Hissizlik ve zor boşalma

prostat iltihabının cinsellik üzerindeki olumsuz etkilerini ve tedavi yöntemlerini bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Hayrettin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Hissizlik ve zor boşalma

Mesaj gönderen Hayrettin »

Arkadaşlar peniste his kaybı buna bağlı geç boşalma ve boşalırken meninin zor çıkması gibi sorunlara ne tavsiye edersiniz.Özellikle bu hissizlik hep aynı sertleşme tamam fakat eski his yok
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Hissizlik ve zor boşalma

Mesaj gönderen Raul7 »

Hayrettin yazdı:Arkadaşlar peniste his kaybı buna bağlı geç boşalma ve boşalırken meninin zor çıkması gibi sorunlara ne tavsiye edersiniz.Özellikle bu hissizlik hep aynı sertleşme tamam fakat eski his yok
Bosalmadan önce ne kadar çok mezi cıkartabılırsen kar o kadar rahat boşalırsın, çünkü kayganlasır, sperm daha sıvılaşır çıkısı daha kolay olur. Geçmiş olsun
Hayrettin

Mesaj gönderen Hayrettin »

Böyle hastalık olmaz olsun ya hayattan soğuttu
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Möyle kesin çözümüde yok malesef deneme yanılma
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Pes etmeyin guzel gunler bizi bekliyor sabrediin..
mustafa3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Bu hastalıkta hissizliğin, bir kas sinir harabiyeti sonucunda meydana geldiğini düşünüyorum. Hissizliğin bir başka açıklaması olduğunuda sanmıyorum. Meninin zor çıkması veya pıhtı şeklinde geliyor olmasını iki sebebe bağlıyorum.birincisi meniyi dışarı tazyikli bir şekilde fırlatmaya yarayan ritimli kasların özelliğini yitirmesi,ikinci sebebi ise hastalığın vermiş olduğu stres ve sıkıntının psikolojik hali. Özellikle kronik pelvik prostatitte bu durum geçerli. Tedavisinde ise fizik tedavi, havuz, jakuzi, sauna gibi termal yerlerin tedavide katkılı olacağını düşünüyorum. Tedaviye gerekli olarak çok fazla mastürbasyon yapılmamalı hasarlı kas ve sinirler dinlendirilmelidir.Yani aynı şekilde evli iseniz cinsel beraberlikte aynı sıkıntıyı doğurur. Meninin az gelmesinden çok burada asıl konu kasların ve sinir dokusunun bir önce iyileştirilmesidir.kaslar iyileştiğinde, psikoloji düzeldiğinde zaten meni miktarı ve tazyiğide artacaktır. Özellikle burada konu doku iyileşmesi olunca on kat daha sabırlı olmak şart. Hastalığın iyileseceğini bilin ve beslenmenizede dikkat ederek zaman akışına bırakın. Eminim iyileşeceksiniz. Geçmiş olsun.
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

Abi doktora sordum ben meninin tanziklli gelmesini peniis ne kadar cok sertlesirse o kadar cok tanzik olur demisti.Birde penisin sertlesme sorununa pisikoloji xok etkiliyor demisti.
mustafa3435

Bir doktor değilim ancak, sertleşmenin çok olması tazyiğinin çok olacağı anlamına gelmez. Bu şekilde bir bağlantı çok yanlış ben katılmıyorum buna. Psikoloji kısmına zaten katıldığımı bir önceki yazımdada belirtmiştim bunda hemfikiriz.
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

dogrudur tum.doktorlar farkli seyler soyluyor bende doktorun yalancisiyim :)
selamiacik

Mesaj gönderen selamiacik »

[quote="mustafa3435"]Bu hastalıkta hissizliğin, bir kas sinir harabiyeti sonucunda meydana geldiğini düşünüyorum. Hissizliğin bir başka açıklaması olduğunuda sanmıyorum. Meninin zor çıkması veya pıhtı şeklinde geliyor olmasını iki sebebe bağlıyorum.birincisi meniyi dışarı tazyikli bir şekilde fırlatmaya yarayan ritimli kasların özelliğini yitirmesi,ikinci sebebi ise hastalığın vermiş olduğu stres ve sıkıntının psikolojik hali. Özellikle kronik pelvik prostatitte bu durum geçerli. Tedavisinde ise fizik tedavi, havuz, jakuzi, sauna gibi termal yerlerin tedavide katkılı olacağını düşünüyorum. Tedaviye gerekli olarak çok fazla mastürbasyon yapılmamalı hasarlı kas ve sinirler dinlendirilmelidir.Yani aynı şekilde evli iseniz cinsel beraberlikte aynı sıkıntıyı doğurur. Meninin az gelmesinden çok burada asıl konu kasların ve sinir dokusunun bir önce iyileştirilmesidir.kaslar iyileştiğinde, psikoloji düzeldiğinde zaten meni miktarı ve tazyiğide artacaktır. Özellikle burada konu doku iyileşmesi olunca on kat daha sabırlı olmak şart. Hastalığın iyileseceğini bilin ve beslenmenizede dikkat ederek zaman akışına bırakın. Eminim iyileşeceksiniz. Geçmiş olsun.[/quote

