Ayak ve dizlerde sürekli üşüme!

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Espace42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: Ayak ve dizlerde sürekli üşüme!

Mesaj gönderen Espace42 »

Dahiliye gitmene gerek yok benimde ole bunu prostatit yapiyor icine kalin pijamalar var yunlu onlardan giy ayaklarinin isindigini gorekceksin
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

Bayrak2534 yazdı:
kader48 yazdı:
Raul7 yazdı:Arkadaşlar prostatit oldugumdan beri ayaklarımda ve dizlerimde aşırı üşüme var ısıtamıyorum merak ettigim bu sıkıntıyı yaşayanlar varmı ve varsa bunun nasıl bir ilişki olduğunu tanımlıcak arkadaslar varsa yardımlarını bekliyorum.Acil şifalar
Tedavini bu aralar kalıcı olarak aldın aldın. Bir süre sonra tekrarlayan ürogenital iltihap yüzünden artrit olacaksın, o zamanda ayakların yanmasından kurtulamayacaksın.

Çok geçmiş olsun.
Selamun aleyküm arkadasım yazın doktora gittim prostat sıvı kan idrar kültürü menü kültürü yaptırdım.
Hiç bir ürmem mikrop iltihap çıkmadı ilaç dahı vermedi . Hiç birşeyin yok dedi .ama hemoroid de bu şikayetleri yapar dedi . Hamt olsun 5-6 aydır % 80 iyim . Ama havalar biraz soğudumu ayaklarım donuyor . Gerçekten ayak üşümesi bu hastalıkla bir ilişkisi varmı ? Yoksa ayaklarım için dahiliye dr gitmeyi düşünüyorum
Benim ilk hastalığın başladığı zamanlarda ayak üşümesi çok oluyordu. Buz gibi oluyordu sürekli. Diğer arkadaşlarda böyle birşey oldu mu bilmiyorum???
blackrow67
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen blackrow67 »

kader48 yazdı:
Bayrak2534 yazdı:
kader48 yazdı:
Tedavini bu aralar kalıcı olarak aldın aldın. Bir süre sonra tekrarlayan ürogenital iltihap yüzünden artrit olacaksın, o zamanda ayakların yanmasından kurtulamayacaksın.

Çok geçmiş olsun.
Selamun aleyküm arkadasım yazın doktora gittim prostat sıvı kan idrar kültürü menü kültürü yaptırdım.
Hiç bir ürmem mikrop iltihap çıkmadı ilaç dahı vermedi . Hiç birşeyin yok dedi .ama hemoroid de bu şikayetleri yapar dedi . Hamt olsun 5-6 aydır % 80 iyim . Ama havalar biraz soğudumu ayaklarım donuyor . Gerçekten ayak üşümesi bu hastalıkla bir ilişkisi varmı ? Yoksa ayaklarım için dahiliye dr gitmeyi düşünüyorum
Benim ilk hastalığın başladığı zamanlarda ayak üşümesi çok oluyordu. Buz gibi oluyordu sürekli. Diğer arkadaşlarda böyle birşey oldu mu bilmiyorum???
Ayak üşümesi bendede vardi hiç dikkate almamıştım.
Msln
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Msln »

Prostatit basladiktan sonra bende de oldu. Suan 2 corap var ayagimda ama usuyorum. Zafer hocaya sordugumda bununla alakasi yok demisti.
Espace42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen Espace42 »

Mlsn kardas zafer hocanin demesine gerek yok biz biliyoruz prostatit hastalarinin 100 /80 ayaklari üşüyor bende dahil bide bunu senin icin yaziyorum giydigin corapta naylon karisimi olmiyacak benim coraplarim ozel dir bacaklarin usumesse ayaklarda usuuyor ben yunlu icliklik aldim 1 ay once ayaklarim usumuyor artik bidene istersen herkes denesin sikayetleriniz azalir
antibiyotikdusmani
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen antibiyotikdusmani »

Ayak usumesi kesinlikle yapıyor. Ama kansızlık d vitamini eksikliği durumunda da bu ayak usumesi olabilir bu değerleri bir kontrol ettirmeni tavsiye ederim. Usumenin kaynağı bence de dolaşım bozukluğu çünkü benim pelvik bölgede ve peniste hissizlik var. Ayrıca penisim çok şiş ve kaskatı kesiliyor. Damarları da şişti ve hissizlik var. Özellikle büyük tuvalete çıkarken penis ortasindan büzülüyor, penis başı şişiyor. Duştan çıktıktan sonra penisim mora yakın bir renk alıyor. Bunların tamamı dolaşım bozukluğuna delildir. Ayak usumesinin de sebebinin dolaşım bozukluğu olduğunu düşünüyorum siz ne diyorsunuz?
Msln
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Msln »

Espace42 yazdı:Mlsn kardas zafer hocanin demesine gerek yok biz biliyoruz prostatit hastalarinin 100 /80 ayaklari üşüyor bende dahil bide bunu senin icin yaziyorum giydigin corapta naylon karisimi olmiyacak benim coraplarim ozel dir bacaklarin usumesse ayaklarda usuuyor ben yunlu icliklik aldim 1 ay once ayaklarim usumuyor artik bidene istersen herkes denesin sikayetleriniz azalir
Ben prostatitten olduğuna %100 eminim zaten. Ama Zafer hoca bağlantı kuramadi hastaliktan degildir dedi. Muhtemelen herseyi kafaya takmamak soylemistir. Coraplarim bambu ipliginden. Dun ve onceki gun ilginctir bir türlü isinmadi ayaklar. Bugun sauna ve hamama gittim iliklerime kadar ısındım valla.
Bayrak2534
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Bayrak2534 »

