2. kez atlattım Sağol KADİR abi

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
ekin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

2. kez atlattım Sağol KADİR abi

Mesaj gönderen ekin »

42 yaş, İst, evliyim, 2 kez prostatit atlattım, iyice emin olmadan yazmama kararı almıştım, en büyük problemm sık idrar çıkma idi, wc kapısından çıkıp geri döndüğümü bilir 5 kez üst üste.. ilk kez olduğumda tedavi sürecim neredeyse 3 yıl sürdü, çünkü prostatit teşhiş konması ve doğru tedaviyi bulmak çok zaman aldı, benimde ihmalimle de hastalık çok ilerledi, psikolojik bunalım, birkaç kez intihar etme düşüncesi, halsizlik, işimi bırakma aşmasına gelmiştim, gecelri uyuyamıyor, gündüz her yerde wc aramakla geçiyordu hayatım, uzun yolculuklar (otobüs) fobi haline gelmişti, herkes eğlenirken ben otobüs yolculuğunda çişim gelme gelme diye kafa yiyordum, her durduğunda koşa koşa wc ye gidiyordum, bir daha da otobüse binemeyeceğimi anladım, akıllanmayıp tekrar korunmasız ilişki yaşayıp 2. Kez olduğumda ise 6 ay sürmedi.(zor da olsa prezervatife alıştım ama o anlarda kan beyne gitmeyip diğer kafaya gidince mantık off olabiliyor )
10 dan fazla Dr dolaştım, bir dünya ilaç-antibiyotik, olmadı çözüm, sonra çok şanslıymışım ki bu forumu ve KADİR abiyi tanıma fırsatını buldum. Kadir abinin yazılarını tekrar tekrar okudum, zor anladım, sağlık sektörüne terimlere uzak biriyim, forumda sık adı geçen Dr Zafer Beye gittim, sağolsun önüme kağıdı koydu, senin hastalığın bu dedi, yoğun lokösit vardı, diğer dr ların yapamadığını yapmıştı, ters ve az konuşan biriydi ama bana tedavi lazımdı, lökosit düşürdü, 3 seansta sıfırladı, toplam 8 kez gittim ve lökosit artık normaldi. Lökosit düşmüştü ama ben hala iyi değildim, biraz rahatlama olmuştu ama hayatımı etkiliyordu, sadece ilaç tedavisi aldım başka ilave yoktu tedavimde, 2 Kez olduğumda sadece lökosit düşürme aşamasında antibiyotik kullandım , başka almadım,
İlk kez prostatit olduğumda iyice emin oldum, foruma gireyim paylaşayım derken 2. Sine yakalandım, paylaşma sürecimi erteledim mecburen
sonra KADİR abinin yazılarını okumaya devam ettim, onun yazdığı uygulamaların hepsi değil ama birçoğunu uyguladım ve hepsi de yaramıştı bana, tespitlerinin hepsi mi işe yarar,(takviyeler vs) KADİR abi Allah senden razı olsun, sayende hayata döndüm, ne kadar dua etsem az, hakkını ödeyemem, ellerinden öpüyorum, çok çok iyiyim.
Dr uma ve diğer forumdaki paylaşım yapan ve destek olan herkese minnettarım.
Hasta olan tam olarak atlatamayan herkese acil şifalar olsun ,darısı sizlerin de başına
ekin

Re: 2. kez atlattım Sağol KADİR abi

Mesaj gönderen ekin »

