Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Yorgunsavaşçı
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen Yorgunsavaşçı »

Hayırlı cumalar Kadir abicim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Yorgunsavaşçı yazdı:Hayırlı cumalar Kadir abicim
Hayirli cumalar kardeşim.
hit43
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen hit43 »

ben 3 haftadır cipro+tetradox kullanıyorum hiç bir iyileşme yok.dr 6 hafta kullanacağız dediği için sabrediyorum.yoksa wc sonrası penis ve karın altı bölgede huzursuzluk gerilme batmalar beni iyice karamsar hale getirdi.yorumlarınızı bekliyorum ..
hit43

Mesaj gönderen hit43 »

kadir yazdı:
hayırlı cumalar herkese...ben 3 haftadır cipro+tetradox kullanıyorum hiç bir iyileşme yok.dr 6 hafta kullanacağız dediği için sabrediyorum.yoksa wc sonrası penis ve karın altı bölgede huzursuzluk gerilme batmalar beni iyice karamsar hale getirdi.6 aydır geçmeyen şikayetler bazen idrar sonrası yanma.bazen yanma olmadığında yine idrar sonrası ;penis ve karın alt kısımda gerilme huzursuzluk. çok acı veriyor hayattan soğuttu beni.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

hit43 yazdı:
kadir yazdı:
hayırlı cumalar herkese...ben 3 haftadır cipro+tetradox kullanıyorum hiç bir iyileşme yok.dr 6 hafta kullanacağız dediği için sabrediyorum.yoksa wc sonrası penis ve karın altı bölgede huzursuzluk gerilme batmalar beni iyice karamsar hale getirdi.6 aydır geçmeyen şikayetler bazen idrar sonrası yanma.bazen yanma olmadığında yine idrar sonrası ;penis ve karın alt kısımda gerilme huzursuzluk. çok acı veriyor hayattan soğuttu beni.
Gecmis olsun, muayenede hangi tahliller yapildi size ?
hit43

Mesaj gönderen hit43 »

kadir yazdı:
hit43 yazdı:
kadir yazdı: Hayirli cumalar kardeşim.
Gecmis olsun, muayenede hangi tahliller yapildi size ?
KAN,İDRAR VE İDRAR KÜLTÜRÜ YAPILDI.
omr83
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen omr83 »

Kadir abi hayırlı akşamlar.sana bişey bahsedicem abi dinlersen çok sevinirim.
Ben Gebze'de oturuyorum abi .benim burda akdarci abı var kendisi deden kalma yeri var dedesinden öğrendiği ilaçlar yapıyor bugün gittim hastalığımi bahsettim.beni dinledi abi.zaten buna benim gibi gelen k.prostatit hastalarda var .bana Ömer sana 5,li bir karışım yapicam dedi bundan %85/90 fayda gorucen bir aylık bir bieyler yapicak yarın vericek abi ama gerçekten faydasını görenler olmuş.zaten bunun yanına gelen hastslar kanser hastası ve şifa bulanlar olmuş kadir abi.ben yarın alıp bsslicam kadir abi inşallah bakalım gorucen eğer gerçekten etkisini görürsem inşallah burdaki arkadaşlara kardeşlerime faydası olur kadir abi.cunki çok umitlendirdi beni inşallah şifa allahtan kadir sanada haber verin dedim inşallah bakalım abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

omr83 yazdı:Kadir abi hayırlı akşamlar.sana bişey bahsedicem abi dinlersen çok sevinirim.
Ben Gebze'de oturuyorum abi .benim burda akdarci abı var kendisi deden kalma yeri var dedesinden öğrendiği ilaçlar yapıyor bugün gittim hastalığımi bahsettim.beni dinledi abi.zaten buna benim gibi gelen k.prostatit hastalarda var .bana Ömer sana 5,li bir karışım yapicam dedi bundan %85/90 fayda gorucen bir aylık bir bieyler yapicak yarın vericek abi ama gerçekten faydasını görenler olmuş.zaten bunun yanına gelen hastslar kanser hastası ve şifa bulanlar olmuş kadir abi.ben yarın alıp bsslicam kadir abi inşallah bakalım gorucen eğer gerçekten etkisini görürsem inşallah burdaki arkadaşlara kardeşlerime faydası olur kadir abi.cunki çok umitlendirdi beni inşallah şifa allahtan kadir sanada haber verin dedim inşallah bakalım abi
Kardesim senin bu anlattiklarina tıp dilinde fitoterapi denir, literatürdede yeri var. Kullanabilirsin ama öncelikle elindeki ilaçlari bitir, ondan sonra buna basla. İkisini beraber kullanma.
omr83

