Psikolojim bozuldu

Psikoloji bölümü.
techian
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Psikolojim bozuldu

Mesaj gönderen techian »

Telefonda 2 kelime konuşamıyorum ii ee etmekten bu hastalık beni mahvetti
techian

Re: Psikolojim bozuldu

Mesaj gönderen techian »

Arkadaşlar birik haldeyim hastalık beni psikolojim olarak coekrtti
ye22

Mesaj gönderen ye22 »

techian yazdı:Arkadaşlar birik haldeyim hastalık beni psikolojim olarak coekrtti
Çok zor bir hastalık kesinlikle. Kolay değil psikolojik olarak yorucu, stresi,kaygısı bitmiyor. Ama bu hastalığı hiç birimiz seçmedik, umudu asla kaybetmeyip elimizden geleni yapmaya devam edersek herşey daha hafifliyor. İyileşen örnekler var, hepsi bu yollardan bu sıkıntıları çekti ve şimdi rahatça hayatlarına devam ediyorlar. O yüzden çökmeden inatla savaşmaya devam dostum,ölüm dışında herşeyin çaresi var
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

Acil olarak, şekerli her şey ve un içeren her şey bırakılacak. Market gıdaları terk edilecek. Kek Çikolata bisküvi vb yasak. Kola kahve yasak. Şekerli bütün içecekler yasak. Siyah çay normal dem günlük 3 bardak şekersiz. Süt ve market yoğurdu yasak. Bakliyat ve sebze yemekleri tüketin. Her gün yürüyüş. Evde egzersiz yapın.bunları yapan en azından vücuttaki yıkımı durdurur. İlerleyen haftalarda galibiyete geçer
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

stresten uzak durun. stres altında bağışıklık çöker olmayan sıkıntılara sebep olur.
kurallara ve yasaklara uyun, her gün sıcak duş alın. evlenebilir miyim, çocuğum olur mu, hastalık geçmez mi gibi endişeleri bir kenara bırakın.
keşkeleri de aynı şekilde. tedaviye ilişkin testler ve tedavi şekilleri ortada bunları uygulayın ve sabırlı olun.
eğer sistemli şekilde ilerlerseniz yavaş yavaş her şey yoluna girer.
oguzzz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen oguzzz »

yeni üyeyim nasıl başlık açabilirim yardım edermisiniz
Turkick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Turkick »

oguzzz yazdı:yeni üyeyim nasıl başlık açabilirim yardım edermisiniz
Başlık açmak istediğin uygun bölüme gir. Sol üstte, yeni başlık aç yazan bir düğme olacak.
Turkick

Mesaj gönderen Turkick »

red yazdı:stresten uzak durun. stres altında bağışıklık çöker olmayan sıkıntılara sebep olur.
kurallara ve yasaklara uyun, her gün sıcak duş alın. evlenebilir miyim, çocuğum olur mu, hastalık geçmez mi gibi endişeleri bir kenara bırakın.
keşkeleri de aynı şekilde. tedaviye ilişkin testler ve tedavi şekilleri ortada bunları uygulayın ve sabırlı olun.
Çok faydalı bir tavsiye mesajı. Benim de tek endişem, çocuğum olabilir mi endişesi. Her ne kadar endişem yıllardır vardı. Akıl edip bu hastalıktan önce sperm testi yaptırmadım.

Fakat, burada, "prostatitli halde çocuk yaptım" diyeni de okudum, başka yerde "çocuk yapamıyorlardı, prostatit iyileştikten sonra doğal yolla yaptılar" haberlerini de.

O yüzden, şu an için dert etmek istemiyorum. Ağrı-sızı geçti. Ereksiyon fena değil. Meni de düzelirse, ve bu düzelme en az bir sy sürerse, ara ara nüks etse bile, hastalığın belini kırdım diyeceğim. Sonra gidip sperm testi vereceğim. İyiyse, stabil ve kaygısız yaşamla tüm nüksleri yenebilirim inancındayım.

Ama stres gerçekten büyük bela. Hastalık büyütme sebebi. İlk günlerimle bugünü karşılaştırıyordum da... Çok korkmuştum başta. Burada yazarak ve okuyarak, arkadaşlarla konuşarak rahatladım son bir haftada. Gerçekten dertleşmek de lazım. Bir arkadaş dizden ameliyat olmuştu bir kaç ay önce. Hala fizik tedavisi sürüyor. Büyük acılarla. Zar zor yürüyor. Ama yılmadan devam ediyor. Bu hastalık da zaman alan, can sıkan bir dert. Benim açımdan, çocuk sahibi olamama riski dışında üstesinden gelebileceğime bir şekilde inandığım bir hastalık. Çok naifçe bir söz biliyorum. Ama iyimserliğimi kaybetmedim henüz. Belki yolun başında olduğum için...
techian

Mesaj gönderen techian »

Turkick yazdı:
red yazdı:stresten uzak durun. stres altında bağışıklık çöker olmayan sıkıntılara sebep olur.
Çok faydalı bir tavsiye mesajı. Benim de tek endişem, çocuğum olabilir mi endişesi. Her ne kadar endişem yıllardır vardı. Akıl edip bu hastalıktan önce sperm testi yaptırmadım.

Fakat, burada, "prostatitli halde çocuk yaptım" diyeni de okudum, başka yerde "çocuk yapamıyorlardı, prostatit iyileştikten sonra doğal yolla yaptılar" haberlerini de.

O yüzden, şu an için dert etmek istemiyorum. Ağrı-sızı geçti. Ereksiyon fena değil. Meni de düzelirse, ve bu düzelme en az bir sy sürerse, ara ara nüks etse bile, hastalığın belini kırdım diyeceğim. Sonra gidip sperm testi vereceğim. İyiyse, stabil ve kaygısız yaşamla tüm nüksleri yenebilirim inancındayım.

Ama stres gerçekten büyük bela. Hastalık büyütme sebebi. İlk günlerimle bugünü karşılaştırıyordum da... Çok korkmuştum başta. Burada yazarak ve okuyarak, arkadaşlarla konuşarak rahatladım son bir haftada. Gerçekten dertleşmek de lazım. Bir arkadaş dizden ameliyat olmuştu bir kaç ay önce. Hala fizik tedavisi sürüyor. Büyük acılarla. Zar zor yürüyor. Ama yılmadan devam ediyor. Bu hastalık da zaman alan, can sıkan bir dert. Benim açımdan, çocuk sahibi olamama riski dışında üstesinden gelebileceğime bir şekilde inandığım bir hastalık. Çok naifçe bir söz biliyorum. Ama iyimserliğimi kaybetmedim henüz. Belki yolun başında olduğum için...
Evlimisiniz hocam ben tek stres noktam kız arkdaşım evlenip günahına girermiyim diye korkuyorum ereksiyon ara ara gidip geliyor ama suda var ben bi üretit aşamasında tedavi olmaya başladım inanabiliyorsunuz akut dönemde adam penise ilaç basdı hayatım alt üst oldu yani bi kanser değil ama hayat standartlar i ilerde yalnız yasamak zorunda kalma düşüncesi yoruyor insanı engelli forum sitelerine bakıyorum artik bizi anca onlar kabul eder benzer dertler onların da başında olduğu için bu derece bitigim işte anlayin:)
Turkick

Mesaj gönderen Turkick »

Evli değilim. Senin sorunu tam anlamadım. Ereksiyon ise sadece, ara ara gidip gelmesi düzeltilebilir. Meni kalitesi iyi olduktan sonra, ereksiyon meselesi bir şekilde halledilir fikrindeyim.

