Bağırsak problemine bağlı idrar problemi

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Fzt

Bağırsak problemine bağlı idrar problemi

Mesaj gönderen Fzt »

Herkese geçmiş olsun, hard flaccid probleminden ve darlık sıkıntısından hali hazırda muzdaribim. Debim zaten düşük yani. Ve ne zaman mide bagirsak problemi yaşasam idrar yapmada güçlük yaşıyorum. En son zehirlenmiştim ve idrar hiç yaşamamıştım. Şuan şebeke suyundan mikrop kaptim gibi, dışkı normalden daha cıvık bir şekilde geliyor tam katı da değil. Böyle durumlarda aşırı idrar problemi yaşıyorum. Normalde her gün elma sirkesi içiyorum ve yememe dikkat ediyorum. Bu durumu daha önceden yasayan var mı? Ne önerirsiniz ? İlaç takviye vs.
Fzt

Re: Bağırsak problemine bağlı idrar problemi

Mesaj gönderen Fzt »

Bu illet nedir ya, cidden hayata 10-0 geriden başlıyoruz. Bıktım artık. Net bir tanı da alamıyorum. Her gün bir başka şikayet. Cidden bıktım artık.
knip
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Mesaj gönderen knip »

Bağırsak/kolon sağlığı ve mesane arasında kayda değer bir bağ olduğunu düşünüyorum. Ben de birtakım problemlerimin arkasında sindirim sistemindeki sıkıntılarımın yattığını düşünüyorum.
Fzt

Mesaj gönderen Fzt »

Bugün aile hekimi DİARFURYL ve TRANKO-BUSKAS yazdı. Tranko buskasın içeriğinde idrar güçlüğü yaşayanlar dikkatli kullansın diyor ama aynı zamanda düz kasları gevşetiyor idrae yollarındaki. Kullanmalı mıyım sizce ? İdrar nerdeyse yapamıyorum şuan.
alanyali
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Mesaj gönderen alanyali »

knip yazdı: 10.07.2024 - 20:45 Bağırsak/kolon sağlığı ve mesane arasında kayda değer bir bağ olduğunu düşünüyorum. Ben de birtakım problemlerimin arkasında sindirim sistemindeki sıkıntılarımın yattığını düşünüyorum.
Direk bağlantı var hiç dolaylı bile değil doğrudan. Sindirim problemin varsa , bağırsak düzensizliği, karın ağrıların varsa bunlarda aynı prostatın sinirleri etkilediği gibi etkiliyor. Prostat nelere sebep olabiliyorsa bu da aynı şeylere sebep olabilir. Çünkü aynı sinir ağı içerisindeler ve prostatın etki ettiği sinirleri bağırsaklarda çok net şekilde etkiler. Rektum basıncı olabilir , bağırsak gaz dolmasıyla basınç olabilir bunlar fiziki sebeplerdir. Bir de sinirlerin bu düzensizlik neticesinde yıpranmasıyla ortaya çıkan nörolojik olgular vardır. O bölgedeki organları düzene sokarsanız şikayetler de toparlanmaya başlar.
Fzt

Mesaj gönderen Fzt »

Şu saat oldu hala idrar yapamıyorum. Ne kullanmam lazım ne yapmam lazim lütfen akıl verin
ucupak2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen ucupak2 »

dostum idrar debisi hep aynı mı yoksa arttığı zamanlar oluyor mu?