Sürekli gaz ve akıntı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
fakir

Sürekli gaz ve akıntı

Mesaj gönderen fakir »

Arkadaşlar 2 senelik hastayım ilk başta mide bağırsak sorunları vardı ilk sene yazın iyiydim kafaya takmadım yedim içtim kışın sorun yaşadım velhasıl bu senede aynısı. Geçen hafta perine ve makat bölgesi yanma yaşadım ki hala var azaldı biraz. Kendime dikkat edemedim yine yedim içtim derken şuan makatta biraz yanma kasinti ve ıslaklık var su gibi bazen dışkı gibi sürekli gaz var sırtım ağrıyor yukardan asagidan çıkarasim var ama yeteri kadar çıkmıyor yürüyünce sanki akıyor gibi bakiyorum biraz islak yazın böyle etkileniyordum ama kafaya takacak kadar etkilemiyordu sanırım sıcak olduğundan gaz çıkıyordu kafam bozuk olmuyordu. Hastalığın baslaginca antibiyotikler mide bağırsak mahvetti için 1.5 senedir hiç ilaç kullanmadım. Makat akıntısı neden olur bazen kendimi gazdan zorladığım fln oldu ama iyilesemeyecem hissi var. Hemoroid fissur fln mi bağırsak hastalıkları fln mi arastirdim elim ayağıma karıştı.
cagdasonder

Re: Sürekli gaz ve akıntı

Mesaj gönderen cagdasonder »

Merhaba, makattaki akıntı bağırsak kaynaklı olabilir ancak büyük çoğunluğu makat hastalıklarından kaynaklanmaktadır. Anal fissür, fistül, apse, hemoroid gibi. Genel cerrah veya gastro bölümünden bir dr. ile görüşmenizi tavsiye ederim.