Güncelleme şu anki durumum

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Apo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Güncelleme şu anki durumum

Mesaj gönderen Apo »

Lütfi2208 yazdı:Hayır Kadir abi şüpheli cinsel ilişkim olmadı
Yalnız günde 3 kere gibi çılgın bir masturbasyon bağımlılığım vardı
Onu haftada 1 e 2 ye düşürdüm
Bu durumda prostat da ödem oluşmuş olabilir
Lütfi2208
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Lütfi2208 »

aynen devam ediyorum beni en çok rahatsız eden ve tek şikayetlerim idrar hissi ile düşük debi bunun dışında bir problemim yok denecek kadar az
idrar hisside öyle çok rahatsız sıkıştıracak kadar değil ve ne tuhaftır ki pozisyon değiştirince hafifleyen bir şey yani ayaktaysam oturunca hafifliyor
oturuyorsam kalkınca
bir süredir forumda çok aktif olmasam da yazılan çoğu şeyi okuyorum çok eski yazılanlar dışında okumaya çalışıyorum ama bu idrar hissi konusunda ki beni rahatsız eden bir belirtiye rastlayamadım bahsettiğim belirti şu idrara sıkışamıyorum ne kadar beklersem bekleyeyim eskisi gibi mesanem beni uyarmıyor lafı daha iyi olur kendim gidiyorum bu forumdan önce engelliler.biz isimli forumda bir arkadaşında benimle birebir şikayetleri olduğunu keşfetmiştim acaba o arkadaş şuan ne yapıyor onu da acayip merak ediyorum şöyle linki bırakıyorum benim yaşadığım sorunu birebir başka bir arkadaşın ağzından nicki EmreReyiz
https://www.engelliler.biz/forum/saglik ... mi-27.html
bu arkadaşla birebir aynı gibiyiz aynı yaştayız ve ikimizde üniversite sınavına hazırlanıyoruz
Lütfi2208
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Lütfi2208 »

şuana kadar bir aile hekimi ve bir ürolog gördüm
aile hekimi ne sık idrar şikayeti ile gittim cipro yazdı enfeksiyon yoktu idrar yolunda
ürolog ise lafa bu yaşta prostat olmaz diye başladı anti yazmadı kahveydi colaydı bu tarz şeyler içme dedi
bir tane daha ürolog a görünebilirim bu gidişte
aynı zamanda panik atak kaygı bozukluğu her ikisi birden de mevcut gerçi aynı türün farklı cinsleri de olsa
musonic
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen musonic »

kadir yazdı:
Lütfi2208 yazdı:Kadir abi söylemeyi unutmuşum ben idrardan kültür ve lökosit ölçtürdüm yani tahlil ve kültür verdim idrar tahlili temiz idrar kültüründe ise streptococcus agalactiae ureme 10000 cfu/ml KMNT123 yazıyor doktor ise üromisin şase yazdı ama kullanmadım çok önemli değil dedi ama yinede bunu yazim dedi
Idrar kültüründe bakteri sayisi yuksek, lokosit sayisi normal ise bu nümunede kontaminasyon olduğunu gosterir. Tekrarlanması gerekir. Sizdede oyle gözüküyor.
Prostat sıvısı lokosit sayimi ve kültürüne baktirmanızda daha uygun olacaktir. Prostat lokosit sayısi kesin enfeksiyon olup olmadiğinı belirler.
kadir abi yine genel kültür olarak soruyorum yeni arkadaşlarımız için de aydınlatıcı olacaktır.
lokosit sayisini muhakkak prostat sivisindan istiyoruz ve bunu yapan hekimler forumda yaziyor. peki kultur icin de bu gecerli mi? sperm ile kultur ve androflor testi alan hastahaneler de mevcut.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

