İyileşenlere verilen tepkiler hakkında

Forum hakkındaki tüm görüş, istek ve önerilerinizi buraya belirtebilirsiniz.
Kartal42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Re: İyileşenlere verilen tepkiler hakkında

Mesaj gönderen Kartal42 »

:) Nedenmi herkesin yaptigi seyler takip edemessin kardesim bebek gibi beslenemessin hic mo canin bira eksi aci ayak isumesi zaten senin hata yapmani bekliyor serefsiz :)
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

bu gibi tartışmalar kimseye yarar sağlamaz. bir arkadaşında belirttiği gibi bu hastalık adı üstüne kronik prostatit. tamamen iyileştiğini düşünsen de ömür boyu dikkat etmek zorundasın. dikkat etmeyip nüks yaşayanlar çok. kimisi çok şiddetli nüks yaşar kimisi hafif. bu da kişiye göre değişir. kronik gastrit gibi düşünün. mesela kronik gastritin tamamen tedavisi var mı? yok. o yüzden hayatınızı en konforlu şekilde yaşayacak biçimde ayarlamanız gerekiyor. ayrıca bu foruma üye olanlar önce bir kaç doktor gezip iyileşemeyen insanlar. hepimiz öyleyiz. bu hastalık neden geçmiyor nedir bende ki bu sorun diye araştırma yaparken bulduk bu forumu. daha öncede söyledim önce devlet doktorlarına gitmek lazım. herkesin maddi durumu aynı değildir. ama bir gerçek var ki o da çoğumuz bu hastalığa kaçak et keserken yakalandık :) yani kendimiz edip kendimiz bulduk. o yüzden tedavi olmak için de biraz masraf yapmak gerekiyor. zaten bir nevi yapmaya da mecbur kalıyoruz. özel hastanede herhangi bir doktora gitsek 200 tl den aşağı çıkamayız. türkiye de hayat çok pahalı artık. bu arada zafer hocaya bende gittim. ben de masraf ettim. ben de fayda göremedim. ama bunu ikide bir söyleyip durmadım. isteyen gider isteyen gitmez. herkesin kendi kararıdır. kimse kimseye yönlendirme yapmıyor. zafer hocadan önce bu forumda adı gecen doktorların hiç biri bu hastalığı bile önemsemiyordu. baktılar ki müşteri geniş. türkiye'nin dört bir yanında doktorlar bu hastalıkla ilgilenmeye başladılar. bu hastalığın sadece doktor ayağı yok. aktar ayağı da var :) onlara da gitmek gerekiyor. yani işler zor. biraz sabretmek gerekiyor. psikoloji sağlam tutmak çok önemli.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Katılıyorum abitter...
1q2w3e4r5t6y
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen 1q2w3e4r5t6y »

ABittersweetLi yazdı:bu gibi tartışmalar kimseye yarar sağlamaz. bir arkadaşında belirttiği gibi bu hastalık adı üstüne kronik prostatit. tamamen iyileştiğini düşünsen de ömür boyu dikkat etmek zorundasın. dikkat etmeyip nüks yaşayanlar çok. kimisi çok şiddetli nüks yaşar kimisi hafif. bu da kişiye göre değişir. kronik gastrit gibi düşünün. mesela kronik gastritin tamamen tedavisi var mı? yok. o yüzden hayatınızı en konforlu şekilde yaşayacak biçimde ayarlamanız gerekiyor. ayrıca bu foruma üye olanlar önce bir kaç doktor gezip iyileşemeyen insanlar. hepimiz öyleyiz. bu hastalık neden geçmiyor nedir bende ki bu sorun diye araştırma yaparken bulduk bu forumu. daha öncede söyledim önce devlet doktorlarına gitmek lazım. herkesin maddi durumu aynı değildir. ama bir gerçek var ki o da çoğumuz bu hastalığa kaçak et keserken yakalandık :) yani kendimiz edip kendimiz bulduk. o yüzden tedavi olmak için de biraz masraf yapmak gerekiyor. zaten bir nevi yapmaya da mecbur kalıyoruz. özel hastanede herhangi bir doktora gitsek 200 tl den aşağı çıkamayız. türkiye de hayat çok pahalı artık. bu arada zafer hocaya bende gittim. ben de masraf ettim. ben de fayda göremedim. ama bunu ikide bir söyleyip durmadım. isteyen gider isteyen gitmez. herkesin kendi kararıdır. kimse kimseye yönlendirme yapmıyor. zafer hocadan önce bu forumda adı gecen doktorların hiç biri bu hastalığı bile önemsemiyordu. baktılar ki müşteri geniş. türkiye'nin dört bir yanında doktorlar bu hastalıkla ilgilenmeye başladılar. bu hastalığın sadece doktor ayağı yok. aktar ayağı da var :) onlara da gitmek gerekiyor. yani işler zor. biraz sabretmek gerekiyor. psikoloji sağlam tutmak çok önemli.
Ben yazının tamamını okudum ben hiç kacak et kesmedim her hastaya o şekilde bulaşmıyor böbrek taşlarım var idrar yollarinda oluşan enfeksiyolada bulaşabiliyor mesane doluyken ağır kaldirmaklada oluyormuş
Eskihasta

