Fizyo da ise yaramazsa ne yapacagim bilmiyorum

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Fizyo da ise yaramazsa ne yapacagim bilmiyorum

Mesaj gönderen kadir »

demir777 yazdı:
kadir yazdı:
demir777 yazdı:Hidroksizin ( atarax) antihistaminik türde bir ilaçtır.
Doktor bey kardesim, Ataraxı tavsiye etmem, prostatı şişiriyor idrar semptomlariniz artar( Dizüri,Nokturi,Pollaküri v.s ve tüm gün uyursunuz. Ben kullandim biliyorum. Ayrıca Hidroksizin Dihidroklorir Prostat hipertrofisi yapiyor, prostat hastalarınin kullanmaması konusunda uyarılar mevcut. Bilginiz olsun.
Hipertrofi bir doku ya da organın aşırı gelişmesi olarak tanımlanır. Atarax'ın mesane boynu ve peri-prostatik düz kas üzerindeki gerginleştirici (antimuskarinik) etkisi geçicidir ve idrar sıklığı için hastaya yardımcı oluyor ise bu etki düşük doz flowmax ile iyi dengelenir...Hastanın sıklık semptomları dramatik tir ve kanıta dayalı tedavi için etkinliği iyi belgelenmiş tüm ajanları denemesinde sakınca yoktur. Ucpps in özellikle ağrılı mesane sendromu alt kümesine giren hastalar için Litaratür deki kanıtlanmış etkili ajanlar bunlardır. Sizin bir tavsiyeniz var mı?
Benim bu posttaki tavsiyem Atarax'ın prostat hastalarında kullanılmamasıdır doktor bey kardesim.Gerek prospektüsteki uyarılar gerekse Hidroksizin dihidroklorür'ün yabanci kaynaklarda yer alan prostat üzerindeki olumsuz etkileri yüzünden ve en önemli kanıt ki bu tarafımdan kullanılmiş bir ilactır. Bırakınız Üriner Aciliyet/Sıklık tedavisini, dahada kötü hale getiriyor. Hipertrofi yapması zaten yeterli. ( Şişiriyor)
demir777

Mesaj gönderen demir777 »

kadir yazdı: en önemli kanıt ki bu tarafımdan kullanılmiş bir ilactır.
Buna anekdotsal kanıt denir. Sadece kişisel deneyimlerin aktarıldığı ifadeler. Bilimsel olarak anlamsız.
kadir yazdı: Hipertrofi yapması zaten yeterli. ( Şişiriyor)
Hipertrofi terimini yanlış kullanıyorsunuz. Hipertrofi bir doku ya da organın aşırı gelişmesi olarak tanımlanır.
kadir yazdı: Bırakınız Üriner Aciliyet/Sıklık tedavisini, dahada kötü hale getiriyor.
Ucpps'in özellikle mesane tandanslı idrar sıklığı /aciliyeti yaşayan hasta gruplarında atarax (hidroksizin), nörojenik uyaranlar tarafından mesane mast hücresi aktivasyonunu inhibe ederek ve antikolinerjik, anksiyolitik ve analjezik etkiler üreterek semptomatik rahatlama sağlar. mesane boynu ve peri-prostatik düz kas üzerindeki gerginleştirici (antimuskarinik) etkisi ortaya çıkar ise bu etkiler düşük doz flowmax ile iyi tolere edilir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