Mesaj gönderen omr83 »

Tmm kadir abi öle yaparım.sikjnti yok kadir abi
Ama şunu solim abi iğneler 4 vurdum.ama hala mesane ve penis ucunda yanmalar hiç gitmedi kadir iğne bittikten sonra hap var onu kullanicam abi.buda fayda yapmazsa neyapabilirim kadir öle böle yanma var.tekrar zafer hocamla gorusimmi veya tavsiyen ne yapabilirim kadir abi
omr83

Mesaj gönderen omr83 »

Sende böle iğneleri kullandığında yanmalar devam ettim i abi.veya sen ne yaptın böle durumlarda kadir abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

omr83 yazdı:Tmm kadir abi öle yaparım.sikjnti yok kadir abi
Ama şunu solim abi iğneler 4 vurdum.ama hala mesane ve penis ucunda yanmalar hiç gitmedi kadir iğne bittikten sonra hap var onu kullanicam abi.buda fayda yapmazsa neyapabilirim kadir öle böle yanma var.tekrar zafer hocamla gorusimmi veya tavsiyen ne yapabilirim kadir abi
Ömer kardesim, 4 tane igne ile bir haftada bu hastalik öyle bitse burada kronik prostatit diye bir hastalik olmaz tarihe karışır. Sen daha yolun basindasin bu kadar acele etme biraz sabir yahu..her aklina gelenide burada sordugunda forum mesgul oluyor bilgi kirliligi oluyor böyle basit seyleri özelden sorabilirsin. Ayrica drunada sorabilirsin. Senden ricam birde bu baslik altindan devam etme önemli konularda farklı baslik aç. Forum ana sayfasını sık sık soru sorarak kullanirsak amacından çikar. Soruların varsa özelden sorarsan sevinirim.
ibrahim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ibrahim »

Abi slm.prostatiti atlaşmış birisinde.prostatta oluşan yaranın iyileşme süresi ile potasyumun bi bağlantısı varmı.hiç böyle bişey duydunmu.
omr83

Mesaj gönderen omr83 »

Tmm Kadir abicim kusurabakma bundan sonra özel sorum olursa size özelden yazarım abi kusurabakma tekrar özür dilerim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ibrahim yazdı:Abi slm.prostatiti atlaşmış birisinde.prostatta oluşan yaranın iyileşme süresi ile potasyumun bi bağlantısı varmı.hiç böyle bişey duydunmu.
İbrahim kardesim uzun zamandir yoktun durumun nasil?
Sordugun soru icin bir makale paylasiyorum.

Bir Kaza ve Acil Servise ayak bileği burkulması ile başvuran 108 hastada gözlemci-kör karşılaştırmalı bir klinik çalışma yapılmıştır. Diklofenak potasyumun (günde 3 kez 50 mg) etkililiği ve tolere edilebilirliği, piroksikamın (günde bir kez 20 mg) ve plasebonunkiyle karşılaştırılmıştır. Hastalar, 7 gün boyunca üç tedaviden birini veya diğerini almak üzere rastgele ayrıldı. Her grupta 36 hasta vardı. Tedavinin analjezik ve antiinflamatuar etkileri, yaralı ayak bileğindeki inflamasyonun hacimsel ölçümlerinden, hassasiyet, pasif harekette ağrı, eklem lezyonunun şiddeti, istirahatte ve harekette ağrının şiddetinden değerlendirildi. Ağrı ve iltihaplanmadaki genel azalmalar, çalışmanın sonunda değerlendirildi. Diklofenak potasyum ile tedavi edilen hastalardaki sonuçlar, yürürken ağrıdaki iyileşme ve ağrı ve inflamasyondaki genel azalma açısından piroksikam ile tedavi edilen hastalardan önemli ölçüde daha iyiydi ve her iki aktif tedavi de plasebodan üstündü. Hacim, hassasiyet ve istirahatte ağrının şiddeti ile ölçülen inflamasyon açısından diklofenak potasyum ve piroksikam arasında anlamlı bir fark yoktu, ancak her iki aktif tedavi de plasebodan tutarlı bir şekilde üstündü. Hiçbir ciddi yan etki bildirilmemiştir. Diklofenak potasyum ile tedavi edilen tüm hastalar ve piroksikam ile tedavi edilenlerin tümü ilacı tekrar almak isteyeceklerini söylediler; plasebo grubunun %27,8'inde durum buydu. Diklofenak potasyum etkili bir tedavi olarak kabul edilebilir,
Yorgunsavaşçı

