Sorun sizce ne

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Sorun sizce ne

Mesaj gönderen Serkan »

Merhaba prostatit gibi görünüyor. Ama hafif geciriyorsunuz. İnşallah hızlıca kurtulursunuz. Kroniklestirmeden prostat salgısından Lökosit baktırmanızı kültür/pcr yaptırmanızı sonuca göre tedavi olmanızı önerebilirim
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

lütfenolmasın yazdı:Serkan dostum geçiyormu peki tamamen düzelme şansımız yok mu? Ya da başka bir rahatsızlık bu şekilde belirti verir mi? Gerçekten moralim çok bozuk. Cevap verdiğin için tesekkurler . Ne yapsam bilemedim doktora gitmeye bile cekiniyorum artık psikolojim gerçekten alt üst oldu günlerdir
Bazıları tamamen düzeliyor. Bazıları düzeliyor nüksler yaşıyor. Bazıları düzelmiyor bu konuda netlik yok. İlişki sonrası yanma varsa idrar testleri temizse bu prostatit gibi duruyor ama semptomun az. Bence düzgünce tedavi olursan seninki geçer unutursun. Doktora git care peşinde koş yoksa hiç olmaz.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

lütfenolmasın yazdı:Şu an yaşadığım stres ve psikolojik çöküntü beni mahvediyor. Kronikleştiyse diye çok korkuyorum. İki kutu antibiyotik içtim tedavi olarak başka ne yapmam gerekir hiç bilmiyorum. Antibiyotiklerinde bir sürü yan etkisi var. Doktor sorun yok diyor ama düzelemedimki. Psikolojik diyor. Belirtinin nesi psikolojik olabilir. Bariz yanma var daha önce olmayan böyle psikolojik etki mi olur. Ben gerçekten işin içinden çıkamadım.
İdrardan baktı hiçbir problem yok lökosit sıfır diğer değerlerin hepsi normal. İdrardan kültür baktı bakteri yok, üreme olmamış. Pcr daha net sonuç verir mi acaba. İdrar ve kültürde çıkmadıysa Pcr da çıkar mı. Yok mu arkadaşlar benim durumumda olan birisi
Kardeşim yaşadıklarını 6 ay önce yaklasık 10 ağir semptomla yaşadım. Bu forumda Kadir abi olmasa sanırım delirirdim. Şuan 3 semptomum kaldı. Tedaviye devam ediyorum. Durumunda korkulacak birsey yok. Yerinde olsam yarın Bahçelievler Medikana Zafer Oymandan randevu alır. Çocuğun adını koydurur Lökositi düşürerek tedavime başlardim
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

lütfenolmasın yazdı:Serkan dostum İstanbulda yaşamıyorum. O yüzden gitme şansım yok maalesef. Sendeki belirtiler nelerdi lütfen yazabilir misin? Hangi testleri yaptırmıştın teşhisi nasıl koydular. Bu illet başımıza bela olacak düştüğümüz durumlara bakarmısın. Bazen diyorum geçiyor gibi oluyor ama yanma asla sıfıra inmiyor. Eskisi gibi olamıyorum
Valla bendeki baslangic semptomlarını yazsam oturur durumuna şükür namazı kılardın. Profilinde İstanbul yazdığı için Zafer hoca dedim. Beni Eskisehirde bir hoca takip ediyor. Testler dedigim gibi prostat salgısından yapılmalı Lökosit bakılıp, kültür pcr bakılmalı. Bunların hepsini yaptırdım ben. Semptomun çok az boşa geriliyorsun. Aldığın tedavi çok yetersiz basit bir bel soğukluğuna bile iğneli kombin antibiyotik veriyorlar. Sakin ol tedavini ol.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