Mesaj gönderen Eskihasta »

sianure yazdı:herkese merhaba arkadaşlar yaklaşık 4 aydır forumu takip ediyorum ve bazı gözlemlerimi aktarmak istiyorum

1) iyileşen hastalar iyileşmekte olduklarını ya da tamamen iyileşmiş olduklarını belirttiklerinde tuhaf bir şekilde bazı arkadaşlar tarafından linçleniyorlar ya da yalancı olmakla itham edilip, nüks ettiğinde görüşürüz benzeri yorumlara maruz kalıyorlar. sonra iyileşenler niye yazmıyor diyoruz, böyle olursa yazmazlar tabii...

2) yine bazı arkadaşlar sürekli yeni gelen hastalara içtikleri antibiyotik aldıkları serum ya da gezdikleri doktor sayısıyla üstünlük taslamaya çalışıyorlar, bu da çok garip bir durum...

3) sürekli negatif enerji yayanlar, bir sürü iyileşen insan olmasına rağmen sürekli kimsenin iyileşememiş olduğunu ya da iyileşemeyecek olduğunu iddia ediyorlar...

herkese hayırlı geceler, umarım herkes en kısa sürede şifa bulur

Ben iyileseli 2 sene oluyor 4 kere nuks yaşadım hepsindede kendim hata yaptim %100 olmuyor ama dikkat edersen nuks yaşamazsın.Nuksler kisa süreli olur ve geçer
MENDERES1983
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

Eskihasta yazdı:
sianure yazdı:herkese merhaba arkadaşlar yaklaşık 4 aydır forumu takip ediyorum ve bazı gözlemlerimi aktarmak istiyorum

1) iyileşen hastalar iyileşmekte olduklarını ya da tamamen iyileşmiş olduklarını belirttiklerinde tuhaf bir şekilde bazı arkadaşlar tarafından linçleniyorlar ya da yalancı olmakla itham edilip, nüks ettiğinde görüşürüz benzeri yorumlara maruz kalıyorlar. sonra iyileşenler niye yazmıyor diyoruz, böyle olursa yazmazlar tabii...

2) yine bazı arkadaşlar sürekli yeni gelen hastalara içtikleri antibiyotik aldıkları serum ya da gezdikleri doktor sayısıyla üstünlük taslamaya çalışıyorlar, bu da çok garip bir durum...

3) sürekli negatif enerji yayanlar, bir sürü iyileşen insan olmasına rağmen sürekli kimsenin iyileşememiş olduğunu ya da iyileşemeyecek olduğunu iddia ediyorlar...

Ben iyileseli 2 sene oluyor 4 kere nuks yaşadım hepsindede kendim hata yaptim %100 olmuyor ama dikkat edersen nuks yaşamazsın.Nuksler kisa süreli olur ve geçer
Hastalığın hakkında bilgi verirmisin yada hikayem varmı forumda okusam
Eskihasta

MENDERES1983 yazdı:
Eskihasta yazdı:

Iki tane eski nickim var
Opulentia
Opyeni

Buralardan okuyabilirsiniz
MENDERES1983

Eskihasta yazdı:
MENDERES1983 yazdı:
Eskihasta yazdı:

Iki tane eski nickim var
Opulentia
Opyeni
Bildim seniiiiii youtubede videoların var çok iyi adamsın be sen atlatmıssın ama ben ömür boyu çekicem galiba
jeanvaljean