Sayin abim cok dogru demissin bende de makatdaki kaslar cok kasılmış sekilde hissediyorum ve diski konusunda da sıkıntılarım oluyo tam yapamama hissi. Bunun icin neler yapmamiz lazim bu kaslarin tedavisi icin
mustafa3435

Selami geçmiş olsun. Özellikle hastalığın bu tipinde kronik pelvik sendromu olan hastalarda. Yada bir başka tabir ile ben buna kullanıcı hatası olmuş prostat diyorum. Bu tipte diğerlerine göre ağrının daha fazla olduğu görüşündeyim. Antibiyotiklerin bu tipte pek faydası dokunmaz. Makata doğru yansıyan ağrıların için ilk önce fizik tedavi, sıcak hamam,sauna gibi termal ortam oluşturan yerleri tercih etmende fayda var. Yüzme sporu yapmak çok iyi gelir. İkinci olarak bağırsak florasının ve şişkinliğinin giderilmesi için bolbol ev yoğurdu ve kayısı dut hoşafı içmende fayda var. Bunun yanında sabahları aç karnına yarım çay kaşığı zeytinyağı içmende yararına olur.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Iyi bir probiyotik takviye al gunde 2 sabah aksam faydasini gorursun benimde baslarda ayni sikintilarim vardi. Kullandigim diger takviyelere gelirsek hikayemi anlattigim baslikta hersey yaziyor ordan ogrenebilirsin..
opulentia

Mesaj gönderen opulentia »

mustafa3435 yazdı:Selami geçmiş olsun. Özellikle hastalığın bu tipinde kronik pelvik sendromu olan hastalarda. Yada bir başka tabir ile ben buna kullanıcı hatası olmuş prostat diyorum. Bu tipte diğerlerine göre ağrının daha fazla olduğu görüşündeyim. Antibiyotiklerin bu tipte pek faydası dokunmaz. Makata doğru yansıyan ağrıların için ilk önce fizik tedavi, sıcak hamam,sauna gibi termal ortam oluşturan yerleri tercih etmende fayda var. Yüzme sporu yapmak çok iyi gelir. İkinci olarak bağırsak florasının ve şişkinliğinin giderilmesi için bolbol ev yoğurdu ve kayısı dut hoşafı içmende fayda var. Bunun yanında sabahları aç karnına yarım çay kaşığı zeytinyağı içmende yararına olur.

Bendede pelvik agri sendromu var ama kesinlikle termal iyi gelmiyor bana cok denedim.sikayetlerim tavan yapıyor.
selamiacik

Mesaj gönderen selamiacik »

Bende agri yok makat cevresinde filan. Sadece diski konusunda zorlaniyorum tam bosaltamama ve bu da gaz sanci yapiyor hemoroid de basladi bu yuzden. Prostat makat bolgesinin cok yakininda kesin o buna sebebiyet veriyor. Probiyotik mi onerirsiniz bana
sloman

YENİYİM TOPLANSIN HERKES

Mesaj gönderen sloman »

