İdrarim yok ?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Tired35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

İdrarim yok ?

Mesaj gönderen Tired35 »

Herkese merhaba

Gecen sene Şubat ayinda kronik prostatit olmuştum. Tedavisi icin 1 sene Doktor doktor gezdim.prostat bolgesinde agri bosalirken agri prostat 60 cc ye kadar yükselmişti. Gunde 10 15 kere idrara cikardim.Bu sure zarfinda parca parca toplam 10 kutu anti kullandim.10 tane igne kullandim.cuce palmiye quersetin kullandim.xaflu vb ilaclar aldim.Şükür %99 iyiyim.butun agrim sizim gitti.su an gunde 1 veya 2 kere idrara cikiyorum.prostatit olmadan once gunde 4 veya 5 kere cikardim.simdiki en buyuk sorunum idrarim yok arakadaslar.yani vucut idrar uretmiyor.idrar hissim yok.sirtimda bir agri var bobreklerim agriyor.gecen ay doktora gittim bu sikayetlerimden dolayi bobrek degerlerine bakti biseyin yok piskolojik dedi geri gonderdi.3 4 kutu bira iciyorum .2 saat bekliyorum idrar yok.2 litre su iciyorum beklıyorum. Idrar yok .sabah kalkiyorum idrar yok olsa bile az geliyor debide cok az.sanirim prostati duzeltelim derken bobreklere zarar verdik. O kadar ilac kullandim kendimce yan etkilerini yasiyorum.kaş yapalim derken goz cikardik galiba. yardimlariniza ihtiyacim var.bobreklerin calismasini be tetikler veya nedeni sizce ne olabilir ?
Tired35

Re: İdrarim yok ?

Mesaj gönderen Tired35 »

Bu arada bu sayfada olan herkesin yasadigi belirtileri agrilari sizilari yasadim iyi bilirim nasil duzeldin dersen bana fayda saglayan tedavi son doktordan aldigim tedavi idi.

10 genta igne + 1 kutu azosilin + 3ay xaflu + 3 ay vipros takviyesi ile agrim sizim gitti. 3 ayda duzeldim.prostat falan 60 cc den 25 e kadar dustu.su an sadece debide düşüklüğüm ve idrarim yok yani eskiden 10 15 kere idrara cikan ben 1 yada 2 kere cikiyorum oda kendim isemek icin gidiyorum.sıkısıklıgım yok.ama idrara cikamamak ta kotu.

Bu arada bu tedaviyi ocaktan mart ayina kadar aldim.sonra prostatit gecti.ama bu sure zarfinda ibs de oldum.su an onlada ugrasiyorum ama cok sorun degil benim icin idrar sorun su an
Apo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Apo »

Tired35 yazdı:Bu arada bu sayfada olan herkesin yasadigi belirtileri agrilari sizilari yasadim iyi bilirim nasil duzeldin dersen bana fayda saglayan tedavi son doktordan aldigim tedavi idi.

10 genta igne + 1 kutu azosilin + 3ay xaflu + 3 ay vipros takviyesi ile agrim sizim gitti. 3 ayda duzeldim.prostat falan 60 cc den 25 e kadar dustu.su an sadece debide düşüklüğüm ve idrarim yok yani eskiden 10 15 kere idrara cikan ben 1 yada 2 kere cikiyorum oda kendim isemek icin gidiyorum.sıkısıklıgım yok.ama idrara cikamamak ta kotu.

Bu arada bu tedaviyi ocaktan mart ayina kadar aldim.sonra prostatit gecti.ama bu sure zarfinda ibs de oldum.su an onlada ugrasiyorum ama cok sorun degil benim icin idrar sorun su an
Yeşilyurtta yiğit hoca ve sacid hoca var git onlara
Tired35

Mesaj gönderen Tired35 »

Yesilyurt hastenesindemi doktorlarin soyadlari nedir ?
Tired35

Mesaj gönderen Tired35 »

Diger konu basliklarinda gordum.tesekkuler
Tired35

Mesaj gönderen Tired35 »

Kadir abi senin yorumunuda merak ediyorum.vucudun az idrar uretmesi veya idrar hissimin olmamasi neden olabir. Gecen ayki kreatin ve ure kanda normal cikmisti.idrar tahlili de temizdi.buna ragmen 1 yada 2 kere tuvalete cikiyorum ve bobreklerim agriyor.sivida aliyorum su 1.5 2 lire iciyorum
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