Semptomlarım ve etkileri
idrar sonrası damlamalar; idrar yapıp iç çamaşırımı çektikten sonra hala idrarın damla damla gelmesi, akması, sonra iç çamaşırın sararması, yaşarması, hatta nadiren de olsa pantolonuma yansıması
koyu renkte idrar; idrarımın rengi açık sarı iken hastalık sonrası sarı renge dönüşmesi
sık idrara çıkma; az miktar idrar için sık sık ve art arda tuvalete gitme
gündüz; sürekli tuvalet arama, bazen tuvalet bulana kadar idrarın basıncı ile yaşadığım acı
gece; uyuma aşamasında idrar hissinden kurtulmak için 3-4 kez art arda tuvalete gitme, yorgunsam daha
çabuk dalabildiğimden 3-4 kez ile kurtuluyorum, yorgun değilsem sayı artıyor
gece 2 ya da 3 kez, az miktarda idrar için uykumdan uyanıyorum, sonra hemen dalabilirsem yırttım,yoksa yatakta işkence
gece boyu uykudasın ama uykunun ağırlığı ile idrarın yaptığı basınçtan hangisi güçlüyse o galip geliyor, sonuç ertesi gün pert, gün boyu bitkinlik, yorgunluk
su içememe; çok miktar sıvı özellikle su tüketiminde yukarıdaki şikayetlerin had safhalara ulaşması, çok kısa zamanda patlayacak kadar sıkışılması, idrarın büyük basınç yapması, otobüs yolculuğu fobisi oluşması
idrar akımının düşük olması, tazyikli idrar yapamama, ürowflov testine de yansıması
kesik kesik idrar yapma,
idrar yaparken, boşalırken ya da normal zamanda yanma, acı, ağrı, kaşınma, sancı, zorlanma yok
üşütme ya da havaların soğuması ile şikayetlerin arması
yaz-kış ayakların üşümesi, özellikle kışın daha çok üşümesi
cinsel isteksizlik, erken boşalma, ereksiyon problemi, peniste his kaybı, boşalırken fışkırtamama, meninin jel formunda olması, mast sonrası idrar şikayetlerin artması, kabızlık, gece uyku aşmasında irkilme, uyku kalitesinin düşmesi, halsizlik, idrar yolunda daralma
karpuz, üzüm, asitli içeceklerin şikayetlerimi tavan yapması
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

ekin yazdı:42 yaş, İst, evliyim, 2 kez prostatit atlattım, iyice emin olmadan yazmama kararı almıştım, en büyük problemm sık idrar çıkma idi, wc kapısından çıkıp geri döndüğümü bilir 5 kez üst üste.. ilk kez olduğumda tedavi sürecim neredeyse 3 yıl sürdü, çünkü prostatit teşhiş konması ve doğru tedaviyi bulmak çok zaman aldı, benimde ihmalimle de hastalık çok ilerledi, psikolojik bunalım, birkaç kez intihar etme düşüncesi, halsizlik, işimi bırakma aşmasına gelmiştim, gecelri uyuyamıyor, gündüz her yerde wc aramakla geçiyordu hayatım, uzun yolculuklar (otobüs) fobi haline gelmişti, herkes eğlenirken ben otobüs yolculuğunda çişim gelme gelme diye kafa yiyordum, her durduğunda koşa koşa wc ye gidiyordum, bir daha da otobüse binemeyeceğimi anladım, akıllanmayıp tekrar korunmasız ilişki yaşayıp 2. Kez olduğumda ise 6 ay sürmedi.(zor da olsa prezervatife alıştım ama o anlarda kan beyne gitmeyip diğer kafaya gidince mantık off olabiliyor )
10 dan fazla Dr dolaştım, bir dünya ilaç-antibiyotik, olmadı çözüm, sonra çok şanslıymışım ki bu forumu ve KADİR abiyi tanıma fırsatını buldum. Kadir abinin yazılarını tekrar tekrar okudum, zor anladım, sağlık sektörüne terimlere uzak biriyim, forumda sık adı geçen Dr Zafer Beye gittim, sağolsun önüme kağıdı koydu, senin hastalığın bu dedi, yoğun lokösit vardı, diğer dr ların yapamadığını yapmıştı, ters ve az konuşan biriydi ama bana tedavi lazımdı, lökosit düşürdü, 3 seansta sıfırladı, toplam 8 kez gittim ve lökosit artık normaldi. Lökosit düşmüştü ama ben hala iyi değildim, biraz rahatlama olmuştu ama hayatımı etkiliyordu, sadece ilaç tedavisi aldım başka ilave yoktu tedavimde, 2 Kez olduğumda sadece lökosit düşürme aşamasında antibiyotik kullandım , başka almadım,
İlk kez prostatit olduğumda iyice emin oldum, foruma gireyim paylaşayım derken 2. Sine yakalandım, paylaşma sürecimi erteledim mecburen
sonra KADİR abinin yazılarını okumaya devam ettim, onun yazdığı uygulamaların hepsi değil ama birçoğunu uyguladım ve hepsi de yaramıştı bana, tespitlerinin hepsi mi işe yarar,(takviyeler vs) KADİR abi Allah senden razı olsun, sayende hayata döndüm, ne kadar dua etsem az, hakkını ödeyemem, ellerinden öpüyorum, çok çok iyiyim.
Hasta olan tam olarak atlatamayan herkese acil şifalar olsun ,darısı sizlerin de başına
Çok sevindim sevgili kardesim iyi olduguna, bir kişi daha iyileşmiş oldu buda yüreklere su serpti. Ne mutlu bizeki hayır dua alıyoruz. Buda bize yeter. Kardesim...şifan daim olsun gözlerinden öperim .
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Serkan »