lütfenolmasın yazdı:Kadir abi lütfen bana da yardımcı olur musun gerçekten psikolojim alt üst oldu ne sosyal hayatım kaldı ne başka birşey bu süreçte. Bu durum kronikleşir de iyileşemezsem gerçekten bu psikolojik sıkıntıdan kurtulamam
Değerli kardesim, forumu iyice bir oku önce...bir kere tahlillerin ve aldıgın tedavi eksik, yetersiz...öncelikle telaş etme itidalli ol, iyi bir üroloğa gidip forumda adı geçen tahlilleri yaptırman gerek. Fazla oyalanmadan kisa süre içinde tanı ve tedavini olursan sıkıntın kalmaz. Dr tavsiyesi veremiyorum konumum ve etik sebepler gereği. Ya forumda adı geçen drlara gideceksin, yada forumda yazan rutin tahlilleri enyakın başka bir dra gidip yaptirip tedavini olacaksın.Geçmiş olsun. Moralini bozma.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

lütfenolmasın yazdı:Serkan kardeşim desteğin için teşekkür ederim sana da çok geçmiş olsun inşallah sende eski sağlıklı günlerine dönersin bir an önce. Bu lablardaki cybh Pcr testleri fiyatlarını biliyor musun? Ben öncelikle gidip Pcr yaptıracağım acaba o bulaşıcı hastalıklardan biri mi var. Hangi antibiyotikleri kullanmak gerek peki yetersiz demişsin. Çok antibiyotik içince de bir sürü yan etkisi olacak onları nasıl atlatacağız bakalım. Çok zor işler gerçekten bir umut bir çöküş kapısı arayıp duruyorum günlerdir. Senin de mi ilişki sonrası belirtiler başladı Serkan kardeşim?
Pcr bakterinin Dna sına bakıyor hayli kesin sonuç veren bir test ama pahalı 1700 suan Gelişimde.

Kültürde 200 lira civarı. Fakat idrar bozulmadıysa bunları Rektal Tuşeyle alınan prostat salgısından yaptırman doğru olan.

Benim.aktif cinsel hayatım vardı. Tatildeydim soğuk deniz faktörü, klima altında kalma durumu,bobrek taşı sorunu hangisi etkili oldu tam bilmiyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

lütfenolmasın yazdı:Kadir abi, Serkan kardeşim yardımlarınız için teşekkürler. Ben önce pcr yaptırayım sonrasında da dediğiniz gibi prostat sıvısından lökosit baktırayım. Benim psikolojim alt üst oldu foruma yeni üteyim eski baslıklarıda okuyorum Kadir abi. Kronik olacak da ömür boyu sıkıntı çekerim diye uyku uyuyamaz oldum. Abi antibiyotik konusunda yetersiz demişsin. Eski konuları okudum herkes çok fazla antibiyotik kullanmış..bunların yan etkileri olmayacak mı ben de iki kutuda bile yan etkiler oluyor azda olsa. İnşallah bir sıkıntı kalmaz yoksa ne yapacağım hic bilmiyorum. Gittiğim doktor baktı bir sıkıntı yok dedi. Ama ben eskisi gibi olmadigima eminim. Bu yanma geçmiyor. Arada azalıyor ama asla tamamen geçmiyor.Sagolun…
Kardeşim, hiçbir ilaç masum degildir aspirin bile...ben sana antibiyotik kullan demiyorum..ona drun karar verecek.
Dogru örneklerden, gerekli tahlilleri yaptır diyorum..çıkan sonuclara gore drun degerlendirsin.
Ömür boyu sürecek diye bir sey yok. İyileşenleri oku sen..
iyilesenler burada yok şu an... tedaviye devam edenleri kafana takma..yandim,bittim, öldüm diyenler var onları es geç.
Pcr den önce prostat sivisi lokosit sayimi, kültür ve antibiogram yaptır. Tahlillerde bir sey cıkmaz ise pcr yaptirirsin gerekirse.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