Kardeş geçmiş olsun nerede yaşıyorsunuz?
Tired35

Mesaj gönderen Tired35 »

Izmir
prosta50

Kardeş geçmiş olsun bir yıl ilaç kullanmak böbreklere bu şekilde olumsuz etki yapmaz. Yıllarca kalp tansiyon şeker prostat ilaçları kullanan insanlar var. Çok sıcak bir ilde yaşıyorsunuz. Zaman zaman idrarda azalmalar olabilir. Ter ile atıyorsunuzdur.Psikoloji ile idrar miktarının bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. İşerken kendimi sıkıyorum kesik kesik işiyorum deseydiniz psikolojik diyebilirdim. Tavsiyem içtiğiniz su miktarını arttırın. İdrar söken çayda içebilirsiniz. Sıvı tercihinizi sudan yana kullanın. Birde günlük idrar miktarınızı bir şişede biriktirip ölçün. 0,6ml üzerindeyse bu sıcak havalarda idare eder. Günde 1litre kadar işeme varsa zaten normaldir. Bende de zaman zaman idrar miktarı azalıyor artıyor. Masturbasyon dan sonra idrar daha çok gelir. Tuzlu yemeyin. Bira içmeyin. Sadece su için. Ayrıca ayaklarınıza bakın ödem oluşuyor mu. Belli bir süre içinde geçeceğini tahmin ediyorum. Çok önemli bir şey olsa böbrekte kreatin ve ürede belli olurdu zaten. Ama devam ederse böbreklere ve mesaneye ayrıntılı baktırın.
Tired35

Mesaj gönderen Tired35 »

Ozaman Idrar miktarimi 1 gun takip edicem umarim 1 lt yi geciyodur.geciyorsa zaten sorun yok demektir.cunki yakin zamanda kreatinin ve ureye baktirmistim.sorun yoktu.hic olmadi detayli olarak bobrek ve mesane ye baktiricam.tesekkurler
prosta50

İdrar rengini de takip et. Açık sarımı. Koyu sarımı. Kahverengimi. Kırmızı mı. Açık sarı ise sorun yoktur. Birde vücudunda ayak bileklerinde ödem oluşuyor mu takip et. Geçmezse mutlaka ayrıntılı baktır.
Tired35

Mesaj gönderen Tired35 »

Idrarim acik sari genelde bazen koyu sari oluyor. Kahverengi veya kirmizi olmadi .ayaklarimda odem yok.kendimi iyi hissetmedigimde bazen tansiyon 13/8.5 bazende 14/9 oluyor.oturup dinlendigimde tansiyon normale donuyor.
prosta50

Geçici bir durumdur. Düzelir İnş.
Tired35

Mesaj gönderen Tired35 »

İnşallah. Beterin beteri var prostatit belasi gecsinde ne olursa cekerim derdim.Buyuk konustum sanirim.
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

onur2424 yazdı:
Tired35 yazdı:Bu arada bu sayfada olan herkesin yasadigi belirtileri agrilari sizilari yasadim iyi bilirim nasil duzeldin dersen bana fayda saglayan tedavi son doktordan aldigim tedavi idi.

Benim prostat 13 gr gunde 25 kez cikiyorum idrara bu nasil is yahu
Prostatin 100 gr olur ama arkaya dogru buyur hicbir sikinti olmaz prostatin 10 gr olur veya pperiferal zonda sikinti olur uretraya yakin yerde odem olur o kadar cikarsin, gercekten 80-90 yasinda sansli prostat olmayan dedelerde bakiyo urologlar adamin prostati 150 gram olmus ama hep arkaya dogru buyumus sikayeti yok vs , normalde prostat yine buyuyor kafa kadar ama farkli bir sekilde buyuyor ,olay bu. Gramla falan pek alakasi yok.
subay
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen subay »