Örneğin, doktorumun numarasını kaydettiğim için, Whatsapp durum paylaşımlarına denk geliyorum. Her hafta yurtdışından adamlar gelip penisine bir şey taktırıyor. Ereksiyon için. Yandan küçük vanayı çevirince, zık diye dikleşiyormuş.

Eminim senin buna ihtiyacın yok, onun için de söylemedim zaten. Ama ereksiyon eğer ortaüzeri yaşlı değilsek (50-70 arası), zamanla/çalışarak çözebileceğimiz bir şeymiş gibi geliyor bana. Dönem dönem bu problemi yaşamış birisi olarak diyorum. Esas demek istediğim, durumunu bilmediğim halde, iyileşeceğini düşünüyor olmam.

Ben ise, normal şekilde çocuk sahibi olamama yönünde bir endişeye sahibim. Yani hastalığın geçip geçmemesinden öte, zarar görmüş prostat ileride çocuk yapmaya kalıcı sorun çıkarır mı korkusundayım.

Her ne kadar, geçen instagram'a prostatit yazdım, bir Azeri doktorun hesabına denk geldim. Azospermi tedavi ettiği iddia ediyordu. İki test sonucunda, menideki sıfıra yakın spermi, normalin beş katına çıkarmış, dediği doğruysa. Aklıma bu hastalık kaynaklı azosperm olabileceği geldi. Belki asymptomatik bir hastaydı. Her ne kadar, azosperminin birçok sebebi olabilir. Bende böyle bir sorun önceden var mıydı yok muydu bilmiyorum, test yaptırmadım. Biraz toparlasam, nüks gelmeden test yaptırmayı planlıyorum zaten. Sperm kalitem iyi çıkarsa, iyi beslenme ve spor ile bu prostatit derdimi zamana yayarak katlanılabilir seviyeye çekebileceğime inanıyorum, Allah'ın izniyle.
techian

Mesaj gönderen techian »

Turkick yazdı:Evli değilim. Senin sorunu tam anlamadım. Ereksiyon ise sadece, ara ara gidip gelmesi düzeltilebilir. Meni kalitesi iyi olduktan sonra, ereksiyon meselesi bir şekilde halledilir fikrindeyim.

Örneğin, doktorumun numarasını kaydettiğim için, Whatsapp durum paylaşımlarına denk geliyorum. Her hafta yurtdışından adamlar gelip penisine bir şey taktırıyor. Ereksiyon için. Yandan küçük vanayı çevirince, zık diye dikleşiyormuş.

Eminim senin buna ihtiyacın yok, onun için de söylemedim zaten. Ama ereksiyon eğer ortaüzeri yaşlı değilsek (50-70 arası), zamanla/çalışarak çözebileceğimiz bir şeymiş gibi geliyor bana. Dönem dönem bu problemi yaşamış birisi olarak diyorum. Esas demek istediğim, durumunu bilmediğim halde, iyileşeceğini düşünüyor olmam.

Ben ise, normal şekilde çocuk sahibi olamama yönünde bir endişeye sahibim. Yani hastalığın geçip geçmemesinden öte, zarar görmüş prostat ileride çocuk yapmaya kalıcı sorun çıkarır mı korkusundayım.

Her ne kadar, geçen instagram'a prostatit yazdım, bir Azeri doktorun hesabına denk geldim. Azospermi tedavi ettiği iddia ediyordu. İki test sonucunda, menideki sıfıra yakın spermi, normalin beş katına çıkarmış, dediği doğruysa. Aklıma bu hastalık kaynaklı azosperm olabileceği geldi. Belki asymptomatik bir hastaydı. Her ne kadar, azosperminin birçok sebebi olabilir. Bende böyle bir sorun önceden var mıydı yok muydu bilmiyorum, test yaptırmadım. Biraz toparlasam, nüks gelmeden test yaptırmayı planlıyorum zaten. Sperm kalitem iyi çıkarsa, iyi beslenme ve spor ile bu prostatit derdimi zamana yayarak katlanılabilir seviyeye çekebileceğime inanıyorum, Allah'ın izniyle.
Bazı doktorlar çok havadan konuşuyor ben hastalık kaptiktan 6 ay sonra test verdim sperm sayısı 120 m den 60 m dustu bence cok etkileyor haa tedaviyle sayı toparlnirmi bi miktar toparlanır cinsellik tam düzeltse inan hocam tüp bebek o kadar kötü değil sağlıklı insalar bile yapıyor yeter ki cinsellik düzelsin tam anlamıyla
heisenberg