Umarım hayat bizede ikinci bir şans verir. Şifanız daim olsun Kadir abi ateistlerin bile hayır duasını alıyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Serkan yazdı:Umarım hayat bizede ikinci bir şans verir. Şifanız daim olsun Kadir abi ateistlerin bile hayır duasını alıyor.
İnşallah kardeşim sende düzeleceksin.
Ateist, deist,panteist,panenteist,müslim, gayrimüslim kim olursa olsun herkes iyi olsun. Biz çok cektik başkaları çekmesin.
scream1717

Mesaj gönderen scream1717 »

ekin yazdı:42 yaş, İst, evliyim, 2 kez prostatit atlattım, iyice emin olmadan yazmama kararı almıştım, en büyük problemm sık idrar çıkma idi, wc kapısından çıkıp geri döndüğümü bilir 5 kez üst üste.. ilk kez olduğumda tedavi sürecim neredeyse 3 yıl sürdü, çünkü prostatit teşhiş konması ve doğru tedaviyi bulmak çok zaman aldı, benimde ihmalimle de hastalık çok ilerledi, psikolojik bunalım, birkaç kez intihar etme düşüncesi, halsizlik, işimi bırakma aşmasına gelmiştim, gecelri uyuyamıyor, gündüz her yerde wc aramakla geçiyordu hayatım, uzun yolculuklar (otobüs) fobi haline gelmişti, herkes eğlenirken ben otobüs yolculuğunda çişim gelme gelme diye kafa yiyordum, her durduğunda koşa koşa wc ye gidiyordum, bir daha da otobüse binemeyeceğimi anladım, akıllanmayıp tekrar korunmasız ilişki yaşayıp 2. Kez olduğumda ise 6 ay sürmedi.(zor da olsa prezervatife alıştım ama o anlarda kan beyne gitmeyip diğer kafaya gidince mantık off olabiliyor )
Hangi takviyeleri kullandınız
Apo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Apo »

kadir yazdı:
Serkan yazdı:Umarım hayat bizede ikinci bir şans verir. Şifanız daim olsun Kadir abi ateistlerin bile hayır duasını alıyor.
Ateist, deist,panteist,panenteist,müslim, gayrimüslim kim olursa olsun herkes iyi olsun. Biz çok cektik başkaları çekmesin.
Abi hayır kapısı oldun masallah rabbim seni başımızdan eksik etmesin inşallah
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Apo yazdı:
kadir yazdı:
Amin kardesim, allah razı olsun.
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

kadir yazdı:
Apo yazdı:
kadir yazdı: İnşallah kardeşim sende düzeleceksin.
Kadir abiciģim. Bizim gibi altı ay bir sene lökesiti 1,2 tutup iyileşemeyenler sizce nasıl bir yol izlemeli.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

odysiea87 yazdı:
kadir yazdı:
Apo yazdı: Abi hayır kapısı oldun masallah rabbim seni başımızdan eksik etmesin inşallah
Kadir abiciģim. Bizim gibi altı ay bir sene lökesiti 1,2 tutup iyileşemeyenler sizce nasıl bir yol izlemeli.
Ody kardesim cinsel bulaş olan hikayemde ben iki yıl lokosit stabilitesi ve aralarda kültür+antibiogram+ vitamin+takviye destekli bir süreç yaşadım.
Sizdede eğer surekli yapilan tahlillerde enfeksiyonel bir bulguya rastlanmiyorsa, "İnflamatuar sürecte beslenme ve yaşam tarzı değisikleri" başlıklı yazıyi okuyup bu tedaviyi benimsemenizi tavsiye ederim.
Not:Ayrıca hikayenizde cinsel ve üretral bulaş yok ise KPAS sendromları yasiyorsanız bir erkek sağlığı fizyoterapistine başvurmanızı öneririm.
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

kadir yazdı:
odysiea87 yazdı:
kadir yazdı: Amin kardesim, allah razı olsun.
Ody kardesim cinsel bulaş olan hikayemde ben iki yıl lokosit stabilitesi ve aralarda kültür+antibiogram+ vitamin+takviye destekli bir süreç yaşadım.
Sizdede eğer surekli yapilan tahlillerde enfeksiyonel bir bulguya rastlanmiyorsa, "İnflamatuar sürecte beslenme ve yaşam tarzı değisikleri" başlıklı yazıyi okuyup bu tedaviyi benimsemenizi tavsiye ederim.
Not:Ayrıca hikayenizde cinsel ve üretral bulaş yok ise KPAS sendromları yasiyorsanız bir erkek sağlığı fizyoterapistine başvurmanızı öneririm.
Sağ ol canım abim her konuda imdadımıza kosuyorsun.ben infilamasyon icin 6 ayı yeter bir süre olarak düşünmüştüm
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sende sagol kardesim.
alexandro1104
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen alexandro1104 »

