Yanmamı/ sürekli idrar hissimi

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Yanmamı/ sürekli idrar hissimi

Mesaj gönderen kadir »

Hola yazdı:Abi dediğin testlerin hiç birini yaptırmadım tumtan önce ve sonra değişen birşey olmadı
Yaptirmaniz lazimdi :) bu testlerin sonucu önemli, yorum yapabilmemiz icin.
Hola
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Hola »

Yapacağım abi birgün. :)
edem
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen edem »

sık idrar bendede bitmedi ne olur bir çözüm bulan varsa paylaşsın küçük bir umuttta olsa beraber paylaşalım
Ferhatdgn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Ferhatdgn »

edem yazdı:sık idrar bendede bitmedi ne olur bir çözüm bulan varsa paylaşsın küçük bir umuttta olsa beraber paylaşalım
Yanmayı kullandığım antibiyotik ve yakınotu ısırgan otu ile geçirdim ama bi türlü sürekli idrar hissini bitiremiyorum bununla nasıl mücadele edeceğiz.kafayı başka bir yere veremiyoruz bu illet yüzünden.
edem
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen edem »

ben de yanma üç veya beş ayda bir tekrar edyor idrardan sonra yanma dediğim gibi arada tekrar edyor fakat idrar hissi çok kotu hiç akkimdan cikmyor
Ferhatdgn

Mesaj gönderen Ferhatdgn »

Prostat masajı sürekli idrar hissine iyi gelir mi acaba
ist86

Mesaj gönderen ist86 »

Ferhatdgn yazdı:
edem yazdı:sık idrar bendede bitmedi ne olur bir çözüm bulan varsa paylaşsın küçük bir umuttta olsa beraber paylaşalım
Yanmayı kullandığım antibiyotik ve yakınotu ısırgan otu ile geçirdim ama bi türlü sürekli idrar hissini bitiremiyorum bununla nasıl mücadele edeceğiz.kafayı başka bir yere veremiyoruz bu illet yüzünden.
Kalici cozum bulana kadar
Vesicare 5 m, kinzy 5 m ,mictonorm sr30 gibi ilaçlar deneyin
Gecici cozum saglar yani kullandikca faysa sagliyor ağız kurulugu ve kabizlik gibi yan etkileri var. uzun yolculuk vs. Gibi durumlarda kullaniyirum
QXZ

Mesaj gönderen QXZ »

Bu problemi çözüme kavuşturanlar var mı acaba?
Bu konuda bir sıkıntıya girin veya girmeyin idrar hissinizde azalma veya artma meydana geliyor mu?
James

Mesaj gönderen James »

Idrar hissi olum gibi bisi ya. Keske yanmam olsa diye cok dua ettim.
hit43
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen hit43 »

benimde idrar yaptıktan sonra (yarım saat-1 saat sonra) başlayan karın altında mesane bölgesinde korku huzursuzluk oluyor.oturunca artıyor yürüyünce
yatınca hafifliyor.bazen penis ucu batması oluyor.çok zorlanıyorum geçmesini beklerken.wc ye giderken endişeleniyorum.yine olacak diye.psikolojikmidir nedir anlamadım.wc ye giderken düşünceyi atmam lazım ama bir türlü atlatamıyorum.sürekli kendimi deniyorum.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

hit43 yazdı:benimde idrar yaptıktan sonra (yarım saat-1 saat sonra) başlayan karın altında mesane bölgesinde korku huzursuzluk oluyor.oturunca artıyor yürüyünce
yatınca hafifliyor.bazen penis ucu batması oluyor.çok zorlanıyorum geçmesini beklerken.wc ye giderken endişeleniyorum.yine olacak diye.psikolojikmidir nedir anlamadım.wc ye giderken düşünceyi atmam lazım ama bir türlü atlatamıyorum.sürekli kendimi deniyorum.
Boşalma sıklığınız nedir, sık mı boşalıyorsunuz?
hit43

Mesaj gönderen hit43 »

hayır çok sık değil.
gokhan57
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen gokhan57 »

Hit43 ne zamandır hastasın hep mi böylesin. Hiç iyibolduğun dönemler oluyor mu? Ben de aynıyım
hit43

Mesaj gönderen hit43 »

gokhan57 .1 senedir böyleyim, yazın 4 ay kendinden iyileştim.sonra yine başladı.sende nasıl belirtiler var
ozankizil

Mesaj gönderen ozankizil »

doxium ve biteral, yanında GAG , noprost ve urononvef kombinasyonu iki idrar arasındaki idrar hissini epey azalttı, faydasını gördüm son 10 günde, bilginize...
Jevo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Jevo »

İdrar hissi yaşamadım hiç bişey diyemem ama zaten çok su içtiğim için gece hariç 2-3 saatte bir giderim tuvalete.

