İdrarim yok ?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: İdrarim yok ?

Mesaj gönderen prosta50 »

nonwoven yazdı:
prosta50 yazdı:
nonwoven yazdı: Merhaba,
Bu idrar hissetmeme sorununu aylarca yaşadım. Ayrıca ek olarak psikolojik olarak bahsettiğiniz kendimi sıkarak işeme ve idrar başlatma güçlüğü aynı zamanda kesik kesik ve çatallı işeme yaşadım. Bu sorunun psikolojiyle alakalı olduğunu düşünmüyorum ben açıkçası, 6 ay kadar sürdü bazen idrarı çıkarana kadar tansiyonum düşüyordu. Ben daha öncede söyledim 2 hafta süreyle ibuprofen kullandım, her gece düzenli tetik noktası masajı yaptım ve ardından sıcak su torbasını iki bacak arasına koyarak uyudum. Uyumadan da bir veya iki diş sarımsak yuttum. Bu sorunlarım tazyik, oturdukça artan ağrı, idrar başlatma güçlüğü, zorlanarak ve kesik kesik idrar yapma hepsi birlikte geçti. Ancak uzun bir süremi aldı. Yine psikolojik olduğuna dair destekli bir fikir varsa bende öğrenmek isterim.
kardeş geçmiş olsun çok uzun sürmüş. 6ay çok zor mu işlediniz hiç idrar gelmedimi.kaç yaşındasınız prostatınıza baktırdınızmı. Veya mesane çıkışına üretra ya mutlaka orayı tıkayan bir sorun vardır. Veya böbreklerin mesaneye açıldığı kanalda bir sorun vardır. Çok çok ayrıntılı baktırmak gerekli. Çünki gerçekten insanı bıktıran bir sorun. Psikolojik değil bence de
25 yaşındayım, ereksiyon sorunları ile başladı bir hafta içerisinde testis makat arası ağrı bahsettiğim sorunlar hepsi bir arada geldi. Bir süre askere gittim bir şey kullanmadım askerde sürekli tetik noktası masaj yaptım. Sonrasında sıcak su torbası ve dediğim yönerge ereksiyon başından beri 0 a yakın. Bazen sabah sertleşmesi oluyordu ama kendi isteğimle yapamıyordum, hatta bir zaman geldi her gün sabah sertleşmee ki çoğu %80 sert oluyordu uyanınca küçülüyordu bazen semsert oluyordu. Sonra bir yanlış yaptım genta iğne piyeloseptyl ve bactrim forte kullandım. Aylar içinde uğraşıp geçirdiğim semptomların bir çoğu geri geldi. Şuan testis makat arası ağrı tekrar başladı ereksiyon yine 0 sabahları hiç hiç olmuyor haftalardır. 3 hafta oldu elimi sürmüyorum zaten istekte yok, ben en iyi faydayı kendi haline bırakarak ve destekleyici tedaviler uygulayarak gördüm. Şimdilik antibiyotik kullanımını bıraktım, her defasında farklı farklı yeni sorunlar çıkıyor çünkü. Destekleyici şeyler ve sıcak kompres ile devam. Allah şifamızı versin inşallah, durum bu.
Kardeş çokta gençsiniz 50yaş sonrası bu sorunları yaşayanlara daha az üzülüyorum çünki 50yaş sonrası her iki erkekten birinde prostat sorunları olabiliyor ve doktora neden oluyor diye sorunca yaşınız gereği normal beyefendi diye kızıyor. Ama gençlerde olunca daha üzücü tabiki nedeni belli değil. Allah şifa versin inşallah güzel kardeşim.
Lütfi2208
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Lütfi2208 »

Tired35 yazdı:Ocak ayinda idrarda debi dusuklugunden sistoskopi yaptirdim.uretra darligi ve meshaneye baktilar .bisey cikmadi.idrarimi yapiyorum ama debi cok dusuk az isiyorum gunde 1 yada 2 kere .idrara kendi istegimle gidiyorum.eskiden olan idrar sıkısıklıgı yok.hic idrar torbam dolmuyomus gibi.
bu sorun bendede var nasıl sın kardeşim iyimisin cözdünmü problemi
Nightangel3333
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Nightangel3333 »

hocam idrar hissinin olmamasını fazla kafaya takmayın bende de hiç bitmiyor malasef keşke ben de hiç hissetmesem fazla da sıvı alıp böbreği yormayın bu yüzden böbreğiniz ağrıyor olabilir dikkat edin
arda87
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen arda87 »

