek istediğim hiç kimseyi, bedenine bir hastalık, rızkına bir darlık vererek boynundaki günahlarından temizlemeden dünyadan çıkarmayacağım."

Bu hastalikta bize rabbimin bir kurtuluş vesilesi insallah arkadaşlar..karamsarlik yok insallah
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

vanpersie yazdı:Arkadaslar benim nisanlanmayi dusundugum biri var lakin bu hastalik yuzunden kafam cok karisik.kendisine durumumu bir turlu anlatamiyorum . Acikcasi onun hakkina girmekte istemiyorum sonucta benim psikolijk ve hastalikli durumum onuda etkleyip mutsuz edecektir buna hakkim olmadigini dusunuyorum . Zamaninda ilerde duzelir diye kendimi avutuyordum ama bisey degismeyince artik ne yapacagimi sasirdim.
sevgiline söyleyeceksin tabi ki.ondan sonrasını o düşünecek.fazlada detaylandırmaz isen iyi edersin.korkutma kızı..
vanpersie

Prostatın neden olduğu prostat enfeksiyonları; özellikle genç yaşlarda başlıyor ve yaşam standardına darbe vuruyor, cinsel performansı da düşürüyor. Tedavi edilmesi için uzun ve zorlu bir süreç gerekiyor.
Özellikle düzensiz cinsel yaşam, kronik kabızlık, iyi beslenememe, üşüme ve soğuk kronik prostatit oluşumuna sebep olabiliyor.
Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Üroloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Erol; erkeklerin korkulu rüyası prostat hastalıklarıyla ilgili soruları yanıtladı:

Prostat enfeksiyonlarına çok sık rastlanıyor mu?
Prostatın neden olduğu üçüncü tip hastalıklar, prostat enfeksiyonlarıdır. Bu da en çok kronik prostat dediğimiz uzun süreli enfeksiyon türlerdir. Bu tür enfeksiyonlar genç yaşlarda başlar.

Kronik prostat iltihabı her zaman mikrobik midir?
Değildir. Vakaların yarısında yapmış olduğumuz araştırmalarda mikrop bulamıyoruz. Mikrobik olanlar tabii ki antibiyotiklerle tedavi edilmeye çalışılıyor. Kabaca tedavi başarı şansı yüzde 50 gibi diyebiliriz.

Prostat hastası cinsel hayattan uzak mı kalmalı?
Hayır; cinsel hayattan uzak kalmasının herhangi bir gerekçesi yoktur. Fakat bu durumda menide lökosit miktarı artabilir ve bu durum da menideki sperm hücrelerine zarar verebilir. Bunun dışında kronik prostatitlerde erken boşalma problemi ortaya çıkabilir. Fakat bu durum cinsel yaşamlarını engelleyecek bir durumda değildir.
Ama performansları da; sık idrara gitme, yanma, sızı ve o bölgede ağrılar hissetme gibi sebeplerden dolayı cinsel açıdan düşebilir.

Nasıl önlem alınabilir?
Bu hastalar ilaç tedavisinin yanı sıra yaşam tarzlarında yapacakları değişikliklerle de bu hastalıkla mücadele etmelidir. Yani;
Düzenli bir cinsel yaşam sürmeliler
Yediklerine dikkat etmeliler
Üşütmemeye ve kabız kalmamaya özen göstermeliler.

Prof. Dr. Ali Erol
reha067
Hastalık Başlangıç Yılı: 2002

Mesaj gönderen reha067 »

Zuspat yazdı:
murat06 yazdı:abiler bende bekarım evlenmeyı dusunuyorum onerınız nedır
Sakın evlenme bu derde bir başkasını ekleme
evlen kardedim evlen sikinti yok seni seven birini bul yeter ki bende 13 senedir var evlendim
baran

Mesaj gönderen baran »

Sabir yazdı:İzzetim ve celalim hakkı için, mağfiret etmek istediğim hiç kimseyi, bedenine bir hastalık, rızkına bir darlık vererek boynundaki günahlarından temizlemeden dünyadan çıkarmayacağım."

Bu hastalikta bize rabbimin bir kurtuluş vesilesi insallah arkadaşlar..karamsarlik yok insallah
ÖTEKİ ALEMDE YAŞADIK DESENE
baran

Mesaj gönderen baran »

reha067 yazdı:
Zuspat yazdı:
evlen kardedim evlen sikinti yok seni seven birini bul yeter ki bende 13 senedir var evlendim
KARDEŞ EVLİYİM PROBLEM YOK EŞİME BİLE HİSETTİRMİYORUM
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Baran kardeşime katılıyorum sirf bu hastalik yüzünden evlenmemek egerki seni seven ve seninde sevdigin bir kisi varsa sacmalik olur. Inşallah bu.hastaligi yasayan herkes acilari dertlerine rabbim bir sifa verir. Ha zaten evlenmek istemedigin biriyse o zaman durum farkli.
baran