Mesaj gönderen jeanvaljean »

Niye bu kadar karmaşıklastiriyorsunuz ki? Forumda adı geçen doktorlardan gerekli testler yapılır, eğer lökosit çıkarsa tedavi ona göre yönlendirilir. Makat hastalıkları varsa onlar tedavi edilir çünkü benziyorlar. En son olarak da eğer ısrarla geçmiyorsa cpps'dir, onun icin de bolca egzersiz lazım internette epey bilgi var konuyla ilgili. Ben parasızlıktan 4 senedir çekiyorum bu şerefsiz illeti. İstanbul'a gidip gerekli muayeneleri olmam nereden baksan 3-4 bine patlar bana. İşsizim Sürünüyorum. Bunları devlet hastanesi yapamayacaksa ne diye o kadar vergi alınıyor ki halktan. Devletteki doktorlar çok ilgisiz ne yazık ki.
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

1q2w3e4r5t6y yazdı:
ABittersweetLi yazdı:bu gibi tartışmalar kimseye yarar sağlamaz. bir arkadaşında belirttiği gibi bu hastalık adı üstüne kronik prostatit. tamamen iyileştiğini düşünsen de ömür boyu dikkat etmek zorundasın. dikkat etmeyip nüks yaşayanlar çok. kimisi çok şiddetli nüks yaşar kimisi hafif. bu da kişiye göre değişir. kronik gastrit gibi düşünün. mesela kronik gastritin tamamen tedavisi var mı? yok. o yüzden hayatınızı en konforlu şekilde yaşayacak biçimde ayarlamanız gerekiyor. ayrıca bu foruma üye olanlar önce bir kaç doktor gezip iyileşemeyen insanlar. hepimiz öyleyiz. bu hastalık neden geçmiyor nedir bende ki bu sorun diye araştırma yaparken bulduk bu forumu. daha öncede söyledim önce devlet doktorlarına gitmek lazım. herkesin maddi durumu aynı değildir. ama bir gerçek var ki o da çoğumuz bu hastalığa kaçak et keserken yakalandık :) yani kendimiz edip kendimiz bulduk. o yüzden tedavi olmak için de biraz masraf yapmak gerekiyor. zaten bir nevi yapmaya da mecbur kalıyoruz. özel hastanede herhangi bir doktora gitsek 200 tl den aşağı çıkamayız. türkiye de hayat çok pahalı artık. bu arada zafer hocaya bende gittim. ben de masraf ettim. ben de fayda göremedim. ama bunu ikide bir söyleyip durmadım. isteyen gider isteyen gitmez. herkesin kendi kararıdır. kimse kimseye yönlendirme yapmıyor. zafer hocadan önce bu forumda adı gecen doktorların hiç biri bu hastalığı bile önemsemiyordu. baktılar ki müşteri geniş. türkiye'nin dört bir yanında doktorlar bu hastalıkla ilgilenmeye başladılar. bu hastalığın sadece doktor ayağı yok. aktar ayağı da var :) onlara da gitmek gerekiyor. yani işler zor. biraz sabretmek gerekiyor. psikoloji sağlam tutmak çok önemli.
Ben yazının tamamını okudum ben hiç kacak et kesmedim her hastaya o şekilde bulaşmıyor böbrek taşlarım var idrar yollarinda oluşan enfeksiyolada bulaşabiliyor mesane doluyken ağır kaldirmaklada oluyormuş
çoğumuz dedim zaten. herkes demedim. büyük bir çoğunluk cinsel ilişkiden sonra bu hastalığa yakalanıyor. %90 gibi bir çoğunluk.
MENDERES1983

ABittersweetLi yazdı:
1q2w3e4r5t6y yazdı:
çoğumuz dedim zaten. herkes demedim. büyük bir çoğunluk cinsel ilişkiden sonra bu hastalığa yakalanıyor. %90 gibi bir çoğunluk.
Galiba cinsel yoldan bulaş olmayanların
İşi daha zor gibi değilmi bitter kardeşim ya bağırsakta iltihap vardı oraya sıçradı yada sonda takıldı makat ameliyatı sonrası ondan oldu 2 seçeneğim var senin görüşünü almak isterim bulaş olmayışı işi zorlaştırırmı??
1q2w3e4r5t6y