Tired35 yazdı:Herkese merhaba

Gecen sene Şubat ayinda kronik prostatit olmuştum. Tedavisi icin 1 sene Doktor doktor gezdim.prostat bolgesinde agri bosalirken agri prostat 60 cc ye kadar yükselmişti. Gunde 10 15 kere idrara cikardim.Bu sure zarfinda parca parca toplam 10 kutu anti kullandim.10 tane igne kullandim.cuce palmiye quersetin kullandim.xaflu vb ilaclar aldim.Şükür %99 iyiyim.butun agrim sizim gitti.su an gunde 1 veya 2 kere idrara cikiyorum.prostatit olmadan once gunde 4 veya 5 kere cikardim.simdiki en buyuk sorunum idrarim yok arakadaslar.yani vucut idrar uretmiyor.idrar hissim yok.sirtimda bir agri var bobreklerim agriyor.gecen ay doktora gittim bu sikayetlerimden dolayi bobrek degerlerine bakti biseyin yok piskolojik dedi geri gonderdi.3 4 kutu bira iciyorum .2 saat bekliyorum idrar yok.2 litre su iciyorum beklıyorum. Idrar yok .sabah kalkiyorum idrar yok olsa bile az geliyor debide cok az.sanirim prostati duzeltelim derken bobreklere zarar verdik. O kadar ilac kullandim kendimce yan etkilerini yasiyorum.kaş yapalim derken goz cikardik galiba. yardimlariniza ihtiyacim var.bobreklerin calismasini be tetikler veya nedeni sizce ne olabilir ?

Her nükste aynı problemi bende yaşadım. Benim teorime göre
Biz prostatit şekli idarara alıştığımız ondan oluyor bide prostat sürekli sinirleri uyara uyara hissi kaybı oluyor
Canını sıkma usta 2 saate bir git tuvalete
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Tired35 yazdı:Kadir abi senin yorumunuda merak ediyorum.vucudun az idrar uretmesi veya idrar hissimin olmamasi neden olabir. Gecen ayki kreatin ve ure kanda normal cikmisti.idrar tahlili de temizdi.buna ragmen 1 yada 2 kere tuvalete cikiyorum ve bobreklerim agriyor.sivida aliyorum su 1.5 2 lire iciyorum
Bu sıcak havalarda ictiğiniz su hemen bire bir idrar olacak diye bir sey yok...bir kismida ter yolu ilede vücuttan atıliyor..bu havalarda 3, 3-5 litre su içmenizi öneririm.
Nightangel3333
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Nightangel3333 »

Geçmiş olsun günde 20 defa çıkıyorum bana da yardımcı olur musunuz hangi antibiyotik kullandınız? Böbrekte de sorun yoksa sizinki psikolojik olabilir
Tired35

Mesaj gönderen Tired35 »

Cevap veren butun dostlara tesekkuler.Yakin zamanda bir kez daha bobrek degerlerime baktiricam.yine sorun cikmazsa psikolojik dicem.cunki basimin arkasi fena agriyor bu agri omurgamada vuruyor.sirtim falan agriyor.vucutta stresten dolayi sinir hasari almis olabilirim.sinirler bobrek veya meshane yi etkilemis olabilir diye dusunuyorum.
Tired35

Mesaj gönderen Tired35 »

Beyin icin mr cektirdim bisey cikmadi.ibs icin endoskopi oldum kolonoskopi oldum.bagirsaklar cok gergin dedi doktor onun disinda yine bisey yok.sistoskopi oldum yine bisey yok.nonbakteriyel prostatim.doktor bu isin %90 i pskolojik dedi doktor
prosta50

Tired35 yazdı:Cevap veren butun dostlara tesekkuler.Yakin zamanda bir kez daha bobrek degerlerime baktiricam.yine sorun cikmazsa psikolojik dicem.cunki basimin arkasi fena agriyor bu agri omurgamada vuruyor.sirtim falan agriyor.vucutta stresten dolayi sinir hasari almis olabilirim.sinirler bobrek veya meshane yi etkilemis olabilir diye dusunuyorum.
Kardeş başının arkası ağrıyorsa tansiyon değerlerinde hergün kontrol et. Psikolojinde çok bozulmuş belli normal karşılıyorum bu hastalık insanı çok etkiliyor akıl hep orada oluyor. Mutlaka iyi bir psikiyatr doktoruna git ve doktor gözetiminde rahatlatıcı bir tedavi al. Bazen sorunlar vucudun psikoloji mekanizmasını çok etkileyebiliyor. Mesane kasları gerçekten beyinle çok ilgili.
prosta50

