Evlilikte prostatit

Evlilik ve cinsel yaşamınızla ilgili soru ve düşüncelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Evlilikte prostatit

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

paradigma yazdı:
ABittersweetLi yazdı:eşine bir şey olmaz.ama senin deformasyona uğramış prostatın eşinden sana geçecek en ufak bakteri bile seni rahatsız edebilir.bunu yaşayan kişiler var..
bu konu cok onemli ! bunu ogrenmemiz gerekiyor ... hasara ugramis prostatimiz nedeniyle , sayet normal saglikli bir bayanla kiz arkadasimizla esimizle prezarvatif kullanmadan sex yaptigimizda enfeksiyon kapabilirmiyiz veya mikrop kapabilirmiyiz , tecrube edenler varmi ? saniyorum bana oldu ... yani flort ederek birlikte oldugum bayanlarin hepsinden kapmis olamam , herdefasinda mikroplazma ureplazma cikti bende ... iyilestim yeni bri bayan arkadasim oldu ( isinde gucunde kariyer sahibi , yani demek istedigim hayat kadini veya oynak biri degil ) yine kondomsuz ilsikide bulundum sonra yine yanmalar batmalar sizi konfiorsuzluk artti , kafayi siyiracagim ..prezarvatifle ise sex yapamiyorum hissiyat zayif ereksiyonu tutamiyorum kisa surede dusuyor ilac kullansam bile ....
bazı kişilerde olmasa bile maalesef bazı arkadaşlarda bu durumu ben çok gördüm.yani partneriniz sağlıklı bile olsa ondaki normal bir bakteri sizin prostatit şikayetlerinizi arttırabilir.yani bütün tedavi süreçlerini baştan yaşayabilirsiniz.o yüzden kondom kullanmaya devam etmek lazım.tabi isteyen kullanmayabilir.benim yemiyor açıkçası.o kadar derdi bir daha yaşamak istemiyorum :)
paradigma
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen paradigma »

ABittersweetLi yazdı:
paradigma yazdı:
ABittersweetLi yazdı:eşine bir şey olmaz.ama senin deformasyona uğramış prostatın eşinden sana geçecek en ufak bakteri bile seni rahatsız edebilir.bunu yaşayan kişiler var..
bu konu cok onemli ! bunu ogrenmemiz gerekiyor ... hasara ugramis prostatimiz nedeniyle , sayet normal saglikli bir bayanla kiz arkadasimizla esimizle prezarvatif kullanmadan sex yaptigimizda enfeksiyon kapabilirmiyiz veya mikrop kapabilirmiyiz , tecrube edenler varmi ? saniyorum bana oldu ... yani flort ederek birlikte oldugum bayanlarin hepsinden kapmis olamam , herdefasinda mikroplazma ureplazma cikti bende ... iyilestim yeni bri bayan arkadasim oldu ( isinde gucunde kariyer sahibi , yani demek istedigim hayat kadini veya oynak biri degil ) yine kondomsuz ilsikide bulundum sonra yine yanmalar batmalar sizi konfiorsuzluk artti , kafayi siyiracagim ..prezarvatifle ise sex yapamiyorum hissiyat zayif ereksiyonu tutamiyorum kisa surede dusuyor ilac kullansam bile ....
bazı kişilerde olmasa bile maalesef bazı arkadaşlarda bu durumu ben çok gördüm.yani partneriniz sağlıklı bile olsa ondaki normal bir bakteri sizin prostatit şikayetlerinizi arttırabilir.yani bütün tedavi süreçlerini baştan yaşayabilirsiniz.o yüzden kondom kullanmaya devam etmek lazım.tabi isteyen kullanmayabilir.benim yemiyor açıkçası.o kadar derdi bir daha yaşamak istemiyorum :)
evlilik varmi , yoksa sevgili ile yapilan( guvenilir ) sextenmi yoksa hayat kadinindanmi bahsediyoruz ? Hayat kadini ile olurken tabiki % 100 kullanmak lazim orasi kacinilmaz
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

kimle olursa olsun kullanman gerekiyor.zaten kendin de bahsetmişsin.kariyer sahibi düzgün biriydi diye.demek ki evleneceğin bayanda da aynısı olacak.sana önerim ileride çocuk düşünüyorsan; tüp bebek.tabi eşine de bu durumu açıklayarak evlenmen gerekiyor.durumu kabul ederse mutlu mesut yaşarsınız.
bmx

Mesaj gönderen bmx »

paradigma yazdı:
Hocam illa hayat kadını olmasına gerek yok ki tek eşli değilse sonuçta başkası ilede ilişkiye giriyorsa mikrop barındırabilir.
Birde bu kondomsuz cesarete hayranım ülkede hiv yüzde 400 artış kaydetmiş bulaşmaların çoğu işinde gücünde kariyer sahibi denen normal kişilerden
yani temiz gözüküyordu diye yorum yapılanlardan hiv'de 4-5 yıl belirti vermeden normal bir hayat yaşanabilir.
Uglyist

Mesaj gönderen Uglyist »

