Antibiyotik kullandıkça daha kötü olmak?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Krostatit

Antibiyotik kullandıkça daha kötü olmak?

Mesaj gönderen Krostatit »

Herkese merhaba,

Sorun başlıktan anlaşılıyordur müsadenizle hikayemi çok kısa özet geçeyim,

2 ay kadar önce, aslında erken boşalma, bazen ereksiyonu koruyamama Problemiyle ürolojiye gittim, direkt onlardan bahsetmiyim diye de 2019'dan beri ara ara yaşadığım ama hiç ciddiye almadığım alt karın basıncı, idrar debi düşüklüğü, akıntı hissiyatı gibi belirtileri anlattım.
Prostat kontrolü ardından da idrar ve sperm kültürü aldım, rapora prostat hassas ve ödemli yazmış, tahliller temiz. 1 aylık avelox ve yanına yardımcı bi antibiyotik yazdı, kullandım ancak hastalığı çok ciddiye almadığım için düzenine aşırı dikkat etmedim.
(Bu ikisini kullandığım dönemde yanma hissiyatı vs yoktu)

1 ay sonra aynı hastanede farklı bir doktora muayene oldum, mr'a kadar çekildi, cipro ve monodoks yazdı. 2 hafta kullanmam boyunca o yanma hissiyatı kalıcı hale geldi.
Şu An tavanic yazdı 2 haftalık, 2. Kutu başındayım yanma hissiyatı devam.

O kadar bıkmış ve kararsız haldeyim ki, 2 kutu daha tavanic yazdırsam mı yoksa hiçbir şey içmeden akışına mı bıraksam artık bilmiyorum.

Bu arada mr sonuçlarım aşağıdaki gibidir.

Pelvis kemik yapıların konturları düzenli, kortikal medüller sinyal intesite dağılımları doğaldır.
Mesane kapasitesi ve duvar kalınlığı normal limitlerdedir. Perivezikal yağ planları açıktır.
Prostat (APxTRxKK) 32x42x24 mm ölçülmüştür. Prostat her iki periferal yarısında difüzyon ağırlıklı sekanslarda hafif derecede difüzyon kısıtlamaları dikkati çekmektedir. T2 sinyali azalmış görünümde izlenmekte olup difüz hipointens sinyal özelliğindedir (epididimit?).
Veziküloseminalisler normal boyutlarda, konturları düzenli, sinyalleri tabiidir. Pelviste solid tümöral kitle veya lenfadenomegali saptanmamıştır.
Apo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Antibiyotik kullandıkça daha kötü olmak?

Mesaj gönderen Apo »

Geçmiş olsun kardeşim Öncelikle bir prostat masajından lökosit baktır kültür baktır olmadı bir şey bulunamazsa PCR baktır bir şey bulunursa ona göre antibiyogram yapılacaktır antibiyograma göre antibiyotik yazılır ona göre tedavi alırsın hiçbir şey bulamazsan lökosite odaklan lökositin stabil hale getir ama ondan sonra postadaki ödem için olumlu gönderilen takviyeleri kullan
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

Krostatit yazdı:Herkese merhaba,

Sorun başlıktan anlaşılıyordur müsadenizle hikayemi çok kısa özet geçeyim,

2 ay kadar önce, aslında erken boşalma, bazen ereksiyonu koruyamama Problemiyle ürolojiye gittim, direkt onlardan bahsetmiyim diye de 2019'dan beri ara ara yaşadığım ama hiç ciddiye almadığım alt karın basıncı, idrar debi düşüklüğü, akıntı hissiyatı gibi belirtileri anlattım.
Prostat kontrolü ardından da idrar ve sperm kültürü aldım, rapora prostat hassas ve ödemli yazmış, tahliller temiz. 1 aylık avelox ve yanına yardımcı bi antibiyotik yazdı, kullandım ancak hastalığı çok ciddiye almadığım için düzenine aşırı dikkat etmedim.
(Bu ikisini kullandığım dönemde yanma hissiyatı vs yoktu)

1 ay sonra aynı hastanede farklı bir doktora muayene oldum, mr'a kadar çekildi, cipro ve monodoks yazdı. 2 hafta kullanmam boyunca o yanma hissiyatı kalıcı hale geldi.
Şu An tavanic yazdı 2 haftalık, 2. Kutu başındayım yanma hissiyatı devam.

