Tedavi Önerileri Bekliyorum

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
bromance24
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Tedavi Önerileri Bekliyorum

Mesaj gönderen bromance24 »

Merhaba,

Ben bir kaç aydır aşağıdaki semptom yaşıyorum. Semptomları yaşamadan önce Klamidya saptanmıştı, o zor geçti, sonra bu şikayetler başadı
1- Perine bölgede Tenis Topu Hissi (uzun yürürken ve otururken)
2- Testislerde ağrı

Ultrason'da kalsifikasyon gözüktü. Oral antibiyotiklerle geçmedi. Muhsin Balaban'a gidip 6 günlük tedavi oldum (masaj, eswt, ozon, iesef, sonda ile rif, genta antiboyitikler)
Muhsin hocanın tedavisi çok yönlü ve kendisi iyi bir insan fakat bir rahatlama henüz göremedim, hatta şikayetlerim arttı. İltihaplı bölgeye sürekli müdahale olduğu için diye varsayıyorum. Tedavi daha yeni bitti. 7 gün prostat masajı oldum fakat bir sıvı gelmedi. Bunun sebebi bu sürede arada boşalmış olmam da olabilir şimdi farkediyorum. 3-4 gün aralar verdim ama yetmedi heralde.

Beni en rahatsız eden özellik perine bölgedeki tenis topu hissi. Yani orada bir enflamasyon var ve o da ayıı zamanda diğer ağrıları vs yapıyor. Bu enflamasyonu indirmek için başka neler yapabilirim? Dışarıdan elimle basınca bile orası yanıyor. Biraz zamana yayıp beklesem acaba bu tenis topu hissi vs zamanla geçer mi? Atina'ya Dr. Georgiadis'e bilet gitmeyi düşünüyorum ama acele de etmek istemiyorum. Anti-enflamatuar bir şeyler mi yapsam acaba? Sonuçta epey bir antibiyotikte aldım. İzmir'de yaşıyorum, burada zaten iyi bir Dr yok konuda sanırım. Önerileriniz için teşekkürler
alanyali

Re: Tedavi Önerileri Bekliyorum

Mesaj gönderen alanyali »

İltihap , bakteri bitmeden yapılan işlemler enfeksiyonu daha da dağıtıyor sanırım. Fiziki bir işlem uygulamadan önce bakteri tespiti yapmanızda fayda var. Daha önce prostat sıvısından incelemeler yapıldı mı ? Yapılmadıysa prostat sıvısı alınmalı lökosit bakılmalı. Kültür ve pcr çalışılıp uygun bakteriye göre ilaç tedavisi alınmalı. Bu tedavi sonucunda tekrar testler yapılıp bakteri engellenmişse o zaman diğer aşamaya geçer ve prostatı onarmaya başlarsınız bu süreçte anti inflamatuar yol izlenebilir. Şuanda direk bu aşamaya geçmeden gerekli tahlilleri yaptırmalısınız. İzmir ve çevresi için veya imkan varsa başka şehirler için forumda adı geçen doktorlardan imkanınızca giderek tahlilleri isteyin. Ama pcr ve kültür için kendiniz laba götürmeniz gerekebilir.
bromance24

Mesaj gönderen bromance24 »

Prostat sıvısından 1 hafta boyunca masaj sonrası her gün kültür Almaya çalıştık fakat hiç bir sıvı gelmedi.. Üzerine birde bu kadar antibiyotik alındı, sanırım 1 ay bekleyip tekrar sıvı almaya çalışmakta fayda var. Sıvı gelmesi için bir hafta cinsel perhiz mi gerekiyor?
yenicezseni
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen yenicezseni »

bromance24 yazdı: 09.07.2024 - 08:55 Prostat sıvısından 1 hafta boyunca masaj sonrası her gün kültür Almaya çalıştık fakat hiç bir sıvı gelmedi.. Üzerine birde bu kadar antibiyotik alındı, sanırım 1 ay bekleyip tekrar sıvı almaya çalışmakta fayda var. Sıvı gelmesi için bir hafta cinsel perhiz mi gerekiyor?
Hocam 20 yaşındayim 10 gün cinsel perhiz yapip masaj yaptirdim gayet iyi sivi çıktı.Ben de cinsel perhiz sonrasi verilmeli diye biliyorum.
sonik
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen sonik »

Arkadaşlar ben işyerinden iznimi, uçak biletimi ve randevumu çoktan aldım. Lakin yıllardır olmayan birşey bu sabah başıma geldi. Rüyalandım :( biletleri de iptal edemiyorum. 4 gün sonra testlere gireceğim. 4 günlük perhiz sonrası sıvı gelir mi? Daha önce hiç sıvı vs aldırmadım ilk defa masaj yapılacak. Yaşım 24.
bel_soğukluğu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen bel_soğukluğu »

sonik yazdı: 09.07.2024 - 12:27 Arkadaşlar ben işyerinden iznimi, uçak biletimi ve randevumu çoktan aldım. Lakin yıllardır olmayan birşey bu sabah başıma geldi. Rüyalandım :( biletleri de iptal edemiyorum. 4 gün sonra testlere gireceğim. 4 günlük perhiz sonrası sıvı gelir mi? Daha önce hiç sıvı vs aldırmadım ilk defa masaj yapılacak. Yaşım 24.
Sıvıyı almayı becerecek doktor olduktan sonra sorun olmaz
salih77

Mesaj gönderen salih77 »

sonik yazdı: 09.07.2024 - 12:27 Arkadaşlar ben işyerinden iznimi, uçak biletimi ve randevumu çoktan aldım. Lakin yıllardır olmayan birşey bu sabah başıma geldi. Rüyalandım :( biletleri de iptal edemiyorum. 4 gün sonra testlere gireceğim. 4 günlük perhiz sonrası sıvı gelir mi? Daha önce hiç sıvı vs aldırmadım ilk defa masaj yapılacak. Yaşım 24.
4 gün yeterli bir süre dostum sorun olmaz, önemli olan doktorun siviyi almayi becerebilen olmasi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

bromance24 yazdı: 09.07.2024 - 08:55 Prostat sıvısından 1 hafta boyunca masaj sonrası her gün kültür Almaya çalıştık fakat hiç bir sıvı gelmedi.. Üzerine birde bu kadar antibiyotik alındı, sanırım 1 ay bekleyip tekrar sıvı almaya çalışmakta fayda var. Sıvı gelmesi için bir hafta cinsel perhiz mi gerekiyor?
Sıvı almak için Manuel rektal tuşe yapacak olan doktorun bu pratiği iyi geliştirmiş olmasında fayda var. Sıvı her an alınabilir fakat kolay alınması adına 3-4 günlük cinsel perhiz yeterlidir.
sonik
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen sonik »

Teşekkürler bilgilendirmeler için
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

sonik yazdı: 10.07.2024 - 15:14 Teşekkürler bilgilendirmeler için
Rica ederim