Mesaj gönderen Yorgunsavaşçı »

Abiler birşey sormak istiyorum . Ben antibiyotik tedavisinin yarısındayım 6 iesef oldum şimdi cipro ve thatrdox içiyorum . Şikayetlerim kalmadı sayılır baya azaldı . Bu neye işaret bu kronik midir abiler bir daha tekrarlar mı ? Bir anda iyileştim
BruceLee

Mesaj gönderen BruceLee »

kadir yazdı:11 yildir prostatitle ugrasiyorum.Bu hastaliga sebep olan bakterilerdir.Antibiyotikten baska tedavi sekli yok hic ugrasmayin.Şöyleki cipro,tavanic gibi oral yoldan alinan tabletler leblebi cekirdek gibi etkisi yetersiz..bir muddet sonra tekrar nuks ediyor...onu gecin..igne olacaksiniz kardesim..igne cok daha etkili...igneler bakterileri aninda pasifize ediyor...igneler bitince akabinde oral yoldan 2kutu kadar tablet kyullanilacak.Ha bide sunu soyliyeyim prostatitmiyim degilmiyim diye sistoskopi falan yaptirmayin...prostatitseniz zaten gerek yok.İseme sıkintiniz varsa, cok zor isiyorsaniz,prostatitde degilseniz darlik olabilir tabiki.. ozaman sistoskopi gerekebilir. Bu hastaligin teshisi icin rektal tuse yaptirin..prostatin odagindan cikan sivi orneginin laboratuar mikroskobik incelemesi sonucundaki lokosit miktarini ogrenmenizdir.En kesin ve basit yontem budur.Lokosit sayisi 3-4 u gecerse zaten prostat enfekte olmus demektir.Antibiyotik devamli kullanilmayacak ...kullandigim ilaclar 20 gun suruyor .20 gun sonunda 10 gun ara veriyorum ve tekrar lokosite baktirip kontrolu sagliyorum..10 aydir antb kullanmiyorum. Sadece Solgar bromelain ve propolis damlayi surekli kullaniyorum.Doku ve mukoza onarimi icin.Alfa bloker hic kullanmadim..faydasinin gecici olduguna inaniyorum.Prostatit hastalarinin asiri bosalmalarinin prostati zorladigina inaniyorum haftada 2 defanin daha saglikli oldugunu soyleyebilirim.Antibiyotik olarak dedigim gibi igne, tablet +vitamin +enzim+probiyotik kombinasyonundan cok fayda gordum.Ba girsak florasi guvenligi ve candida mantari icinde probiyotik olarak ev yogurdu tuketmekteyim.Su an cok iyiyim..stres ve sinir ortami immun sistemi aninda cokertiyor.. bagisiklik sistemimizi surekli guclu tutmamiz gerekiyor.Ona cok dikkat edin.Cinsel olarak sorunum kalmadi sabah ereksiyonu da dahil.Kisacasi uygun antbiyotik tedavisinden fayda gordugumu belirtirim.Son olarak sunu ifade edeyim prostat ameliyatini kesinlikle onermiyorum.Herkese gecmis olsun.
Merhaba Hayırlı Cumlar. Sizde hangi bakteri mantar çıkmıştı, ya da çıkmış mıydı?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Mrb kardesim hayirli cumalar, bende degisik zamanlarda sırasiyla; 1-pseudomanas aeruginosa, 2-gardnerella vaginalis, 3- myco ve üreoplazma 4- Koagulaz negatif stafilokok cıktı.
Cengiz3636
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Cengiz3636 »

