Sperm morfolojisi bozuldu.

prostat iltihabının cinsellik üzerindeki olumsuz etkilerini ve tedavi yöntemlerini bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
djcyberkral
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Sperm morfolojisi bozuldu.

Mesaj gönderen djcyberkral »

Selamlar sizinle başımdan geçen bir olayı paylaşmak istiyorum. Son 6 aydır sperm azlığından yakınıyordum, hastaneye gittim test için ve sonuç olarak hareketli sperm yüzde 58 üzerinde olması gerekirken yüzde 42 çıktı. Sperm miktarı 2.6ml doktora prostatit olduğumu söylediğimde prostatitten kaynaklı olabilir dedi, sizcede prostatit hareketli spermleri azaltabilir mi? Bu arada varikosel birinci derecede vardı bunuda doktora belirttim kendiside baktı damar gözükme ağrı vs yok onun test sonucu LA yani birinci derece çıktı. Doktor varikosel bu seviyede spermleri bozmaz dedi. Sonuç prostatite kaldı, siz ne düşünüyorsunuz, sizce neden kaynaklı spermler bozuldu ?
djcyberkral

Re: Sperm morfolojisi bozuldu.

Yorumu olan varmı :)
dertli 2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen dertli 2 »

valla kardeşim ben sperm testi falan vermedim ama bi bakteri yüzünden hayat kalitem bozuldu. penis ucunda yanma ve az bi akıntı. gecmiyor bi türlü. yarın kontrole gidip bütün testleri yaptircam. bakalım nolacak. geçmiş olsun sanada. ben buyuk ihtimal prostatit oldum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

djcyberkral yazdı:Selamlar sizinle başımdan geçen bir olayı paylaşmak istiyorum. Son 6 aydır sperm azlığından yakınıyordum, hastaneye gittim test için ve sonuç olarak hareketli sperm yüzde 58 üzerinde olması gerekirken yüzde 42 çıktı. Sperm miktarı 2.6ml doktora prostatit olduğumu söylediğimde prostatitten kaynaklı olabilir dedi, sizcede prostatit hareketli spermleri azaltabilir mi? Bu arada varikosel birinci derecede vardı bunuda doktora belirttim kendiside baktı damar gözükme ağrı vs yok onun test sonucu LA yani birinci derece çıktı. Doktor varikosel bu seviyede spermleri bozmaz dedi. Sonuç prostatite kaldı, siz ne düşünüyorsunuz, sizce neden kaynaklı spermler bozuldu ?
Evet eger enfeksiyon gecmediyse prostatit sperm morfolojisini bozuyor...bu konuda kanitlanmış bilimsel calişmalar var.
djcyberkral

kadir yazdı:
djcyberkral yazdı:Selamlar sizinle başımdan geçen bir olayı paylaşmak istiyorum. Son 6 aydır sperm azlığından yakınıyordum, hastaneye gittim test için ve sonuç olarak hareketli sperm yüzde 58 üzerinde olması gerekirken yüzde 42 çıktı. Sperm miktarı 2.6ml doktora prostatit olduğumu söylediğimde prostatitten kaynaklı olabilir dedi, sizcede prostatit hareketli spermleri azaltabilir mi? Bu arada varikosel birinci derecede vardı bunuda doktora belirttim kendiside baktı damar gözükme ağrı vs yok onun test sonucu LA yani birinci derece çıktı. Doktor varikosel bu seviyede spermleri bozmaz dedi. Sonuç prostatite kaldı, siz ne düşünüyorsunuz, sizce neden kaynaklı spermler bozuldu ?
Evet eger enfeksiyon gecmediyse prostatit sperm morfolojisini bozuyor...bu konuda kanitlanmış bilimsel calişmalar var.
Kadir abi benim anlamadığım benim prostatitle ilgili hiçbir sorunum yok, Allaha şükür sıfır ağrı yanma vs. Sık idrara çıkma gece idrarı gibi şeylerde yok, bir ara sertleşme problemi vardı, onun psikolojik olduğunu farkettim Allaha şükür şimdi oda yok. Yani hiçbir problem yok, prostatit hiçbir problem vermezken sadece spermi bozar mı abi ne dersin?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

djcyberkral yazdı:
kadir yazdı:
Kadir abi benim anlamadığım benim prostatitle ilgili hiçbir sorunum yok, Allaha şükür sıfır ağrı yanma vs. Sık idrara çıkma gece idrarı gibi şeylerde yok, bir ara sertleşme problemi vardı, onun psikolojik olduğunu farkettim Allaha şükür şimdi oda yok. Yani hiçbir problem yok, prostatit hiçbir problem vermezken sadece spermi bozar mı abi ne dersin?
Soguk alginligı yada ufak bir enfeksiyon varligı bile sperm morfolojisini geçici olarakta olsa bozar. Fakat morfoloji bozuklugu çocuk olmayacak anlamina gelmez. Morfoloji düzelten tedaviler var. Sebebini detaylı tetkik ve incelemelerle arastırmak gerek.