Cinsel perhiz mi yoksa sık ilişki mi??

prostat iltihabının cinsellik üzerindeki olumsuz etkilerini ve tedavi yöntemlerini bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Fbh
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Cinsel perhiz mi yoksa sık ilişki mi??

Mesaj gönderen Fbh »

Herkese merhaba 4-5 aylık hastalık teşhis neticesinde son gittiğim üroloji doktoru kr prostatit olabilirsin dedi ve bactrim forte ilaç verdi. Forumda çok araştırdım kimisi cinsel perhiz olmalı bu dönemde yazmış, kimisi ise sürekli boşalmanın iyi geleceğini yazmış. Sizce hangi durum olmakı bu süreçte ??
luksorin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Cinsel perhiz mi yoksa sık ilişki mi??

Mesaj gönderen luksorin »

Merhabalar,

Kendi tedavimden bilgi verebilirim. Her bünyede farklı olabilir. Bildiğim kadarıyla eğer prostatta lokosit/enfeksiyon varsa ampirik tedavi uygulanıyorsa sıktan kastınız ne bilmiyorum ama haftada 3 kez boşalmayı öneriyor doktor.

Eğer bir inflamasyon/yara varsa perhiz öneriyorlar.
Turkick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Turkick »

Kendim için söyleyeyim. Medikal kayganlaştırıcı ile yapılıyorsa, antibiyotik sürecinde haftada üç kere boşalmak fayda sağlıyor. Tabi elle boşalmayı kastediyorum. Tek eşli de olunsa, enfeksiyon sürecinde vajina ile temas sağlıklı olmaz kanısındayım.

Burada en çok okuduğum şeylerden biri, "prostatın kanlanması" meselesi. O yüzden, çalıştırılan prostat iyileşmeye fayda sağlayabilir. Bunun yanında, bol yürüyüş ve esneme hareketleri de yaparsanız, iyileşme süreci hızlanabilir.

@luksorin'in dediği de çok doğru. Inflamasyon varsa, biraz sert hareket yüzey yaralanmasına sebep olabiliyor. Başıma geldi. O yüzden, uzun tutmamak ve medikal kayganlaştırıcı kullanmak şart.
Fbh
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Fbh »

Yanıtlarınız için tşk ederim
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen mustafaa »

Fbh yazdı:Herkese merhaba 4-5 aylık hastalık teşhis neticesinde son gittiğim üroloji doktoru kr prostatit olabilirsin dedi ve bactrim forte ilaç verdi. Forumda çok araştırdım kimisi cinsel perhiz olmalı bu dönemde yazmış, kimisi ise sürekli boşalmanın iyi geleceğini yazmış. Sizce hangi durum olmakı bu süreçte ??
Sürekli Boşalma değil düzenli Boşalma haftada 1-2

Not: Masturbasyon, ekşi, acı baharat, asit bu hastalığın düşmanı..
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet