Pelvik zarar nasıl teşhis edilir

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
spft
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Pelvik zarar nasıl teşhis edilir

Mesaj gönderen spft »

Merhabalar, semptomlarımda 3.ayıma giriyorum ve henüz kanıtlanmış bir teşhisim olmadı o sebeple moralim iyice bozulmaya başladı ve sosyal hayatımdan oldum artık. İlk başta prostatitti ama lökosit çıkmayınca eledim sonrasında ise farklı bir teşhis bulamadım. Bağırsaklar için gaita ve kan verdim her şey temiz çıktı. Sonrasında epeyce düşündüm ve pelvik taban hasarı olabileceğini düşündüm. Bu konuda yeterince bilgim yok o yüzden bazı şeyleri açıklayamıyorum. Eğer sizlerin tecrübesi varsa sizlere birkaç sorum olacak.

Hastalığık başladığı gün kabız gibi bir şekilde dışkılamam oldu ıkınma gerçekleşti ve idrarımı da yaptım. Daha sonrasında rahatlama olmadı aksine daha çok sıkıştığımı hissettim. Sonra geçici diye düşündüm. Ama takip eden günlerde de ne zaman tuvalete girsem arkasından daha çok sıkışma hissim oluyordu. Bunun haricinde ilerleyen günlerde sol kasıkta ara ara spazm şekli ağrılar başladı ara ara gelip giden. Sonra bu ağrı devam eden ay içerisinde karın bölgesi ve sağ kasık civarında yayıldı.

Bunları düşününce kendimce dedim ki bu ağrı bende tuvalete girip çıktıktan sonra başlıyor yada mesane çok dolunca başlıyor. Ve 1-2 saat sonra eski halime yavaş yavaş dönüyorum. Ayakta işeyince daha rahat ediyorum. Prostatım normal büyüklükte ve bağırsaklarda temiz. Bu yüzden bunun pelvik kaslarını işemek için kastığımda geri gevşerken spazma uğradığını ve gevşemediğini bu sebeple bana idrara sıkışıklık hissi verdiğini düşündüm. Ayrıca dışkılamadan sonra da bu sıkışıklık hissi 1-2 baz artıyordu.

Bu hikayeye bakarak yorumunuzu ve bu sorunlara yol açabilir mi görüşlerinizi bekliyorum.

Pelvik tabanda idrar kaçırmam yok ama kasıldıktan sonra gevşemede probleme yaşama durumu olabilir mi ?

Pelvik taban kasları kişiye sıkışıklık hissi verebilir mi ( bu cevap bu teşhisi epey açıklayacaktır ) ?

Normal zamanda da ağrıması gerekir mi ?

Bu kasların hasar tespitini nasıl yapabilirim röntgen mr mı gerekli yada gerçekten iyi ilgilenecek doktor var mıdır ?
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Pelvik zarar nasıl teşhis edilir

Mesaj gönderen red »

Sık ve travmatik mastürbasyon öykünüz var mı?
Eğer varsa bir süre mastürbasyon yapmayın.
Pelvis reset egzersizleri var YouTube’da bunları uygulayın.
spft

Mesaj gönderen spft »

Hocam aslında bu hastalığın başlangıcından önce bir gün 3 kere ard arda mast yaptım yani 2 saat içerisinde diyebilirim. Sonrasında 1-2 gün sonra başladı bu his. Devam eden süreçte de kronik prostatit diye doktor 2 günde bir mast verdi tekrar başa mı sardım o zaman . Şimdi 1 ay falan yapmadam kurtulur muyum çünkü 3 aydır böyle. Bir de idrara sıkışıklık hissi yapar mı böyle bir semptomu olabilir mi ? Kasıldıktan sonra gevşememe durumu olabilir mi ? Şuanki mastürbasyonlarımdan sonra rahatsızlık hissetmiyorum ama normal hergünkü gibi oluyor.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

spft yazdı: 11.05.2024 - 14:35 Hocam aslında bu hastalığın başlangıcından önce bir gün 3 kere ard arda mast yaptım yani 2 saat içerisinde diyebilirim. Sonrasında 1-2 gün sonra başladı bu his. Devam eden süreçte de kronik prostatit diye doktor 2 günde bir mast verdi tekrar başa mı sardım o zaman . Şimdi 1 ay falan yapmadam kurtulur muyum çünkü 3 aydır böyle. Bir de idrara sıkışıklık hissi yapar mı böyle bir semptomu olabilir mi ? Kasıldıktan sonra gevşememe durumu olabilir mi ? Şuanki mastürbasyonlarımdan sonra rahatsızlık hissetmiyorum ama normal hergünkü gibi oluyor.
alışkanlıklardan kurtulmada genelde 21 gün kuralı esastır.
3 hafta mastürbasyon yapmayın.
daha sonraki mastürbasyonlarınızı da bol sıvı getirerek ya da kayganlaştırıcı kullanarak, gerçek bir ilişkiye yakın şekilde yapın.
idrara sıkışıklık hissi yapabilir, idrarı tutmamızı sağlayan şeyler de zaten kaslardır.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

