Tekrar Merhaba

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
smm2804
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Tekrar Merhaba

Mesaj gönderen smm2804 »

Merhaba Levent Bey,

Ücretsiz tedavi uygulayacağınız 2. Hastaydım sizinle telefonda görüşmüştüm randevu almıştım söz vermiştiniz. Randevu tarihinden iki gün önce teyit etmek amaçlı aradığımda sayfadan çıkarıldım artık bakmayacağım demiştiniz açıkcası üzüldüm ortada verilmiş söz vardı beklerdim ki size söz verdim gelebilirsiniz demenizi enazından muayene etmenizi beklerdim
Urolog6
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Urolog6 »

smm2804 yazdı:Merhaba Levent Bey,

Ücretsiz tedavi uygulayacağınız 2. Hastaydım sizinle telefonda görüşmüştüm randevu almıştım söz vermiştiniz. Randevu tarihinden iki gün önce teyit etmek amaçlı aradığımda sayfadan çıkarıldım artık bakmayacağım demiştiniz açıkcası üzüldüm ortada verilmiş söz vardı beklerdim ki size söz verdim gelebilirsiniz demenizi enazından muayene etmenizi beklerdim
Ucretsiz tedavi yapmiyorum artik. O geçti... Tabi ki her zaman gelebilirsiniz muayeneye beklerim. Size ozel bir indirim yaparim.
smm2804

Mesaj gönderen smm2804 »

Urolog6 yazdı:
smm2804 yazdı:Merhaba Levent Bey,

Ucretsiz tedavi yapmiyorum artik. O geçti... Tabi ki her zaman gelebilirsiniz muayeneye beklerim. Size ozel bir indirim yaparim.

Muayene ücretiniz nedir ?
Urolog6

Mesaj gönderen Urolog6 »

650 tl
Pab10
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Pab10 »

Urolog6 yazdı:
Pab10 yazdı:Hocam hoş geldiniz. Benim için çok önemli iki soru sormak istiyorum. Ağrı sızı yok ben de. Tek problem, ara ara kasık ve testis bölgesinde hissettiğim yanma hissi var. İlginçtir, testislerin yerini değiştirince yanma hissi azalıyor bi rahatlama oluyor.
Bir de sık idrar olayı var mı yok mu çözemedim. Çok su içince saatte bir tuvalete gidiyorum. Bazen 4 saat bazen iki saat gün gün değişiyor.
Net değil.
Şimdiden teşekkürler.
Sizin sorun myofacial ağri sendromu olabilir. Pelvik taban ile de ilgilenen bir fizyoterapiste gitmelisiniz
Sürüntü yapıldı prostat sıvısından kns üredi. 5 Hafta kadar duyarlı antibiyotik kullandım. Daha iyi durumdayım, azaldı ama geçmedi. Dikkat edip kendime, takviyelerle devam etsem kesin sonuç alır mıyım Bakteri yok olmuş mudur
Urolog6

Mesaj gönderen Urolog6 »

Eger myofasyal ağri sendromu var ise takviyelerle sonuç alman zor
Pab10

Mesaj gönderen Pab10 »

Urolog6 yazdı:Eger myofasyal ağri sendromu var ise takviyelerle sonuç alman zor
Hocam yanıt için teşekkürler.
musonic
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen musonic »

Hocam selamlar. Kisaca durumu ozetleyeyim. Agri sizi yok. Tazyik dusuk. Ereksiyon 0. Birkac doktor onayli, tum fiziki bulgular vs. yerinde. Bircok ilac kullandim xatral kinzy vs. fayda etmedi. Ilk kur genta+biteral+tarividin 2. Gunu itibariyle 3-4 gunluk durdurulamayan ereksiyon hali ve tazyik iyilesmesi. Ayni kur ikinci kez uygulandi 0 etki. Klamdiya uremisti, tetradox ve azitro ile sifirlandi. ulturde kns uredi, pcrda enterekok cikti. Flagyl ve avelox 2ser kutu fayda etmedi. Su an monurol ve bactrim forte 1 hafta bitti etki yok. Enjeksiyon onerdiginizi biliyorum, benim durumumda fayda saglar miyim? Sorun dogru kombinasyonu bulamamis olmam mi ulasilamamis olmasi mi emin degilim? Bu durumda size gelsem yapacaginiz kokteyl konusunda guven araliginiz nedir? Veya ne onerirsiniz? Uzun oldu, tesekkurler.
Krostatit

