PCR SONUCUM?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
alihan411
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

PCR SONUCUM?

Mesaj gönderen alihan411 »

En son 15 gün önce verdiğim prostat sıvısında lökosit 15 çıkmıştı. Ve 10 gündür pcr sonucu bekliyordum. Sonuçlar bunlar. Buna göre non bakteriyel olduğumu söylemek mümkün mü artık?

Resim
NonwovenII

Re: PCR SONUCUM?

Mesaj gönderen NonwovenII »

alihan411 yazdı: 07.06.2024 - 18:36 En son 15 gün önce verdiğim prostat sıvısında lökosit 15 çıkmıştı. Ve 10 gündür pcr sonucu bekliyordum. Sonuçlar bunlar. Buna göre non bakteriyel olduğumu söylemek mümkün mü artık?

Resim
Kültür sonucu var mı?
𝚈𝚞̈𝚛𝚞̈𝚛𝚜𝚎𝚗 𝚢𝚊𝚔ı𝚗𝚍ı𝚛, 𝚋𝚊𝚔𝚊𝚛𝚜𝚊𝚗 𝚞𝚣𝚊𝚔!
alihan411

Kültürü atmamışlar yarın isteyeceğim. Lavı aradım aradım açan olmadı bugün
alihan411

Arkadaşlar kültür raporunu da aldım üreme olmamış. Geçen bundan önceki üniversitede yapılanda da üreme olmamıştı. Yorumlarınız nelerdir?

Resim
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

bakteri tespit edilememesinin farklı sebepleri olabilir.
şu aşamada ampirik tedavi ile lökositi normal sınırlara düşürmeniz fayda sağlayabilir.
alihan411

red yazdı: 08.06.2024 - 12:27 bakteri tespit edilememesinin farklı sebepleri olabilir.
şu aşamada ampirik tedavi ile lökositi normal sınırlara düşürmeniz fayda sağlayabilir.
10 gün flagyl ve tetradox ile lökosit 39dan 15e düşmüştü. Sanırım onları kullanmaya devam edersem fayda gösterecekler gibi
red

Mesaj gönderen red »

alihan411 yazdı: 08.06.2024 - 12:39
red yazdı: 08.06.2024 - 12:27 bakteri tespit edilememesinin farklı sebepleri olabilir.
10 gün flagyl ve tetradox ile lökosit 39dan 15e düşmüştü. Sanırım onları kullanmaya devam edersem fayda gösterecekler gibi
hangi antibiyotikleri ne kadar süre ile kullanmanız gerektiğine doktorunuz karar verecektir.
oral tablet yanına enjeksiyon iğne ile kombin yapılırsa daha etkili olur.
alihan411

red yazdı: 08.06.2024 - 12:41
alihan411 yazdı: 08.06.2024 - 12:39
hangi antibiyotikleri ne kadar süre ile kullanmanız gerektiğine doktorunuz karar verecektir.
oral tablet yanına enjeksiyon iğne ile kombin yapılırsa daha etkili olur.

Evet bu pazartesi bir enfeksiyon doktoruna randevu almıştım. Onunla görüşeyim duruma göre tekrar güncelleme yapacağım. Umarım durum daha karmaşık hale gelmez çok yoruldum artık bu testler de çok pahalı bir daha yaptırmaya gücümüz de yetmez.
alihan411

Bugün enfeksiyon doktoruna gittim. Durumu anlattım tahlilleri, pcrı kültürü her şeyi gösterdim. Önündeki tahliller henüz 1 haftalık olmasına rağmen aynı tahlilleri tekrar istedi. Şimdi ben ne yapayım arkadaş, lökosit 15e düşürmüşüm en azından aynı ilaçları reçete etseniz ben de durumu toparlasam diyorum hayır vermem diye tutturdu. Sonuçlar bayramdan sonra anca çıkıyor. Prostat sıvısı da istedi ama gel de devlette üroloji doktorlarına tekrar otur anlat durumu. Adamlar zaten prostat masajı deyince inme iniyor resmen kendilerinden geçiyorlar. Ultrason baktırdım hiçbir şey çıkmadı. İdrar zaten temiz yine. Kanda enfeksiyon yok. Pcr ve kültürde bakteri hiçbir türlü çıkmıyor. En azından lökosit sıfırlayıp Kadir beyin sürecini uygulamaya geçip fizyoterapiste gideyim diyorum ama şu Türkiye’deki lanet olası doktor bürokrasisi yüzünden onu da yapamıyorum. Allah bu hastalığa düşene yardım etsin artık doktora gidince e nabız geçmişini göstermeye utanıyorum her hafta bir muayene.
bel_soğukluğu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen bel_soğukluğu »

