Hikaye ve Tavsiyeleriniz

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Raskolnikovvv
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Hikaye ve Tavsiyeleriniz

Mesaj gönderen Raskolnikovvv »

kadir yazdı:
Raskolnikovvv yazdı:
kadir yazdı: Kardesim moral ve motivasyonunu bozmaman gerekiyor, bu hastalıgin caresi var. Staph suşları commensal bakteri olduğu kadar kolonileşme yüksekliginde enfeksiyon sebebi olabiliyor. Lokosit ölcümün varmıydı? Druna söyle ilacını degistirsin yan etkisinden dolayı.
Abi bu kadar sorunu az miktarda üreyen iki bakteri yapabilir mi? Altta daha farklı bir sebep olması beni korkutuyor. Veya bu iki bakteri numune alınırken bulaşmış olamaz mı? Sorun gerçekten prostatit ise elimden gelenin fazlasını yapıp tedaviyi ve moralimi aksatmadan sürdürürüm. Artik belirsizlik beni korkutuyor. Taş olsa sorun tespit edildiği için ameliyat gerekse de yine sevinirdim. 180 gundur belirsizlik bu hale getirdi. Yine de kanamanın sebebinin bu olup olmadığından emin olamıyorum. druna derken ne oluyor abi. Bu konuda bilgim yok biraz daha açarsan anlamış olurum. Cevapların için teşekkürler.
Doktoruna söylersen ilacını değistirir...yan etki yaptı dersin kardeşim. Bu iki bakteri kontaminasyonda olabilir ( numune verirken bulaş) onu bilemeyiz. Prostat sıvısi ve idrardan lokosit kontrolü ve kültür+antibiogram yaptirman gerekir kesin tanı için.
Şu an için kesin prostatitsindir deme şansımiz yok. Ayrıca sonuçlar pozitif çıktiğında sadece 1 çeşit oral tablet antibiyotik ile tedavi yetersiz geliyor. Bilgin olsun. Forumu biraz okursan iyi olur kardesim. Geçmiş olsun.
İlgin ve cevapların için teşekkürler abi. Bu söylediğin yolları izleyeceğim. Forumu da okuyacağım. Doktorla gorusmemden sonra fikrini tekrar almak isterim. Sağlıcakla kal abi...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Raskolnikovvv yazdı:
kadir yazdı:
Raskolnikovvv yazdı: Abi bu kadar sorunu az miktarda üreyen iki bakteri yapabilir mi? Altta daha farklı bir sebep olması beni korkutuyor. Veya bu iki bakteri numune alınırken bulaşmış olamaz mı? Sorun gerçekten prostatit ise elimden gelenin fazlasını yapıp tedaviyi ve moralimi aksatmadan sürdürürüm. Artik belirsizlik beni korkutuyor. Taş olsa sorun tespit edildiği için ameliyat gerekse de yine sevinirdim. 180 gundur belirsizlik bu hale getirdi. Yine de kanamanın sebebinin bu olup olmadığından emin olamıyorum. druna derken ne oluyor abi. Bu konuda bilgim yok biraz daha açarsan anlamış olurum. Cevapların için teşekkürler.
Doktoruna söylersen ilacını değistirir...yan etki yaptı dersin kardeşim. Bu iki bakteri kontaminasyonda olabilir ( numune verirken bulaş) onu bilemeyiz. Prostat sıvısi ve idrardan lokosit kontrolü ve kültür+antibiogram yaptirman gerekir kesin tanı için.
Şu an için kesin prostatitsindir deme şansımiz yok. Ayrıca sonuçlar pozitif çıktiğında sadece 1 çeşit oral tablet antibiyotik ile tedavi yetersiz geliyor. Bilgin olsun. Forumu biraz okursan iyi olur kardesim. Geçmiş olsun.
İlgin ve cevapların için teşekkürler abi. Bu söylediğin yolları izleyeceğim. Forumu da okuyacağım. Doktorla gorusmemden sonra fikrini tekrar almak isterim. Sağlıcakla kal abi...
Tamam kardeşim sende saglıcakla kal...
Raskolnikovvv