demir777 yazdı:
Buna anekdotsal kanıt denir. Sadece kişisel deneyimlerin aktarıldığı ifadeler. Bilimsel olarak anlamsız.
Hipertrofi terimini yanlış kullanıyorsunuz. Hipertrofi bir doku ya da organın aşırı gelişmesi olarak tanımlanır.
kadir yazdı: Bırakınız Üriner Aciliyet/Sıklık tedavisini, dahada kötü hale getiriyor.
Ucpps'in özellikle mesane tandanslı idrar sıklığı /aciliyeti yaşayan hasta gruplarında atarax (hidroksizin), nörojenik uyaranlar tarafından mesane mast hücresi aktivasyonunu inhibe ederek ve antikolinerjik, anksiyolitik ve analjezik etkiler üreterek semptomatik rahatlama sağlar. mesane boynu ve peri-prostatik düz kas üzerindeki gerginleştirici (antimuskarinik) etkisi ortaya çıkar ise bu etkiler düşük doz flowmax ile iyi tolere edilir.
Buradaki hastaları aydinlatmak adına cok fazla tıbbi terimlere boğmadan basitçe anlaşılacagı bir sekilde ifade ediyorum, Atarax denilen ilaç, prostatı sisirip idrar retansiyonunu bozup, işeme semptomlarınıı arttırır. Bu ilaç yerine prostata zararı olmayan bir sürü anksiyete ve antidepresan ilaçlar var.
Prospektüstede yazar, kendi uzerimdede denedim zararı var,idrar semptomlarını arttırdı.
Bir ilacın zararını bir baska ilacla yok etmeye calısmak yerine kullanmamak yada daha farkli zararsiz alternatif bir ilaç kullanmak daha evladır sanirim mantıken.
Kardeşim zarar gördüm diyorum idrar semptomlarını arttiriyor diyorum...açıklamalardada "prostat hastaları kullanmamali" deniyor ve hala iddia ediyorsun diyorsunki flomax alın onun üstüne.
Benim deneyimim icin " Anlamsiz anekdot" diyorsun.. sen iyimisin kardeşim? Ne anlamsizmiş?..Doktorsan her dedigin dogru degilki, hasta tecrübesini anlamsız addedemezsin. Her postun altına muhalefet ediyorsun.Kaçtane hasta iyilestirdin doktor bey?
Sen üye olduğundan beri burada bir tek kelime forum hakkında olumlu bir yazı yazmadın....hadi farz edelimki söylediklerim yalan yada anlamsız anekdot...( Ki hepsi belgeli yada denenmiş yaşanmış) ama be birader hepsimi yanliş? Yaşadığim fenomene bile "Anlamsız anekdot" demen karşındaki kisiyi degersizleştirmeye calişmaktir...pes be kardesim..senin iyi niyetinden yada duygusal durumundan artık şüphe duyuyorum. Doktor oldugunu niye sakliyorsun ayrıca?
ye22
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ye22 »

demir777 yazdı:
Kadir abiyi şahsi olarak tanımam. Ancak şunu bilirim ki hiçbir doktorun veya hastanın yapmadığı kadar burada insanlara yardımcı olmaya çalışıyor. Kendisi seneler önce iyileşmiş birisi olarak bu forumu terketmek yerine usanmadan sıkılmadan insanlara yol göstermeye çalışıyor. Onun yol gösterişleri sayesinde burada birçok insan sağlığına kavuştu veya sağlığına kavuşmak için atması gereken adımları farketti. Doktor bey buradaki insanlar ortalama en az 5 doktora gidiyor, birçoğu doktor başlarından savmak için uğraşmamak birçoğu bu hastalığın psikolojik olduğunu, birçoğu geçmeyeceğini birçoğu da yetersiz tedaviyle hastaları gönderiyorlar. Hatta yanlış bilgileri,yanlış ilaçları verip hastaları yolluyorlar. Onlarca insan buhran içinde evlerine dönüyor, bazıları da bu hastalığın vermiş olduğu psikolojiyle hayatlarına bakamıyorlar bile. Eğer Kadir bey gibi biri burada olmasaydı, bu bahsettiğim doktorların ellerinde onlarca insan çaresizce savrulacaktı. Bu yazdıklarıma Kadir beyinde ihtiyacı yok ve herkeste bunların farkında. Bence burada kişisel düşünce ve bilgi birikimlerimizi Kadir beye destek olmak yönünde kullanmak forumdaki hastalar için daha mantıklı ve hayırlı olacaktır.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Teşekkür ederim @ye22 kardesim.
demir777

Mesaj gönderen demir777 »

