prostatit miyim (kadir abi bir bakarmısın)

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Lütfi2208
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

prostatit miyim (kadir abi bir bakarmısın)

Mesaj gönderen Lütfi2208 »

Öncelikle sevgiler saygılar abilerim
ben 1 buçuk hafta önce sık idrara çıkma ile başladı bununla beraber iştah azalması keyifsizlik ve ara ara mide bulantısı ama kusma olmadı
iştahım gittiği içinde kilo verdim 18 yaşındayım ben bu sık idrara cıkmayı internette cok araştırdım ve içimi bir korku sardı prostatit in ne olduğunu falan öğrendim okumadığım forum yazmadığım yer kalmadı kimisi prostatsın dedi kimisi psikolojik
şöyle oluyor tam olarak mesanemi hissediyorum yani idrar geliyor ama eskiden olduğu gibi değil sanki mesanem beni eskiden olduğu gibi idrara cıkmam konusunda uyarmıyor gibi bugün günlük tutmaya başladım gece 6 da uyandım ama sanki idrar uyandırmadı sıkışıklık yoktu yani uyandığım zaman başladı
bende geri daldım uykuya sabah 9,45 de gittim ıkınsam hızlı yapıyorum ama ıkınmadığım zaman saldığım zaman daha yavaş oluyor toplamda 45 saniye sürdü tam bitmesi biraz ıkınsaydım belki 30 saniye olacaktı
açıkcası biraz fazla takıntı yapmış olabilirmiyim bu durumu çünkü psikolojik rahatsılıklarımda var (hastalık hastasıyım kaygı panik atak hepsi var )
ağrı sızı vesayre olmuyor sertleşme sorunu boşalmamda hiçbir problem yok
prostatit miyimdir yoksa hiçbir şeyim yok sadece biraz fazla takıntı ve aklımdan cıkaramadığım içinmidir
idrar günlüğümde şöyle
9,45 de gittim sabah
11,32 de gittim mesanemde hissettiğim için beyazdı rengi biraz
saat 12,43 itibariylede beklemekteyim daha gelmedi idrarım
aile hekimine gittim çipro yazdı idrar tahlili yapmadı idrar kültürüm temiz cıktı
sizce çipro kullanmalımıyım veya psikolojimi düzeltmeliyim bana verdikleri antidepresanı kullanmalıyım ne yapcam bilmiyorum
bu sene üni sınavına hazırlanıyorum ayın 30 una üroloji randevum var
Lütfi2208

Re: prostatit miyim (kadir abi bir bakarmısın)

bu hastalıktan muzdarip herkese geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum
Erkan987
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Erkan987 »

Dışkılamada problem var mı
Lütfi2208

Erkan987 yazdı:Dışkılamada problem var mı
Şöyle kabız değilim ishalde değilim
Ama ishal olacakmışım gibi gaz falanda var
Erkan987
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Erkan987 »

Lütfi2208 yazdı:
Erkan987 yazdı:Dışkılamada problem var mı
Şöyle kabız değilim ishalde değilim
Ama ishal olacakmışım gibi gaz falanda var

Prostatitten ziyade kassal bir sorunun olabilme ihtimali daha yüksek hareketsizlikten ve stresten uzak dur. Masturbasyonu azalt çok kötü durumdaysan trankobuskas kullanabilirsin psikiyatristlerin yazdığı bir ilaç ama reçetesizde satılıyor bildiğım kadarıyla 3 4 gün kullanabilirsin en düşük dozaja sahip olanını almanı tavaiye ederim. Bu dediklerim arasında en çok hareketsizlikten ve stresten uzak durman önemli sağlıcakla...
Lütfi2208

https://www.hizliresim.com/94isgo4
https://www.hizliresim.com/l79ac0o
ultrason temiz
üroflowmetri işenen hacim 280ml
ortalama işeme hızı 7
maks hız 12
işeme süresi 49 prostat sanırım pmr 30cc
abilerim bu testte çok stres yaptım ve ilk yarım saat abartısız ıkındım sonra kesik kesik işedim
normalde evde böyle olmuyor kesintisiz işiyorum doktor bir şey görünmüyor dedi ve üromisin saşe yazdı yine de kullan dedi

abilerim benim çok stres yapan bir yapım var biraz takıntılıyım ve bu forumu çok okuyorum okudukça daha kötü oluyorum
şikayetlerim artıyor değişiyor mesela peniste batma görüyorum ertesi gün penisimde batma oluyor
bu idrar şikayetim işe benim daha çok nörojen mesane ye yakın idrara sıkıştığımı hissedemiyorum ve idrar akımı da sanki eskiye nazaran daha yavaş gibi devamlı bir ağrı yok makat olsun penis olsun stres yaptığımda peniste ufak bir yanma ağrı oluyor sizce psikolojik mi

bu forumda ki tüm abilerime kardeşlerim şifa diliyorum
Lütfi2208

ayrıca idrar dan sonra rahatlıyorum tekrar idrar hissi gelmiyor sadece yeteri kadar idrar gelmiyor hissi var
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Lütfi2208 yazdı:ayrıca idrar dan sonra rahatlıyorum tekrar idrar hissi gelmiyor sadece yeteri kadar idrar gelmiyor hissi var
Kardeş dr yada kadir abi daha iyi bilir. Benim görüşüm idrarda üreme varsa prostatit değilsindir. Uretrit falansındır. Gecmiş olsun.