kadir yazdı:
Raskolnikovvv yazdı:
kadir yazdı: Doktoruna söylersen ilacını değistirir...yan etki yaptı dersin kardeşim. Bu iki bakteri kontaminasyonda olabilir ( numune verirken bulaş) onu bilemeyiz. Prostat sıvısi ve idrardan lokosit kontrolü ve kültür+antibiogram yaptirman gerekir kesin tanı için.
Kadir abi hastaneye gittim. Kültür sonucunu mesut hoca ile paylaştım, tüberküloz olabilir miyim dedim , biraz da usteleyince kızdı 23 senelik meslek hayatımda denk gelmedim, sende de yok dedi. Moksefeni bitir dedi bir de bitkisel ilaç verdi 1 2 hafta sonra tekrar gideceğim. Bir kaç gündür akciğerim ağrıyordu ve devamlı sarı balgam çıkıyordu, dedim kesin enfeksiyon azdı,moralim baya bozuktu. Crp ve hiv testi yaptım ikisi de negatif geldi. Göğüs hastalıklarına gidip gerekli testleri yaptırdım. Hemogram tam kan sayımı vs hepsi normal geldi. Galiba astım varmış, verilen ilaçları 5 gün kullanıp kontrole gideceğim. Şimdilik rahatladım. Mesut hoca da prostatit üstünde duruyor başka bir şeye ihtimal vermedi. Bakalım süreç devam ediyor. Yardımların için teşekkürler abi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Raskolnikovvv yazdı:
kadir yazdı:
Raskolnikovvv yazdı: İlgin ve cevapların için teşekkürler abi. Bu söylediğin yolları izleyeceğim. Forumu da okuyacağım. Doktorla gorusmemden sonra fikrini tekrar almak isterim. Sağlıcakla kal abi...
Kadir abi hastaneye gittim. Kültür sonucunu mesut hoca ile paylaştım, tüberküloz olabilir miyim dedim , biraz da usteleyince kızdı 23 senelik meslek hayatımda denk gelmedim, sende de yok dedi. Moksefeni bitir dedi bir de bitkisel ilaç verdi 1 2 hafta sonra tekrar gideceğim. Bir kaç gündür akciğerim ağrıyordu ve devamlı sarı balgam çıkıyordu, dedim kesin enfeksiyon azdı,moralim baya bozuktu. Crp ve hiv testi yaptım ikisi de negatif geldi. Göğüs hastalıklarına gidip gerekli testleri yaptırdım. Hemogram tam kan sayımı vs hepsi normal geldi. Galiba astım varmış, verilen ilaçları 5 gün kullanıp kontrole gideceğim. Şimdilik rahatladım. Mesut hoca da prostatit üstünde duruyor başka bir şeye ihtimal vermedi. Bakalım süreç devam ediyor. Yardımların için teşekkürler abi.
Rica ederim.
Tamam kardesim herseyin negatifmiş, kafana takacak kötü bir durumun yok..drunun verdigi ilaçları kullan ve rahatına bak. Uykunu iyi al, iyi beslen, üşütme sıkı giyin, stres yapma temiz havada hergün enaz yarım saat yürü,bol su iç uriner sistem yıkansın. Geçmiş olsun.
Raskolnikovvv