Arkadaslar merhaba
Şüpheli ilişki sonrası yaklasık 4 ay kadar sonra eşimde ve bende yanma hissinden dolayı dr gittim herhangi bir kıntk yoktu sadece ince inceyanmalar oluyordu
Eşimin doktoru o donem mantar teshisi koydu ve mantar tedavısı uyguadık gecti ama ileşliyemgirdikçe tekrarladı givi duruyor.daha onceki forumlardan okudugum kadarıyla kadınlar öElikle test istemefigi surece sikayetler mantari andırıyormus
Neyse benim dr direkt terradox ve travid verdi eşime idrar iltihabı seklinde soyledim ve berbaer kullanamaya basladık 2.gunun sonunda bel agırısı ve peniste yanmalar baya bir arttı ilerleyen 1-2 günde makatadogru şişlikle başladı
Eşimde şikayetler devam editor artık kadın dogumcuua gidicez ve test isticez muhtmeelem orda mikrop cıkarsa artık yaşamıma yanlız devam edicem ailem dailacaktır kesinlikle
Asıl sorum su
Diyelimki cinsel yolla bulaşan prostatit oldum bu srekli eşime mikrop bulaştırıcam mı demektir? Yoksa miltop dogru antibiyotikle olup hasarı bizde kalıyor ve biz bunumu cekiypruz?
Tşk
opulentia

Mesaj gönderen opulentia »

Uglyist yazdı:Arkadaslar merhaba
Şüpheli ilişki sonrası yaklasık 4 ay kadar sonra eşimde ve bende yanma hissinden dolayı dr gittim herhangi bir kıntk yoktu sadece ince inceyanmalar oluyordu
Eşimin doktoru o donem mantar teshisi koydu ve mantar tedavısı uyguadık gecti ama ileşliyemgirdikçe tekrarladı givi duruyor.daha onceki forumlardan okudugum kadarıyla kadınlar öElikle test istemefigi surece sikayetler mantari andırıyormus
Neyse benim dr direkt terradox ve travid verdi eşime idrar iltihabı seklinde soyledim ve berbaer kullanamaya basladık 2.gunun sonunda bel agırısı ve peniste yanmalar baya bir arttı ilerleyen 1-2 günde makatadogru şişlikle başladı
Eşimde şikayetler devam editor artık kadın dogumcuua gidicez ve test isticez muhtmeelem orda mikrop cıkarsa artık yaşamıma yanlız devam edicem ailem dailacaktır kesinlikle
Asıl sorum su
Diyelimki cinsel yolla bulaşan prostatit oldum bu srekli eşime mikrop bulaştırıcam mı demektir? Yoksa miltop dogru antibiyotikle olup hasarı bizde kalıyor ve biz bunumu cekiypruz?
Tşk
Konikprostatit hastaligin akut donemleri harici pek bulaşıcı değildir.Bir sure korunmali iliskiye girmenizi oneririm.Ben kronik prostatit oldugum donemde uzun süre eşimle de olsa bu sekilde devam ettim.Ayrica mantar kadinlarda çok cabuk ureyen en ufak bir streste bile ortaya çıkan bir durum.Kadin dogum uzmanina değil üroloji doktoruna gitmeni tavsiye ederim eşin içinde.Erkeklere pek bir yararı olmasada kadınlarin bu tip enfeksiyonu kaptiklarinda tedavi konusunda uzman bir hoca taniyorum doc.dr enis rauf coşkuner acibadem istanbul bakırköyde.durumun varsa bu hocaya eşini goturebilirsin.dogru beslenme ve dietle esin bunu atlatir.sende bir istanbulda isen tavsiye edilen doktorlara görün derim.Bunun için yalnizmi kalinir bunun çözümü var.Ben kronik prostatitken evlenme karari aldim evlendim iyilestim cok sukur bebegimizde yolda Allah in izniyle.Sakin olup dogru yolu izle hic bir sorun kalmayacaktir.
Uglyist

Mesaj gönderen Uglyist »

Cevap icin cok tsk
Yanlız kalırım dediigm konu eger cinsel yolla bulasan bir miktop cıkaraa eşimin testinin sonucunda bunu asla kabul etmez ve aciklayamamda başka türlü
Kaldıki eğer bu mikrop eşimi sürekli enfekte edecekse zaten bir sekilde konusmam lazım acik acik?
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Uglyist yazdı:Cevap icin cok tsk
Yanlız kalırım dediigm konu eger cinsel yolla bulasan bir miktop cıkaraa eşimin testinin sonucunda bunu asla kabul etmez ve aciklayamamda başka türlü
Kaldıki eğer bu mikrop eşimi sürekli enfekte edecekse zaten bir sekilde konusmam lazım acik acik?
Gelisim labta pcr yaptir test 3 gun suruyor. Bisey cikarsa sen alirsin yine mantar diye aciklarsin. Ordaki enfeksiyon doktoeu tedavi baslar. Esinde 1 haftada hicbisey kalmaz. Ve tekrarlamaz. Onlarda prostat yok:)
Yalniz antb kullanmqdan once hamilelik testi yaptirin mutlaka. Oyle bisey olursa kullanamaz.
Evliligini kurtarirsin.
Uglyist

Mesaj gönderen Uglyist »

Tamam onda bitecek ama bende surekli devam edecek bu hastalık ona surekli bullaştormayacakmıyım?
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Uglyist yazdı:Tamam onda bitecek ama bende surekli devam edecek bu hastalık ona surekli bullaştormayacakmıyım?
Korunacaksin kardesim. Uzun bir donem korunacaksin. Zevk sivisi dedigimiz sey semendir aslinda, prostatinda bakteri varsa o sivida da vardir. Dokunmaktan filan sikinti olmaz ama korunacaksin.