Mesaj gönderen baran »

reha067 yazdı:
Zuspat yazdı:
MERAK ETME BU HALİNLE BİLE EŞİNE YETERSİN
TAKMA KAFANA
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Baran nabiyon ya, ata biniyon mu?
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Bence asıl sorun şu prostat daki bakteri eşimize bulaşır sa ne olacak peki en büyük sorun bu çoğumuz bakteriyi de bilmiyor hamile kaldığını düşün çocuğa bulaşır sa sakat doğum olursa.... Felaket tellallığı yapmak niyetim değil ama böyle sorunlar var inşallah benim dediğim gibi kimseye olmaz
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Zuspat yazdı:Bence asıl sorun şu prostat daki bakteri eşimize bulaşır sa ne olacak peki en büyük sorun bu çoğumuz bakteriyi de bilmiyor hamile kaldığını düşün çocuğa bulaşır sa sakat doğum olursa.... Felaket tellallığı yapmak niyetim değil ama böyle sorunlar var inşallah benim dediğim gibi kimseye olmaz
Kendi kendine seneryo yaziyorsun. Sende bakteri olsa olabilecek en büyük ihtimal eşine bulasmasi olur uada iltihap yapip kisir birakma riski. Ilac kullanarak zaten büyük ihtimal kisirlik riski yok gibi tabi baska hastalik yoksa. Tek endişemiz ese bulasma
Cocugun sakat olmasi bu yüzden tibben imkansız bu sebepten ötürü. Git araştır derim
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Sabir yazdı:
Zuspat yazdı:Bence asıl sorun şu prostat daki bakteri eşimize bulaşır sa ne olacak peki en büyük sorun bu çoğumuz bakteriyi de bilmiyor hamile kaldığını düşün çocuğa bulaşır sa sakat doğum olursa.... Felaket tellallığı yapmak niyetim değil ama böyle sorunlar var inşallah benim dediğim gibi kimseye olmaz
Kendi kendine seneryo yaziyorsun. Sende bakteri olsa olabilecek en büyük ihtimal eşine bulasmasi olur uada iltihap yapip kisir birakma riski. Ilac kullanarak zaten büyük ihtimal kisirlik riski yok gibi tabi baska hastalik yoksa. Tek endişemiz ese bulasma
Cocugun sakat olmasi bu yüzden tibben imkansız bu sebepten ötürü. Git araştır derim
Fazla araştıran biriyim ben sadece bu hastalığı başlangıçta araştırmadım ilk kez elham yapma boşver akışına bırak dedim kendime.... Araştırdım baya ve tehlikeli şeyler inşallah kimsenin başına gelmez
muharremmer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Mesaj gönderen muharremmer »

hastalığın yaşattıklarını düşündüğümde penise verdirdiği ağrı etkisini düşündüğümde evlilik hayatına çok negatif etkisi olabileceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Cinsel yaşamı nerdeyse imkansız hale getirir. İstekte sorun olmaz. Nasıl anlatsam araba gitmek ister dibine kadar ister ama işlevde yetersizlik olursa psikoloji altüst olur. Bekarken bu illete yakalanmakta kötü ama evliyken yakalananları şüphesiz 10 kat daha kötü etkiler.
UmutluAdam

Mesaj gönderen UmutluAdam »

Arkadaşlar, ben evli değilim. Ama evli insanlar da var aramızda. Evlilik sabah akşam sevişmekten ibaretmiş gibi konuşuyorsunuz. İyi olduğunuz zamanlarda cinsel ilişkiye girersiniz olur biter. Ayrıca devamlı korunursanız bakterinin bulaşma ihtimali de kalmaz. He çocuk diyorsan, onu yapmaya karar verince de doktorlara danışırsınız. Bence çok büyütüyorsunuz.
Sagittarius
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen Sagittarius »

13 yıldır bu illeti çeken ve son 4 yıldır evli biri olarak bu hastalığın evlilikle psikolojinin bozulup yorgun düşme dışına fiziksel bir alakası yok..evlenmeden önce her gittiğim doktora bunu sordum onlarda zaten alaknın olmadığını soylediler..görüştüğüm son uroloji uzmanıda kronık prostatıtım dedi adamında cınsel hayatı gayet ıyımış..bunu dert etmeyın en azından evlenmeyi düşünen arkadaşlar bunu zerre kadar düşünmesin derim
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

