Güncelleme şu anki durumum

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Lütfi2208
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Güncelleme şu anki durumum

Mesaj gönderen Lütfi2208 »

Abilerim Kardeşlerim ben 19 yaşında üniversite sınavına hazırlanan bir kardeşinizim
Daha önce bir şikayetim bulunmaktaydı ben çok fazla kafaya takan birisiyim bir yerim de en ufak bir ağrı olsun hemen araştırır google amcaya sorarım bu forumu bulmamda öyle gerçekleşti
Prostatit maceram 1 ay önce sık tuvalete gitmek ile başladı ardından ben bu durumu takıntı yaptım aile hekimine gittim çipro adlı antibiyotiği 3 gün kullandım daha sonra idrar debi düşüklüğü başladı aslında çok düşük sayılmaz sanırım evde ortalama 10ml gibi bir hızda hallediyorum fakat ben bir ürologdan randevu aldım
Bana tüm testleri yaptı
İdrar azami hızı 12
Ortalama 7 cıktı sürede 58 saniye miktar ise 300ml
Fakat test sırasında çok stress yaptığım için sonuç çok doğru değil
Kesik kesik ve yavaş işedim
Prostatta sanırım 30cc cıktı
Bana sorunumun olmadığını herşeyin temiz olduğunu söyledi fakat idrarrın yavaş olduğunu söyleyince heyecan yaptığımı ve evim dışındaki tuvaletlerde böyle olabildiğini söyledim
Tamam dedi kafana takma diyip yolladı

Bu yazdıklarımın üzerinden 1 ay geçti iyiydim biraz debim düşüktü ama sorun olmuyordu ağrı sızı vesayre yok tabi ejakülasyonda da hiçbir sorun yok fakat boşalma sonrası idrar yapınca idrar bir yarıda kesilip devam ettim neyse ben bunu google amca ya sordum prostat yazıyordu fakat ertesi gün geçti
Dün tekrar boşaldım idrar gine yarıda kesildi fakat bu sefer kalıcı oldu sanırım çünkü artık idrar yaparken kesik kesik yapıyorum
Lütfi2208

Re: Güncelleme şu anki durumum

Tuvalete girince kesik kesik yapıcağım korkusuyla giriyorum ve gerçekten kesik kesik yapıyorum ama kendimi odaklarsam zorlayakta olsa hiç kesmeden yapabiliyorum

Sizce sorun nedir psikolojik olabilirmi iyi bir psikoloğa gitmemin vakti gelmişmi
Yalnızca idrar değil problemim ölüm korkusu, çarpıntı ve yüzüm alev alıyor sanki sıcak basmasıda denebilir bunlar da panik atak belirtileri
Lütfi2208

Son olarakta şuna değinmek istiyorum ben de bu panik atak neredeyse 2 yıldır var ve ben hiçbir ne ilaç nede psikoterapi aldım
Prostatit şikayetlerim öncesinde panik atak şikayetlerim vardı
Yani demek istediğim şu panik atakdan anskiyeteden arınırsam bu hastalıktanda kurtulabilirmiyim?
Yani ben psikolojinin yol açtığı prostatit hastasımıyım?
Teşekkür ediyorum inşallah tıp gelişirde tüm hastalıkların çaresi bulunur.
rmzigrll

Mesaj gönderen rmzigrll »

Lütfi2208 yazdı:Abilerim Kardeşlerim ben 19 yaşında üniversite sınavına hazırlanan bir kardeşinizim
Daha önce bir şikayetim bulunmaktaydı ben çok fazla kafaya takan birisiyim bir yerim de en ufak bir ağrı olsun hemen araştırır google amcaya sorarım bu forumu bulmamda öyle gerçekleşti
Prostatit maceram 1 ay önce sık tuvalete gitmek ile başladı ardından ben bu durumu takıntı yaptım aile hekimine gittim çipro adlı antibiyotiği 3 gün kullandım daha sonra idrar debi düşüklüğü başladı aslında çok düşük sayılmaz sanırım evde ortalama 10ml gibi bir hızda hallediyorum fakat ben bir ürologdan randevu aldım
Bana tüm testleri yaptı
İdrar azami hızı 12
Bana sorunumun olmadığını herşeyin temiz olduğunu söyledi fakat idrarrın yavaş olduğunu söyleyince heyecan yaptığımı ve evim dışındaki tuvaletlerde böyle olabildiğini söyledin

