Hissizlik, hacim kaybı, içe çekilme

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
ick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Hissizlik, hacim kaybı, içe çekilme

Mesaj gönderen ick »

Merhaba,

Dönem dönem prostatit sıkıntıları yaşıyordum ama doktora gitmeyi bırakmıştım. İdare ediyordum bir şekilde. Yakın zamanda alkollü ve çok sigara tükettiğim bir gün oldu ve idrarımı o gün çok uzun süre tutmak zorunda kaldım. Ertesi gün uyandığımda sandalyede otururken birden penise hiç kan gitmiyor hissi oldu ve içeri çekilmeye başladı. Hiç olmadığı kadar hacim küçüldü. Hissizlik ve uyuşma başladı.

Daha önce de benzer bir problem yaşamıştım, ama damar damar üstüne bindi falan diyip hareket edip düzelmişti gün içerisinde. Bu sefer neredeyse 8-10 gün peniste his kaybı oluştu. Doktora gittim. (Kendisi daha önce gittiğim bi doktordu ve çok güzel dinleyip ilgilenmitşi benimle)

Psikolojik olabilir, normalde penisi zaten hissetmeyiz, kolumuzu da hissetmeyiz gibi saçma açıklamalarda bulundu. Muayanede de aşırı hassasiyet var peniste dedi. Tam da o gün çok fazla idrar sıkışması yaşadım. 1 saatlik yolda neredeyse 3 kere tuvalete çıktım. Ve o hafta iyileşmiş gibiydim, hatta hiç olmadığı kadar sağlıklı bir ereksiyon yaşadım.

Aradan zaman geçti ve bu sefer peniste hassasiyet tekrar nüksetti ve içeri çekilme başladı. Akordiyon gibi bir görüntü, erekte olmadığı durumda hacim kaybı ve yumuşaklık mevcuttu.

Bu sefer başka bir doktora gittim. Çok da sağlıklı anlatamadım hastalık geçmişimi ama ilk defa prostata masaj yapıp sıvı aldırdım. Bir damla zar zor çıktı. O ara idrar yaparken de sıkıntım vardı. Rahat yapamama vs. Daha sonra üroflowmetri testi istedi. Daha önce ilk defa hastalandığımda denemiş ve yapamamıştım idrarım olmasıan karşın. Bu sefer bir şekilde yaptım ve nispeten rahat idrarımı yapabildim. Sonuçlarda doktor prostatit sebebiyle ve sonucuyla kanal darlığı olabileceğini, aktif bir prostatit olmadığını(antibiyotik vermedi) ve sistoskopi yapmak gerektiğini söyledi. İlaç olarak da xatral, voltaren ve lifta verdi.

Daha sonrasında ise durum daha kötüledi. Nispeten ereksiyon oluyordu, şu an hiç ereksiyon yok. Penis devamlı geri çekiliyor. İsteksizlik de var. Ne yapacağımı şaşırdım.

İlaçları da henüz kullanamadım çünkü 1 ay sonra tekrar gelmemi söyledi sistoskopi ve üroflowmetri testi için , iş yoğunluğu sebebiyle o dönem gidemeyeceğim.

Siz ne önerirsiniz?

Lifta kullanma konusunda özellikle şüphelerim var. Şu an aktif bir partnerim yok, 1 ay boyunca bu ilacı kullanmak dengeyi daha da bozar mı yan etki yapar mı diye korkuyorum. Ama isteksizlik, içeri kaçma, hasssasiyet çok arttı.
ekin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Hissizlik, hacim kaybı, içe çekilme

Mesaj gönderen ekin »

Merhaba
Prostat sıvısı alındı demişsin, bununla ne yapıldı, lökosit sayımı yapıldı mı, üroflometri test sonucun ne çıktı, mast yaptığında sertleşebiliyor musun? Lifta kaç mg verildi, Geçmiş olsun
ick