alihan411 yazdı: 10.06.2024 - 22:59 Bugün enfeksiyon doktoruna gittim. Durumu anlattım tahlilleri, pcrı kültürü her şeyi gösterdim. Önündeki tahliller henüz 1 haftalık olmasına rağmen aynı tahlilleri tekrar istedi. Şimdi ben ne yapayım arkadaş, lökosit 15e düşürmüşüm en azından aynı ilaçları reçete etseniz ben de durumu toparlasam diyorum hayır vermem diye tutturdu. Sonuçlar bayramdan sonra anca çıkıyor. Prostat sıvısı da istedi ama gel de devlette üroloji doktorlarına tekrar otur anlat durumu. Adamlar zaten prostat masajı deyince inme iniyor resmen kendilerinden geçiyorlar. Ultrason baktırdım hiçbir şey çıkmadı. İdrar zaten temiz yine. Kanda enfeksiyon yok. Pcr ve kültürde bakteri hiçbir türlü çıkmıyor. En azından lökosit sıfırlayıp Kadir beyin sürecini uygulamaya geçip fizyoterapiste gideyim diyorum ama şu Türkiye’deki lanet olası doktor bürokrasisi yüzünden onu da yapamıyorum. Allah bu hastalığa düşene yardım etsin artık doktora gidince e nabız geçmişini göstermeye utanıyorum her hafta bir muayene.
Devletteki enfeksiyon doktorları istisnasız hiçbir işe yaramaz. Adam daha bakteriyi bilmiyor. Git aile hekimine bana bunu bunu yaz de yazar.
theloner

Mesaj gönderen theloner »

Testinizse mycoplazma ve gardnella bakilmamış sanki ya da ben göremedim bende synevo lab. pcr da ureplazma parvum ve gardnella çıktı pcr da kültürde üreme olmadı özel kültür istememe rağmen, eğitim ve arastirmada pcr da birşey çıkmamıştı
alihan411

theloner yazdı: 11.06.2024 - 10:57 Testinizse mycoplazma ve gardnella bakilmamış sanki ya da ben göremedim bende synevo lab. pcr da ureplazma parvum ve gardnella çıktı pcr da kültürde üreme olmadı özel kültür istememe rağmen, eğitim ve arastirmada pcr da birşey çıkmamıştı
Evet doğru fakat üreme de yok. Kültüre de bakıldı defalarca asla üreme olmuyor. Ben de ne yapacağımı şaşırdım gerçekten
theloner

Mesaj gönderen theloner »

alihan411 yazdı: 11.06.2024 - 11:02
theloner yazdı: 11.06.2024 - 10:57 Testinizse mycoplazma ve gardnella bakilmamış sanki ya da ben göremedim bende synevo lab. pcr da ureplazma parvum ve gardnella çıktı pcr da kültürde üreme olmadı özel kültür istememe rağmen, eğitim ve arastirmada pcr da birşey çıkmamıştı
Evet doğru fakat üreme de yok. Kültüre de bakıldı defalarca asla üreme olmuyor. Ben de ne yapacağımı şaşırdım gerçekten
Bence mycoplazma ailesine dikkat edilmeli gardnella gibi fırsatçı patojenleri de kendilerine çekiyorlar buna nasil bakmamislar cok ilginc bu arada bende çıkan mikroplara özel kültür yaptırdım 4 gun beklettiler yine üremedi. Şuan partnerime yaptıracağım umarım onda çıkar yoksa dene yanıl antibiyotik nasil yol alacağımı hic bilmiyorum
alihan411

theloner yazdı: 11.06.2024 - 12:43
alihan411 yazdı: 11.06.2024 - 11:02
Bence mycoplazma ailesine dikkat edilmeli gardnella gibi fırsatçı patojenleri de kendilerine çekiyorlar buna nasil bakmamislar cok ilginc bu arada bende çıkan mikroplara özel kültür yaptırdım 4 gun beklettiler yine üremedi. Şuan partnerime yaptıracağım umarım onda çıkar yoksa dene yanıl antibiyotik nasil yol alacağımı hic bilmiyorum

Varsa bile forumda neredeyse herkese flagyl ve tetradox reçete edilmiş. Bugün asistan doktora yazdırdım ikisini de tekrar gidip. Çünkü benim lökositi güzel düşürmüştü bu iki ilaç. Bunları bitireyim bakalım bayramdan sonra tekrar kontrol.