Bu yazdıklarımın üzerinden 1 ay geçti iyiydim biraz debim düşüktü ama sorun olmuyordu ağrı sızı vesayre yok tabi ejakülasyonda da hiçbir sorun yok fakat boşalma sonrası idrar yapınca idrar bir yarıda kesilip devam ettim neyse ben bunu google amca ya sordum prostat yazıyordu fakat ertesi gün geçti
Dün tekrar boşaldım idrar gine yarıda kesildi fakat bu sefer kalıcı oldu sanırım çünkü artık idrar yaparken kesik kesik yapıyorum
Benim de prostat 30 cc doktor büyük dedi benim 8 aydır var sorun şimdi karın altına kramp gibi giriyor sancı penis te de ağrı var ne zaman geçecek bilmiyorum
Lütfi2208

biliyorum hocam sizin yazınızı okumuştum
ama geçecek bence böyle kalacak halimiz yok ya moral bozmamak gerekiyor özelliklede psikolojinin bu kadar çok etkisi olduğu bir rahatsızlıkta
benim de ağrılarım oluyordu ama ben farkettim ki stress li olduğum zamanlarda oluyor takmamaya başladım geçti ağrı sızı kalmadı
sizde biliyorum dayanılmaz oluyor ama unutmaya çalışın emin olun geçmesede hafifleyecektir
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Lütfi2208 yazdı:Abilerim Kardeşlerim ben 19 yaşında üniversite sınavına hazırlanan bir kardeşinizim
Bana tüm testleri yaptı
İdrar azami hızı 12
Bana sorunumun olmadığını herşeyin temiz olduğunu söyledi fakat idrarrın yavaş olduğunu söyleyince heyecan yaptığımı ve evim dışındaki tuvaletlerde böyle olabildiğini söyledim

Kıymetli kardesim, 19 yasında biri için 30 cc prostat hacmi çok yüksek bir değer. Bir şişlik,ödem yada inflamasyon olduğu aşikar gibi görülüyor.
Olası enfeksiyon riskini elimine etmek adına prostat sıvısı ve idrardan lokosit seviyesi+ kültür tahlili yaptirmani tavsiye ederim.
Şüpheli cinsellik varmıydı hikayende?
Lütfi2208

Hayır Kadir abi şüpheli cinsel ilişkim olmadı
Yalnız günde 3 kere gibi çılgın bir masturbasyon bağımlılığım vardı
Onu haftada 1 e 2 ye düşürdüm
Lütfi2208

Hiçbir cinsel belirtim olmadı
Sadece işeme belirtilerim vardı sık tuvalet düzeldi
Debi de iyiye gidiyordu sanki hatta çok iyiydim fakat bu kesik kesik işeme başladı buda bana psikolojik gibi geliyor çünkü kendimi biraz zorlayabilirsem kesmeden işeyebiliyorum masturbasyon sonrası idrarda oluyordu başta ama şimdi her idrara çıkışımda oluyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Lütfi2208 yazdı:Hayır Kadir abi şüpheli cinsel ilişkim olmadı
Yalnız günde 3 kere gibi çılgın bir masturbasyon bağımlılığım vardı
Onu haftada 1 e 2 ye düşürdüm
Travmatik mastürbasyon sonucunda üretral irritasyon olusmuş olabilir üretral irritasyonun enfeksiyona dönüşüp prostata sıçraması muhtemel. Bahsettigim tahlilleri yaptirmani öneririm. Prostat çok büyük.
Lütfi2208

Kadir abi söylemeyi unutmuşum ben idrardan kültür ve lökosit ölçtürdüm yani tahlil ve kültür verdim idrar tahlili temiz idrar kültüründe ise streptococcus agalactiae ureme 10000 cfu/ml KMNT123 yazıyor doktor ise üromisin şase yazdı ama kullanmadım çok önemli değil dedi ama yinede bunu yazim dedi
Lütfi2208

Teşekkür ederim Kadir abi prostat büyük sonucu aldığımda bende çok korkmuştum çünkü biliyorum az çok kaç cc olması gerektiğini ama doktor ilginçtirki bununla ilgili birşey söylemedi bu yaşta prostat olmaz dedi o kadar
rmzigrll

Mesaj gönderen rmzigrll »