kadir yazdı:11 yildir prostatitle ugrasiyorum.Bu hastaliga sebep olan bakterilerdir.Antibiyotikten baska tedavi sekli yok hic ugrasmayin.Şöyleki cipro,tavanic gibi oral yoldan alinan tabletler leblebi cekirdek gibi etkisi yetersiz..bir muddet sonra tekrar nuks ediyor...onu gecin..igne olacaksiniz kardesim..igne cok daha etkili...igneler bakterileri aninda pasifize ediyor...igneler bitince akabinde oral yoldan 2kutu kadar tablet kyullanilacak.Ha bide sunu soyliyeyim prostatitmiyim degilmiyim diye sistoskopi falan yaptirmayin...prostatitseniz zaten gerek yok.İseme sıkintiniz varsa, cok zor isiyorsaniz,prostatitde degilseniz darlik olabilir tabiki.. ozaman sistoskopi gerekebilir. Bu hastaligin teshisi icin rektal tuse yaptirin..prostatin odagindan cikan sivi orneginin laboratuar mikroskobik incelemesi sonucundaki lokosit miktarini ogrenmenizdir.En kesin ve basit yontem budur.Lokosit sayisi 3-4 u gecerse zaten prostat enfekte olmus demektir.Antibiyotik devamli kullanilmayacak ...kullandigim ilaclar 20 gun suruyor .20 gun sonunda 10 gun ara veriyorum ve tekrar lokosite baktirip kontrolu sagliyorum..10 aydir antb kullanmiyorum. Sadece Solgar bromelain ve propolis damlayi surekli kullaniyorum.Doku ve mukoza onarimi icin.Alfa bloker hic kullanmadim..faydasinin gecici olduguna inaniyorum.Prostatit hastalarinin asiri bosalmalarinin prostati zorladigina inaniyorum haftada 2 defanin daha saglikli oldugunu soyleyebilirim.Antibiyotik olarak dedigim gibi igne, tablet +vitamin +enzim+probiyotik kombinasyonundan cok fayda gordum.Ba girsak florasi guvenligi ve candida mantari icinde probiyotik olarak ev yogurdu tuketmekteyim.Su an cok iyiyim..stres ve sinir ortami immun sistemi aninda cokertiyor.. bagisiklik sistemimizi surekli guclu tutmamiz gerekiyor.Ona cok dikkat edin.Cinsel olarak sorunum kalmadi sabah ereksiyonu da dahil.Kisacasi uygun antbiyotik tedavisinden fayda gordugumu belirtirim.Son olarak sunu ifade edeyim prostat ameliyatini kesinlikle onermiyorum.Herkese gecmis olsun.
kadir abi 1 ayı geçti zafer hocada (reklamı gibi olmasın baba gibi doktor) dan tedavi oluyorum ama henüz cevap almış değiliz lökosit 8 10 iniyor tekrar 12 15 filan çıkıyor yane inişli çıkışlı
Bende moral denilen birşey kalmadı bende aşırı birde kaygı bozukluğu da var acaba anksiyete bozukluğu bu tedaviyi engel olurmu
İkincisi siz kaç ayda lökosit sıfıra indirdiniz
Bende iğne kullanmama rağmen bende neden ilerleme olmuyor
Kadır tek şikayetim özürdilerim beniste dolaşan ağrı ve birde porotat bölgesinde yanma oluyor
Kadir abi birde bazende bir gün iki gün hiç ağrı sızı yanma olmuyor kendi kendime artık iyileştim hiç birşeyim yok diyorum
Ama bakıyorum iki üç gün sonra tekrar ağrılar başlıyor
İki üç gün ağrılar devam ediyor ve sonra yine iyi oluyorum
Ve daha öncede 2017 Dide geçirmiştim 4 sene hiç birşeyim yoktu ben kendimde karslıyım
Hiç soğuğa da dikat etmedim nasıl olsa iyileştim diye
Ama yine perişan oldum
Acaba yine iyilesebilecekmiyim kadir abi
Moralim çok bozuk illaki burda herkesin bir doktoru var ama HEPİMİZİNDE DOKTORU SİZSİNİZ
KADİR abi BEN 2017 DE tedavi olduğumda yanında Anksiyete ilacınıda kullanmıştım acaba tercübenize dayanarak soruyorum tekrar kullanmam gerekiyormu
Tedaviye devam ediyimmi yoksa doktormu değiştiriyim ama zafer hocada çok uğraşıyor bir ay oldu bir sonuç alamadı moralim çok bozuk abi
Bana yol göster abi teşekkürler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ah be kardesim 1 ay oldu ugrasiyorum dedin... ben ikisene ugrastim iyi oldum..sonra prostat içine enjeksiyon yaptirdim hastalik geri döndü 4 sene daha ugrastim ve toparladim. Senin bukadar sürmez ama sen bir kere 1 yılı gözden cıkar. Anksiyetede yapma rahat ol kendini bu hastaliga alistir, bir anda kimse mucize yaratamaz sabir bu hastalığın birinci ilacidir. Dogru tedavi ile iyileşirsin iyilesmeyecek bir sey yok..ama öyle 1 ayda 3 ayda iyilesme bekleme..semptonlarin azalir illaki ama tedaviyi birakma.
Üşütme, strese girme, uykuna ve gidana dikkat et bagisikligi guclu tut..tatliyi, sekeri, hamur işini iyice azalt, sık ejekülasyon yapma.
Apo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Apo »

