İlk Defa PCR ve Antibiyogram yaptırdım

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
fakir

İlk Defa PCR ve Antibiyogram yaptırdım

Mesaj gönderen fakir »

Merhaba arkadaşlar ilk defa prostat sivisindan tahlil yaptırdım.

İdrar ve prostat sivisi bırakmıştım bir çok şeye bakmışlar sadece prostat sivisinda KNS Koagülaz (-) stafilokok çıkmış ve duyarlı ilaçları belirlemişler. Tavsiye verecek abilerimiz var mı ?
scream1717

Re: İlk Defa PCR ve Antibiyogram yaptırdım

Mesaj gönderen scream1717 »

Antibiypgrama göre uygun abileri kullanmanız gerekiyor. Nerede yaptırdınız kültürü doktor bşrşey demedi mi
fakir

Mesaj gönderen fakir »

scream1717 yazdı:
Antibiypgrama göre uygun abileri kullanmanız gerekiyor. Nerede yaptırdınız kültürü doktor bşrşey demedi mi
Hocam gelişimde yaptırdım kendim sıvıyı aldırıp götürdüm gelişim mail atmış aramadım orayi da
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Buradaki kültürde KNS nin koloni sayısı verilseydi daha iyi olurdu...ayrica cam lam üzerinde lokosit sayimı yapilsaydı birbiri ile korelasyon olusturulması anlaminda daha sağliklı olurdu.
Yinede semptomlari göz önünde bulundurarak duyarlı antiyi kullanmanızi öneririm recete ile seftriakson tedavisi uygun olabilir.
fakir

Mesaj gönderen fakir »

kadir yazdı:
Buradaki kültürde KNS nin koloni sayısı verilseydi daha iyi olurdu...ayrica cam lam üzerinde lokosit sayimı yapilsaydı birbiri ile korelasyon olusturulması anlaminda daha sağliklı olurdu.
Yinede semptomlari göz önünde bulundurarak duyarlı antiyi kullanmanızi öneririm recete ile seftriakson tedavisi uygun olabilir.
Abi arayip sormadım bu bilgileri verirler mi ? Lökosit bir hafta önce zafer hocada yapıldı 10-12 çıktı genta biteral klindan verdi ama henüz kullanmadim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

fakir yazdı:
kadir yazdı:
Abi arayip sormadım bu bilgileri verirler mi ? Lökosit bir hafta önce zafer hocada yapıldı 10-12 çıktı genta biteral klindan verdi ama henüz kullanmadim
Lokosit cikmasi kns ile korele edilebilir. Sen Gentayı aldiysan kullan..almadiysan iesef al kullan...klindanida igneler bitince kullan...biterali şu an kullanmana gerek yok...recete ile.
fakir

Mesaj gönderen fakir »

kadir yazdı:
fakir yazdı:
kadir yazdı: Buradaki kültürde KNS nin koloni sayısı verilseydi daha iyi olurdu...ayrica cam lam üzerinde lokosit sayimı yapilsaydı birbiri ile korelasyon olusturulması anlaminda daha sağliklı olurdu.
Lokosit cikmasi kns ile korele edilebilir. Sen Gentayı aldiysan kullan..almadiysan iesef al kullan...klindanida igneler bitince kullan..recete ile.
İlaçları bile almadım daha abi iesef yazdiricam
Birde karnımda fln sivilceler var kıl kökü gibi gidiyor geri geliyor ilişkisi var mıdır bu bakteriyle
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

fakir yazdı:
kadir yazdı:
fakir yazdı:
Lokosit cikmasi kns ile korele edilebilir. Sen Gentayı aldiysan kullan..almadiysan iesef al kullan...klindanida igneler bitince kullan..recete ile.
Birde karnımda fln sivilceler var kıl kökü gibi gidiyor geri geliyor ilişkisi var mıdır bu bakteriyle
Ben de ayni soruyu burun kenarlarinda cikan agrili sivilceler icin dusunuyorum. Eskiden hic eser yoktu bu hastaliktan sonra bu da basladi. Hatta suruntu alip tahlile bile gonderdim staph epidermis uruyor. Prostatta da staph aereus. Bir baglantisi kesinlikle var ama nasil ne sekilde anlayamiyorum. Bagisikligimla ve bosalmayla dogru orantili sadece.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

wolfpack yazdı:
fakir yazdı:
kadir yazdı: Lokosit cikmasi kns ile korele edilebilir. Sen Gentayı aldiysan kullan..almadiysan iesef al kullan...klindanida igneler bitince kullan..recete ile.
Ben de ayni soruyu burun kenarlarinda cikan agrili sivilceler icin dusunuyorum. Eskiden hic eser yoktu bu hastaliktan sonra bu da basladi. Hatta suruntu alip tahlile bile gonderdim staph epidermis uruyor. Prostatta da staph aereus. Bir baglantisi kesinlikle var ama nasil ne sekilde anlayamiyorum. Bagisikligimla ve bosalmayla dogru orantili sadece.
Sivilcelerin prostattaki enfeksiyon yada inflamasyon ile alakali oldugunu zannetmiyorum..yetersiz su tüketimi ve yağlı beslenme ile alakali oldugunu düşünüyorum wolfpack kardesim.