Sancılı Bir Süreç

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Fatih
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Sancılı Bir Süreç

Mesaj gönderen Fatih »

Selamlar hürmetler Kadir abim from sayfasında olan hemen hemen her semptom bende de var ve uzun süredir devam ediyor nereden başlıycağımıda hangi doktorada gideceğimi bilmiyorum maddi anlamda da biraz sıkıntılı bi süreçteyim yalnış bi adım atma şansım yok o yüzden nereden nasıl başlamam gerektiği ile ilgili bi öneride bulunabilir misin abi ? Şu zamana kadar tek 1 doktora gittim mr çekildi kaba klafikasyon ve nadir lokist çıkmıştı 3 kutu tavanic 20 penisilin iğne vermişti
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Fatih yazdı:Selamlar hürmetler Kadir abim from sayfasında olan hemen hemen her semptom bende de var ve uzun süredir devam ediyor nereden başlıycağımıda hangi doktorada gideceğimi bilmiyorum maddi anlamda da biraz sıkıntılı bi süreçteyim yalnış bi adım atma şansım yok o yüzden nereden nasıl başlamam gerektiği ile ilgili bi öneride bulunabilir misin abi ? Şu zamana kadar tek 1 doktora gittim mr çekildi kaba klafikasyon ve nadir lokist çıkmıştı 3 kutu tavanic 20 penisilin iğne vermişti
A.s @Fatih kardesim, tşk ederim. Öncelikle Üretral sistemde Enfeksiyonel bir bulguyu enine boyuna araştırmak gerekir...bunun en acil ve pratik yolu Rektal Tuşe yöntemiyle Prostat Sıvısı ve idrardan lokosit seviyesine baktırmaktır. Bunun yaninda yine Prostat sıvısı, idrar ve meniden kültür+ antibiogram ve yine üreme olmaz ise PCR yaptırmaktır..
Hangi doktora gideceğin konusunda sana bir tavsiye verme gibi bir sansım yok mlsf ancak, fakat ekonomik olma açısindan sana enyakın ve rektal tuşe yapan bir doktor bulmanı önerebilirim kardesim.
Fatih

Mesaj gönderen Fatih »

kadir yazdı:
Fatih yazdı:Selamlar hürmetler Kadir abim from sayfasında olan hemen hemen her semptom bende de var ve uzun süredir devam ediyor nereden başlıycağımıda hangi doktorada gideceğimi bilmiyorum maddi anlamda da biraz sıkıntılı bi süreçteyim yalnış bi adım atma şansım yok o yüzden nereden nasıl başlamam gerektiği ile ilgili bi öneride bulunabilir misin abi ? Şu zamana kadar tek 1 doktora gittim mr çekildi kaba klafikasyon ve nadir lokist çıkmıştı 3 kutu tavanic 20 penisilin iğne vermişti
A.s @Fatih kardesim, tşk ederim. Öncelikle Üretral sistemde Enfeksiyonel bir bulguyu enine boyuna araştırmak gerekir...bunun en acil ve pratik yolu Rektal Tuşe yöntemiyle Prostat Sıvısı ve idrardan lokosit seviyesine baktırmaktır. Bunun yaninda yine Prostat sıvısı, idrar ve meniden kültür+ antibiogram ve yine üreme olmaz ise PCR yaptırmaktır..
Hangi doktora gideceğin konusunda sana bir tavsiye verme gibi bir sansım yok mlsf ancak, fakat ekonomik olma açısindan sana enyakın ve rektal tuşe yapan bir doktor bulmanı önerebilirim kardesim.

Teşekkür ederim abim
Zweinark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Zweinark »

Çok uzun süredir yazmamıştım foruma girmiyorum pek. Durumum iyi. Siz deyin %95 ben diyeyim %97... Ara ara hatırlıyorum, kafayı bayağı toparladım. Herkese şifa diliyorum.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Zweinark yazdı:Çok uzun süredir yazmamıştım foruma girmiyorum pek. Durumum iyi. Siz deyin %95 ben diyeyim %97... Ara ara hatırlıyorum, kafayı bayağı toparladım. Herkese şifa diliyorum.
Kardeşim çok sevindim. Çok geçmis olsun.
Zweinark

Mesaj gönderen Zweinark »

İyileştikten sonra hiç girmemiştim, ziyaret edeyim dedim.

Askerdeyken koğuştan bir arkadaşımda da kronik prostatit vardı, sürekli tuvalete gidiyordu. Onunla konuşunca aklıma geldi eskiden ben de çekmiştim diye bahsettim. Ben çok uzun zamandır iyiyim ve tekrarlamadı. Genel özet geçmem gerekirse tüm tuşlara basarak iyileşmiştim. Hangisi iyi geldiyse artık. En çok işe yarayan şey yaşam tarzını değiştirmek oldu. Zaten bel fıtığımdan dolayı bir fizyoterapi sürecim vardı. Malesef ondan kurtulamadım, geçenlerde halısahada düşünce tekrar hortladı. Onun dışında hiç bir problemim yok.

Umarım hepiniz kısa sürede toparlarsınız. Benim hasta olduğum dönemde forumdaki bir çok insan şu an yok gördüğüm kadarıyla. Millet buraya 3-4 ay gelip sonrasında gidiyor. Tıpkı benim gibi. Hepiniz bir gün iyileşeceksiniz, inancınızı yitirmeyin.