kadir yazdı:Antibiyotik kullananlar icin kullanim sonrasi evde mayalanmis yogurt tuketirseniz kabiz olmazsiniz...kaldiki kabiz olmak candidiazis olmaktan iyidir.
Abi seni dinledim anti ile devam ettim su an iyiyim arada nükler oluyor ama tedavi yi bırakmadım abi yarın tekrar masaj yapıp lökosit baktircam abi sonucu burda yazicam
burhanmrt
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen burhanmrt »

Antibiyotik iyi geliyor hatta bakteri tespit edilip en çok duyarlı antibiyotiki kullanırsanız en doğru ve en hızlı tedaviyi uygulamış olursunuz bu süreçte en önemli konu bakteri tespitidir eğer vaka bakteriyelse fakat bakteriyel değilse o zaman iesef gibi antibiyotikler kullanmak gayet normal bir durum oluyor
luksorin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen luksorin »

Benim iyileşme sürecim 5 aya yakın sürdü. VE antibiyotikle oldu. Sabır ve inançla tedaviye devam edin. Şu an yaklaşık 1 aydır çok iyiyim. İnşallah böyle devam eder.

Sağlıklı günler.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

luksorin yazdı:Benim iyileşme sürecim 5 aya yakın sürdü. VE antibiyotikle oldu. Sabır ve inançla tedaviye devam edin. Şu an yaklaşık 1 aydır çok iyiyim. İnşallah böyle devam eder.

Sağlıklı günler.
Şifanız daim olsun çok sevindim.
BruceLee

Mesaj gönderen BruceLee »

kadir yazdı:Abitter propolisi ben kendim yapiyorum...ham propolisi alip alkolde eritiyorum.damlaliklara koyup kullaniyorum.
ozelden msj gelmedi.
Kadir bey konu nasıl açıyoruz? Baya baktım göremedim
burhanmrt
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen burhanmrt »

Bende çok fayda gördüm özellikle bakteri tespitinden sonra bactrim kullanmam bana çok iyi geldi fakat 2. Paket bactrimi doktorlar önermiyor karaciğere zarar verir diyolar bende kendimi iyi hissetiğimden dolayı 1 ay sonra ikinci paketi kulanacağım sanırım 2. Paketten sonra da nüks yaşamazsam daha kıullanmam antibiyotik