Mesaj gönderen heisenberg »

[/quote]
Evlimisiniz hocam ben tek stres noktam kız arkdaşım evlenip günahına girermiyim diye korkuyorum ereksiyon ara ara gidip geliyor ama suda var ben bi üretit aşamasında tedavi olmaya başladım inanabiliyorsunuz akut dönemde adam penise ilaç basdı hayatım alt üst oldu yani bi kanser değil ama hayat standartlar i ilerde yalnız yasamak zorunda kalma düşüncesi yoruyor insanı engelli forum sitelerine bakıyorum artik bizi anca onlar kabul eder benzer dertler onların da başında olduğu için bu derece bitigim işte anlayin:)[/quote]

Ben hastalığı ilk başladığında doruklarda yaşıyordum 2 ay önce gece uykudan uyanıp ağlayarak tekrar yatamıyordum. Ereksiyonun e si bile yoktu çünkü psikolojik olarak çökmüş durumdaydım vücudumda ne oluyor ben öleceğim galiba gibi şeyler geçiyordu içimden sonra hastalığın adını öğrendim bu gurubu buldum. Şimdi hala hastayım etkin bir tedavi alamadım ağrılarım ilk zamana nispeten az ama hala zorluyor fakat ereksiyon ve isteksizlik geç boşalma düzeldi yani benim nacizane fikrim ereksiyon konusu psikolojik olabilir. Ne zaman ki olayları akışına bırakıp salabilecek pozisyona geliriz o zman hepsi düzelecek bence bu gibi yan etkilerin.
techian

Mesaj gönderen techian »

heisenberg yazdı:
Evlimisiniz hocam ben tek stres noktam kız arkdaşım evlenip günahına girermiyim diye korkuyorum ereksiyon ara ara gidip geliyor ama suda var ben bi üretit aşamasında tedavi olmaya başladım inanabiliyorsunuz akut dönemde adam penise ilaç basdı hayatım alt üst oldu yani bi kanser değil ama hayat standartlar i ilerde yalnız yasamak zorunda kalma düşüncesi yoruyor insanı engelli forum sitelerine bakıyorum artik bizi anca onlar kabul eder benzer dertler onların da başında olduğu için bu derece bitigim işte anlayin:)[/quote]

Ben hastalığı ilk başladığında doruklarda yaşıyordum 2 ay önce gece uykudan uyanıp ağlayarak tekrar yatamıyordum. Ereksiyonun e si bile yoktu çünkü psikolojik olarak çökmüş durumdaydım vücudumda ne oluyor ben öleceğim galiba gibi şeyler geçiyordu içimden sonra hastalığın adını öğrendim bu gurubu buldum. Şimdi hala hastayım etkin bir tedavi alamadım ağrılarım ilk zamana nispeten az ama hala zorluyor fakat ereksiyon ve isteksizlik geç boşalma düzeldi yani benim nacizane fikrim ereksiyon konusu psikolojik olabilir. Ne zaman ki olayları akışına bırakıp salabilecek pozisyona geliriz o zman hepsi düzelecek bence bu gibi yan etkilerin.[/quote]
Evet biraz psikolojik kısmı da var bu hastalığın ama tamamen öyle olmadadigi da bir gerçek lökosit olayı sıfırlanirsa sonrasına dikkat etmek gerekiyor sadece