kadir yazdı: Atarax denilen ilaç, prostatı sisirip idrar retansiyonunu bozup, işeme semptomlarınıı arttırır.
Yanlış bilgi üçüncü defa yazıyorum atarax (hidroksizin), nörojenik uyaranlar tarafından mesane mast hücresi aktivasyonunu inhibe ederek ve antikolinerjik, anksiyolitik ve analjezik etkiler üreterek semptomatik rahatlama sağlar..idrar retansiyonu bozması ile ne kastediyorsunuz emin değilim tıbbi olarak böyle bir şeyin var olduğundan şüpheliyim. Sanırım idrar retansiyonuna sebep olur demek istiyorsunuz. Bu farmo genetiğe bağlıdır. Hastada semptom rahatlaması var ise antimuskarinik etkiler düşük doz alfa bloker ile dengelenebilir. Asıl noktayı kaçırıyorsunuz hidroksizin sizde çalışmadı diye ilacın farmo biyolojik mekanizmasını ve belli gruptaki ucpps hastalarının aciliyet semptomlarını yukarıda yazdığım farmo biyolojik etkiler ile hafiflettiğini red ediyorsunuz. Konuyu açan hasta için denemeye değer.
kadir yazdı:Benim deneyimim icin " Anlamsiz anekdot" diyorsun.. sen iyimisin kardeşim? Ne anlamsizmiş?..Doktorsan her dedigin dogru degilki, hasta tecrübesini anlamsız addedemezsin. Her postun altına muhalefet ediyorsun.Kaçtane hasta iyilestirdin doktor bey?
Sen üye olduğundan beri burada bir tek kelime forum hakkında olumlu bir yazı yazmadın...hadi belki atladigimiz yada yanlişliklarimiz olabilir...ama be birader hepsimi yanliş? Yaşadığim fenomene bile "Anlamsız anekdot" diyorsun...pes be kardesim..senin iyi niyetinden yada duygusal durumundan artık şüphe duyuyorum. Doktor oldugunu niye sakliyorsun ayrıca?
Alıntı kısmı tamami ile benim ortaya koyduğum bilimsel düşünce tarzına yapılan ad hominem bir saldırının özetidir, Argümanlarınızı bilim zemininde savunmak yerine olayı benimle kişiselleştiriyorsunuz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bırak kardesim bana bilimsellik kılıfı altinda demagoji yapma..kişilesellestirmeyi gizli olarak yapmaya calisiyorsun ama artık bariz belli.
Herseyi bilimsel olarak ve yaşanmış klinik calısma olarak belgeliyorum hala demagoji yapiyorsun..
Atarax prostatı şisiriyor işeme semptomlarinı arttiriyor ben kullandım....herkesin anladıgı dilde yaziyorum.
Prospektüse bakın bu bir belgedir.... ayrıca,"Hydroxyzin dihydrochlorid prostate" diye nette araştırın, prostatı şisirdigi ve idrar akışını zorlastırdiğı yaziyor. Yada buraya bakın zahmet etmeyin..https://www.webmd.com/drugs/2/drug-7681 ... ndications
Isteyen kullanır ve görür. Bu tür ilaçların farmokinetiği herkeste aynidir. Afrikadaki yerlide kullansa prostatı şişecektir. Denemesi basit..forumdan bir arkadaş kullansın ve durumu buraya yazsın.
İdrar retansiyonunu bozar demem yanlıs evet gozumden kacmiş... tansiyonunu bozar demek daha dogrusudur yada retansiyona sebep olur....yada anlasilacagi uzere prostati sisirdigı icin idrar kanalini daraltir akiş bozulur debi düşer....kelimelere çok takiliyorsun. Basit mantikla düsünme yolu degilde her yoldan kendini hakli cikarmaya calisip sürekli açık arama psikozu icindesin doktor bey...girme bu toplara. Ayrica kimligini aciklada bilelim.
Yakısmıyor doktor bey sana...birde " ben hastaydım iyileştim "dedin. Önce hasta olarak üye olmuşsun,sonra doktor olduğun belli oldu, etik değil yaptıgın .Niyetin halis degil senin arkadaşım.
Buradanda sana nacizane tavsiyem,prostat hastalarına hidroksizin iceren ilaclar verme prostatı şisirip idrar çıkışını engelliyor, bunu önlemek içinde prostat ķüçültücü etkisi olan adrenoreseptör bloke edici Flomaxı verme daha kötü oluyor. Bu iki ilaç.etkilesime giriyor.
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

odysiea87 yazdı:Kardes akıl vermek haddime değil dertlesme olarak gör yazdığımı benim kadar şiddetli vakka görmedim bu forumda. Haftada 3 kez acile iğne vurduruyodum. Çok hayal kırıklığına uğradım.Lökesit odaklı care olmadı. Masaj care olmadı.Çok umudum kırıldı. Çok dolandırıldım. Bir gece kullamdığim prozac ı tüm kutusunu yuttum ölmeyi bekledim 24 saat uyudum ölmedim. Aracımı sattım parasıyla tedavi yoluna koştum tekrar. Kadir abinin paylastığı bir bilimsel çalismayı uyguladım 8. Ayda rahatladim. İyilesmedim ama bu günüme bin şükür.