Mesaj gönderen Krostatit »

Hocam merhaba. Rektal tuş ile prostatit tanısı konulan birinin menisinde jöle kıvamlı parçacık görülmesi bakteriyel prostatit mi demektir yoksa non bakteriyel veya pelvik kaslarla da ilgli olabilir mi?
Urolog6

Mesaj gönderen Urolog6 »

musonic yazdı:Hocam selamlar. Kisaca durumu ozetleyeyim. Agri sizi yok. Tazyik dusuk. Ereksiyon 0. Birkac doktor onayli, tum fiziki bulgular vs. yerinde. Bircok ilac kullandim xatral kinzy vs. fayda etmedi. Ilk kur genta+biteral+tarividin 2. Gunu itibariyle 3-4 gunluk durdurulamayan ereksiyon hali ve tazyik iyilesmesi. Ayni kur ikinci kez uygulandi 0 etki. Klamdiya uremisti, tetradox ve azitro ile sifirlandi. ulturde kns uredi, pcrda enterekok cikti. Flagyl ve avelox 2ser kutu fayda etmedi. Su an monurol ve bactrim forte 1 hafta bitti etki yok. Enjeksiyon onerdiginizi biliyorum, benim durumumda fayda saglar miyim? Sorun dogru kombinasyonu bulamamis olmam mi ulasilamamis olmasi mi emin degilim? Bu durumda size gelsem yapacaginiz kokteyl konusunda guven araliginiz nedir? Veya ne onerirsiniz? Uzun oldu, tesekkurler.
Size fayda saglar buyuk ihtimalle. Enterokok icin meronem kullaniyoruz . Oldukca faydali oluyor
Urolog6

Mesaj gönderen Urolog6 »

Krostatit yazdı:Hocam merhaba. Rektal tuş ile prostatit tanısı konulan birinin menisinde jöle kıvamlı parçacık görülmesi bakteriyel prostatit mi demektir yoksa non bakteriyel veya pelvik kaslarla da ilgli olabilir mi?
Onu bu bulgu ile ayirtetmek mumkun değil malesef
smm2804

Mesaj gönderen smm2804 »

Krostatit yazdı:Hocam merhaba. Rektal tuş ile prostatit tanısı konulan birinin menisinde jöle kıvamlı parçacık görülmesi bakteriyel prostatit mi demektir yoksa non bakteriyel veya pelvik kaslarla da ilgli olabilir mi?
Sarımsı sperm içinde jölemsi parçalardan yıllardır kurtulamadım bende
Mutsuz adam

Mesaj gönderen Mutsuz adam »

Prostat sıvısından pcr ve kültür antibiyogram yaptırmak istiyorum. Ücreti nedir. Ayrıca sıvıda mikroskop ile lökosit sayıyor musunuz. Bunları yapıyorsanız randevu almak istiyorum.
Urolog6

Mesaj gönderen Urolog6 »

Merhaba lökosit saymiyorum ben
Urolog6

Mesaj gönderen Urolog6 »

Mutsuz adam yazdı:Prostat sıvısından pcr ve kültür antibiyogram yaptırmak istiyorum. Ücreti nedir. Ayrıca sıvıda mikroskop ile lökosit sayıyor musunuz. Bunları yapıyorsanız randevu almak istiyorum.
Pcr de yapilan akinti kulturunde lokosit sayisi soyleniyor zaten .ekstra saymaya gerek yok. Yani onu labotatuarda sayiyorlar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Levent bey merhaba, sürüntüyle alınan sıvı örneğinden yapılan lokosit incelemesi mikroskop altında cam lamel üzerinde incelenmesi gibi gerçek veriyi vermiyor yanlız.EPS örneklerinden lokosit sayımı cam lamel üzerinde yapılmalıdır.
Urolog6

