Ortalama ne kadar sürede bir boşalıyorsunuz?

prostat iltihabının cinsellik üzerindeki olumsuz etkilerini ve tedavi yöntemlerini bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
NeverGiveUp

Ortalama ne kadar sürede bir boşalıyorsunuz?

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Evet soru bu. Ortalama ne kadar sürede bir boşalıyorsunuz?

Boşalmanın prostat iltihabi sorunuyla ilgili bire bir olumlu etkisi oldugu söyleniyor çoğu kaynakta. Cinsel sorun olsun olmasin haftada en az haftada iki kez bosalin deniliyor. Ben haftada 3- 4 kez bosaliyorum. 2 Gün boş geçip sonraki gün bosaliyorum genelde. Bunun olumlu mu yoksa olumsuz bir katki sagladiginin ayrimina henüz varamadim. Çünkü zaman zaman rahatlamis hissediyorum fakat bazen de sonrasinda agri yasayabiliyorum.

Bir de aklima su geliyor, mesela 10 günlük bir cinsel perhiz dönemi denesek kendime zarar verir miyim? Ya da vücut kendini bir nebze de olsa toparlayabilir mi.. Çünkü en nihayetinde erekte olmak ve bosalmak da beraberinde bir kas gerginligi getiriyor. Özellikle bosaldiginizda dikkat edin kalan spermi tahliye etmeye calisan organ prostat pompa görevi görüyor. Arizali oldugunu düsündügümüz bir organi zorluyoruz bir yandan da. Cinsel yorgunluk kaynakli agrilar da cekebiliyor muyuz diye düsündüm. Deneyen oldu mu hiç uzun süreler boyunca bosalmadan kalmayi?

Bir de işte herkes ne sürede bosaldigini ve bosaldiktan sonra iyi/kötü nasil hissettigini yazsin ki tecrübelerimizi paylasalim.

Selamlar, Ozan.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Ortalama ne kadar sürede bir boşalıyorsunuz?

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

ben 1 hafta boşalmadım.sonra boşaldığımda haliyle daha çok sarı renk sperm geldi :)
NeverGiveUp

ABittersweetLi yazdı:ben 1 hafta boşalmadım.sonra boşaldığımda haliyle daha çok sarı renk sperm geldi :)
Cinsel perhiz sonrasi sari renkte gelmesi normal ama.. cunku bayat sperm cikiyor.. Bilmiyorum enfeksiyondan dolayi olduguna mi isaret ettin ama bu cok net bi veri olmayabilir : ) Agri durumun neydi? Cinsel perhiz rahatlatti mi yoksa agri mi yapti.. Bunu merak ediyorum daha cok. Bir de ortalama kac gunde bir bosaliyosunuz..

NeverGiveUp

Arkadas soru sorduk ya, hic kimse bosalmiyor mu? : )

Akınx

Mesaj gönderen Akınx »

Günlük 1 veya 2 defa boşalıyorum ve bende rahatlama yaratıyor.
NeverGiveUp

Akın, özellikle üzerine gitmek icin mi yapiyorsun dostum? Rahatlama yapiyor derken, sende zaten cok agri problemi yoktu sanirim.. Gerginligini mi aliyor?

prostatit

Mesaj gönderen prostatit »

Çalışan demir paslanmazmış dostum:) Bu bacaklardaki halsizlik olayı flan var ya ona çok iyi geliyor bende.
edifier
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen edifier »

ara ara 1 ay bosalmadıgım oldu 2 günde bir bosaldigim oldu. haftada 1 bosaladigim oldu. yine değişen bir şey olmadı.
ABittersweetLi

NeverGiveUp yazdı:
ABittersweetLi yazdı:ben 1 hafta boşalmadım.sonra boşaldığımda haliyle daha çok sarı renk sperm geldi :)
Cinsel perhiz sonrasi sari renkte gelmesi normal ama.. cunku bayat sperm cikiyor.. Bilmiyorum enfeksiyondan dolayi olduguna mi isaret ettin ama bu cok net bi veri olmayabilir : ) Agri durumun neydi? Cinsel perhiz rahatlatti mi yoksa agri mi yapti.. Bunu merak ediyorum daha cok. Bir de ortalama kac gunde bir bosaliyosunuz..
ne ara ile boşalırsam boşalayım hep sarı renkte geliyor :) ağrı durumu aynı.ben 2 günde bir boşalmaya özen gösteriyorum.çünkü ilerde evlilikte filan zor olmasın.prostatı alıştırmak lazım :)
Sprostatit

Mesaj gönderen Sprostatit »

Ortalama 2 gunde 1. Agriyi artirdigini soyleyemem. Ama iliskiye girdigimde 2-3 kere yapiyorum ve ondN sonra agrilarim artiyor.
ABittersweetLi

Sprostatit yazdı:Ortalama 2 gunde 1. Agriyi artirdigini soyleyemem. Ama iliskiye girdigimde 2-3 kere yapiyorum ve ondN sonra agrilarim artiyor.
evlimisiniz acaba?
Sprostatit

Mesaj gönderen Sprostatit »

ABittersweetLi yazdı:
Sprostatit yazdı:Ortalama 2 gunde 1. Agriyi artirdigini soyleyemem. Ama iliskiye girdigimde 2-3 kere yapiyorum ve ondN sonra agrilarim artiyor.
evlimisiniz acaba?
Hayir, degilim.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Haftada 3-5 kez de bazen boşaldıktan sonra yanma oluyor özellikle o gün fazla şekerli tükettiysem artıyor

Bu yanma olayı neyin nesidir bilen arkadaşlar bu konuda bilgilerini paylaşabilrmi

Ben diyomki yanma ordaki enfeksiyon atılıyormu iyi birşeymi yani anlamadım,mesela çok sıvı özellikle su tükettiğim zamanda idrarın sonunda yanma oluyor

Yanma için ingiliz karbonatı iyi geliyordu galiba başka önerileriniz varmı arkadaşlr.
NeverGiveUp

İngiliz karbonatindaki temel mantik idrari bazik yapmak. Yani dolayisiyla vücudu asidik yapan her seyden uzak durman gerek bu mantikla. Limon suyu da aslinda asit ama vücuda girince baz oluyo keza öyleydi sanirim.

Ben denedim ingiliz karbonati bi kac kez, gercekten de yanma yapmiyor fakat idrara cikmaya zorlamisti beni.

cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

doktor da dediği için 2 gün arayla. boşalma sonrasında hep yanma ve ağrı oluyor . sperme jöle kıvamında ve koyu
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

Haftada 1 e düşürdüm gene yaniyor. Bu basliğa yazanlar 7 sene önce yazmış. Çoğu kurtulamamış alısırız inşallah
memo422
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen memo422 »

odysiea87 yazdı:Haftada 1 e düşürdüm gene yaniyor. Bu basliğa yazanlar 7 sene önce yazmış. Çoğu kurtulamamış alısırız inşallah
Bence bu kişiden kişiye göre değişir.Kimi hasta sık boşaldığında rahatladığını söylüyor kimisi perhizin iyi geldiğini.Dolayısıyla vücüdünüzü dinleyin semptomlarınızı takip edin ona göre karar verin.Ben mesela haftada ikiden fazla boşalırsam semptomlarım artıyor.