Gereksiz anti kullanma. Iyi bir doktorun takibinde kal. Sorun infilamasyonsa Kadir abinin infilamasyon sureci önerilerine uy. Bu hastalığın en sağlam ilacı hayat şekli değişikligi biliyorsun...

Kadir abi cok ince görür. 2 genel cerrahın muayenede görmediği makat sorunumu 1000 km öteden tahmin etti. 3. Doktor gördüde onun tedavisini alıyorum. Kadir abi cok büyük değer onun kıymetini bil.
Odi abi sen adamsın
BruceLee

Mesaj gönderen BruceLee »

James yazdı:
qwer123 yazdı:
James yazdı:1 seneyi askindir bu illeti cekiyorum. Bu 1 senede cogunlukla ev hapsindeydim idrar hissi ve sik idrar yuzunden. Evlenecektim olmadi. Iyi egitimli bir mimarim beni ispanyaya cagirdilar calismaya olmadi. Cok doktor gezdim olmadi. En son yaygin inflamasyon var buna yapacak bisiyimiz yok dendi. Hayati yarim biraktim gibi hissediyorum. Hep bir umut var gibi gorunuyor ama o kadar sansli bir insan degilim ne yazik ki. En son care tahir karadenizin botoks uygulamasi gibi gorunuyor. Yuzde 70 diyor kendisi ama doktorlarin serefine guvenecek inancim kalmadi. Sakat gibi hissediyorum kendimi. Oysa ne kadar hayat dolu bir insandim eskiden. Intihar etmek icin kolsisin aldim. Butun gun bakisiyoruz kendisiyle. Kendi kendimi bu hale soktum. O yuzden kendimi affedemiyorum. Insallah hepiniz iyilesirsiniz.
Aynı durumdayım 22 yaşında mezun olup direk çalışmaya başlamıştım yaşıtlarım arkadaşlarım okullardaylen iş hayatına atıldım . Kendimi iyi geliştirmiştim. 2 -3senedir bu haldeyim istifa da ettim millet yürüdü gitti geçen hafta 26 oldum. Ben çalışırken öğrenci olan okul uzatan bütğn arkadşalarım işe güce kariyere başladı , evlendi ben hastalıktan istifa etmiş evde duruyorum. hayata dair acı çekmekten başka hiçbirşey yok son çare kalktım istanbula geldim bende çok çaresizim günde 5-6 tane kas gevşetici alıyordum üstüne buscopan ağrı kesici artık ölüyorsam öleyim iyileşiyorsam iyileşeyim modundaydım bu antibiyotik iğne tedavi ümit oldu benimde artık hayattan sağlıktan başka beklentim yok bu saatten sonra hayata dair umudumda kalmadı gençliğim çöpe gitmiş hayatı kaçırmışım iyileşsemde daha gençliğim çöpe gitti gibi hissediyorum bu hastalığı atlatsam bile psikolojimi toplayıp unutabilececeğimi sanmıyorum
Seni cok iyi anliyorum kardesim. Hayati kacirdigim yetmiyormus gibi izdirap da cekiyorum ustune. Gece 8 kere tuvalete kalktim gozume uyku girmedi. Butun gun 2 bardak su bi bardak ayran icememe ragmen oldu bu. Ben de cok psikolojik tedavi gordum. Tam iyilestim her sey birden cok guzel oldu. Cevremdeki insanlarin gozu mu artik bilmiyorum 2 ay sonra bu hastaliga yakalandim.