“İdrar üretimini artıran ve vücuttan idrar atılımını kolaylaştıran maddelere diüretik denir. Bu makalemizde diüretik yani idrar söktürücü yiyecekler ve içecekler nelerdir? Konusunda bilgiler verdik”

Yediklerinize dikkat ediyorsunuz; fakat daha şiş görünüyorsanız, zaman zaman ayakkabınızın dar geldiği şikâyetleriniz oluyorsa muhtemelen vücudunuzda su birikmesi yaşıyorsunuz. Ödem olarakta bilinen, vücudun su tutmasının genel nedenleri;

Aşırı tuz tüketimi
Kan dolaşımının yavaşlaması
Hareketsiz yaşam
Vitamin eksikliği
Venöz yetmezlik (bacak toplardamarlarındaki bir rahatsızlık)
Stres
Gebelik
Adet kanamaları
İç organ sorunları( böbrekler, kalp, akciğer veya karaciğerde oluşan sorunlar)
Tiroit problemleri
Gibi birçok sebebe bağlı olarak sıralanabilir. Bu sorundan en çok etkilenen bölgelerimiz; yüzümüz ve bacaklarımızdır. Buda bizi olduğumuzdan daha kilolu gösterir. Genel görünümümüzün bozulmasının yanında; eklem ağrılarına, yüksek nabız ve tansiyona da sebep olmaktadır. Bizde bu yazımızda diüretik yani idrar söktürücü yiyecek ve içeceklerin listesini hazırladık.

Mısır püskülü

Mısır püskülü antioksidanlar, flavonoidler, polifenoller ve vitamin K bakımından zengin sağlığa çok faydalı harika bir maddedir. Mısır püskülünün bir diğer özelliği de idrar söktürücü özellikte olmasıdır. 1 su bardağı suyu kaynatıp içine bir, iki tatlı kaşığı mısır püskülü atıp 5 dk kaynatın. 5 dk tamamlanınca ocaktan alıp, süzün. Günde 2 defa sabah ve akşam yemeklerden önce için.

Limon Suyu

Limon vücudu toksinlerden temizlemenin yanı sıra etkili bir idrar söktürücü vazifesi görür. 1 bardak ılık suya 1 yemek kaşığı kadar limon suyu ilave ederek için. Ekşi tadını yumuşatmak için içine bir çay kaşığı bal katabilirsiniz.

Soğan

Soğan da doğal drar söktürücü bitkilerdendir. Mikroplara karşı da doğal bir kalkan olan soğan aynı zamanda kandaki toksinlerin de temizlenmesini sağlar. Kullanımı; 3 adet orta boy soğanın kabuklarını soyun ve her birini 4-5 parçaya ayırın. Kestiğiniz bu soğanları 4 bardak suya atın ve kaynatın. Günde 2 bardak olacak şekilde iki günde tüketin. Diğer kullanımı, rendelediğiniz çeyrek soğanı bir bardak ayrana atın, içine de bir çay kaşığı acı pul biber atın ve için.

Karahindiba

2009 tarihinde Alternatif ve Tamamlayıcı Tıp Dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre karahindibanın kuvvetli bir idrar söktürücü vazifesi gördüğü bilgisi yayımlandı. Bu sayede, ilkbahar ve sonbahar arası tüm çayır çimenliklerde kolayca bulabileceğiniz karahindibayı sizin de keşfetme zamanınız gelmiş oldu. Magnezyum açısından da zengin olan bu bitkide bulunan potasyum vücudunuzdaki fazla tuzu atmanızı sağlar. Adet günlerinin sebep olduğu su tutmalarında da çok etkilidir. Kullanımı; aktarlardan bulabileceğiniz kurutulmuş karahindiba dan 1 tatlı kaşığı kadarını bir bardak sıcak suya atın. 10 dakika demlenmesinin ardından süzün ve kalan suyunu için. Gün içinde 3 defa içebilirsiniz. Diğer bir kullanım şekli ise; taze karahindibanın yeşil yapraklarını aynı şekilde sıcak bir bardak suda 10 dakika demlendirin ve oluşan çayını için. Not: Küçük çocuklar ve hamile bayanlarda bu bitkinin kullanımı tavsiye edilmez.