Adınıza çok sevindim. Zafer hocayla 4 aydır tedavi alıyorum ben de, çok az lökosit kaldı, lökositi makul seviyeye çektikten sonra yorumu ne oldu?
ekin

Mesaj gönderen ekin »

alexandro1104 yazdı:Adınıza çok sevindim. Zafer hocayla 4 aydır tedavi alıyorum ben de, çok az lökosit kaldı, lökositi makul seviyeye çektikten sonra yorumu ne oldu?
Bana bir daha gel ya da gelme demedi, ama iltihaptan kurtulduğumu söyledi, ben en az 6 ay boyunca lökosit takibi yapmak stabil tutmak amacıyla ara ara kontrole gittim, son 3-4 gitmemde lökosit normal seviyede çıktı, ben sadece yükselme varsa öğrenmek için gitmiştim, fakat iyileşme süreci uzadı, yaklaşık 2 yıl sürdü, Zafer hoca iltihabı önledi, bu forumdaki arkadaşlar ve Özellikle Kadir abinin tavsiyeleri ile iltihabım iyileşti.
ekin

Mesaj gönderen ekin »

scream1717 yazdı:
Hangi takviyeleri kullandınız
Bana iyi gelen şeyler
Başta forsef iğne, monodoks, xatral, cranberry+c vitamini + e vitamini, bromelain, multivitamin, magnezyum-çinko takviyesi, afilta, probiyotik, D vitamini, polen, ayakları sıcak tutma, içlik giyme, bunlar farklı zamanlarda kullandım, bu takviyelrin şöyle bir faydası da oldu bence, bu süreçte başka herhangi bir hastalığa yakalanmadım(corona dahil)
Kötü gelen şeyler
karpuz, üzüm, asitli içeçekler, bira, üşütme, kabızlık, acı, kabızlığı çok geç çözebildim(lifli gıdalara ağırlık vererek) bence ilk çözülmesi gereken kabızlık,
ekin

Mesaj gönderen ekin »

Şunu da atlamayalım, en önemli konulardan bi tanesi, ben bu hastalığa yakalandığımda ruhsal çöküntü içerisinde idim, çok üzmüştüm kendimi, gereksizce, moral psikoloji çok çok önemli, kötü olunca sağlığınızı düşürüyor, travmaları dozunda atlatabilmek çok çok önemli, üzüntüler uzarsa hastalıklar kapıda içeri giriyorlar, tabi bunları başarabilmek de bir durum, ben başaramadım, hastalığım da büyük bir etken olduğunu düşünüyorum, ne oldu üzüldüğümle kaldım, hasta etti.
Prostatitis.06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Prostatitis.06 »

Hocam korunmasız ilişki eşinizle miydi acaba? Kusura bakmazsanız
ekin

Mesaj gönderen ekin »

Prostatitis.06 yazdı:Hocam korunmasız ilişki eşinizle miydi acaba? Kusura bakmazsanız
Eşim değildi
Fzt

Mesaj gönderen Fzt »

Bende de aynı şikayetler var hemen hepsi. Zafer hocaya gittiğimde sen kronik prostatit degilsin dedi. Lokosit çıkmadı. Şikayetlerin darliktan dedi. Idrar yapamama gibi sorunlarim artti masajdan sonra. Ameliyat olacam sanırım. Umarim kronik prostatit degildir de boşa olmamış olurum. Ameliyat sonrasi durumlar da kötüymüş ne yapacam artik bilmiyorum
hakan564
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen hakan564 »

Kadir abi hepimiz için çok değerli. Zafer hocaya gidip Kadir abiyi sorduğumda bile övgü ile bahsetti. Allah razı olsun ondan .
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

hakan564 yazdı: 20.10.2023 - 11:18 Kadir abi hepimiz için çok değerli. Zafer hocaya gidip Kadir abiyi sorduğumda bile övgü ile bahsetti. Allah razı olsun ondan .
Cümlemizden Allah razı olsun kardeşim...herkes sifasına kavuşsun.
ucupak2