Dostum pes etme. Yediklerine içeriklerine dikkat etmeye devam et. Galibiyet bizim olacak. Yenececeğiz veya hükmen galip geleceğiz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

demir777 yazdı:
kadir yazdı:
demir777 yazdı:Hidroksizin ( atarax) antihistaminik türde bir ilaçtır.
Doktor bey kardesim, Ataraxı tavsiye etmem, prostatı şişiriyor idrar semptomlariniz artar( Dizüri,Nokturi,Pollaküri v.s ve tüm gün uyursunuz. Ben kullandim biliyorum. Ayrıca Hidroksizin Dihidroklorir Prostat hipertrofisi yapiyor, prostat hastalarınin kullanmaması konusunda uyarılar mevcut. Bilginiz olsun.
Hipertrofi bir doku ya da organın aşırı gelişmesi olarak tanımlanır. Atarax'ın mesane boynu ve peri-prostatik düz kas üzerindeki gerginleştirici (antimuskarinik) etkisi geçicidir ve idrar sıklığı için hastaya yardımcı oluyor ise bu etki düşük doz flowmax ile iyi dengelenir...Hastanın sıklık semptomları dramatik tir ve kanıta dayalı tedavi için etkinliği iyi belgelenmiş tüm ajanları denemesinde sakınca yoktur. Ucpps in özellikle ağrılı mesane sendromu alt kümesine giren hastalar için Litaratür deki kanıtlanmış etkili ajanlar bunlardır. Sizin bir tavsiyeniz var mı?
Literatürde Atarax'ın Üriner Aciliyet/Sıklık için fayda ettigi bir bilimsel çalışma yok. Aksine bu semptomları arttırıcı etkisinin olduğu ve prostat hastalarının kullanmaması gerektigi yer aliyor... kusura bakma kardesim ama atıyorsun sen.
Dr.Muhs.Ern

Mesaj gönderen Dr.Muhs.Ern »

Fizyoterapi sonrası son durumunuz nedir?
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Dr.Muhs.Ern yazdı:Fizyoterapi sonrası son durumunuz nedir?
Merhaba hesap sahibi arkadasım. Hastalik nedeniyle bozulan psikolojisi nedeniyle girmiyor artık. Ne yazık ki olumsuz sonuçlandı.
James

Mesaj gönderen James »

demir777 yazdı:
James yazdı:
demir777 yazdı:İntihar mı?. Size belki aylar belki birkaç yıl acı çektirecek geçici bir sendrom için değmez. Gerçekten bu sendromun psikolojik boyutu buz dağının görünmeyen yüzü gibidir ( yani çok büyük bir kısmı). Bu forumdaki insanların doğal olarak girdikleri ruh durumlarıda ucpps in psikolojik doğasının ne kadar çarpıcı olduğunun kanıtı gibidir. Önünüzde yaşanacak koca bir hayat var. Elinizde olmayan sebepler yüzünden ucpps geliştirdiniz. Kendinizi affedin. Semptomlarınıza korku,hayal kırıklığı, anksiyete merceğinden bakmayı bırakın. Yaşamda anlam bulduğunuz ve keyif aldığınız şeylere daha çok odaklanın beyin bu faaliyetler esnasında pelvik bölgeye olan ilgisini kaybeder. Her gün bu rahatsızlığı takıntılı olarak düşünmeyin. Acı ve rahatsızlığı her deneyimlediğinizde bunun gecici ve size zarar vermeyecek sinir duyumları olduğu farkındalığını kazanın. Lütfen sihirli bir tedavi aramayı bırakın ucpps tutarlılık ile yok olur. Psikolojinizi tutarlı olarak düzelttiğinizde iyileşmeniz hızlanacak ve nihayet semptomsuz olduğunuz bir duruma döneceksiniz.
Hocam haklisiniz ama aylar yillari gectim gunler cok zor geciyor. Yani boyle hafif bir idrar hissim var ve saat basi cikiyorum gibi degil benimki. Uyuyamiyorum. Disari cikmayi gectim kitap veya film bile izleyemiyorum. Yani en azindan su botox isi semptomatik olarak rahatlatsa biraz yuzum gulecek. Alfa blockerlar ve nsaidler bi ise yaramiyor zira.
Üriner aciliyet/sıklık semptomları ucpps'in ağrılı mesane semptomu grubuna giren hastalarda baskındır. Kanıta dayalı tedavi yaklaşımı düşük doz amitriptilin, anti-histamin ( atarax), ve Fenazopiridin dir. Bu ilaçların herhangi biri ile rahatlama öykünüz var mı?. Ayrıca ucpps gelişimi ile farkındalığı ortaya çıkmış bir gluten duyarlılığınız olabilir glutensiz diyete girerek aciliyet/sıklık semptomları sıfırlanan bazı hastalar vardır. 1 aylık glutensiz bir diyet deneyin belki bu şanslı grupta olabilirsiniz.
Hocam Fenazopiridin etken maddeli ilac trye gelmiyomus artik. Muadil bir etken madde var midir?
Bardo

