Kasık-uyluk-bacak içi batma yanma

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Grandy

Kasık-uyluk-bacak içi batma yanma

Mesaj gönderen Grandy »

Selamlar arkadaşlar,
Daha önce sol testiste şişme yanma bacak bacak üstüne atınca meydana gelen rahatsızlık hislerinden muzdariptim.
Bir sürü doktor ziyareti, değişik antibiyotik kullanımlarından sonra son geldiğim noktada testiste yanma ve şişlik kalmadı. Fakat bir türlü nedeni belli olmayan üst baldır içleri (testislerin bacağa değdiği yer) çamaşırın dikiş kısımları değince yanma-batma hissiyle karşılaşıyorum uzun zamandır. Görünürde birşey yok, ultrasonda birşey yok, kremler fayda etmiyor aksine daha da kötü yapıyor. Boxer giyince baldıra değen yerler, slip giyince kasıkta değdiği yerlerde batma, içerden sanki elektrik akımı geçermiş gibi batma hissiyle karşılaşıyorum. Forumu baştan sona araştırdım. Bu sorunu yaşayan iki kişiye danıştım. Biri avelox diğeri moksefen ile iyileştiğini söylüyor. Her ikiside moksikofloksasin grubu antibiyotik. Seneler önce bir tane içtiğimde alerji yapmış heryerim şişmişti. Dışardan alıp kullanmaya korkuyorum. Kadir abi başta olmak üzere, tavsiye verebilecek var mı?
Bana hiç prostatit tanısı konulmadı. Tahliller hep temiz çıkmıştı. Ereksiyon problemi, akıntı, idrar problemi, boşalma problemi vs olmadı hiç. Dermatolog ziyaretleri beni bir yere taşımadı. Ultrasonlar temiz çıkıyor, tahliller temiz. Pelvik mr çekileyim diyorum belki birşey çıkar. Yada nöroloğa felan gidip bir görünsemmi? Belde fıtık başlangıcı var çünkü. Bilemedim.
adige60

Re: Kasık-uyluk-bacak içi batma yanma

Mesaj gönderen adige60 »

Aynısı bende de var
Mutsuz adam
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Mutsuz adam »

Aynı olay bende de var 1 yıldır sürüyor. Ek olarak sol testiste de hissediyorum bunu. Ancak ben 1 yıl önce cinsel yolla hastalık kaptım. Orşit olmuştum. Hala geçmedi. Bence farklı etkenlerle prostatit ağrısı bu
Grandy

Mesaj gönderen Grandy »

Acaba prostat şişliği yada o bölgedeki herhangi bir şişlik, etrafındaki sinirlere baskı yapıyorda bizim böyle hissetmemize mi neden oluyor? Öyleyse moksikofloksasin grubu antibiyotik tedavisi mevcut şişliğin yada enflamasyonu ortadan kaldırıp sinirleri mi rahatlatıyor? Tekrar üroloğa gidip tam teşekküllü muayene mi olayım? Bu kısır döngü canımı çok sıkıyor malesef
frannjow
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen frannjow »

Bire bir aynı semptomlar ben bu semptomlar yüzündend az daha kafayı yiyecektim.Ürologa gidiyorum varikosel diyor ( batma yanma yapmaz ama bi tedavi ettirelim diyor) . Dermatologa gidiyorum psikolojik diyor. Belki bel fıtığından kaynaklıdır bilmiyorum 2 ay sonra MR çektirip olası bir fıtık durumunu elimine edip o şekilde devam edeceğim. Eğer fıtık durumu da elenirse kp için düzgün bir yerde sıvı aldırıp gerekli testleri yaparım. Diğer opsiyonları elemeden kp için sıvı baktırmak istemedim. Özellikle sol bacağımın iç kısmında ve kasıkta daha yoğun yaşıyorum. Testislerde de oluyor. Kaç tane iç çamaşırı markası değiştirdim yine devam ben anlamadım gitti .
Grandy

Mesaj gönderen Grandy »

frannjow yazdı:Bire bir aynı semptomlar ben bu semptomlar yüzündend az daha kafayı yiyecektim.Ürologa gidiyorum varikosel diyor ( batma yanma yapmaz ama bi tedavi ettirelim diyor) . Dermatologa gidiyorum psikolojik diyor. Belki bel fıtığından kaynaklıdır bilmiyorum 2 ay sonra MR çektirip olası bir fıtık durumunu elimine edip o şekilde devam edeceğim. Eğer fıtık durumu da elenirse kp için düzgün bir yerde sıvı aldırıp gerekli testleri yaparım. Diğer opsiyonları elemeden kp için sıvı baktırmak istemedim. Özellikle sol bacağımın iç kısmında ve kasıkta daha yoğun yaşıyorum. Testislerde de oluyor. Kaç tane iç çamaşırı markası değiştirdim yine devam ben anlamadım gitti .
Muhtemelen yakalayamadığımız bir bakteri varlığı var. Artık aklıma başka birşey gelmiyor. Tekrar idrar, semen kültürü yaptıracağım. Çamaşır için tavsiyem, slip alıp kasıklara temas eden yerlerdeki lastiklerini makasla kesmek. Biraz olsun rahatlatıyor.
Ulutürk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Ulutürk »