lütfenolmasın yazdı:Kadir abi, Serkan kardeşim yardımlarınız için teşekkürler. Ben önce pcr yaptırayım sonrasında da dediğiniz gibi prostat sıvısından lökosit baktırayım. Benim psikolojim alt üst oldu foruma yeni üteyim eski baslıklarıda okuyorum Kadir abi. Kronik olacak da ömür boyu sıkıntı çekerim diye uyku uyuyamaz oldum. Abi antibiyotik konusunda yetersiz demişsin. Eski konuları okudum herkes çok fazla antibiyotik kullanmış..bunların yan etkileri olmayacak mı ben de iki kutuda bile yan etkiler oluyor azda olsa. İnşallah bir sıkıntı kalmaz yoksa ne yapacağım hic bilmiyorum. Gittiğim doktor baktı bir sıkıntı yok dedi. Ama ben eskisi gibi olmadigima eminim. Bu yanma geçmiyor. Arada azalıyor ama asla tamamen geçmiyor.Sagolun…
Bu forumda hic birseyin yok. Sıkıntı yok psikolojik lafını.duymayan yoktur. Doktorlar mühendis kafalı olmuyorlar ezberci oluyorlar. Bu süreçte ne kadar yetersiz olduklarına şahit oldum.Forumu özellikle Kadir abinin eski yazılarını okumanı tavsiye ederim.
Hakanvanlı
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Hakanvanlı »

Ağrı yok sızı yok, sık idrar yok , cinsel fonksiyon bozukluğu yok eklem agrin yok. Bence birseyin yok gecer o zamanla
luksorin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen luksorin »

Merhaba,

Benim sürecimi inceleyebilirsiniz. Tüm detaylarıyla anlattım. Düşünceme göre erkenden farkedip doktora gitmemin çok büyük faydası oldu. Çünkü kolay değil teşhis. Psikolojisi zor oluyor. Bunu denememek için utananlar gitmeyebiliyorlar. Sürecime buradan bakabilirsiniz. Şu an durumum çok iyi. Umarım hep böyle gider.

https://www.kronikprostatit.org/viewtop ... =13&t=6972
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

lütfenolmasın yazdı:Luksorin dostum teşekkür ederim. Zafer hoca İstanbul’da olduğu için gidemeyeceğim maalesef. Senin başlığın hepsini okumaya çalışacağım. Sen tamamen atlatabildin mi, hic sıkıntı yaşıyor musun? Gerçekten zor durum herkes sifa bulur inşallah. Benim psikolojimi mahvetti bu durum. Henüz bendeki problem be onu da cozebilmis degilim. Başta bu kadar psikolojim kötü değildi. Kullandigim ilaçlar düzeltir eskisi gibi olurum sandim. Ama düzelme olmayinca alt ust oldum gercekten.
Kardes nerdesin bilmiyorum. Eğer bu testleri yaptıracak koşacak ekonomik gücün yoksa En az iki Zafer hoca kürünü ampirik kullan. 6 dezefin 2 kutu tavanic yada 6 genta 2 kutu klindan gibi testleri yaptıracak gücün varsa yapma böyle birsey
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

lütfenolmasın yazdı:Odsyiea testleri yaptırabilirim ama gerçekten doktora gitmeye dahi cekiniyorum dostum. Ben mi abartıyorum onu da bilmiyorum ama bu yanma düzelmiyor. Okudukca psikolojik olarak daha kotu etkiliyor. Forumu okuyorum testleri tamamen temiz çıkıp şikayeti olanlar da var. O kadar antibiyotik içmeye korkuyorum zaten iki kutu ictim. Okuduklarımdan anladigim bu iş tam bir muamma. Asla net bir şey yok. Bu belirsizlik insani mahvediyor. Benim durumu ve belirtileri yazdim yukarda. Kafam çok karisik gercekten. Destekler için ayri ayri hepinize tesekkur ederim.
Yok be hocam. O kadar muamma değil üstte yazan Serkan in testleri hep temizdi örneğin. Çok panikliyordu 6
Ayda rahatlamaya basladı. Enfeksiyon bitince infilamasyon kalıyor. Bazısında bu infilamasyon kroniğe dönerken bazısında sona eriyor.Testler temiz gelirse Kadir abinin infilamasyon sürecinde hayat tarzı degisiklikleri baslıgında süreci nasıl yöneteceğini öğrenirsin. Bazısı gecirdiği enfeksiyon sonucu kasları kasılı kalıyor fizik tedavi görüp yırtıyor. Bir sekilde çözülecek sen kadar semptomum olsa kendimi iyilesmis sayarım
Soğukayak