Herkese çok geçmiş olsun.
hasan52
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen hasan52 »

Kadir abi idrar yollarında kanal daralması olabilirmiş . Enfeksiyon onun için yeniliiyormuş. Dr sistik kopi yapalım dedi ama enfeksiyon sıfır olmalı dedi antibiyotik bitsin üç gün sonra idrar kültürü ve testi verecem temiz çıkarsa sistikkopi olacağım .

Size sorum şu kanalda daralma varsa enfeksiyon yapar mı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

hasan52 yazdı: 27.10.2023 - 02:15 Kadir abi idrar yollarında kanal daralması olabilirmiş . Enfeksiyon onun için yeniliiyormuş. Dr sistik kopi yapalım dedi ama enfeksiyon sıfır olmalı dedi antibiyotik bitsin üç gün sonra idrar kültürü ve testi verecem temiz çıkarsa sistikkopi olacağım .

Kanal daralması enfeksiyon yapmaz, ama enfeksiyon kanal daralması yapar.
bismuth7677

Mesaj gönderen bismuth7677 »

Kanal daralmasi icin bir test var mi acaba? Yoksa sistoskopi icinde mi degerlendiriliyor?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

bismuth7677 yazdı: 27.10.2023 - 18:34 Kanal daralmasi icin bir test var mi acaba? Yoksa sistoskopi icinde mi degerlendiriliyor?
Üretra darlığı tanısı için Sistoskopi ve Retrograt Üretragrafi yöntemleri vardır. Sistoskopide üretra tahrişi olasılığı daha yüksektir. Retrograt Üretragrafi ise ilaçlı radyolojik görüntüleme tekniği olduğu için böyle bir irritasyon riski yok. Ben şahsen bu yöntemi tercih ederim.
hasan52

Mesaj gönderen hasan52 »

kadir yazdı: 27.10.2023 - 17:13
hasan52 yazdı: 27.10.2023 - 02:15 Kadir abi idrar yollarında kanal daralması olabilirmiş . Enfeksiyon onun için yeniliiyormuş. Dr sistik kopi yapalım dedi ama enfeksiyon sıfır olmalı dedi antibiyotik bitsin üç gün sonra idrar kültürü ve testi verecem temiz çıkarsa sistikkopi olacağım .

Valla abi bende şaşırdım iki prof gittim ikiside idrar tam boşaltım yapmadığı için enfeksiyon yeniliyor dedi
BruceLee

Mesaj gönderen BruceLee »

hasan52 yazdı: 30.10.2023 - 16:17

Valla abi bende şaşırdım iki prof gittim ikiside idrar tam boşaltım yapmadığı için enfeksiyon yeniliyor dedi
Merhaba Hasan kardeş. Velev ki diyelim, idrar tam boşalmadığı için idrarda olan bakteri üriner sistemdeki enfeksiyonu besliyor diyelim. Peki Hasan kardeş sence? Sabah çiğ soğan yiyen ve akşam sarımsak dilimleyip yutan insanın idrarında bakterinin yaşamaya gücü yeter mi? Konu dolaşıyor geliyor iyi beslenmeye varıyor. Doğal antibotikler, doğal antifungallar, doğal antipksiodanlar, doğal antiinflamtuarları sürekli tüketen eden sabarederse çoğu sorun çözüme doğru ilerler. Soruyorum size site ahalisi her gün bunları yiyen adamın vücduunda bakteri nasıl insanla mücadele edebilir? bazıları halen doğru beslenmeyi ciddiye almış değil
BruceLee

Mesaj gönderen BruceLee »

Sayın Arkadaşlar bazı insanlar cansız bir varlık olan arabasına en iyi motor yağını koymak istiyor. Ama bazı insanlar cansız varlığa gösterilen özeni vücuduna göstermiyor.
hasan52

Mesaj gönderen hasan52 »

BruceLee yazdı: 01.11.2023 - 12:10
hasan52 yazdı: 30.10.2023 - 16:17

Merhaba Hasan kardeş. Velev ki diyelim, idrar tam boşalmadığı için idrarda olan bakteri üriner sistemdeki enfeksiyonu besliyor diyelim. Peki Hasan kardeş sence? Sabah çiğ soğan yiyen ve akşam sarımsak dilimleyip yutan insanın idrarında bakterinin yaşamaya gücü yeter mi? Konu dolaşıyor geliyor iyi beslenmeye varıyor. Doğal antibotikler, doğal antifungallar, doğal antipksiodanlar, doğal antiinflamtuarları sürekli tüketen eden sabarederse çoğu sorun çözüme doğru ilerler. Soruyorum size site ahalisi her gün bunları yiyen adamın vücduunda bakteri nasıl insanla mücadele edebilir? bazıları halen doğru beslenmeyi ciddiye almış değil
Haklısın abi beslenme konusunda pazar günü antibiyotik bitti yarın gidip idrar testi idrar kültürü vereceğim bakalım ne çıkacak ama şıkayetlerim devam ediyor üç kez antibiyotik kullandım yine enfeksiyon başlıyor ve artıyor