kadir yazdı:
Raskolnikovvv yazdı:
kadir yazdı: Tamam kardeşim sende saglıcakla kal...
Rica ederim.
Tamam kardesim herseyin negatifmiş, kafana takacak kötü bir durumun yok..drunun verdigi ilaçları kullan ve rahatına bak. Uykunu iyi al, iyi beslen, üşütme sıkı giyin, stres yapma temiz havada hergün enaz yarım saat yürü,bol su iç uriner sistem yıkansın. Geçmiş olsun.
Kadir abi merhaba, uzun süredir doktor doktor geziyorum, çeşitli tahliller veriyorum, karaciğer, böbrek, kan, sperm kültürü,idrar kültürü, idrar pcr, cybh paneli, crp, hemogram. Bu testlerde tek sıkıntı hemogramda nötrofil değeri 70 üstünden 72 geliyor. Yaşamış olduğum oral iliski sonucu spermden kan gelmişti ve kaynağını bulamamıştım. Artık dayanamayıp olayı aileme anlattım. Ankarada özel bir klinikte muayene oldum, transrektal ultrason ile prostat çevrem incelendi ve kanamanın prostat içinden geçen ejakülasyon kanallarında olduğu tespit edildi. Kanamadan kaynaklı damarlarda kalinlasma meydana gelmiş. Radyoloji uzmanı prostatit olduğumu ve geçirilmiş bir enfeksiyonun olduğunu söyledi. Klinikteki profesör ise bütün tahlillerimin normal olduğunu söyledi. Ayrıca kendisi prostat masajı yaparak acaba prostat sivisinda kan olup olmadığını kontrol etti, sıvıdan kan gelmedi. Tabi sorun yok dese de ben vücudumu tanıyorum, spermden kan geliyor, penis kökünde, testiste, kasıklarda ara ara ağrı oluyor, ayrıca çok yoğun çalışırsam testisteki ağrılar bacak ve ayaklarıma vuruyor. Tabi prof kültüre karşıydı, böyle olunca bunla uğraşılmaz deyip, tüm test sonuçlarını alıp mesut tülün yanına gittim. Giderkende uzun süredir cinsel perhizdeydim belki kanama durur umuduyla. Hocaya rektal ultrason sonucunu okuttum ve prostatta iltihap olduğunu ama o halde prostat sıvısından neden kan gelmediğini sordum. Mesut hoca da bu masajı limon sıkmaya benzetmek gerektiğini ejakülasyon kanallarının arkada olduğunu prostat sivisinin ise önde olduğunu söyledi. Sonra masaj yaptı, bir de ne görelim prostat sivisindan da kan geliyor, uzun süredir cinsel perhizde olunca arkadaki kanlar öne geldi sanırsam ve hoca bu sefer bana inandı. Çünkü önceden oral iliski ile bu gibi uzun süreli kanama ve prostatit olacağıma inanmiyordu. Anti kullandığım için kültür vermedim şimdilik. Abi ben ilişkiden sonra konjonktivit ve anal fissur da olmuştum, bunlar geçti geriye testis, penis, bel, kasık ağrıları ve sprmde kan sorunu kaldı. 1 kere prostat sıvısı kültürü verdim ve stap, epidermidis ve Staphylococcus haemolyticus üretmişti. Yani işin içinde kanama olunca daha ciddi uremeler bekliyorum ama flora bakterisi ürüyor. Yine tüberküloz testi vereceğim. Aklına gelebilecek bütün cybh testlerini yaptırdım. Cmv pcr a kadar hepsi negatif. Fikrini almak istedim. Eğer patojeni bulabilirsem stajımı bırakıp tedavi olacağım. Aklına ihtiyacım var. Teşekkürler şimdiden abi.
Raskolnikovvv