Mesaj gönderen ick »

ekin yazdı:Merhaba
Prostat sıvısı alındı demişsin, bununla ne yapıldı, lökosit sayımı yapıldı mı, üroflometri test sonucun ne çıktı, mast yaptığında sertleşebiliyor musun? Lifta kaç mg verildi, Geçmiş olsun
Hocam bu konuda çok bilgili olmadığım için ne yapıldı, ne sayımı yapıldı bi fikrim yok. Doktor da çok bilgi vermedi. Hatta o süreç biraz sancılı oldu, akşam geç saatte aldı örneği hastanede beni örnekle dolaştırdılar. Sonucu çıktığını da doktor telefonla öğrendi, sonuca whatsapptan baktı. temiz aktif bir prostatit yok antibiyotiğe gerek yok dedi. onlineda bile gözükmüyor sonuçlarım, ben de kovalayamadım aslında istemem lazımdı.

Ereksiyon durumu doktora gitmeden önce vardı. Ama şu an kayboldu. İstek neredeyse hiç yok. İki kere falan eskeza hareketlenme oldu ama sağlıklı değildi ikisi de. Lifta 5mg verdi ama henüz kullanmadım çekindiğim için.

Üroflow sonuçlarında da max akış hızı 14 gözüküyor. Ortalama akış hızı 5ml/s.

Valla ben ne yapacağımı bilmez haldeyim şu an. İdrar yapamama, sık idrar hissi vs. dönem dönem nüksediyordu ama alışmıştım. Ereksiyon problemi bir iki kere olmuştu ve geçmişti. Şu an geçmedi ve korkuyorum.
ekin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen ekin »

Öncelikle,
prostatit olup olmadığından emin olman lazım, Dr undan bilgileri al, lökosit sayımı mikroskobik incelendimi? İncelendiyse kaç çıktı, 2-3 üstü anlam ifade eder, bilgileri al ki elinde bulunsun(yani prostatit olup olmadığını verilerle önüne konulacak, kağıtta) eğer prostatit değilsen bi süre cinsel perhiz yapılıp (kendine göre ayarlarsın)(bu sırada iyi beslenerek) lifta ile tekrar mast yaparak ereksiyon kalitesini kontrol edebilirsin,
üroflovmetri ort değeri düşük, buna birkaç etken sebep olmuş olabilir, prostatit de yapabilir.
İyice emin olmak için idrar, meni ve prostat sıvısından kültür ve test yaptırabilirsin

Burada yazılı olanlardan faydalanabilirsin
viewtopic.php?f=9&t=8133&p=128397&hilit ... in#p128397
viewtopic.php?f=2&t=8164
ick

Mesaj gönderen ick »

Liftayı şimdi aldım, diğer ilaçlar için emin olamadım çünkü sistoskopiden çekiniyorum ve nispeten idrarımı yapabiliyorum. Beslenmeye düzene sokacağım.

Ereksiyon olamamaktan ziyade, normal vaziyette hacim kaybı ve yumuşaklık beni kalıcı bir şey olabilir mi diye korkutuyor. Malesef doktorlar da bu konuda gereken özeni göstermiyor. Yaş genç olduğundan psikolojik, düzenli ilişkin yok falan diyen de oldu.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

ick yazdı:Liftayı şimdi aldım, diğer ilaçlar için emin olamadım çünkü sistoskopiden çekiniyorum ve nispeten idrarımı yapabiliyorum. Beslenmeye düzene sokacağım.

Ereksiyon olamamaktan ziyade, normal vaziyette hacim kaybı ve yumuşaklık beni kalıcı bir şey olabilir mi diye korkutuyor. Malesef doktorlar da bu konuda gereken özeni göstermiyor. Yaş genç olduğundan psikolojik, düzenli ilişkin yok falan diyen de oldu.
Hacim kaybı/yumuşaklık/geri çekilme Kronik Prostatitin "Hard Flaccid" denilen sendromudur.
Prostat sıvısı ve idrardan önce lokosit sayımı ve ayni sividan kültür yaptirin.
Kesin tanı için bu tahlillere ihtiyacınız var. Aksi takdirde yolunuzu belirleyemezsiniz.
Fzt

Mesaj gönderen Fzt »

Ne durumdasin hocam şuan