BAKTERİYEL OLMAYAN PROSTATİT MİYİM?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
NaifKelmendi
Hastalık Başlangıç Yılı: 0004

BAKTERİYEL OLMAYAN PROSTATİT MİYİM?

Mesaj gönderen NaifKelmendi »

Merhaba,
Yaklaşık 2 senedir bu forumu aralıklıda olsa takip ediyorum. Bu forum sayesinde Zafer Oyman hocayı öğrendim ve kendisine iki kere muayene oldum. Müsadeniz ile başımdan geçen olayları kronolojik sırası ile yazıp sizlerin değerleri yorumlarını almak istiyorum.
* Hastalık ile ilgili ilk sıkıntılar Pandeminin başladığı dönemde evden çalışmaya geçtiğim esnada çok sık tuvalete çıkmak ile başladı. Şöyle bir durum vardı; genel bir kabızlık durumu olduğundan ve nescafe nin beni büyük tuvalete çıkardığını bildiğimden aç karnına bu dönemde çok kahve tükettim ve bu süreçle birlikte sık tuvalete gidip gelmelerim başladı.
* Bu süre zarfında işeme hızımda bir problem yoktu. Durumdan şüphelenip dahiliye doktoruna gittim acaba diyabetik bir durum mu diye. Doktor tetkikleri yaptı ve ultrason istedi. Sonuçta ultrasonda mesane duvarında kalınlanşma görüldü. Ürolojiye yönlendirdi.
* Üroloji doktoru MR çekimi gerçekleştirdi bazı testler yaptı ve bir problem görülmediğini aşırı aktif mesane olabileceğini söyleyip, antibiyotik ve bir ilaç daha yazdı.
* Cipro paketini bitirmem ile birlikte idrar akım hızında yavaşlamalar başladı.
* Şikayetlerim geçmeyince başka üroloji doktoruna gittim şikayetlerimi anlattım, ultrason çekti ve alfabloker ilaç ile antibiyotik verdi. Alfablokerler ilk seferde çok rahatlık yarattı. Ancak hastalığım geçmek bilmiyordu. Aynı doktora 3 kez gittim hep aynı tedaviyi uyguladı bir sonuç alamadım.
* Akabinde forum ile tanışmam sonrası Zafer Oyman beye gittim. Birer ay ara ile iki kez muayene oldum. İkisinde de prostat sıvına bakıldı ve bir lökosit görülmedi.
*Zafer Hoca da tedavi için Xatral, Cipronin, Ligone Vitamin ve bir de C vitamini verdi. Bu tedavi biraz işe yarıyor gibi görünse de çok geçmeden etkisini yitirdi.
* Son zamanlarda sık idrara gitme ve tazikli idrar yapamama şikayetlerimin artması ile birlikte (şikayetlerimin arasında çok şükür ağrı yok) tekrar doktora gittim. Teşhis için işeme hızı testi yaptı, sonuç düşük çıktı(6). Sistoskopi yapılması gerektiğini söyledi.
* Sistoskopi yaptırdım, mesane boynu yüksekliği tanısı koydu. Yine alfabloker, hippunin verdi. Bir ay oluyor, alfabloker'a bir gün ara versem, yine işeme hızım çok düşüyor. ıkınarak işemek durumunda kalıyorum.
* Benim şikayetlerim arasına 2 aydır yeni bir durum daha eklendi. Uyku esansındaki ejakülasyonda iki kere yanma oluştu. Bu ilk defa başıma gelen bir durumdu. Genel mana da cinsel isteksizlikte son 3 aydır artmış durumda.
* Bazen makat ile testisler arasında yanma oluyor. Yediğim yiyeceklere bağlı olarak idrar yapma durumumda değişiklikler gözlemliyorum.
* idrar yapmaya oldukça geç başlıyorum ve normalden uzun sürüyor.
* Ev yapımı yoğurt tüketince sanki şikayetlerim bir nebze olsun azalıyor ama asla geçmiyor.
* Benim siz değerli arkadaşlara sormak istediğim acaba ben bakteriyel olmayan prostatit miyim?
* Nasıl bir yol izlemem, ne yapmam gerekir.
* Mesane boyu yüksekliği teşhisi kesin midir yoksa Prostatta meydana gelen bir şişmeden dolayımı mesane boynu yukarı itiliyor bunu bilemiyorum.
* Bu konuda da artık doktorların yetersiz kaldığını düşünüyorum.
* Büyük abdesti yaptığımda idrarım daha rahat ve volümü yüksek oluyor.
* Bir de unutmadan en büyük sorunum el ve ayak üşümesi. Müthiş bir ayak ve el soğukluğu yaşıyorum. Özellikle kışın üşümeler ile birlikte tuvalete gidip gelme sayım çok artıyor.
--> Çokça yazdım ama kusura bakmayın. Hastalığımın teşhisi noktasında bir tavsiye verebilirseniz çok sevinirim. Sağlıklı günler dilerim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: BAKTERİYEL OLMAYAN PROSTATİT MİYİM?