Lütfi2208 yazdı:Teşekkür ederim Kadir abi prostat büyük sonucu aldığımda bende çok korkmuştum çünkü biliyorum az çok kaç cc olması gerektiğini ama doktor ilginçtirki bununla ilgili birşey söylemedi bu yaşta prostat olmaz dedi o kadar
Prostatın şişkinliğini hissediyorum ben karın altıma sancı yapıyor kramp gibi
Lütfi2208

rmzigrll yazdı:
Lütfi2208 yazdı:Teşekkür ederim Kadir abi prostat büyük sonucu aldığımda bende çok korkmuştum çünkü biliyorum az çok kaç cc olması gerektiğini ama doktor ilginçtirki bununla ilgili birşey söylemedi bu yaşta prostat olmaz dedi o kadar
Prostatın şişkinliğini hissediyorum ben karın altıma sancı yapıyor kramp gibi
bende yok ben hissetmiyorum penis ağrısı hafif oluyor arada ama karın altıma sancı yapmıyor
Lütfi2208

ya bende aslında şu var idrarımın geldiğini çok hissedemiyor gibiyim eskiden sıkışırdım tuvalete gitmek için hatta bak yeni hatırladım Kadir abi masturbasyon değil ben annemle pazara gittim idrarım geldi ama tuttum eve gelene kadar gelince yaptım sorunsuz şekilde sık tuvalet o zaman başladı
ardından da bu bahsettiğim şikayetler geldi ve hala daha sürmekte yani idrarımı tutmakla başladı şikayetlerim daha önce tutmuşluğum tutunca sık tuvalet
oluyordu geçiyordu ama geçmeyince bende doktora gittim çipro verdi devamı zaten yukarıda yazdığım gibi
artık tuvalete gitmek için sıkışmıyorum ne kadar beklersem bekleyeyim hatta çok beklersem ağrı yapıyor mesanem hatta ve hatta daha tazyiksiz ve kesik kesik yapıyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Lütfi2208 yazdı:Kadir abi söylemeyi unutmuşum ben idrardan kültür ve lökosit ölçtürdüm yani tahlil ve kültür verdim idrar tahlili temiz idrar kültüründe ise streptococcus agalactiae ureme 10000 cfu/ml KMNT123 yazıyor doktor ise üromisin şase yazdı ama kullanmadım çok önemli değil dedi ama yinede bunu yazim dedi
Idrar kültüründe bakteri sayisi yuksek, lokosit sayisi normal ise bu nümunede kontaminasyon olduğunu gosterir. Tekrarlanması gerekir. Sizdede oyle gözüküyor.
Prostat sıvısı lokosit sayimi ve kültürüne baktirmanızda daha uygun olacaktir. Prostat lokosit sayısi kesin enfeksiyon olup olmadiğinı belirler.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Lütfi2208 yazdı:ya bende aslında şu var idrarımın geldiğini çok hissedemiyor gibiyim eskiden sıkışırdım tuvalete gitmek için hatta bak yeni hatırladım Kadir abi masturbasyon değil ben annemle pazara gittim idrarım geldi ama tuttum eve gelene kadar gelince yaptım sorunsuz şekilde sık tuvalet o zaman başladı
ardından da bu bahsettiğim şikayetler geldi ve hala daha sürmekte yani idrarımı tutmakla başladı şikayetlerim daha önce tutmuşluğum tutunca sık tuvalet
oluyordu geçiyordu ama geçmeyince bende doktora gittim çipro verdi devamı zaten yukarıda yazdığım gibi
artık tuvalete gitmek için sıkışmıyorum ne kadar beklersem bekleyeyim hatta çok beklersem ağrı yapıyor mesanem hatta ve hatta daha tazyiksiz ve kesik kesik yapıyorum
İdrar tutmak, masturbasyon yaparken ejekulasyon anında penis başını sıkarak meniyi geri yollamak, travmatik masturbasyon yapmak bunlar hep enfeksiyona yol acan etkenlerin içindedir.
Lütfi2208

son birkaç haftadır idrar yaparken bazen bir anda kesilme oluyor sonra devam ediyor bu masturbasyon sonrası idrarda oluyordu normalde ama şimdi çoğunlukla çıktığım idrarların çoğunda olmaya başladı bu bir sorun yaratır mı bazen kendimi sıkıyorum ve olmuyor kesintisiz yapabiliyorum ama bazen sıkmamda yeterli olmuyor
bu nedir böyle bişi yaşayan oldu mu kaslarla mı alakalı bir durum
Lütfi2208