Abi bu arada mesut hocaya tüberküloz meselesini sorunca çok çok dusuk bir ihtimal dedi, tüberküloz durumunda hastalarda prostatin taş gibi olduğunu söyledi. Kendisinden yine de tüberküloz testi isteyeceğim. Bir süredir antibiyotik kullanıyordum eskiye nazaran daha iyiyim. Ama tam olarak sorunu tespit edip en az hasarı alarak bu işin üstüne gitmek istiyorum. Yakın zamanda tekrar kültür vereceğim, umarım üreme olur.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Raskolnikovvv yazdı:
kadir yazdı:
Raskolnikovvv yazdı: Kadir abi hastaneye gittim. Kültür sonucunu mesut hoca ile paylaştım, tüberküloz olabilir miyim dedim , biraz da usteleyince kızdı 23 senelik meslek hayatımda denk gelmedim, sende de yok dedi. Moksefeni bitir dedi bir de bitkisel ilaç verdi 1 2 hafta sonra tekrar gideceğim. Bir kaç gündür akciğerim ağrıyordu ve devamlı sarı balgam çıkıyordu, dedim kesin enfeksiyon azdı,moralim baya bozuktu. Crp ve hiv testi yaptım ikisi de negatif geldi. Göğüs hastalıklarına gidip gerekli testleri yaptırdım. Hemogram tam kan sayımı vs hepsi normal geldi. Galiba astım varmış, verilen ilaçları 5 gün kullanıp kontrole gideceğim. Şimdilik rahatladım. Mesut hoca da prostatit üstünde duruyor başka bir şeye ihtimal vermedi. Bakalım süreç devam ediyor. Yardımların için teşekkürler abi.
Rica ederim.
Kadir abi merhaba, uzun süredir doktor doktor geziyorum, çeşitli tahliller veriyorum, karaciğer, böbrek, kan, sperm kültürü,idrar kültürü, idrar pcr, cybh paneli, crp, hemogram. Bu testlerde tek sıkıntı hemogramda nötrofil değeri 70 üstünden 72 geliyor. Yaşamış olduğum oral iliski sonucu spermden kan gelmişti ve kaynağını bulamamıştım. Artık dayanamayıp olayı aileme anlattım. Ankarada özel bir klinikte muayene oldum, transrektal ultrason ile prostat çevrem incelendi ve kanamanın prostat içinden geçen ejakülasyon kanallarında olduğu tespit edildi. Kanamadan kaynaklı damarlarda kalinlasma meydana gelmiş. Radyoloji uzmanı prostatit olduğumu ve geçirilmiş bir enfeksiyonun olduğunu söyledi. Klinikteki profesör ise bütün tahlillerimin normal olduğunu söyledi. Ayrıca kendisi prostat masajı yaparak acaba prostat sivisinda kan olup olmadığını kontrol etti, sıvıdan kan gelmedi. Tabi sorun yok dese de ben vücudumu tanıyorum, spermden kan geliyor, penis kökünde, testiste, kasıklarda ara ara ağrı oluyor, ayrıca çok yoğun çalışırsam testisteki ağrılar bacak ve ayaklarıma vuruyor. Tabi prof kültüre karşıydı, böyle olunca bunla uğraşılmaz deyip, tüm test sonuçlarını alıp mesut tülün yanına gittim. Giderkende uzun süredir cinsel perhizdeydim belki kanama durur umuduyla. Hocaya rektal ultrason sonucunu okuttum ve prostatta iltihap olduğunu ama o halde prostat sıvısından neden kan gelmediğini sordum. Mesut hoca da bu masajı limon sıkmaya benzetmek gerektiğini ejakülasyon kanallarının arkada olduğunu prostat sivisinin ise önde olduğunu söyledi. Sonra masaj yaptı, bir de ne görelim prostat sivisindan da kan geliyor, uzun süredir cinsel perhizde olunca arkadaki kanlar öne geldi sanırsam ve hoca bu sefer bana inandı. Çünkü önceden oral iliski ile bu gibi uzun süreli kanama ve prostatit olacağıma inanmiyordu. Anti kullandığım için kültür vermedim şimdilik. Abi ben ilişkiden sonra konjonktivit ve anal fissur da olmuştum, bunlar geçti geriye testis, penis, bel, kasık ağrıları ve sprmde kan sorunu kaldı. 1 kere prostat sıvısı kültürü verdim ve stap, epidermidis ve Staphylococcus haemolyticus üretmişti. Yani işin içinde kanama olunca daha ciddi uremeler bekliyorum ama flora bakterisi ürüyor. Yine tüberküloz testi vereceğim. Aklına gelebilecek bütün cybh testlerini yaptırdım. Cmv pcr a kadar hepsi negatif. Fikrini almak istedim. Eğer patojeni bulabilirsem stajımı bırakıp tedavi olacağım. Aklına ihtiyacım var. Teşekkürler şimdiden abi.
Sevgili kardesim, prostattan kan geliyorsa demekki orada bir ufak lezyon var oraya baski uygulayinca kanama oluyor. Bahsettigin bakteriler flora bakteriside olsa bunlarda o tahriş olan yerde koloni yapmış olabilir...kaynaklarda yer aliyor bu durum. Bence sen çek etme adına kültürü tekrarla, yine bu bakteriler cikarsa buna göre bir tedavi uygulansın. Ayrica doku hasarina yönelik "İnflamatuar süreçte beslenme ve yaşam tarzı değişikleri" baslıklı bir post var forumda oradaki takviye ve vitaminleri kullanmanı öneririm dr tavsiyesi ile.
Raskolnikovvv