Mesaj gönderen 1q2w3e4r5t6y »

MENDERES1983 yazdı:
ABittersweetLi yazdı:
1q2w3e4r5t6y yazdı: Ben yazının tamamını okudum ben hiç kacak et kesmedim her hastaya o şekilde bulaşmıyor böbrek taşlarım var idrar yollarinda oluşan enfeksiyolada bulaşabiliyor mesane doluyken ağır kaldirmaklada oluyormuş
Galiba cinsel yoldan bulaş olmayanların
İşi daha zor gibi değilmi bitter kardeşim ya bağırsakta iltihap vardı oraya sıçradı yada sonda takıldı makat ameliyatı sonrası ondan oldu 2 seçeneğim var senin görüşünü almak isterim bulaş olmayışı işi zorlaştırırmı??
Birşekilde bulaştı bi çok neden var bize düşen tedavi tamamlanmak
Eskihasta

MENDERES1983 yazdı:
Eskihasta yazdı:
MENDERES1983 yazdı: Hastalığın hakkında bilgi verirmisin yada hikayem varmı forumda okusam
Iki tane eski nickim var
Opulentia
Opyeni
Bildim seniiiiii youtubede videoların var çok iyi adamsın be sen atlatmıssın ama ben ömür boyu çekicem galiba
Teşekkür ederim evet ömür boyu çekeceksin doğru ama şiddeti önce azalacak sonra kaybolacak.Beslenmesine dikkat eden bir şeker hastası veya sürekli spor yapması gereken bir ms hastasi değilsin veya vertigo ile uğraşan günlerce başını yataktan kaldiramayan biride değilsin.Daha sayacağım çok ornek var.Eğer kendini tanırsan ne durumda hastalık azıyor öğrenirsen bunu %99 baskılayabilirsin.
hepten

Mesaj gönderen hepten »

Eskihasta yazdı:
MENDERES1983 yazdı:
Eskihasta yazdı:
Iki tane eski nickim var
Opulentia
Opyeni
Teşekkür ederim evet ömür boyu çekeceksin doğru ama şiddeti önce azalacak sonra kaybolacak.Beslenmesine dikkat eden bir şeker hastası veya sürekli spor yapması gereken bir ms hastasi değilsin veya vertigo ile uğraşan günlerce başını yataktan kaldiramayan biride değilsin.Daha sayacağım çok ornek var.Eğer kendini tanırsan ne durumda hastalık azıyor öğrenirsen bunu %99 baskılayabilirsin.
abi......o yüzde birlik kısmı bakterilere mi bağlıyorsun..
Eskihasta

Dibteyim yazdı:
Eskihasta yazdı:
MENDERES1983 yazdı:
Lokosit ilk gidişimde 8-10 cıktı sonra 4-5 en son haziranda lökosit yok iyilestin dedi ben sorunları anlatınca geçer abartma birseyin yok dedi abi. Hocam niye böyle deyince pisikolojk git şunları al geçer bir daha da gelme dedi . Sence bu dr iyi bir dr mudur?
Açıkçası lokosit sıfırlandıktan sonra doktorlarında yapacak çok bir şeyi kalmıyor.Yani gerisi birazda doğru beslenme egzersiz ve bitkisel kurlerle ilgili veya alternatif tedaviler bu hastalık bazen hekimleri çaresiz bırakıyor.Her test normal üreme yok goruntlemeler temiz lökosit sıfır yani bu durumda doktor ne yapsın.Hastalik psikoloji bozuyor dolayısıyla bazen bu konuda yardım almak iyidir ama hastalığın nedeni psikolojik değil tabiiki ortada gerçek bir hastalık var
MENDERES1983