daha önceden yoktu böyle bir belirtim bir defa olduktan sonra ben bunu biraz araştırdım üzerine düştüm her tuvalete gidişimde aklımda acaba olacak mı ile gidiyorum ondan mı oluyor ki
idrarı yapıyorum sonuna kadar ama başka bir sorun doğurur diye korkmuyor da değilim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Lütfi2208 yazdı:son birkaç haftadır idrar yaparken bazen bir anda kesilme oluyor sonra devam ediyor bu masturbasyon sonrası idrarda oluyordu normalde ama şimdi çoğunlukla çıktığım idrarların çoğunda olmaya başladı bu bir sorun yaratır mı bazen kendimi sıkıyorum ve olmuyor kesintisiz yapabiliyorum ama bazen sıkmamda yeterli olmuyor
Sonuçta tabiki bu işleri yapan hep kaslar... ama kaslar niye calişmaz? Şiş prostat ve bu yüzden daralmış idrar kanalı varken kaslar ne yapsın? Beyin "idrar var" sinyalini kaslara gönderir kaslar yolu açar fakat idrar çıkışı dar ise kas ne yapsın.
Olasi bir enfeksiyon ihtimali için gerekli olan tahlilleri yaptirdinizmi?
Lütfi2208

kadir abi gerekli tahlilleri idrar yapıldı fakat prostat dair henüz herhangi tahlil yaptırmadım
birde benim hikayemi okuyan herkes den çok özür dileyerek 30cc prostat demiştim fakat bu 30 prostat değil mesanede kalan idrar miktarıymış
pmr 30 yazıyordu ürolowmetride ben bunu nasıl olduysa prostat diye yorumlamışım ama alakası yokmuş
Lütfi2208

birde kadir abim bu sorun idrar sorunu bende panik atak anskiyete nin yol açtığını düşünüyordum çünkü 2 senedir psikolojik rahatsızlıklarım vardı ve ben bunların tedavisi üzerinde hiç durmadım aksine evde kalıp hareketsiz ve bilgisayar başında bir hayata girdim evham yaptım
öncelikle bu ayın 18 inde bir psikiyatrist e randevu aldım psikolojik rahatsızlığımı hafiflettiğim veya ortadan kaldırdığım durumda devam eden bir sorum var ise bu forumda bahsi geçen doktorlardan birine görünürüm
Lütfi2208

bu süre boyunca da forum da adı geçen kızılcık suyudur , spordur bu tarz iyi gelen aktiviteleri yapmaya çalışacağım (sıcak suyunda iyi geldiğini hissediyorum çünkü bir gerginlik var genital bölgemde )

şikayetlerimde buradaki kardeşlerimin şikayetleri yanında hiç bir şey her ne kadar rahatsız edici olsa da
- idrar çıktığımda idrarın bir anda kesilmesi sonra geri devam etmesi (yeni)
- idrar hissi ara sıra yoklar
- son olarak da idrara sıkışmıyorum
Lütfi2208

kadir yazdı:
Lütfi2208 yazdı:son birkaç haftadır idrar yaparken bazen bir anda kesilme oluyor sonra devam ediyor bu masturbasyon sonrası idrarda oluyordu normalde ama şimdi çoğunlukla çıktığım idrarların çoğunda olmaya başladı bu bir sorun yaratır mı bazen kendimi sıkıyorum ve olmuyor kesintisiz yapabiliyorum ama bazen sıkmamda yeterli olmuyor
Sonuçta tabiki bu işleri yapan hep kaslar... ama kaslar niye calişmaz? Şiş prostat ve bu yüzden daralmış idrar kanalı varken kaslar ne yapsın? Beyin "idrar var" sinyalini kaslara gönderir kaslar yolu açar fakat idrar çıkışı dar ise kas ne yapsın.
Olasi bir enfeksiyon ihtimali için gerekli olan tahlilleri yaptirdinizmi?[/quote
Kadir abi sana da çok teşekkür etmem gerekiyor herkese yardımcı olmaya çalışıyorsun yaptığın şeye saygı duyuyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Lütfi2208 yazdı:
kadir yazdı:
Olasi bir enfeksiyon ihtimali için gerekli olan tahlilleri yaptirdinizmi?[/quote
Kadir abi sana da çok teşekkür etmem gerekiyor herkese yardımcı olmaya çalışıyorsun yaptığın şeye saygı duyuyorum
Rica ederim @Lütfü kardeşim.
Apo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Apo »

Bana tüm testleri yaptı
İdrar azami hızı 12

Boşalma sonrası idrara hemen gidilmez kasılmadan dolayi biraz beklemek lazim bir muddet