Benimde uyluk kısmı uyuşuyor ayak altı yanıyor
Pab10

Mesaj gönderen Pab10 »

Ulutürk yazdı:Benimde uyluk kısmı uyuşuyor ayak altı yanıyor
Ayakaltı yanmadı depresyon başlangıcında da oluyor. Hastalıktan çok önce başıma gelmişti.
ozgurr89

Mesaj gönderen ozgurr89 »

Benim de testislerde batma elektrklenme gibi olmaya başladı 1 haftadır monodoks kullanıyorum iesef 1 doz iğne oldum hafta başı bi de herpes çıktığı 1 valtrex verdi dr. Bu ilaçları kullanan oldu mu?
Grandy

Mesaj gönderen Grandy »

Başka bir üroloğa gittim ve tekrar muayene oldum. Cipro+Tetradox a başladım iki haftalık olacak şekilde. 3 gün sonra ilaçlar bitiyor.uyluk içi yanma batma şikayetleri %99 geçmiş durumda. İnşallah böyle devam eder. Fakat sol testis altı apış arası diyebileceğimiz yerde özellikle bacak bacak üstüne atınca gelince içten sızlama ve rahatsızlık hissi azalarakda olsa devam ediyor. Korkum 3 gün sonra ilaçlar bittiğinde tedavinin yeterli gelmeyerek yarım kalabilecek olması. Bir yandan da antibiyotik içmekten usandım. Allah hepimize şifa versin.
Turkick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Turkick »

Grandy yazdı:Başka bir üroloğa gittim ve tekrar muayene oldum. Cipro+Tetradox a başladım iki haftalık olacak şekilde. 3 gün sonra ilaçlar bitiyor.uyluk içi yanma batma şikayetleri %99 geçmiş durumda. İnşallah böyle devam eder. Fakat sol testis altı apış arası diyebileceğimiz yerde özellikle bacak bacak üstüne atınca gelince içten sızlama ve rahatsızlık hissi azalarakda olsa devam ediyor. Korkum 3 gün sonra ilaçlar bittiğinde tedavinin yeterli gelmeyerek yarım kalabilecek olması. Bir yandan da antibiyotik içmekten usandım. Allah hepimize şifa versin.
Hocam, ben de cipro-tetradox karşımıyla ile iyileştim. Cipro iki hafta, tetradan sonra suprax da yazmıştı. Gayet toparlandım. Şükürler olsun. Benim de ilk başta korkularım vardı. Antibiyotikten sonra geri gelir diye. Ama egzersiz, yürüyüş ve beli sıcak tutarak rahatlattım kendimi. Sonrasında büyük oranda iyileştim. Kafana takma. Bu ikisiyle iyileşen birisinin olduğunu bilerek rahatla.
Grandy

Mesaj gönderen Grandy »

Son durumumla alakalı bilgi vermek istedim. Antibiyotikler beni bir noktaya kadar taşıdı. Semen ve idrar kültürü yaptırdım üreme olmadı. En sonunda 3 tesla pelvik mr çektirdim. Mr sonucu olarak radyolog,
“Prostat boyutu normal sınırlarda, periferik zonda T2A hiperintensite olağan sinyali zayıflamış, bu düzeylerde kontraslanmalar izlenmiş olup prostatit açısından klinikle değerlendirilmesi” yazmış. Bir de reaktif lenf nodları var tabiki.
Bu noktadan sonra bir doktora gösterdim mr sonucunu. Kireçlenme yok dedi, prostatta normal boyutta. Ana tedavi 6 hafta cipro ama baya içmişsin zaten dedi.prostat sıvısı bi türlü gelmedi.alabilseydim pcr kültür ne varsa baktıracaktım. Böyle olunca Zimaks+tetradox yazdı 1 hafta kullandım.
Genel anlamda iyileşme var fakat bu sol tarafta kasık batması halen devam ediyor. Artık ne yapacağımı şaşırdım. Sonumuz hayrolsun inş.
Orkunnn

Mesaj gönderen Orkunnn »

O prostat sıvısı ve lökasit bakımını çoğu doktor yapmıyor yapan doktorlar bulman lazım İstanbul ve çevresinde zafer oymanı öneriyorlar bir tek onu biliyorum