nonwoven yazdı:
prosta50 yazdı:Kardeş geçmiş olsun bir yıl ilaç kullanmak böbreklere bu şekilde olumsuz etki yapmaz. Yıllarca kalp tansiyon şeker prostat ilaçları kullanan insanlar var. Çok sıcak bir ilde yaşıyorsunuz. Zaman zaman idrarda azalmalar olabilir. Ter ile atıyorsunuzdur.Psikoloji ile idrar miktarının bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. İşerken kendimi sıkıyorum kesik kesik işiyorum deseydiniz psikolojik diyebilirdim. Tavsiyem içtiğiniz su miktarını arttırın. İdrar söken çayda içebilirsiniz. Sıvı tercihinizi sudan yana kullanın. Birde günlük idrar miktarınızı bir şişede biriktirip ölçün. 0,6ml üzerindeyse bu sıcak havalarda idare eder. Günde 1litre kadar işeme varsa zaten normaldir. Bende de zaman zaman idrar miktarı azalıyor artıyor. Masturbasyon dan sonra idrar daha çok gelir. Tuzlu yemeyin. Bira içmeyin. Sadece su için. Ayrıca ayaklarınıza bakın ödem oluşuyor mu. Belli bir süre içinde geçeceğini tahmin ediyorum. Çok önemli bir şey olsa böbrekte kreatin ve ürede belli olurdu zaten. Ama devam ederse böbreklere ve mesaneye ayrıntılı baktırın.
Merhaba,
Bu idrar hissetmeme sorununu aylarca yaşadım. Ayrıca ek olarak psikolojik olarak bahsettiğiniz kendimi sıkarak işeme ve idrar başlatma güçlüğü aynı zamanda kesik kesik ve çatallı işeme yaşadım. Bu sorunun psikolojiyle alakalı olduğunu düşünmüyorum ben açıkçası, 6 ay kadar sürdü bazen idrarı çıkarana kadar tansiyonum düşüyordu. Ben daha öncede söyledim 2 hafta süreyle ibuprofen kullandım, her gece düzenli tetik noktası masajı yaptım ve ardından sıcak su torbasını iki bacak arasına koyarak uyudum. Uyumadan da bir veya iki diş sarımsak yuttum. Bu sorunlarım tazyik, oturdukça artan ağrı, idrar başlatma güçlüğü, zorlanarak ve kesik kesik idrar yapma hepsi birlikte geçti. Ancak uzun bir süremi aldı. Yine psikolojik olduğuna dair destekli bir fikir varsa bende öğrenmek isterim.
kardeş geçmiş olsun çok uzun sürmüş. 6ay çok zor mu işlediniz hiç idrar gelmedimi.kaç yaşındasınız prostatınıza baktırdınızmı. Veya mesane çıkışına üretra ya mutlaka orayı tıkayan bir sorun vardır. Veya böbreklerin mesaneye açıldığı kanalda bir sorun vardır. Çok çok ayrıntılı baktırmak gerekli. Çünki gerçekten insanı bıktıran bir sorun. Psikolojik değil bence de
Tired35

Mesaj gönderen Tired35 »

Ocak ayinda idrarda debi dusuklugunden sistoskopi yaptirdim.uretra darligi ve meshaneye baktilar .bisey cikmadi.idrarimi yapiyorum ama debi cok dusuk az isiyorum gunde 1 yada 2 kere .idrara kendi istegimle gidiyorum.eskiden olan idrar sıkısıklıgı yok.hic idrar torbam dolmuyomus gibi.
Tired35

Mesaj gönderen Tired35 »

Prostata en son nisanda baktirdim 25 cc di doktor 30cc olmus dedi fakat eski prostatit sorunlarim yok.agrili bosalma prostat agrisi gibi
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

Tired35 yazdı:Cevap veren butun dostlara tesekkuler.Yakin zamanda bir kez daha bobrek degerlerime baktiricam.yine sorun cikmazsa psikolojik dicem.cunki basimin arkasi fena agriyor bu agri omurgamada vuruyor.sirtim falan agriyor.vucutta stresten dolayi sinir hasari almis olabilirim.sinirler bobrek veya meshane yi etkilemis olabilir diye dusunuyorum.
Hocam boyle donemler olabiliyor vucudun tek atik atma mekanizmasi idrar degil ictigin su terlemen etkili,zaman gelir 3 litre icersin 4 litre idrar yaparsin zaman gelir 5 litre su icersin 400 ml idrar yaparsin ama kaliteli idrar yaparsin,kan testleri ure urik asit kreatininde problem yoksa bu evhamlari yapmaya gerek yok.