Mesaj gönderen Soğukayak »

lütfenolmasın yazdı:Dostlar benim attigim mesajlar gitmiyor neden bilmiyorum. Surecimi bastan tam olarak yazayim. Her birinize desteğiniz için tesekkur ederim. Sikintim ilişkinin hemen sabahinda yanmayla basladi. Bir iki gun bekledim normaldir gecer diye. Gecmeyince dorduncu gun doktora gittim. Muayene etti sikintili gorunmuyor dedi. Bir tane antibiyotik yazayim bunu kullan bir de idrar testi ve kultur testi yapalim bir şey cıkarsa baska tedavi uygulariz dedi. Bir hafta kullandim biraz azalir gibi oldu ama geçmedi. Bu sirada idrarin son damlasında şeffaf prostat sivisi görmeye basladim. Tekrar doktora gittim durumu anlattim testler de cikmisti ne idrar da nede kulturde bir şey cikmadi. Dr prostat sivisina da normal herkeste arada olur dedi ama yanma gecmeyince azitro verdi. Onu bitirince idrardan sonraki olan o prostat sivisi kesildi bir daha olmadi. Ama yanma ve idrar yolundaki aci tamamen bitmedi. Arada azalip tekrar devam ediyor ama hic bitmiyor. Bir de sağ kasigimda agri oluyor ama o öncedende oluyordu. Hastayken oksururken çok zorlamistim muhtemelen kasik fitigi baslangici gibi bir şey oldu. Ama şu anki agri o mu yoksa başka bir durum mu var bilmiyorum. Benim gibi olupta düzelen varsa destegini eksik etmesin. Herkese sifa diliyorum. İnsallah herkes saglikli gunlerine kavusur. Beni psikolojik olarak cok etkiledi ne is guc ne sosyal hayat hepsinden koptum gittim. Resmen tukendim bu surecte. Dr ye gitmeye bile korkuyorum tekrardan. Forumda yasanilan surecleri okuyorum işin icinden cikamiyorum. Hepinize tesekkur ediyorum. Insallah bir caresi vardir dostlar ne diyim.
Benimde cinsel iliski sonrası oldu. Bende yeniyim. Geçmiş olsun. Bakalım yasayıp göreceğiz geciyor mu...
Soğukayak