Mesaj gönderen Bardo »

kadir yazdı:
demir777 yazdı:
Buradaki hastaları aydinlatmak adına cok fazla tıbbi terimlere boğmadan basitçe anlaşılacagı bir sekilde ifade ediyorum, Atarax denilen ilaç, prostatı sisirip idrar retansiyonunu bozup, işeme semptomlarınıı arttırır. Bu ilaç yerine prostata zararı olmayan bir sürü anksiyete ve antidepresan ilaçlar var.
Prospektüstede yazar, kendi uzerimdede denedim zararı var,idrar semptomlarını arttırdı.
Bir ilacın zararını bir baska ilacla yok etmeye calısmak yerine kullanmamak yada daha farkli zararsiz alternatif bir ilaç kullanmak daha evladır sanirim mantıken.
Kardeşim zarar gördüm diyorum idrar semptomlarını arttiriyor diyorum...açıklamalardada "prostat hastaları kullanmamali" deniyor ve hala iddia ediyorsun diyorsunki flomax alın onun üstüne.
Benim deneyimim icin " Anlamsiz anekdot" diyorsun.. sen iyimisin kardeşim? Ne anlamsizmiş?..Doktorsan her dedigin dogru degilki, hasta tecrübesini anlamsız addedemezsin. Her postun altına muhalefet ediyorsun.Kaçtane hasta iyilestirdin doktor bey?
Sen üye olduğundan beri burada bir tek kelime forum hakkında olumlu bir yazı yazmadın....hadi farz edelimki söylediklerim yalan yada anlamsız anekdot...( Ki hepsi belgeli yada denenmiş yaşanmış) ama be birader hepsimi yanliş? Yaşadığim fenomene bile "Anlamsız anekdot" demen karşındaki kisiyi degersizleştirmeye calişmaktir...pes be kardesim..senin iyi niyetinden yada duygusal durumundan artık şüphe duyuyorum. Doktor oldugunu niye sakliyorsun ayrıca?
Psikiyatri verdi atarax ı 1 haftadır ölüyorum... Simdi aratınca cıktı karsıma abi bunun etkisi ne zaman gecer ya
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Atarax, Hidroxizin içeren bir ilaçtır, prostat rahatsızlığı olan kisilerde kullanılmamalıdır. Bilhassa inflamasyonlu prostatlarda Prostatı dahada irrite eder,ödemi arttırir. Özellikle Üriner sıklık/Aciliyet semptomlarını arttırır.
Bol su için kardeşim etkisi bir kaç gün içinde geçer.
Apo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Apo »

James yazdı:1 seneyi askindir bu illeti cekiyorum. Bu 1 senede cogunlukla ev hapsindeydim idrar hissi ve sik idrar yuzunden. Evlenecektim olmadi. Iyi egitimli bir mimarim beni ispanyaya cagirdilar calismaya olmadi. Cok doktor gezdim olmadi. En son yaygin inflamasyon var buna yapacak bisiyimiz yok dendi. Hayati yarim biraktim gibi hissediyorum. Hep bir umut var gibi gorunuyor ama o kadar sansli bir insan degilim ne yazik ki. En son care tahir karadenizin botoks uygulamasi gibi gorunuyor. Yuzde 70 diyor kendisi ama doktorlarin serefine guvenecek inancim kalmadi. Sakat gibi hissediyorum kendimi. Oysa ne kadar hayat dolu bir insandim eskiden. Intihar etmek icin kolsisin aldim. Butun gun bakisiyoruz kendisiyle. Kendi kendimi bu hale soktum. O yuzden kendimi affedemiyorum. Insallah hepiniz iyilesirsiniz.
Güzel abim çok geçmiş olsun �ntiharı sakın düşünme abi öyle bir şey kafana bile takma okumuş tahsili bir adamsın hiçbir şey geçmeyecek diye bir şey yok Bu hastalık insi sıkıştı Bazen seni zora sokabilir inflamasyonu için Kadir abinin tedavi şekli var Onu denemelisin Ben de 11 yıl çektim ama şu an iyi durumdayım tedavini Aramaya devam et sakın Yılma Allah yar ve yardımcın olsun ama sakın bir daha intihar gibi şeyler düşünme yani