Maydanoz

Kolayca bulabileceğiniz ve kuvvetli idrar söktürücü etkiye sahip olan bu bitki ile de bir şekilde vücudunuzdaki ödemi, fazla suyu atabilirsiniz. En uygun yöntem; 5-6 dal maydanozu havanda ezerek yahut blenderla veya rendeyle ezerek suyunu çıkarın. Bu suyu ve ezdiğiniz tüm bitkiyi bir bardak suya atın ve 2-3 dakika suda çözülmesini bekleyin. Rengini almış sudan günde 3 bardak için. (havan bulamazsanız; yarım bardak suya maydanozları atın ve yemek kaşığının tersi ile ezerek suyunun çıkmasını sağlayın. Aktarlardan kurutulmuş maydanoz satın alarak çay olarak ta tüketebilirsiniz.

Epsom Tuzu

Epsom tuzu en güçlü diüretik yani idrar söktürücülerdendir. İngiliz tuzu olarak da bilinen epsom tuzu vücudunuzdaki fazla suyu, toksinleri ve ödemi de atmanızı sağlar. Ayaklarınızın sığacağı küçük bir leğene ılık su doldurun. İçine 2 su bardağı epsom tuzu ilave edin ve karıştırın. Ayaklarınızı bu suda 15 dakika bekletin. Bunu haftada 3 defa uygulayın. Bu uygulama topuk ayak ve ağrılarına da iyi gelecek etkili bir yöntemdir.

Rezene Tohumları

İçeriğinde bulunan anetol sayesinde vücudunuzdaki ödemi atmaya yardımcı olur. Kuvvetli bir idrar söktürücü etki sağlayarak vücuttan ödemi atar ve sağlıklı bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Bunların yanında sindirim sistemi sorunlarından (hazımsızlık, gaz ve mide şişkinliği) kurtulmanızın da en kolay çözümüdür. Kullanımı bir bardak suya bir tatlı kaşığı rezene tohumunu atıp kaynatın. 10 dakika demlenmeye bıraktıktan sonra süzerek için.

Isırgan Otu

Doğal diüretik etkisi ile ısırgan otu da bu listede olmayı hak eden bir diğer bitkidir. Aktarlardan veya internetten kolayca bulabileceğiniz kurutulmuş ısırgan otundan 1 tatlı kaşığı kadarını bir bardak sıcak suya atın ve 5 dakika demlendirin. Demlenmesinin ardından bitkiyi süzün ve suyunu için. Günde 3 bardak içmeniz yeterli olacaktır.

Kızılcık Suyu

Bazı yörelerde kiren ve ergin olarak ta bilinen kızılcıkta etkili bir idrar söktürücüdür. Magnezyum, potasyum ve kalsiyum gibi mineraller bakımından da çok zengin olan kızılcığı blenderda suyunu çıkararak veya kaynatıp şerbet şeklinde de tüketebilirsiniz.

Ayaklara Yağ Banyosu

Sardunya, selvi, ardıç ve nane yağlarından temin edebildikleriniz ile hazırlayacağınız yağ banyosunun da idrar sökmede etkisi bildirilmiştir. Uygulanması; ayaklarınızın sığacağı küçük bir leğene ılık su koyun. İçine saydığımız yağlardan(hepsi olmasa da olur) 20 şer damla ilave edin ve ayaklarınızı bu suda 15-20 dakika bekletin.

Elma Sirkesi

Potasyumu arttırarak vücuttaki tuzun atılımını sağlayan elma sirkesinin bağışıklık sistemine ve sindirim sistemine de faydaları saymakla bitmez. Asidik yapısı vücuttaki ödemi ve kandaki toksinleri dışarı atar. Cildin pH dengesini düzenler ve daha sağlıklı görünmenizi sağlar. Bu etkilerinden yararlanmak için; 1 bardak suya bir yemek kaşığı elma sirkesi ilave edin ve günde 3 bardak için. Ayaklarınızda oluşan şişlikler için ayak banyosuna 1 su bardağı katarak ayağınızı bu suda 15 dakika bekletin.

Genel Tavsiyeler

Alkolden uzak durun,
Karpuz, salatalık, muz, ananas gibi yiyecekleri daha sık tüketin,
Hafif egzersizler ve sportif faaliyetlerde bulunun,
Tuzu azaltın,
Tüm bunların uygulanması zor geliyor diyorsanız, her gün 8-10 bardak su için ve bu suya birkaç damla limon ilave edin. En etkili ve en kolay yol limonlu su içmektir.
Alıçın, Alıç Çayının Faydaları, Zararları Bilimsel Araştırma Sonuçları Tıklayınız

İdrar Yolu Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi İçin En Etkili Tarifler Tıklayınız

Karahindiba, Karahindiba Otunun, Çayının Faydaları Nelerdir? Tıklayınız

Mavi Kadın