EVLİLİK HAKKINDA

Evlilik ve cinsel yaşamınızla ilgili soru ve düşüncelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz.
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

EVLİLİK HAKKINDA

Mesaj gönderen kader48 »

Arkadaşlar; birkaç aydır evlilik konusunu kafaya takmaya başladım.

Evlenmeyi düşünüyorum ama, nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Her neyse esas konuya geliyim.

Biraz önce, hivveaids.net sitesinde dolaştım biraz, inanırmısınız, insanlar neleri başarmış. İkisi de poz olan eşlerde var. Biri poz biri neg olan eşlerde var. Hatta biraz önce tebessümle okuduğum, kaç tane bebek bekleyen eşler var.

Bence evlilikte evleneceğimiz, kişiye bu durumları anlatsakta sıkıntı olacağını sanmıyorum ben. Söyleme taraftarıyım, tabi fazla deşmeden yüzeysel olarak.

Bence bizler kabuğumuza çok çekilmişiz. Dışarıda başka bir yaşam olduğunu unutmuşuz. Biraz dışarıya açılıp, eeğer evlilik düşünen bireyler isek, bunu yapabiliriz. Bu hastalık o kadarda büyütülecek bir hastalık değildir sanırım.

Herkese çok geçmiş olsun.
Bahtsizbedevii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: EVLİLİK HAKKINDA

Mesaj gönderen Bahtsizbedevii »

Hiv pozitif günümüzde kronik bir hastalıktan öteye gitmiyor aslında. Toplumun değer yargılarına ters bir hastalık gibi görünse de Türkiye dünyada en hızlı hiv artışı olan ülkelerin başını çekiyor. Sorunlu göçmen politikamız, ayrıca toplumdan gizleme zorluğu nedeniyle yarım bırakılan tedaviler en büyük artış sebepleri.
Prostatitten daha konforlu agrısı, acısız bir kronik hastalığa sahip oldukları aşikar. Tek fark burada iyileşen bazı arkadaşlarımız var, pozitiflerde tamamen iyileşme ilaçsız bir yaşam mümkün değil.
Tedavisini kesintisiz sürdüren bireyler korunmasız ilişki ile çocuk sahibi olabiliyor, tedbiren anne sütü verilmiyor Eğer anne pozitif ise.
Evlilik konusunda anlayışlı bir eşe ihtiyacımız olduğu kesin. Umarım çıkar karşımıza.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Arkadas siz kafayi mi yediniz hiv muhabbeti donuyo bu forumda
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

Kc34 yazdı:Arkadas siz kafayi mi yediniz hiv muhabbeti donuyo bu forumda
Doktorların psikolojik dediği arkadaşlar galiba bu kesim