Mesaj gönderen kadir »

NaifKelmendi yazdı:Merhaba,
Yaklaşık 2 senedir bu forumu aralıklıda olsa takip ediyorum. Bu forum sayesinde Zafer Oyman hocayı öğrendim ve kendisine iki kere muayene oldum. Müsadeniz ile başımdan geçen olayları kronolojik sırası ile yazıp sizlerin değerleri yorumlarını almak istiyorum.
* Hastalık ile ilgili ilk sıkıntılar Pandeminin başladığı dönemde evden çalışmaya geçtiğim esnada çok sık tuvalete çıkmak ile başladı. Şöyle bir durum vardı; genel bir kabızlık durumu olduğundan ve nescafe nin beni büyük tuvalete çıkardığını bildiğimden aç karnına bu dönemde çok kahve tükettim ve bu süreçle birlikte sık tuvalete gidip gelmelerim başladı.
* Bu süre zarfında işeme hızımda bir problem yoktu. Durumdan şüphelenip dahiliye doktoruna gittim acaba diyabetik bir durum mu diye. Doktor tetkikleri yaptı ve ultrason istedi. Sonuçta ultrasonda mesane duvarında kalınlanşma görüldü. Ürolojiye yönlendirdi.
* Üroloji doktoru MR çekimi gerçekleştirdi bazı testler yaptı ve bir problem görülmediğini aşırı aktif mesane olabileceğini söyleyip, antibiyotik ve bir ilaç daha yazdı.
* Cipro paketini bitirmem ile birlikte idrar akım hızında yavaşlamalar başladı.
* Şikayetlerim geçmeyince başka üroloji doktoruna gittim şikayetlerimi anlattım, ultrason çekti ve alfabloker ilaç ile antibiyotik verdi. Alfablokerler ilk seferde çok rahatlık yarattı. Ancak hastalığım geçmek bilmiyordu. Aynı doktora 3 kez gittim hep aynı tedaviyi uyguladı bir sonuç alamadım.
* Akabinde forum ile tanışmam sonrası Zafer Oyman beye gittim. Birer ay ara ile iki kez muayene oldum. İkisinde de prostat sıvına bakıldı ve bir lökosit görülmedi.
*Zafer Hoca da tedavi için Xatral, Cipronin, Ligone Vitamin ve bir de C vitamini verdi. Bu tedavi biraz işe yarıyor gibi görünse de çok geçmeden etkisini yitirdi.
* Son zamanlarda sık idrara gitme ve tazikli idrar yapamama şikayetlerimin artması ile birlikte (şikayetlerimin arasında çok şükür ağrı yok) tekrar doktora gittim. Teşhis için işeme hızı testi yaptı, sonuç düşük çıktı(6). Sistoskopi yapılması gerektiğini söyledi.
* Sistoskopi yaptırdım, mesane boynu yüksekliği tanısı koydu. Yine alfabloker, hippunin verdi. Bir ay oluyor, alfabloker'a bir gün ara versem, yine işeme hızım çok düşüyor. ıkınarak işemek durumunda kalıyorum.
* Benim şikayetlerim arasına 2 aydır yeni bir durum daha eklendi. Uyku esansındaki ejakülasyonda iki kere yanma oluştu. Bu ilk defa başıma gelen bir durumdu. Genel mana da cinsel isteksizlikte son 3 aydır artmış durumda.
* Bazen makat ile testisler arasında yanma oluyor. Yediğim yiyeceklere bağlı olarak idrar yapma durumumda değişiklikler gözlemliyorum.
* idrar yapmaya oldukça geç başlıyorum ve normalden uzun sürüyor.
* Ev yapımı yoğurt tüketince sanki şikayetlerim bir nebze olsun azalıyor ama asla geçmiyor.
* Benim siz değerli arkadaşlara sormak istediğim acaba ben bakteriyel olmayan prostatit miyim?
* Nasıl bir yol izlemem, ne yapmam gerekir.
* Mesane boyu yüksekliği teşhisi kesin midir yoksa Prostatta meydana gelen bir şişmeden dolayımı mesane boynu yukarı itiliyor bunu bilemiyorum.
* Bu konuda da artık doktorların yetersiz kaldığını düşünüyorum.
* Büyük abdesti yaptığımda idrarım daha rahat ve volümü yüksek oluyor.
* Bir de unutmadan en büyük sorunum el ve ayak üşümesi. Müthiş bir ayak ve el soğukluğu yaşıyorum. Özellikle kışın üşümeler ile birlikte tuvalete gidip gelme sayım çok artıyor.
--> Çokça yazdım ama kusura bakmayın. Hastalığımın teşhisi noktasında bir tavsiye verebilirseniz çok sevinirim. Sağlıklı günler dilerim.
Geçmiş olsun yaşıniz kaç?
NaifKelmendi

