MİTİS / ORALİS mağdurları buraya

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
megan4
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

MİTİS / ORALİS mağdurları buraya

Mesaj gönderen megan4 »

Merhaba arkadaşlar.
Prostat sıvısında streptococcus mitis oralis bulunan arkadaşlar tedaviden önceki semptomları, kullandığı antileri, iyi gelen bitkisel ürünleri ve uygulamaları, beslenme durumlarını ve iyileşen semptomlarını yazabilir mi? Teşekkür ederim
megan4

Re: MİTİS / ORALİS mağdurları buraya

Mesaj gönderen megan4 »

sık boşalma iyi geliyor mu gelmiyor mu
Ghost
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Ghost »

megan4 yazdı:Merhaba arkadaşlar.
Prostat sıvısında streptococcus mitis oralis bulunan arkadaşlar tedaviden önceki semptomları, kullandığı antileri, iyi gelen bitkisel ürünleri ve uygulamaları, beslenme durumlarını ve iyileşen semptomlarını yazabilir mi? Teşekkür ederim
Aynı şekilde bende mitis oralisten dolayı enfekteyim cybh pcr hep negatif ilk baştan beri kültürde sadece mitis oralis üremesi oldu en fazla rahatlamayı duyarlı antiler ile sağladım. İesef ve avelox en iyi gelenlerdi
megan4

Mesaj gönderen megan4 »

Makat ile alakalı bir semptom varmıydı. Yanma, kas spazmı vb.
megan4

Mesaj gönderen megan4 »

Ghost yazdı:
Aynı şekilde bende mitis oralisten dolayı enfekteyim cybh pcr hep negatif ilk baştan beri kültürde sadece mitis oralis üremesi oldu en fazla rahatlamayı duyarlı antiler ile sağladım. İesef ve avelox en iyi gelenlerdi
şimdi nasılsınız.
Ghost

Mesaj gönderen Ghost »

megan4 yazdı:
Ghost yazdı:
şimdi nasılsınız.
Stabil devam ediyor izak hocadan tedaviye başladım. gün içinde 2-3 kez batma oluyor hafif idrar semptomları çatal işeme ayak üşümesi vs var ağrım olmuyor
megan4

Mesaj gönderen megan4 »

Ghost yazdı:
megan4 yazdı:
Ghost yazdı: Aynı şekilde bende mitis oralisten dolayı enfekteyim cybh pcr hep negatif ilk baştan beri kültürde sadece mitis oralis üremesi oldu en fazla rahatlamayı duyarlı antiler ile sağladım. İesef ve avelox en iyi gelenlerdi
şimdi nasılsınız.
Stabil devam ediyor izak hocadan tedaviye başladım. gün içinde 2-3 kez batma oluyor hafif idrar semptomları çatal işeme ayak üşümesi vs var ağrım olmuyor
İzhak hocayı tavsiye edermisin. Masajı nasıl. Sıvı getirebiliyormu. Hangi laba yönlendiriyor.
Genc
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Genc »

Bende de cikmisti prostat sivisindan 3 yil once, o zaman belli basli antibiyotikler, igne, serum vs. (Hepsi aralikli ayni zamanda degil) kullandim bir nebze iyi gelmisti %100 iyi olmamistim ma tekrar nuks etti. Nuksten beri gotu basi tam toparlayamadim henuz. Ben bu bakterinin gercekten etken olduguna dair bile supheliyim aslinda. O kadar anti kullandim yine de yok. Flora bakterisi normalde bu fazla duyarliligi olan bir bakteri. Bence bakteri odakli degilde lokasit odakli tedavi daha iyi senin icin. Enterrecoc candida gibi bir bakteri durum yoksa bence bu bakteriler pek bir anlam ifade etmiyor bence. Bu benim fikrim bilimsel bir dayanagim yok.
Ghost

Mesaj gönderen Ghost »

Genc yazdı:Bende de cikmisti prostat sivisindan 3 yil once, o zaman belli basli antibiyotikler, igne, serum vs. (Hepsi aralikli ayni zamanda degil) kullandim bir nebze iyi gelmisti %100 iyi olmamistim ma tekrar nuks etti. Nuksten beri gotu basi tam toparlayamadim henuz. Ben bu bakterinin gercekten etken olduguna dair bile supheliyim aslinda. O kadar anti kullandim yine de yok. Flora bakterisi normalde bu fazla duyarliligi olan bir bakteri. Bence bakteri odakli degilde lokasit odakli tedavi daha iyi senin icin. Enterrecoc candida gibi bir bakteri durum yoksa bence bu bakteriler pek bir anlam ifade etmiyor bence. Bu benim fikrim bilimsel bir dayanagim yok.
Bu fikre çok katılmıyorum hocam benim hikayem cinsel ilişki sonrası üretrit ardından başladı oral birliktelik olmuştu partnerim sağlıklıydı ben cybh pcr yaptırdım hep negatif kültürde sadece mitis oralis üredi bu bakterinin etken olduğunu düşünüyorum .
megan4

Mesaj gönderen megan4 »

izhak dalva nasıl? sıvı getirebiliyor mu. tedavi yöntemi hakkında bilgi verebilir misiniz?
Birde kullandığınız takviyeler nelerdir?
Teşekürler
Ghost

Mesaj gönderen Ghost »

megan4 yazdı:izhak dalva nasıl? sıvı getirebiliyor mu. tedavi yöntemi hakkında bilgi verebilir misiniz?
Birde kullandığınız takviyeler nelerdir?
Teşekürler
İzak hoca çok kibar anlayışlı bir insan hastayı dinliyor vakit ayırıyor . 1 aydır tedaviye devam ediyoruz belirtilerde eskiye nazaran pek bir değişim yok. kandaki crp oranı 10dan 0,9a geldi. fosfomisin kullandım devam ediyorum 2 hafta sonra kontrole gideceğim bakalım
Genc
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Genc »

Eger fayda gorursen buraya yazabilir misin? Ben Mersin deyim ama annem ve babamda aydinda yasiyor o yüzden izmir e gitme sansim olur. Bende de 2 bakteri var biri bu bakteri cunku.
Ghost

Mesaj gönderen Ghost »

Genc yazdı:Eger fayda gorursen buraya yazabilir misin? Ben Mersin deyim ama annem ve babamda aydinda yasiyor o yüzden izmir e gitme sansim olur. Bende de 2 bakteri var biri bu bakteri cunku.
Tabiki süreçleri forumda paylaşırım