Msln yazdı:
Espace42 yazdı:Mlsn kardas zafer hocanin demesine gerek yok biz biliyoruz prostatit hastalarinin 100 /80 ayaklari üşüyor bende dahil bide bunu senin icin yaziyorum giydigin corapta naylon karisimi olmiyacak benim coraplarim ozel dir bacaklarin usumesse ayaklarda usuuyor ben yunlu icliklik aldim 1 ay once ayaklarim usumuyor artik bidene istersen herkes denesin sikayetleriniz azalir
Ben prostatitten olduğuna %100 eminim zaten. Ama Zafer hoca bağlantı kuramadi hastaliktan degildir dedi. Muhtemelen herseyi kafaya takmamak soylemistir. Coraplarim bambu ipliginden. Dun ve onceki gun ilginctir bir türlü isinmadi ayaklar. Bugun sauna ve hamama gittim iliklerime kadar ısındım valla.
Allah sonumuzu iyi etsin artık neyin neden olduğunu anlamıyorum. Prostat masajı ve kültür kan döl bir ton tahlil yaptırdım İstanbul’da gitmediğim Prof - doç - uzm Dr kalmadı dedikleri sende birşey yok . Bazen 5-6 ay çok iyi oluyorum bazenende kafayı yitiyorum . 2 yıldırda ayak üşümesi çıktı eşim anestezi uzm oda bana sen psikolojik destek al diyiyor :)) blr insan durduk yere kendini hasta edermi
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Serkan »

Bende de yoğun olarak var. Zafer hocaya soracaktım demek daha önce sorulmuş. Off off çok zor günler
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Bu durum hala devam ediyor ve beni çok zorluyor
Hakanvanlı

Mesaj gönderen Hakanvanlı »

Ayak diz el kol göğüsüm üşüyor benim. En büyük derdim bu
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Bugün bu konuyla ilgili Ankara Bilkent Sehir Hastanesi nörolojiye gittim. Doktor enfeksiyon durumunda sinirlerde bu tarz geçici durumlar olabileceğini söyledi Emg istedi. Mart sonuna randevu verilince. Düzende yaptırıp götüreyim mi? Yoksa Bir özel hastandde baska bir nöroloğa gideyim bilemedim.
Hakanvanlı

Mesaj gönderen Hakanvanlı »

Serkan yazdı:Bugün bu konuyla ilgili Ankara Bilkent Sehir Hastanesi nörolojiye gittim. Doktor enfeksiyon durumunda sinirlerde bu tarz geçici durumlar olabileceğini söyledi Emg istedi. Mart sonuna randevu verilince. Düzende yaptırıp götüreyim mi? Yoksa Bir özel hastandde baska bir nöroloğa gideyim bilemedim.
Faydası oldu mu nörolojinin?
James

Mesaj gönderen James »

Serkan yazdı:Bugün bu konuyla ilgili Ankara Bilkent Sehir Hastanesi nörolojiye gittim. Doktor enfeksiyon durumunda sinirlerde bu tarz geçici durumlar olabileceğini söyledi Emg istedi. Mart sonuna randevu verilince. Düzende yaptırıp götüreyim mi? Yoksa Bir özel hastandde baska bir nöroloğa gideyim bilemedim.
Ben gittim abi çektim bir sorun çıkmadı aynı şey banada söylendi azaldimi evet git gelli ama eskisine göre üşüme durumu çok az diyebilirim.
eray36

Mesaj gönderen eray36 »

Sakın gitme hiçbir doktora gitme usta fazla strese girmişsin herşeyden nem alır olmuşsun doktor doktor gezme ruh sağlığını kaybetme bağırsaklarını iyitut sadece bağırsaklar bozulursa bütün hastalıklar gelir sağlam kafa sağlam vücuda bulunur biliyorsun çok araştırmak fayda yerine zarara verir Bi doktor bana dedidiki prostatit iltihabı planlar doktor doktor gezer ve inek gibi sağarlar paranı alırlar bu hastalığa neyin iyi geleceği belli değildir benden sana tavsiye doktor doktor gezme bağırsakları ve bağışıklığın ruh halini iyi tut vegan beslen gym spor yap bende nörolojiydi enfeksiyonlu genel cerrahıdır piskiyatri doktoruydu hepsini dolaştık hepsi ağırlık sporuna başladım ruhum düzeldi sık idrar gitti libido arttı uyku düzüne girdi bağırsaklarını sakın bozma çok antibiyotik içip bütün hastalıklar bağırsakta başlar bağırsaklarınız düzgünse hastalık geçer
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

James yazdı:
Ben gittim abi çektim bir sorun çıkmadı aynı şey banada söylendi azaldimi evet git gelli ama eskisine göre üşüme durumu çok az diyebilirim.
Cok tesekkür ederim James hocam bosa para verip bende yaptırmayayım o zaman cok sağ olun.
adige60

Mesaj gönderen adige60 »

D vitamininize baktırın bendede vardı geçti
ick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen ick »

Yaz aylarında da üşüme oluyor mu sizlerde?