Abilerim, bir kız arkadaşım var yasım cok genç 1 yıldır bu hastalıkla yaşıyorum, kız beni deli gibi seviyor bende kendi sıkıntılarımla hem ailemi hemde kızı üzüyorum çok daraldım çok bunaldım ne yapacağımı şaşırmış durumdayım kız bu hastalığı dert etmez eminim koşa koşa gelir ama işte kendimce çok savaş veriyorum Hergün Rabbime dua ediyorum bu hastalıktan arınmış olarak ileriye geleceğime bakayım diye Her gün hem kendime hemde foruma dua ediyorum Allah umarım bu dertten biz bir an önce kurtarır bazen umut doğuyor içime bazen hüzün Herkese acil şifalar İNŞALLAH İlerde bugünleri hatırladığımıZda gülüp geçebiliriz..
Sagittarius
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen Sagittarius »

bu sendeki sorunlar hepimizde var moralini bozma sen bu lleti çekiyosun diye kımseyıde huzrsuz etmeye hakkın yok..ve bununda sana bir faydası yok elinden geldigince olumlu ol insanları uzme kırma..çünkü başkasının mutsuzluğu sana mutluluk getirmezve senide ıylesştirmez.. umarım bu illetten kurtulur ve sağlıgına avusursun..ALLAH şifa versin
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

Sagittarius yazdı:bu sendeki sorunlar hepimizde var moralini bozma sen bu lleti çekiyosun diye kımseyıde huzrsuz etmeye hakkın yok..ve bununda sana bir faydası yok elinden geldigince olumlu ol insanları uzme kırma..çünkü başkasının mutsuzluğu sana mutluluk getirmezve senide ıylesştirmez.. umarım bu illetten kurtulur ve sağlıgına avusursun..ALLAH şifa versin
Saol abi tavsiyelerin için inşallah kurtulacaz bu cehennemden.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Raul7 yazdı:
Sagittarius yazdı:bu sendeki sorunlar hepimizde var moralini bozma sen bu lleti çekiyosun diye kımseyıde huzrsuz etmeye hakkın yok..ve bununda sana bir faydası yok elinden geldigince olumlu ol insanları uzme kırma..çünkü başkasının mutsuzluğu sana mutluluk getirmezve senide ıylesştirmez.. umarım bu illetten kurtulur ve sağlıgına avusursun..ALLAH şifa versin
Saol abi tavsiyelerin için inşallah kurtulacaz bu cehennemden.
Geçmiş olsun öncelikle. Bu hastalığa yakalanıp vicdan denen duygunun pençesinde olan biri olarak sana şunu söylemek istiyorum. Bir önceki mesajında yazmışın.bu hastalıktan tamamen arınıp kurtulup ileriye bakmak istiyorum diye. İnşallah öyle de olur. Hepimizin temennisi bu zaten. Ama beklentiyi çok yüksek tutup tamamen iyileşmezsen bu sefer hayal kırıklığı yaşayıp salma kendini. Hayat kaliteni ne kadar arttırabilirsen senin için kârdır. Bunu unutma. Ve inşallah birgün bu hastalıkta tarihin tozlu sayfalarında yerini alacak. Biz görürüz göremeyiz bilmem ama inşallah.
O yüzden bu söylediklerim herkes için geçerli. Tamamen iyileşmek için mücadelemizi verelim fakat hayat kalitenizi yüksek tuttukçada mutlu olmaya çalışalım sevinelim, umutsuzluğa kapılmayalım
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

Arkadaşlar; evlilik konusunda size birkaç tavsiyede bulunayım.

Ben bu hastalığı 2 yıldır çekiyorum. Evli değilim. Fakat düzenli bir ilişkim vardı. Ortalama 6-7 aydır. Ondan öncede yine düzenli bir ilişkim vardı. İnan’ın ikisine de söyledim bende böyle böyle rahatsızlık var sıkıntılı diye. İkiside şaşırdı. İkisi de imkansız sende böyle bir rahatsızlık olamaz felan dediler.

İkisi de internetten bu hastalığın belirtilerini okumuşlar. Bana anlattılar sende bunların hiç birisi yok felan dediler.

Peki bunu nasıl yapıyordum.

1- Her daim yanımda Cialis 5 mg hap oluyordu. İlişkiye gireceğim zaman bir tane atıyordum.
2- akşam oluncada bir iki kadeh birşeyler içiyorduk felan.
3- Akabinde, eczanelerde lidokain etken maddeli kremler oluyordu. Nohut kadar onu penis başına sürüyordum. Uyuşturuyordu. Zaten iki kadehte votka içmiş oluyordum. Ondan sonra hastalık felan kalmıyordu.

Ama cialis atmadım mı fıs oluyordu. :lol:

Bu şekilde ikisine de ben söyledim böyle böyle bir durum var diye. İkisi de çok şaşırdı. Hatta birisi imkansız sende böyle bir rahatsızlık olamaz dedi. Kondom olarakta en ince kondom kullanıyordum. Çaresi olunca illaki birşeylerin çaresini buluyorsun. :) :)

Bu arada erken boşalma olayına gelince, şu an sevgilisi olupta, veya evli olupta, kaç Kişiler var erken boşalma yaşayan, hatta bana diyorlardı o kadar uzun süre nasıl dayanabiliyorsun felan diye. :)

Kafama tek takılan cialis ile bu durum ne kadar gider. Öyle de bir durum var. :D