Eskihasta yazdı:
Dibteyim yazdı:
Eskihasta yazdı:
Lokosit ilk gidişimde 8-10 cıktı sonra 4-5 en son haziranda lökosit yok iyilestin dedi ben sorunları anlatınca geçer abartma birseyin yok dedi abi. Hocam niye böyle deyince pisikolojk git şunları al geçer bir daha da gelme dedi . Sence bu dr iyi bir dr mudur?
Açıkçası lokosit sıfırlandıktan sonra doktorlarında yapacak çok bir şeyi kalmıyor.Yani gerisi birazda doğru beslenme egzersiz ve bitkisel kurlerle ilgili veya alternatif tedaviler bu hastalık bazen hekimleri çaresiz bırakıyor.Her test normal üreme yok goruntlemeler temiz lökosit sıfır yani bu durumda doktor ne yapsın.Hastalik psikoloji bozuyor dolayısıyla bazen bu konuda yardım almak iyidir ama hastalığın nedeni psikolojik değil tabiiki ortada gerçek bir hastalık var
Öksürünce bile makatın içinden sızlama oluyor bazen tık tık diye bişeyler atıyor damar seğirmesi gibi makattan penise doğru künt ağrılar ayaktayken sanki aşağıdan biri iple çekiyormuş gibi gerginlikler idrarda sanki tıkalı bişey varmış gibi zorluklar yanmalar peki hiç tedavi edilmese ilerleyen yıllarda bu şikayetlerde azalma hiçmi görülmez diyelimki lokosit var ama patojene hiç ulaşılamıyor 2-3 ay amprik tedavi görmüş vücudun kendini toparlama şansı hiçmi yok abi intihara sürekler insanı 15-20-25 sene çekmek ne demek ne işinde başarı ne ailende huzur sakat gibi ağrı sızı içinde ölümü beklemek ne diyeyim hadi cinsel yoldan blaş olsa tamam ettiğimizi çekiyoruz bu ömür böyle sürmez sigara üstüne sigara stres akciğer gelir imdadına yetişir kanser 6 ay sonra bütün sıkıntılar biter dönen senaryo bu kafamda ben razıyım şikayetlerim ömür boyu sürsün hergün ilaç almaya ama beni rahat uyutsun uyandığımda sıkıntım olmasın işime gücüme bakayım 1-2 saat ağrıya dayanırım kurtuluş ölüm çıkamadım işin işinden kendi adıma
MENDERES1983

Deselerki hemen kurtulcaksın gözümün birini kulağımın birini feda ederdim onlardan hiçbiri en azından uyumana engel değil koşmana engel değil sürekli bunalıma sokmaz1-2 sene sonra alışırsın ama bu nasıl birşey yeminle belden aşağısını kestiresim geliyor oda kurtulsun bende
Eskihasta

MENDERES1983 yazdı:Deselerki hemen kurtulcaksın gözümün birini kulağımın birini feda ederdim onlardan hiçbiri en azından uyumana engel değil koşmana engel değil sürekli bunalıma sokmaz1-2 sene sonra alışırsın ama bu nasıl birşey yeminle belden aşağısını kestiresim geliyor oda kurtulsun bende
Sen bu psikoloji ile iyilesemezsin ben sana söyleyim.Psikoloji demek bagisiklik sistemi demektir sende suan bu neredesyse sıfır.Bence psikiyatri ye gidip bir ilac kullanmalisin.Prof Basak Yucel e gidebilirsin istanbul da isen kendisi ağrı konusundada uzmandir ama cok kazıktır.Bunlarin hepsi geçecek ve ağrıların dinecek sonsuza kadar sürmeyecek ama sen sürecek gibi yaşayıp evrene böyle mesajlar yollamaya devam edersen işin cok zor benim ağrı skorum 10 uzerinden 10 du ve ben bu ağrıyla tam bir buçuk sene yaşadım ustunede sık idrar vardı.Once isyan ettim sonra dua ettim şukrettim ısrarla tedavime devam ettim.Bitkisel destekler vitaminler kullandim ve lokosit 0 olsa bile baskılayıcı antibiyotik tedavisine devam ettim kalcamda yer kalmadi bacaklarimdan iğne oldum ama her gördüğüm tedaviye atlamadım prostat ici enjeksiyon yaptırmadım ve sistoskopi yapip kendimi zora sokmadim doktoruma güvendim onun yolunda devam ettim agrilarim uzun sure geçmesede tedavi seklini degistirmedim.Inancini umudunu kaybeden başaramaz bu uzun bir yol beterini görmeyen o hastalıklar kolay saniyor ben beynimden tümör aldirdim prostatiti mumla ararsin emin ol.
MENDERES1983