kadir yazdı:
Raskolnikovvv yazdı:
kadir yazdı: Rica ederim.
Sevgili kardesim, prostattan kan geliyorsa demekki orada bir ufak lezyon var oraya baski uygulayinca kanama oluyor. Bahsettigin bakteriler flora bakteriside olsa bunlarda o tahriş olan yerde koloni yapmış olabilir...kaynaklarda yer aliyor bu durum. Bence sen çek etme adına kültürü tekrarla, yine bu bakteriler cikarsa buna göre bir tedavi uygulansın. Ayrica doku hasarina yönelik "İnflamatuar süreçte beslenme ve yaşam tarzı değişikleri" baslıklı bir post var forumda oradaki takviye ve vitaminleri kullanmanı öneririm dr tavsiyesi ile.
Abi çok çok teşekkürler. Takviye gıdaları temin ettim, tekrar başlık içeriğini okuyacağım. Cumartesi tekrar masaj ile sıvı alınacak umarım üreme olur ve tedaviye başlarım. Korkum üreme olmayıp sorunun bulunamaması.
akoray
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen akoray »

Raskolnikovvv yazdı:Hocam beynimden vurulmuşa döndüm umarım hiv değildir. :( fikriniz için teşekkürler.

Üstat geçmiş olsun yıllardır HIV ve AIDS ile ilgili araştırma yapıyorum 130 günde eğer anti hiv testiniz negatifse hiv falan değilsinizdir. RAHAT olun . Anti hiv dışında hiv rna PCR ve p24 antijen testi yapıldı mı ?
( HIV konusunu iyi araştırmak ve okumak gerek arkadaşlar. )

Gece terlemesi ve ateş ben prostatite ilk yakalandığımda olmuştu.... Sanırım o tarz enfeksiyon belirtisi bunlar.
Raskolnikovvv

akoray yazdı:
Raskolnikovvv yazdı:Hocam beynimden vurulmuşa döndüm umarım hiv değildir. :( fikriniz için teşekkürler.

Üstat geçmiş olsun yıllardır HIV ve AIDS ile ilgili araştırma yapıyorum 130 günde eğer anti hiv testiniz negatifse hiv falan değilsinizdir. RAHAT olun . Anti hiv dışında hiv rna PCR ve p24 antijen testi yapıldı mı ?