Yanma kısmına gelince benim yaşadığım yanmalar 24 saat boyunca devam ediyor uyuyabilirsem uyuyorum işte.
Hiçbir şey azaltmıyor yanmayı vücudumun gövde ve alt kısmı ayaklar dahil yanıyor sürekli ve hissi şöyle tarif edeyim güneş yanığı olursun sonra ona biri gelir vurur ya da sen çarparsın canından can alırlar ya ben o acıyı sürekli yaşıyorum o yüzden bence yanma çok daha kötü.
gokhan57

Ozankizil ne samanlık hastasınız? Sık boşalma hissini tekrar geri getiriyor mu sizde.? Ben bazen çok iyiyim 3 4 hafta bazen vuruyor
gokhan57

Hit 43 yazın ben de iyiydim 1 yıllık hastayım başlangıç 2021 Kasım. Seninle aynı anda hasta olmuşuz sen nasıl hasta oldun?
gokhan57

Ben soğuk algınlığı ile başladım hastalığa. Anide.
ozankizil

Mesaj gönderen ozankizil »

gokhan57 yazdı:Ozankizil ne samanlık hastasınız? Sık boşalma hissini tekrar geri getiriyor mu sizde.? Ben bazen çok iyiyim 3 4 hafta bazen vuruyor
1 yıl oldu ancak boşalma ile ilgili şikayetim yok, sık idrar ve aralarda sıkışıklık hissi, biterali kesti ancak şu an semptom önceki durumuna geldi, sanırım geçiciymiş
esatcelik

Mesaj gönderen esatcelik »

Ahbikurtulsam25 yazdı:
kadir yazdı:
Blackened yazdı:
Aslında benziyor. İdrar hissi oluyor, yani yapacağım en fazla 100ml. ama mesanede huzursuzluk yaratıyor. Tutunca da altıma işeyecekmişim gibi olmuyor fakat, mesnede sürekli bir huzursuzluk devam ediyor. Yaptığımda da sanki bitmemiş, mesanem tam boşalmamış hissi var. Onun için de tuvalette geçirdiğim zaman daha fazla oluyor. Uzun bekleyişten sonra br kaç damla daha yaparak rahatlıyorum. Bu gün boyunca hep aynı döngüyle devam ediyor.

Uyandığımda da mesanem ağrıyor, acil tuvalet ihtiyacı ile uyanıyorum.
Evet kardesim bu semptomlar prostatit semptomları. İnflamasyon var. Bu inflamasyon semptomu beyine "idrar var" sinyali gönderiyor.
Kadir abim, gunde 5 -6 kez idrara gidiyorum, ama 2 idrar arasi rahat degilim. Yanmami ,idrar hissimi bezdirdi. Ne ara kurtuluruz bezdim yasamdan.
Selam aleyküm,yeni üye oldum.Sanki kendini değilde beni anlatmışsın kardeşim.Aynı durumdayım seninle.Kadir abiyede yazdım özelden.Aranıza katıldığıma sevinsemmi üzülsemmi hiç bilmiyorum.Şu işe bir el atalım artık.
qwer123

Mesaj gönderen qwer123 »

harbi benide öldürüyor bu sürekli gıklanma hissi sanki metroya binmişim sanki tuvaletteyim insanların arasında huzursuluk hissi, idarar sıkıştırması günde 100 kere idrara giderim yeterki işeyince geçse şu ben majezik buscopan kullanıyorum biraz rahatlatıyor , evdeyken biraz daha rahat ama dışardayken mahvediyor , dışarı çıkarken kullanmalık bir kaç saat rahatlatacak çözümü olan var mı?