O kadar bıkmış ve kararsız haldeyim ki, 2 kutu daha tavanic yazdırsam mı yoksa hiçbir şey içmeden akışına mı bıraksam artık bilmiyorum.

Bu arada mr sonuçlarım aşağıdaki gibidir.

Pelvis kemik yapıların konturları düzenli, kortikal medüller sinyal intesite dağılımları doğaldır.
Mesane kapasitesi ve duvar kalınlığı normal limitlerdedir. Perivezikal yağ planları açıktır.
Prostat (APxTRxKK) 32x42x24 mm ölçülmüştür. Prostat her iki periferal yarısında difüzyon ağırlıklı sekanslarda hafif derecede difüzyon kısıtlamaları dikkati çekmektedir. T2 sinyali azalmış görünümde izlenmekte olup difüz hipointens sinyal özelliğindedir (epididimit?).
Veziküloseminalisler normal boyutlarda, konturları düzenli, sinyalleri tabiidir. Pelviste solid tümöral kitle veya lenfadenomegali saptanmamıştır.
Kültür pcr yaptırmadan akışına bırakma hocam
Krostatit

Cevaplar için teşekkürler, tekrar tekrar tahlil yaptırmaktan çok sıkıldım artık. Doktor elle kontrol yaptığında da prostat sıvısı gelmemişti zaten.. sperm ve idrardan her kültür yapıldı..
Ve diyorum ki ilk doktor prostatı kontrol ettiği için mi sorunlarım arttı acaba böyle kendi kendime mi kaşındım :)
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Serkan »

Krostatit yazdı:Cevaplar için teşekkürler, tekrar tekrar tahlil yaptırmaktan çok sıkıldım artık. Doktor elle kontrol yaptığında da prostat sıvısı gelmemişti zaten.. sperm ve idrardan her kültür yapıldı..
Ve diyorum ki ilk doktor prostatı kontrol ettiği için mi sorunlarım arttı acaba böyle kendi kendime mi kaşındım :)
3 aylık hastayım 6 kere prostat masajı yaptırdım. Zarar yada faydasını görmedim. Ama sadece prostat masajıyla tedaviye inanan doktorlar var.

Antibiyotiklerden sonra bende de olmayan semptomlar cıkıyor. Bunun nedenini bende cok merak ediyorum
Krostatit

@kadir abi bu konuda sizin değerli yorumunuz nedir acaba
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Krostatit yazdı:@kadir abi bu konuda sizin değerli yorumunuz nedir acaba
Bence antibiyotikler yetersiz geliyor direnç gelistiriyor bakteriler.
Krostatit

bu durum daha sonra tedaviyi İmkansız hale getirir mi kadir abi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Krostatit yazdı:bu durum daha sonra tedaviyi İmkansız hale getirir mi kadir abi?
Imkansiz hale gelmez ama tedavi icin yeni nesil antibiyotikler kullanmak gerekir ozaman.
erenqwerty
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen erenqwerty »

Sorun bakteri değil mantar çünkü kardeşim. Kullandığın antibiyotikler mantarlarla savaşması gereken bakterileri öldürdüğü için meydan tamamen mantarlara kalıp şikayetlerin daha da artıyor. Ha buna kimseyi inandıramazsın o kadar yayın var makale var ama hekimlerin neredeyse yüzde 50sinin candida mantarı hakkında en ufak fikirleri yok. Tavsiyem antifungal içerikli beslenmen ve hekiminden buna yönelik bir tedavi talep etmen.
Krostatit

o konuyu gördüm. Probiyotik de kullanmayan başladım.