Kadir Abi, yaşım 31. Evli değilim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

NaifKelmendi yazdı:Kadir Abi, yaşım 31. Evli değilim.
Prostatinizda inflamasyon var...enfeksiyon yok ama inflamasuon devam ediyor buda mesane boynu yuksekligi yapmis.. ya ameliyat olacaksiniz buda retrograd ejekulasyon yapar yani meni mesaneye kacar, bu sizin yasiniza uygun degil..yada alfabloker ve antienflamatuar ilaclarla inflamasyonu en aza indirgemeye calisacaksiniz. Bu arada enfeksiyon bulgusu aramaya devam edeceksiniz prostat sivisi ve idrar kültürü ve pcr ye baktırarak, Inflamasyonun azalmasi icin bagisikligi güclü tutacaksiniz, gidaniza, uykunuza dikkat edip hergun yuruyuş yapip pelvik bölgeyi calistirmaniz gerekli. Kandan ayrica, psa, crp, pct,nötrofil degerlerine baktirin.
NaifKelmendi

Kadir Abi, cevabın için teşekkür ederim. Yarın kontrole gideceğim. İdrar kültürü yaptırdım temiz çıktı. Pcr yaptırmak için doktora nasıl bir yorumda bulunmalıyım, PCR testi yapılmasını istemenin en iyi yolu ne olabilir. Psa ve Crp ye de baktırmıştım onlarda normaldi. Pct ve netrofil değerlerine bakılmasını da isteyeceğim. Allah razı olsun.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

NaifKelmendi yazdı:Kadir Abi, cevabın için teşekkür ederim. Yarın kontrole gideceğim. İdrar kültürü yaptırdım temiz çıktı. Pcr yaptırmak için doktora nasıl bir yorumda bulunmalıyım, PCR testi yapılmasını istemenin en iyi yolu ne olabilir. Psa ve Crp ye de baktırmıştım onlarda normaldi. Pct ve netrofil değerlerine bakılmasını da isteyeceğim. Allah razı olsun.
Dr a pcr yaptirmak istediginizi, bunun icin prostat sivisi ve idrar örnegi alinmasini istediginizi belirtin.
NaifKelmendi

