Sadece beslenme ile iyileşen var mı?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Sadece beslenme ile iyileşen var mı?

Mesaj gönderen ozcartman »

Baştan söyliyim beslenmenin önemine karşı çıkan birisi değilim. Yazacaklarımı öyle anlamayın. Benim merak ettiğim şey beslenme ile bu hastalığı yenen var mı? Özellikle bakteriyel olanı.

Beslenme düzeltilerek prostatta tespit edilen bakteri tamamen yok edilebilir mi? Yoksa beslenme kişiyi rahatsız eden ağrı, yanma gibi belirtilerin kişiyi daha az rahatsız etmesini mi sağlar?
Aludra
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Sadece beslenme ile iyileşen var mı?

Mesaj gönderen Aludra »

Beslenme tamamen iyileştirir mi bilmiyorum ama beslenmeden sonra ağrılarda ve yanmalarda ciddi düşüş yaşadım.
grismask
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen grismask »

ozcartman yazdı:Baştan söyliyim beslenmenin önemine karşı çıkan birisi değilim. Yazacaklarımı öyle anlamayın. Benim merak ettiğim şey beslenme ile bu hastalığı yenen var mı? Özellikle bakteriyel olanı.

Beslenme düzeltilerek prostatta tespit edilen bakteri tamamen yok edilebilir mi? Yoksa beslenme kişiyi rahatsız eden ağrı, yanma gibi belirtilerin kişiyi daha az rahatsız etmesini mi sağlar?
bakteri varsa bakterileri yok etmeden beslenmeyle bir şeyi temizleyemezsin. bakterileri yok ettikten sonra doku hasarı ve ödem için beslenme ,yeme içme önem taşır
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ozcartman »

grismask yazdı:
ozcartman yazdı:Baştan söyliyim beslenmenin önemine karşı çıkan birisi değilim. Yazacaklarımı öyle anlamayın. Benim merak ettiğim şey beslenme ile bu hastalığı yenen var mı? Özellikle bakteriyel olanı.

bakteri varsa bakterileri yok etmeden beslenmeyle bir şeyi temizleyemezsin. bakterileri yok ettikten sonra doku hasarı ve ödem için beslenme ,yeme içme önem taşır
Ben de öyle düşünüyorum ancak bünyeyi güçlü kılarak doğal bağışıklık ile savaş açamaz mıyız diye düşündüm bi an. Bakteri gitmiyor ne yaparsam yapayım.
grismask
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen grismask »

ozcartman yazdı:
grismask yazdı:

Ben de öyle düşünüyorum ancak bünyeyi güçlü kılarak doğal bağışıklık ile savaş açamaz mıyız diye düşündüm bi an. Bakteri gitmiyor ne yaparsam yapayım.
idrar testi yapıp bakteri var diyip geçen doktor çok ,önemli olan bakterilerin tam isimlerini bulup bunları laboratuarda deneyip hangi antibiyotiklere duyarlıysa bu antibiyotikleri iğne şeklinde yazması gerekli
ick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen ick »

Bu arada iyileşme konusunda emin değilim, bir adımdır ama beslenme ile kötüye gittiği doğru. Bu forumda bir araştırma yapsak herkes farklı bir başlama hikayesi anlatır ama bence kötüleşme ve semptomlar konusunda bu kadar kişinin ortak olabileceği tek konu beslenme olabilir. Tabi ki, ben çok dikkat ediyordum yine de hastayım diyen çıkabilir ama genel olarak beslenmenin ve stresin çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Bu arada herhangi bir doktorun bu kadar hastanın bir arada olduğu yerde bunu araştırmaması da çok garip. Hastalık ilk nasıl başladı diye kolay bir anket bile yapılabilir..