Allah daha beterlerinden korusun sevgili kardeşim sağlıklı ömrün olsun
Eskihasta

MENDERES1983 yazdı:
Eskihasta yazdı:
MENDERES1983 yazdı:Deselerki hemen kurtulcaksın gözümün birini kulağımın birini feda ederdim onlardan hiçbiri en azından uyumana engel değil koşmana engel değil sürekli bunalıma sokmaz1-2 sene sonra alışırsın ama bu nasıl birşey yeminle belden aşağısını kestiresim geliyor oda kurtulsun bende
Sen bu psikoloji ile iyilesemezsin ben sana söyleyim.Psikoloji demek bagisiklik sistemi demektir sende suan bu neredesyse sıfır.Bence psikiyatri ye gidip bir ilac kullanmalisin.Prof Basak Yucel e gidebilirsin istanbul da isen kendisi ağrı konusundada uzmandir ama cok kazıktır.Bunlarin hepsi geçecek ve ağrıların dinecek sonsuza kadar sürmeyecek ama sen sürecek gibi yaşayıp evrene böyle mesajlar yollamaya devam edersen işin cok zor benim ağrı skorum 10 uzerinden 10 du ve ben bu ağrıyla tam bir buçuk sene yaşadım ustunede sık idrar vardı.Once isyan ettim sonra dua ettim şukrettim ısrarla tedavime devam ettim.Bitkisel destekler vitaminler kullandim ve lokosit 0 olsa bile baskılayıcı antibiyotik tedavisine devam ettim kalcamda yer kalmadi bacaklarimdan iğne oldum ama her gördüğüm tedaviye atlamadım prostat ici enjeksiyon yaptırmadım ve sistoskopi yapip kendimi zora sokmadim doktoruma güvendim onun yolunda devam ettim agrilarim uzun sure geçmesede tedavi seklini degistirmedim.Inancini umudunu kaybeden başaramaz bu uzun bir yol beterini görmeyen o hastalıklar kolay saniyor ben beynimden tümör aldirdim prostatiti mumla ararsin emin ol.
Allah beterlerinden korusun sağlıklı ömrün olsun inşaallah kardeşim
Amin cümlemizin kimler geldi kimler kayboldu bu forumda iyilestiler yada daha iyi oldular hepsi umutsuzdu.
Ahbikurtulsam25

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

red yazdı:kronik hastalık adı üstünde. zaman zaman sıkıntılar yaratma ihtimali her zaman var.
burada iyileşmekten kasıt hayatı konforlu bir şekilde yaşamak, semptomları en aza hatta sıfıra indirmektir.
şimdi ben bira içiyorum, bisiklet sürüyorum, eşimle korunmasız ilişkiye giriyorum, acı-baharat tüketebiliyorum.
zaman zaman ben buradayım diyor, bunu varla yok arası bir şekilde hissediyorum.
kurumda çalışan yaşça büyüğüm bir abi de kronik prostatit. gayet iyi, sadece zaman zaman makatta huzursuzluk hissediyormuş hepsi bu.
hastalığı ağır şekilde yaşayanlar herkesin bu şekilde yaşayacağı yanılgısına kapılmasınlar. pek çok insan bu hastalığın adını bile bilmeden bununla yaşayıp gidiyor..
Red kardeş sen kac yıl çektin bu hastaligi
bayramoglu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen bayramoglu »

red yazdı:kronik hastalık adı üstünde. zaman zaman sıkıntılar yaratma ihtimali her zaman var.
burada iyileşmekten kasıt hayatı konforlu bir şekilde yaşamak, semptomları en aza hatta sıfıra indirmektir.
şimdi ben bira içiyorum, bisiklet sürüyorum, eşimle korunmasız ilişkiye giriyorum, acı-baharat tüketebiliyorum.
zaman zaman ben buradayım diyor, bunu varla yok arası bir şekilde hissediyorum.
kurumda çalışan yaşça büyüğüm bir abi de kronik prostatit. gayet iyi, sadece zaman zaman makatta huzursuzluk hissediyormuş hepsi bu.
hastalığı ağır şekilde yaşayanlar herkesin bu şekilde yaşayacağı yanılgısına kapılmasınlar. pek çok insan bu hastalığın adını bile bilmeden bununla yaşayıp gidiyor..
içimizi ferahlattın kardeş ..