musonic yazdı:
kadir yazdı:
Lütfi2208 yazdı:Kadir abi söylemeyi unutmuşum ben idrardan kültür ve lökosit ölçtürdüm yani tahlil ve kültür verdim idrar tahlili temiz idrar kültüründe ise streptococcus agalactiae ureme 10000 cfu/ml KMNT123 yazıyor doktor ise üromisin şase yazdı ama kullanmadım çok önemli değil dedi ama yinede bunu yazim dedi
Idrar kültüründe bakteri sayisi yuksek, lokosit sayisi normal ise bu nümunede kontaminasyon olduğunu gosterir. Tekrarlanması gerekir. Sizdede oyle gözüküyor.
Prostat sıvısı lokosit sayimi ve kültürüne baktirmanızda daha uygun olacaktir. Prostat lokosit sayısi kesin enfeksiyon olup olmadiğinı belirler.
kadir abi yine genel kültür olarak soruyorum yeni arkadaşlarımız için de aydınlatıcı olacaktır.
lokosit sayisini muhakkak prostat sivisindan istiyoruz ve bunu yapan hekimler forumda yaziyor. peki kultur icin de bu gecerli mi? sperm ile kultur ve androflor testi alan hastahaneler de mevcut.
Bakın,ilk tanı belirlemesinde, enfeksiyonun nerde lokalize olduğunu anlamak adına, prostat sıvısı, meni ve idrardan ayri ayri lokosit sayımı, kültür yaptirmakta fayda var... eğer külturde ureme olmaz ise bu 3 örnekten pcr de yaptırılabilir.
Wolf
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Güncelleme

Mesaj gönderen Wolf »

Daha önce idrar ve sonrasında yanma makatta dolgunluk hissi penis testis ve testis makat arasında ağrı vardı şuan ki durumum Allah şükür iyiyim hepsi geçti bi tek çok nadir makatta ve sağ testiste hafif ağrı girip kesiliyor 4.5 günde bir ama tüm kas tendonlarda sanki etlerimi yoluyolar gibi ağrı oluşuyor romatizmal diz ağrılarıda oluşuyor kindon ilaçlarının yan etkilerimi bilmiyorum ilaçları kullanalı 5 ay geçti aynı durumu olan var mı @kadir abi sence ne olabilir psikolojik ağrılarmıdır çünkü psikolojimi henüz toparlayamadım gerginlik stres sürekli var depresyon var
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Wolf yazdı:Daha önce idrar ve sonrasında yanma makatta dolgunluk hissi penis testis ve testis makat arasında ağrı vardı şuan ki durumum Allah şükür iyiyim hepsi geçti bi tek çok nadir makatta ve sağ testiste hafif ağrı girip kesiliyor 4.5 günde bir ama tüm kas tendonlarda sanki etlerimi yoluyolar gibi ağrı oluşuyor romatizmal diz ağrılarıda oluşuyor kindon ilaçlarının yan etkilerimi bilmiyorum ilaçları kullanalı 5 ay geçti aynı durumu olan var mı @kadir abi sence ne olabilir psikolojik ağrılarmıdır çünkü psikolojimi henüz toparlayamadım gerginlik stres sürekli var depresyon var
Kinolonlarin yan etkileri haricinde uzun suren inflamasyonun sebep oldugu nöropatik agrılar bir müddet devam edebilir. Buda strese yol açabilir.
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen darkblues »

Wolf yazdı:Daha önce idrar ve sonrasında yanma makatta dolgunluk hissi penis testis ve testis makat arasında ağrı vardı şuan ki durumum Allah şükür iyiyim hepsi geçti bi tek çok nadir makatta ve sağ testiste hafif ağrı girip kesiliyor 4.5 günde bir ama tüm kas tendonlarda sanki etlerimi yoluyolar gibi ağrı oluşuyor romatizmal diz ağrılarıda oluşuyor kindon ilaçlarının yan etkilerimi bilmiyorum ilaçları kullanalı 5 ay geçti aynı durumu olan var mı @kadir abi sence ne olabilir psikolojik ağrılarmıdır çünkü psikolojimi henüz toparlayamadım gerginlik stres sürekli var depresyon var
Kinolon dan zehirlenmişsin.2 senedir bende öyleyim.O kadar da yazıldı şu lanet ilaçları kullanmayın diye..
scream1717

Mesaj gönderen scream1717 »

Makat ağrısı bende de var nasıl geçirdinçz