spft yazdı: 11.05.2024 - 14:35 Hocam aslında bu hastalığın başlangıcından önce bir gün 3 kere ard arda mast yaptım yani 2 saat içerisinde diyebilirim. Sonrasında 1-2 gün sonra başladı bu his. Devam eden süreçte de kronik prostatit diye doktor 2 günde bir mast verdi tekrar başa mı sardım o zaman . Şimdi 1 ay falan yapmadam kurtulur muyum çünkü 3 aydır böyle. Bir de idrara sıkışıklık hissi yapar mı böyle bir semptomu olabilir mi ? Kasıldıktan sonra gevşememe durumu olabilir mi ? Şuanki mastürbasyonlarımdan sonra rahatsızlık hissetmiyorum ama normal hergünkü gibi oluyor.
Kronik Prostatit tanısı almış bir kişi mükerrer ejekülasyon yaptığında semptomlar tavan yapar. Bu konuyu defalarca zikrettim bu forumda. İyileşme sorunu yaşanır. Süreç uzar.
Çok ejekülasyon ile iltihap temizlenmez bu yanlış bir teori.
İnflamasyonu arttırmaktan ve ayrıca enfeksiyon bulgusu pozitif ise enfeksiyonu azdırmaktan başka bir işe yaramaz.
Çünkü meni kesesi ayrı bir yer, prostat ayrı bir yer.
Prostat daha fazla şişer semptomlar artar, inflamatuar ajanlar daha fazla aktif hale gelir( interlokinler)
İki günde bir bir ejekülasyon KBP semptomlarını üstelik max seviyede yaşayan birine hicte iyi gelmez.
Benden söylemesi.
spft

Mesaj gönderen spft »

Teşekkür ederim abiler. Allah razı olsun 21 gün hiç yapmayacağım o zaman bu hafta da bir fizyoterapi alıp kasları sıkılaştırmaya bakayım.
yasin4231

Mesaj gönderen yasin4231 »

kadir yazdı: 11.05.2024 - 14:56
Kronik Prostatit tanısı almış bir kişi mükerrer ejekülasyon yaptığında semptomlar tavan yapar. Bu konuyu defalarca zikrettim bu forumda. İyileşme sorunu yaşanır. Süreç uzar.
İnflamasyonu arttırmaktan ve ayrıca enfeksiyon bulgusu pozitif ise enfeksiyonu azdırmaktan başka bir işe yaramaz.
Prostat daha fazla şişer semptomlar artar, inflamatuar ajanlar daha fazla aktif hale gelir( interlokinler)
İki günde bir bir ejekülasyon KBP semptomlarını üstelik max seviyede yaşayan birine hicte iyi gelmez.
Benden söylemesi.
Kadir abi zafer oyman bana haftada 2-3 kere ejekulasyon olacaksın dedi de birakmam mi lazım abi tavsiyen ne olur
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Ben katılmıyorum kardeşim,yukarıda izah ettim.
Sana kalmış bir karar bu. Bırak yada bırakma deme şansım yok.
yasin4231

Mesaj gönderen yasin4231 »

kadir yazdı: 11.05.2024 - 15:29 Ben katılmıyorum kardeşim,yukarıda izah ettim.
Sana kalmış bir karar bu. Bırak yada bırakma deme şansım yok.
Anladım abi teşekkür ederim
yenicezseni
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen yenicezseni »

kadir yazdı: 11.05.2024 - 14:56
Benden söylemesi.
Ben de aynı şekilde Kadir Abime katiliyorum.Kesinlikle öyle sık yapmak zarar veriyor daha da kötü oluyor insan .Mumkunse masturbasyon hep birakilmali bence .
Abbasklcc
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Abbasklcc »

Evet doktorlar hafta 2 3 kez yapin diyince yaptik ne bilelim bilsem hic yapmazdim
yenicezseni
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen yenicezseni »

Ahh ahh o doktorlar keşke bir işe yarasa