Mesaj gönderen ucupak2 »

Fzt yazdı: 29.06.2023 - 13:46 Bende de aynı şikayetler var hemen hepsi. Zafer hocaya gittiğimde sen kronik prostatit degilsin dedi. Lokosit çıkmadı. Şikayetlerin darliktan dedi. Idrar yapamama gibi sorunlarim artti masajdan sonra. Ameliyat olacam sanırım. Umarim kronik prostatit degildir de boşa olmamış olurum. Ameliyat sonrasi durumlar da kötüymüş ne yapacam artik bilmiyorum
Dostum üretra darlığı mı? Mesane boynu darlığı mı?
ucupak2

Mesaj gönderen ucupak2 »

ekin yazdı: 01.10.2022 - 16:26 Semptomlarım ve etkileri
idrar sonrası damlamalar; idrar yapıp iç çamaşırımı çektikten sonra hala idrarın damla damla gelmesi, akması, sonra iç çamaşırın sararması, yaşarması, hatta nadiren de olsa pantolonuma yansıması
koyu renkte idrar; idrarımın rengi açık sarı iken hastalık sonrası sarı renge dönüşmesi
sık idrara çıkma; az miktar idrar için sık sık ve art arda tuvalete gitme
gündüz; sürekli tuvalet arama, bazen tuvalet bulana kadar idrarın basıncı ile yaşadığım acı
gece; uyuma aşamasında idrar hissinden kurtulmak için 3-4 kez art arda tuvalete gitme, yorgunsam daha
çabuk dalabildiğimden 3-4 kez ile kurtuluyorum, yorgun değilsem sayı artıyor
gece 2 ya da 3 kez, az miktarda idrar için uykumdan uyanıyorum, sonra hemen dalabilirsem yırttım,yoksa yatakta işkence
gece boyu uykudasın ama uykunun ağırlığı ile idrarın yaptığı basınçtan hangisi güçlüyse o galip geliyor, sonuç ertesi gün pert, gün boyu bitkinlik, yorgunluk
su içememe; çok miktar sıvı özellikle su tüketiminde yukarıdaki şikayetlerin had safhalara ulaşması, çok kısa zamanda patlayacak kadar sıkışılması, idrarın büyük basınç yapması, otobüs yolculuğu fobisi oluşması
idrar akımının düşük olması, tazyikli idrar yapamama, ürowflov testine de yansıması
kesik kesik idrar yapma,
idrar yaparken, boşalırken ya da normal zamanda yanma, acı, ağrı, kaşınma, sancı, zorlanma yok
üşütme ya da havaların soğuması ile şikayetlerin arması
yaz-kış ayakların üşümesi, özellikle kışın daha çok üşümesi
cinsel isteksizlik, erken boşalma, ereksiyon problemi, peniste his kaybı, boşalırken fışkırtamama, meninin jel formunda olması, mast sonrası idrar şikayetlerin artması, kabızlık, gece uyku aşmasında irkilme, uyku kalitesinin düşmesi, halsizlik, idrar yolunda daralma
karpuz, üzüm, asitli içeceklerin şikayetlerimi tavan yapması
Aynı şikayetler bende de mevcut son 1 aydır. Nisan ayında bir tık hafif şikayetlerim vardı antibiyotik ile düzelmiitim. Yaz boyu hastalığı neredeyse unutmuştum ama yine geldi. Aynı antibiyotiği kullandım fayda etmedi. Ne yapacağım bilmiyorum
Fzt

Mesaj gönderen Fzt »

ucupak2 yazdı: 06.12.2023 - 12:29
Fzt yazdı: 29.06.2023 - 13:46 Bende de aynı şikayetler var hemen hepsi. Zafer hocaya gittiğimde sen kronik prostatit degilsin dedi. Lokosit çıkmadı. Şikayetlerin darliktan dedi. Idrar yapamama gibi sorunlarim artti masajdan sonra. Ameliyat olacam sanırım. Umarim kronik prostatit degildir de boşa olmamış olurum. Ameliyat sonrasi durumlar da kötüymüş ne yapacam artik bilmiyorum
Üretra darlığı
ucupak2

Mesaj gönderen ucupak2 »

Fzt yazdı: 10.12.2023 - 14:20
ucupak2 yazdı: 06.12.2023 - 12:29
Üretra darlığı

Ameliyat oldun mu ne durumdasın dostum. Şikayetlerin ne zaman başladı