Kadir Abi doktora gittim. Prostata bir problem olmadığını sistoskopide gördüğünü söyledi. Biraz korkuttu beni açıkçası yaşın 51 olsa hemen ameliyat tavsiye ederdim dedi. Pcr yapmadı gerek yokmuş. Alfabloker ilaca devam edip 6 ay sonra tekrar gidecekmişim. Senden antienflamatuvar ilaç tavsiyesi alabilir miyim. Alfabloker’ın (xatral) yanında ne kullanmamı önerirsin. Çok teşekkür ederim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

NaifKelmendi yazdı:Kadir Abi doktora gittim. Prostata bir problem olmadığını sistoskopide gördüğünü söyledi. Biraz korkuttu beni açıkçası yaşın 51 olsa hemen ameliyat tavsiye ederdim dedi. Pcr yapmadı gerek yokmuş. Alfabloker ilaca devam edip 6 ay sonra tekrar gidecekmişim. Senden antienflamatuvar ilaç tavsiyesi alabilir miyim. Alfabloker’ın (xatral) yanında ne kullanmamı önerirsin. Çok teşekkür ederim.
Prostat sivisi incelenmesi gerekir öncelikle.. sistoskopiyle enfeksiyon görulmez...ancak uretra ve mesane görulur. Prostatın iç yapisi ancak multiparametrik emar ile görülür net olarak, oradada enfeksiyonmu yada kalsifikasyonmu net belli olmuyor. Prostat kanseri tespit ediliyor ancak.
Antienflamatuar olarak drunuza Tilcotil 20 mg flakon recete ettirebilirsiniz. İntra müsküler igne.
NaifKelmendi

Merhaba Arkadaşlar,
İstanbul’da prostat sıvısından PCR testi nerede yaptırabilirim?
Daha önce Zafer Oyman’da lökosit testi yapılmış ve negatif çıkmıştı. İdrar kültüründe falan üreme yok, bakteri görünmüyormuş.
Turgutk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Turgutk »

NaifKelmendi yazdı:Merhaba Arkadaşlar,
Daha önce Zafer Oyman’da lökosit testi yapılmış ve negatif çıkmıştı. İdrar kültüründe falan üreme yok, bakteri görünmüyormuş.
Ben bugun kendim sıvı alıp kültürü Mecidiyeköydeki Düzen laboratuvarına verdim fiyat 124 tl Pcr da Nişantaşı gelişim laboratuvarına verdim fiyat 1460 tl idi 1300 tl ye anlaştım eğer yaptıracaksanız forumdan geldiğinizi söyleyin 1300 e yapacaklar öyle anlaştım. Hatta düzen laboratuvarıda Pcr yapmaya başlamış onlar 1600 tl den 1050 tl ye indirdiler bizim forumdan geleceklere.

Düzenin Pcr nasıl olduğunu bimediğim için ben gelişime verdim bilginiz olsun.
NaifKelmendi

[
Sıvıyı nasıl aldınız? Zafer Oyman’ın yaptığı şekilde ise onu kendime yapamam sanırım. Sıvıdan kasıt prostat sıvısı mıdır?
quote="Turgutk"]
NaifKelmendi yazdı:Merhaba Arkadaşlar,
Ben bugun kendim sıvı alıp kültürü Mecidiyeköydeki Düzen laboratuvarına verdim fiyat 124 tl Pcr da Nişantaşı gelişim laboratuvarına verdim fiyat 1460 tl idi 1300 tl ye anlaştım eğer yaptıracaksanız forumdan geldiğinizi söyleyin 1300 e yapacaklar öyle anlaştım. Hatta düzen laboratuvarıda Pcr yapmaya başlamış onlar 1600 tl den 1050 tl ye indirdiler bizim forumdan geleceklere.

Düzenin Pcr nasıl olduğunu bimediğim için ben gelişime verdim bilginiz olsun.[/quote]