Selamlar,

Öncelikle allah herkese acil şifalar versin bir an önce eski günlerimize geri döneriz inşallah, Yaşım 22 benim rahatsızlığım 1 seneyi geçmiş durumda ilk başlarda idrar sıkıntıları ile boy gösteren bu rahatsızlık için doktor ,doktor gezdim ancak sizinde bildiğiniz üzere klasik idrar testi ardından sonuç hiç birşeyin yok denildi. Ve erken teşhis şansını kaçırmış oldum hiç bir şeyim yok denmesine rağmen geçmek bilmeyen idrar hissi ve penis kökünde oluşan ağrılar,makatta dolgunluk,ağrılı ve tutuk boşalma ,sarımtırak sperm bu problemleriminde majörleşmesi sonucunda rahatsızlığımın 9. ayında izmir'de özel muaynehanesi olan prof.'a gittim derdimi anlattım rektal tuşe ile alınan sıvıda 5-6 lökasit üredi. Ve korkulcak bir şeyin olmadığını söyleyerek (Bu hoca eski toprak) gayet içimi ferahlatmak amaçlı geçicek gidicek dedi. Ve 10 günlük zinnat 500 mg + etol fort reçeteledi. İlaçlar bittikten sonra ağrılarım iyice azalmıştı ve tutuk boşalma geçmişti. Ancak üzerinden 1 hafta geçtikten sonra sanki herşey başa sardı. Bunun üzerine tekrar izmir'de başka bir prof. 'e gittim ve bu hoca prostatit'den daha iyi anladığı kesindi. Hikayemi dinledi nasıl bir yol izliyeceğimizi cıkardı. Bu arada bende ereksiyon bozukluğu yok genel olarak bakılırsa problemlerim ağrı ,idrar,sarımtırak sperm bunun üzerine doktorum penisten aldığı sürüntü örneğini PCR 'ye gönderdi. Çıkan sonuç ise mycoplasma (3 çeşit bakteri) aralarında E. coli'de var sonuç üzerine 6 haftalık;

cipro 500mg
tedradox 100mg
solgar saw palmetto 100 adet
urinonvef 30 adet
Quarcetin ( antibiyotik bittikten sonra kullanmaya başladım )

Yukarıda belirtilen oral antibiyotik ve takviyeleri kullandım, 6 hafta sonunda ilaç bitimi üzerinde 20 gün sonra tekrar kontrol amaçlı penisten sürüntü alındı. PCR yöntemi tekrarlandı. Sonuç ise bakterilerin hepsi duruyor hiç bir yere gitmemişler. Bendeki semptomlar ise;

idrar: %80 iyileşme
sperm rengi : sarımtırak tutuk boşalma geçti.
ağrı : günden güne farklılık gösteriyor. Boşaldığımın ertesi günü ağrılarım artıyor.

VE birde ek olarak son 2 gündür. Sanırım antibiyotiğin acısı yeni çıkıyor kabızlık başladı ve makat çatlağı oluştu yanma ve kaşıntı başaldı.

Şimdi ne yapmalıyım varmı fikri olan enfeksiyon doktoruna mı görünsem bilemedim ama inanıyorum şu bakterileri bir atsam hiç bir sorunum kalmıcak çünkü en başta hissettiğim ağrılar ve problemler minör seviyeye indi bi tık daha ileri gitsem tamamen atıcak gibiyim hissediyorum bunu yardımlarımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum kalın sağlıcakla.

saygılarımla.
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

arkadaslar dun aksam mastürbasyon yaptim.ve gozlemlemekmicin bir kaba bosaldim bosalirken ilk basta beyaz ve koyu kivamda meni geldi arkasindan sarimsi ve daha sivimsi geldi bu neden olur gelen acaba iltihap felanmiydi yoksa baska biseymi cozemedim
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

bu hastalık hissizlik ve yorgunluk zaten yapıyor antibiyotikleri düzenli kullanıldığında istek geri geliyor ama %100 değil tabii ki masturbasyon çekince ağrılar azaldığı ve cinsel arzu arttığı için daha çok boşaldığını göreceksiniz. sarımtırak olması evvelden içinde kalmış ölü spremler olabilir her sarı görüntü iltihap olarak değerlendirmek yanlış olur
kro34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen kro34 »

Kronik prostatit için en etkili antibiotikler hangisi acaba ne kullanmamı önerirsiniz
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

asosyal yazdı:bu hastalık hissizlik ve yorgunluk zaten yapıyor antibiyotikleri düzenli kullanıldığında istek geri geliyor ama %100 değil tabii ki masturbasyon çekince ağrılar azaldığı ve cinsel arzu arttığı için daha çok boşaldığını göreceksiniz. sarımtırak olması evvelden içinde kalmış ölü spremler olabilir her sarı görüntü iltihap olarak değerlendirmek yanlış olur
yav artik o kadar paronayak oldumki herseyden kil kapar okdum beyazin icine birden sari karisinca dedim noluyor allah kimseye dert verip derman aratmasin bence bu hastalikta pisikoloji cok onemli tamamen pisikolojik savas.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

zaten psikolojiyi çok yıpratıyor bu hastalık yalan değil. kro34 prostatit için ilaç tavsiyesi diye bir şey olmaz bakterin ne ise ona göre ilaç verilir eğer non bakteriyel isen ona göre ilaç yazılır geçmiş olsun