lütfenolmasın yazdı:
CanÖzdilek yazdı:
lütfenolmasın yazdı:Dostlar benim attigim mesajlar gitmiyor neden bilmiyorum. Surecimi bastan tam olarak yazayim. Her birinize desteğiniz için tesekkur ederim. Sikintim ilişkinin hemen sabahinda yanmayla basladi. Bir iki gun bekledim normaldir gecer diye. Gecmeyince dorduncu gun doktora gittim. Muayene etti sikintili gorunmuyor dedi. Bir tane antibiyotik yazayim bunu kullan bir de idrar testi ve kultur testi yapalim bir şey cıkarsa baska tedavi uygulariz dedi. Bir hafta kullandim biraz azalir gibi oldu ama geçmedi. Bu sirada idrarin son damlasında şeffaf prostat sivisi görmeye basladim. Tekrar doktora gittim durumu anlattim testler de cikmisti ne idrar da nede kulturde bir şey cikmadi. Dr prostat sivisina da normal herkeste arada olur dedi ama yanma gecmeyince azitro verdi. Onu bitirince idrardan sonraki olan o prostat sivisi kesildi bir daha olmadi. Ama yanma ve idrar yolundaki aci tamamen bitmedi. Arada azalip tekrar devam ediyor ama hic bitmiyor. Bir de sağ kasigimda agri oluyor ama o öncedende oluyordu. Hastayken oksururken çok zorlamistim muhtemelen kasik fitigi baslangici gibi bir şey oldu. Ama şu anki agri o mu yoksa başka bir durum mu var bilmiyorum. Benim gibi olupta düzelen varsa destegini eksik etmesin. Herkese sifa diliyorum. İnsallah herkes saglikli gunlerine kavusur. Beni psikolojik olarak cok etkiledi ne is guc ne sosyal hayat hepsinden koptum gittim. Resmen tukendim bu surecte. Dr ye gitmeye bile korkuyorum tekrardan. Forumda yasanilan surecleri okuyorum işin icinden cikamiyorum. Hepinize tesekkur ediyorum. Insallah bir caresi vardir dostlar ne diyim.
Benimde cinsel iliski sonrası oldu. Bende yeniyim. Geçmiş olsun. Bakalım yasayıp göreceğiz geciyor mu...
CanÖzdilek senin sıkıntılar neler dostum ?
İlişki sonrası batma ve idrarda yanma panis ucunda batma başladı.Akıntım olmadi Idrar testi ve kültürü iyi diye ilaç vermediler. Testisin şişti. Sonra zorla Dezefin Cipro ve Tedradox yazdırdım. Testisin geçti. Penis sorunum gecmedi. Prostatitten korkup Cüneyt Sevince gittim. Oda test yapmadı Tam tanıda konmadi masaj yaptılar 6 seans faydası yok. Sonra Zafer hocaya gittim sayılamayacak kadar cok lökesit dedi. Antibiyotik kullanıyorum. Bu ara makatada vuruyor ağrı
Soğukayak

lütfenolmasın yazdı:
CanÖzdilek yazdı:
lütfenolmasın yazdı: CanÖzdilek senin sıkıntılar neler dostum ?
İlişki sonrası batma ve idrarda yanma panis ucunda batma başladı.Akıntım olmadi Idrar testi ve kültürü iyi diye ilaç vermediler. Testisin şişti. Sonra zorla Dezefin Cipro ve Tedradox yazdırdım. Testisin geçti. Penis sorunum gecmedi. Prostatitten korkup Cüneyt Sevince gittim. Oda test yapmadı Tam tanıda konmadi masaj yaptılar 6 seans faydası yok. Sonra Zafer hocaya gittim sayılamayacak kadar cok lökesit dedi. Antibiyotik kullanıyorum. Bu ara makatada vuruyor ağrı
Acaba başka hastalıklarla mı karıstırıyorlar? Çok geçmiş olsun hocam sanada. En kisa sürede atlatirsin umarim. Kaç ay oldu sende başlayali? Okuduklarima göre prostatitte kesik idrar ereksiyon problemleri de oluyormuş. Sen de bu belirtiler var mi?
İki ay oldu. Bende idrarda ağrı oluyor debi düşük. Cinsellik iyi ama.iliski sonrası ağrım artıyor
Bardo

Mesaj gönderen Bardo »

lütfenolmasın yazdı:
CanÖzdilek yazdı:
lütfenolmasın yazdı: CanÖzdilek senin sıkıntılar neler dostum ?
Acaba başka hastalıklarla mı karıstırıyorlar? Çok geçmiş olsun hocam sanada. En kisa sürede atlatirsin umarim. Kaç ay oldu sende başlayali? Okuduklarima göre prostatitte kesik idrar ereksiyon problemleri de oluyormuş. Sen de bu belirtiler var mi?
Hic hastalık arama bence iliski sonrası idrar bozuk olaydı üretrit 3 iğne iki kutu hap gecer giderdi. İdrar temizse semptom varsa gecmis olsun. Kronik Prostatit.
Bardo

Mesaj gönderen Bardo »

Sadece yanma varsa korkma bende de vardı 5 dezefin yedim kesti yanmayı. Yanma gecmeyecek semptom değil. Bende idrar hissi var yaşayan bilir bunu
Bardo