Gece terlemesi ve ateş ben prostatite ilk yakalandığımda olmuştu.... Sanırım o tarz enfeksiyon belirtisi bunlar.
Hocam aslında o konuyu elimden geldiğince unutmaya çalışıyorum ama hep hatırlatılıyor, uzun ve psikolojik olarak zor bir dönemdi. Ateş sorunu yaşamadım. Bir süre gece terlemesi, şiddetli boğaz ağrısı, konjonktivit, anal fissur yaşadım. Evet hem duo/combo testim hemde pcr testim var. En son pcr testini 180.gün duo testini ise 220 günde verdim. Bütün değerlerim normal. Çok şükür crp, hemogram (nötrofil dışında) normal.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Raskolnikovvv yazdı:
kadir yazdı:
Raskolnikovvv yazdı: Kadir abi merhaba, uzun süredir doktor doktor geziyorum, çeşitli tahliller veriyorum, karaciğer, böbrek, kan, sperm kültürü,idrar kültürü, idrar pcr, cybh paneli, crp, hemogram. Bu testlerde tek sıkıntı hemogramda nötrofil değeri 70 üstünden 72 geliyor. Yaşamış olduğum oral iliski sonucu spermden kan gelmişti ve kaynağını bulamamıştım. Artık dayanamayıp olayı aileme anlattım. Ankarada özel bir klinikte muayene oldum, transrektal ultrason ile prostat çevrem incelendi ve kanamanın prostat içinden geçen ejakülasyon kanallarında olduğu tespit edildi. Kanamadan kaynaklı damarlarda kalinlasma meydana gelmiş. Radyoloji uzmanı prostatit olduğumu ve geçirilmiş bir enfeksiyonun olduğunu söyledi. Klinikteki profesör ise bütün tahlillerimin normal olduğunu söyledi. Ayrıca kendisi prostat masajı yaparak acaba prostat sivisinda kan olup olmadığını kontrol etti, sıvıdan kan gelmedi. Tabi sorun yok dese de ben vücudumu tanıyorum, spermden kan geliyor, penis kökünde, testiste, kasıklarda ara ara ağrı oluyor, ayrıca çok yoğun çalışırsam testisteki ağrılar bacak ve ayaklarıma vuruyor. Tabi prof kültüre karşıydı, böyle olunca bunla uğraşılmaz deyip, tüm test sonuçlarını alıp mesut tülün yanına gittim. Giderkende uzun süredir cinsel perhizdeydim belki kanama durur umuduyla. Hocaya rektal ultrason sonucunu okuttum ve prostatta iltihap olduğunu ama o halde prostat sıvısından neden kan gelmediğini sordum. Mesut hoca da bu masajı limon sıkmaya benzetmek gerektiğini ejakülasyon kanallarının arkada olduğunu prostat sivisinin ise önde olduğunu söyledi. Sonra masaj yaptı, bir de ne görelim prostat sivisindan da kan geliyor, uzun süredir cinsel perhizde olunca arkadaki kanlar öne geldi sanırsam ve hoca bu sefer bana inandı. Çünkü önceden oral iliski ile bu gibi uzun süreli kanama ve prostatit olacağıma inanmiyordu. Anti kullandığım için kültür vermedim şimdilik. Abi ben ilişkiden sonra konjonktivit ve anal fissur da olmuştum, bunlar geçti geriye testis, penis, bel, kasık ağrıları ve sprmde kan sorunu kaldı. 1 kere prostat sıvısı kültürü verdim ve stap, epidermidis ve Staphylococcus haemolyticus üretmişti. Yani işin içinde kanama olunca daha ciddi uremeler bekliyorum ama flora bakterisi ürüyor. Yine tüberküloz testi vereceğim. Aklına gelebilecek bütün cybh testlerini yaptırdım. Cmv pcr a kadar hepsi negatif. Fikrini almak istedim. Eğer patojeni bulabilirsem stajımı bırakıp tedavi olacağım. Aklına ihtiyacım var. Teşekkürler şimdiden abi.
Abi çok çok teşekkürler. Takviye gıdaları temin ettim, tekrar başlık içeriğini okuyacağım. Cumartesi tekrar masaj ile sıvı alınacak umarım üreme olur ve tedaviye başlarım. Korkum üreme olmayıp sorunun bulunamaması.
Rica ederim..acil sifalar.
akoray

Mesaj gönderen akoray »

Raskolnikovvv yazdı:
akoray yazdı:

Hocam aslında o konuyu elimden geldiğince unutmaya çalışıyorum ama hep hatırlatılıyor, uzun ve psikolojik olarak zor bir dönemdi. Ateş sorunu yaşamadım. Bir süre gece terlemesi, şiddetli boğaz ağrısı, konjonktivit, anal fissur yaşadım. Evet hem duo/combo testim hemde pcr testim var. En son pcr testini 180.gün duo testini ise 220 günde verdim. Bütün değerlerim normal. Çok şükür crp, hemogram (nötrofil dışında) normal.
Hiv takıntısı nasıl bir şey inanın en az sizin kadar çok iyi biliyorum , lütfen rahat olun yıllarca AIDS araştırmasını yaptım . Kati surette sizde hiv AIDS zerresi bile yok !!!!!!!! ..................
Raskolnikovvv

akoray yazdı:
Raskolnikovvv yazdı:
akoray yazdı:

Hiv takıntısı nasıl bir şey inanın en az sizin kadar çok iyi biliyorum , lütfen rahat olun yıllarca AIDS araştırmasını yaptım . Kati surette sizde hiv AIDS zerresi bile yok !!!!!!!! ..................
Bu süre zarfında bende araştırmalar yaptım, özellikle cdc doktorları 4. Nesil bir test ile 28.gün konuyu kapatıyorlar. Benim sorunum iliski türlerinden en az riske sahip ilişkiyi yaşayıp bu belirtileri göstermek oldu. O yüzden telaş yaptım, telaş ve korkuda uzun süre devam edince alışkanlık haline geldi. En azından şuan meniden kan gelme sebebinin nereden kaynaklandığını biliyorum. Umarım buna neden olan, oral iliski ile aldığım patojeni bulabilirim. Teşekkürler.
Powerturk

Mesaj gönderen Powerturk »

akoray yazdı:
Raskolnikovvv yazdı:
akoray yazdı:

Nasıl yani Hiv için RNA PCR da mı yaptirmak gerekiyor ? Benim testler hep antikor ve antikor + antijen tarayan combo testler idi .15-16 adet test var negatif .En son 10 senelik var. 10 seneligi ben istememistim gittiğim gastrolojo Dr. u eklemiş haberim yoktu. Testler ünv.hastanesi, devlet hastanesi ve özel lablarda olmuştum . Şart mı bu PCR Hiv için ?
Raskolnikovvv

Powerturk yazdı:
akoray yazdı:
Raskolnikovvv yazdı: Hocam aslında o konuyu elimden geldiğince unutmaya çalışıyorum ama hep hatırlatılıyor, uzun ve psikolojik olarak zor bir dönemdi. Ateş sorunu yaşamadım. Bir süre gece terlemesi, şiddetli boğaz ağrısı, konjonktivit, anal fissur yaşadım. Evet hem duo/combo testim hemde pcr testim var. En son pcr testini 180.gün duo testini ise 220 günde verdim. Bütün değerlerim normal. Çok şükür crp, hemogram (nötrofil dışında) normal.
Nasıl yani Hiv için RNA PCR da mı yaptirmak gerekiyor ? Benim testler hep antikor ve antikor + antijen tarayan combo testler idi .15-16 adet test var negatif .En son 10 senelik var. 10 seneligi ben istememistim gittiğim gastrolojo Dr. u eklemiş haberim yoktu. Testler ünv.hastanesi, devlet hastanesi ve özel lablarda olmuştum . Şart mı bu PCR Hiv için ?
Hayır hocam, şüpheli cinsel iliski üzerinden 21.gün geçtikten sonra antijen+antikor tarayan bir test ile negatif aldıysan konu kapanmıştır. Hiv rna pcr testine ihtiyacınız yok. Gereksiz kaygı yaşamayın.
Wolf
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Wolf »

Geçmiş olsun bende kronik bakteriyel prostatim gece terlemeleri bendede var uyandığımda akletim hep ıslak oluyor ve ateşim olmasada sıcak basmaları oluşuyor
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

Wolf yazdı:Geçmiş olsun bende kronik bakteriyel prostatim gece terlemeleri bendede var uyandığımda akletim hep ıslak oluyor ve ateşim olmasada sıcak basmaları oluşuyor
Bakteri ne ürüyor?
Raskolnikovvv

Wolf yazdı:Geçmiş olsun bende kronik bakteriyel prostatim gece terlemeleri bendede var uyandığımda akletim hep ıslak oluyor ve ateşim olmasada sıcak basmaları oluşuyor
Teşekkürler, benim gece terlemelerim 1 aydan fazla sürdü ve geçti ancak kaygılı bir süreçti. Çünkü vücuttaki sorunu tespit edemiyordum. Testler normal gelse de vücutta bir şeyler ters gidiyordu ayrıca spermden kan geliyordu. Oral iliski ile bir şey bulaşmaz deyip doktorlar umursamıyordu. Transrektal ultrason ve son yapılan prostat masajında sividan kan gelmesi ile artık emin oldum. Size de geçmiş olsun ne süredir prostatitsiniz, terleme ve sıcak basma dışında başka sorunlarınız var mı? Lökosit ve kültür sonuclariniz nasıl? Tedaviyi kimden alıyorsunuz?
Wolf

Mesaj gönderen Wolf »

Bakteri üreme olmadı belizsiz bakteri türü prostat sıvısından ölçtürmedim idrardan ölçüm yaptı doktor lokositi tedavi olarakta sürekli antibiyotik kullandım sonra doktor kesti bitkisel tedaviye devam ettim sıcak basması anksiyete bozukluğundan olduğhnu düşünüyorum ama geceleri terleme oluyor uyandığımda hep akletim ıslak oluyor gün içerisindede hareket etmesemde terleme oluyor azda olsa ama çevremde prostat olmayan bi abidede aynı durum vardı gece terlemesi yaptığı kontrollerde temiz çıktı alkolden olabilir demiş doktor karaciğer için sebze önerip göndermiş alkol kullanmasamda sanırım normal bir şey gece rüya gördüğümüzde bile herkes terliyebiliyor psikolojikte olabilir.
Raskolnikovvv

Wolf yazdı:Bakteri üreme olmadı belizsiz bakteri türü prostat sıvısından ölçtürmedim idrardan ölçüm yaptı doktor lokositi tedavi olarakta sürekli antibiyotik kullandım sonra doktor kesti bitkisel tedaviye devam ettim sıcak basması anksiyete bozukluğundan olduğhnu düşünüyorum ama geceleri terleme oluyor uyandığımda hep akletim ıslak oluyor gün içerisindede hareket etmesemde terleme oluyor azda olsa ama çevremde prostat olmayan bi abidede aynı durum vardı gece terlemesi yaptığı kontrollerde temiz çıktı alkolden olabilir demiş doktor karaciğer için sebze önerip göndermiş alkol kullanmasamda sanırım normal bir şey gece rüya gördüğümüzde bile herkes terliyebiliyor psikolojikte olabilir.
Bende normalde çok terleyen biriyim, insanları şaşırtırım. Yinede gece terlemeleri bende enfeksiyon kaynaklı gerçekleşti, ortada şüpheli bir ilişki ve sonrasında gelişen bulgular var... Bu haftasonu tekrar kültür vereceğim bakalım. Sizin son durumunuz ne bitkisel tedaviye devam ediyor musunuz? Umarım her şey normaldir.
Wolf

Mesaj gönderen Wolf »

Böbrekleri fazla zorlamayalım diye doktor antibiyotik tedavisini kesti bitkisel tedaviye devam ediyorum şuan ve sarımsak turşusu tüketiyorum bol bol şuan belirtlerin tamamı kesildi 2 günde bir bazen penisimin içinde hafif saniyelik şekilde kıpırdanma dışında belirti kalmadı varsada ben alıştığım için hissetmiyorum. Hiv veya tüberküloz diyince bende kuşkulandım gece terlemesinden kaygı bozukluğu olduğu için bende tetikledi
akoray

Mesaj gönderen akoray »

Powerturk yazdı:
akoray yazdı:
Raskolnikovvv yazdı: Hocam aslında o konuyu elimden geldiğince unutmaya çalışıyorum ama hep hatırlatılıyor, uzun ve psikolojik olarak zor bir dönemdi. Ateş sorunu yaşamadım. Bir süre gece terlemesi, şiddetli boğaz ağrısı, konjonktivit, anal fissur yaşadım. Evet hem duo/combo testim hemde pcr testim var. En son pcr testini 180.gün duo testini ise 220 günde verdim. Bütün değerlerim normal. Çok şükür crp, hemogram (nötrofil dışında) normal.

PCR testi erken dönem için istenir , sizin üzerinden epeyce zaman geçmiş ve antikorlar zaten negatif çıkmış yani tekrar aynı sonuca geliyoruz
hiçbir şey yok sizde , bahsettiğiniz sürelerde çoktan antikorlar pozitifleşirdi , cirit atardı bile kanda .
Hiç korkmayın unutun gitsin ....
Powerturk

akoray yazdı:
Powerturk yazdı:
akoray yazdı:
Teşekkür ederim yanıt için.ben zaten bu konuyu çoktan kapatmıştım. Ancak burada bir arkadaşın birine PCR yaptirdinmi şeklinde sormasi açikcasi kaygilandirdi biraz. Zira PCR hiç olmamistim ben.

PCR testi erken dönem için istenir , sizin üzerinden epeyce zaman geçmiş ve antikorlar zaten negatif çıkmış yani tekrar aynı sonuca geliyoruz
hiçbir şey yok sizde , bahsettiğiniz sürelerde çoktan antikorlar pozitifleşirdi , cirit atardı bile kanda .
Hiç korkmayın unutun gitsin ....
Powerturk

Powerturk yazdı:
akoray yazdı:
Powerturk yazdı:
Teşekkür ederim yanıt için.ben zaten bu konuyu çoktan kapatmıştım. Ancak burada bir arkadaşın birine PCR yaptirdinmi şeklinde sormasi açikcasi kaygilandirdi biraz. Zira PCR hiç olmamistim ben.
akoray

Mesaj gönderen akoray »

Powerturk yazdı:
Powerturk yazdı:
akoray yazdı:
Gerekte kalmamış zaten. Geçmiş olsun inşallah....