Mesaj gönderen Bardo »

lütfenolmasın yazdı:
CanÖzdilek yazdı:
lütfenolmasın yazdı: Acaba başka hastalıklarla mı karıstırıyorlar? Çok geçmiş olsun hocam sanada. En kisa sürede atlatirsin umarim. Kaç ay oldu sende başlayali? Okuduklarima göre prostatitte kesik idrar ereksiyon problemleri de oluyormuş. Sen de bu belirtiler var mi?
İki ay oldu. Bende idrarda ağrı oluyor debi düşük. Cinsellik iyi ama.iliski sonrası ağrım artıyor
Herkeste belirtiler farklı farklı demekki ama herkesin bir şikayeti var. Başka birseydir de inşallah kurtuluruz. Ben de yanmayi geciremiyorum. pcr testi yaptıracagim. 1700 tl diyorlar. Herkes soyguncu olmuş gercekten. İnsallah bir kurtuluş yolu vardir da eski gunlere doneriz dostum
Pcr lab da 1700 git doktora en az 3000 alır. Kar koyuyor doktorlar
Bardo

Mesaj gönderen Bardo »

lütfenolmasın yazdı:
Bardo yazdı:
lütfenolmasın yazdı: Herkeste belirtiler farklı farklı demekki ama herkesin bir şikayeti var. Başka birseydir de inşallah kurtuluruz. Ben de yanmayi geciremiyorum. pcr testi yaptıracagim. 1700 tl diyorlar. Herkes soyguncu olmuş gercekten. İnsallah bir kurtuluş yolu vardir da eski gunlere doneriz dostum
Pcr lab da 1700 git doktora en az 3000 alır. Kar koyuyor doktorlar
Labda yaptırayım diyorum pcr i . Sana prostatit teshisi kondu mu Bardo. Ne zamandır döküntü yaşıyorsun
İlk aykarda oldu döküntü. Bana teshisi Zafer hoca koydu.
Bardo

Mesaj gönderen Bardo »

lütfenolmasın yazdı:O döküntü değilde sıkıntı olacak dostum klavye kendi duzeltmis. İdrar hissi bende de oluyor yanmayla birlikte sanki tam bitmemis hissi. Ama yanma olmasa bence idrar hissi normal arada olabilir. Antibiyotikler yanmayi düzeltmeyince benim moral sifira indi resmen. Ne yapacagim hic bilmiyorum gerçekten
6 ayı gecti benim. Sana iyi bir doktor bulmak lazım.
luksorin

lütfenolmasın yazdı:Luksorin dostum teşekkür ederim. Zafer hoca İstanbul’da olduğu için gidemeyeceğim maalesef. Senin başlığın hepsini okumaya çalışacağım. Sen tamamen atlatabildin mi, hic sıkıntı yaşıyor musun? Gerçekten zor durum herkes sifa bulur inşallah. Benim psikolojimi mahvetti bu durum. Henüz bendeki problem be onu da cozebilmis degilim. Başta bu kadar psikolojim kötü değildi. Kullandigim ilaçlar düzeltir eskisi gibi olurum sandim. Ama düzelme olmayinca alt ust oldum gercekten.
Merhaba. 6 aylık tedavi ve sonrası takviyelere tam uyum ardından şu anda çok iyiyim. Bu arada tedavi kişiseldir. Bu nedenle lokosit bakan ve bunun üzerinde bir enfeksiyon varsa ampirik tedavi uygulayan bir doktor varsa mutlaka gitmeni öneririm.

Sağlıklı günler.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bilgi için teşekkürler @luksorin kardesim...duyarlı davranışın takdire deger.
Keşke her iyileşen senin gibi olsa.
luksorin

Bu forum ve sizin vesilenizle tedavi yöntemine yönelmiştim. Bunu hiç unutmayacağım. Umarım herkes sağlığına bir gün kavuşur.