Mesaj gönderen Urolog6 »

Orada da mikroskopla sayiliyor. Hani prostat sivisi orneginde 7-8 lokosit goruldu diyor mesela....orada mikroskopla bakip soyluyorlar baska turlu sayma olasiligi yok zaten
Mutsuz adam

Mesaj gönderen Mutsuz adam »

size nasıl ulaşabilirim, birkaç numara ve birkaç site var internette
Urolog6

Mesaj gönderen Urolog6 »

Mutsuz adam yazdı:size nasıl ulaşabilirim, birkaç numara ve birkaç site var internette
Özelden yazdim size
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Urolog6 yazdı:Orada da mikroskopla sayiliyor. Hani prostat sivisi orneginde 7-8 lokosit goruldu diyor mesela....orada mikroskopla bakip soyluyorlar baska turlu sayma olasiligi yok zaten
Sürüntüden alınan prostat sekresyonundan sayılan lokosit gerçek bazen değeri vermeyebiliyor. Milimetrik ölçekli belli bir düz bir alan içinde yayılıp ölçülmesi daha hassas sayım elde etme adına gerçek degeri veriyor. Direk lam' üzerine damlatıp ölçmenin farkı gercekten önem arz ediyor.

Pubmed'ten alıntıdır.
Malzemeler ve yöntemler
Çalışmaya yaşları 16 ile 73 arasında değişen (ortalama: 40) kronik prostatit (CP/CPPS ve/veya CBP) olan 46 erkek dahil edilmiştir. Tüm hastalar, ürolojik poliklinik bölümlerinden Białystok'taki Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Araştırma ve Teşhis Merkezine sevk edildi. Tüm hastalar, genitoüriner sistemin 3 aydan uzun süren klinik semptomları temelinde çalışmaya alındı. Her hasta NIH-CPSI anketini doldurdu. Bu, ağrı veya rahatsızlık (4 soru), idrara çıkma sorunları (2 soru) ve semptomların günlük yaşam ve yaşam kalitesi üzerindeki etkisi (3 soru) ile ilgili 9 soru içerir. Skor dolaylı olarak semptomların şiddetini gösterir. Hastaların hiçbiri çalışmadan önceki en az üç ay boyunca antibiyotik almamıştır.

Materyal olarak EPS'nin yanı sıra üretral smearler de kullanıldı. Üretral yaymada C. trachomatis enfeksiyonu saptandı. PMN lökosit sayısını, PMN elastaz ve sitrik asit konsantrasyonlarını ve C. trachomatis enfeksiyonunu belirlemek için materyal olarak eksprese edilmiş prostat salgıları kullanıldı. Prostat sıvısının ilk damlası mikroskobik lamlar üzerinde doğrudan damlatılarak hazırlıklar yapıldı. Gram yöntemiyle tespit ve boyamadan sonra, yaymalarda lökositler sayıldı [ 8 ]. Prostatit, yüksek güçlü alan başına ≥10 PMN hücresinde teşhis edildi (hpf; × 1000) [ 4 , 14 , 18 ]. HPf başına ≥10 PMN hücresi değerleri, yüksek lökosit sayıları olarak kabul edildi.
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen darkblues »

Hocam iki sene önce kullanmış olduğum Tavanic antibiyotik sebebiyle hala eklem ve kas ağrılarım oluyor.Bu durumdan kurtulmak için ne yapmalıyım?Zira benim gibi kinolon kurbanı çok mağdur var forumda.
Urolog6

Mesaj gönderen Urolog6 »

darkblues yazdı:Hocam iki sene önce kullanmış olduğum Tavanic antibiyotik sebebiyle hala eklem ve kas ağrılarım oluyor.Bu durumdan kurtulmak için ne yapmalıyım?Zira benim gibi kinolon kurbanı çok mağdur var forumda.
Romatolojiye gittiniz mi
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen darkblues »

Evet gittim hocam romatolojik ve diğer her şey normal.Daha önce bir rahatsızlığım yoktu.Bu ilaçtan sonra oldu herşey.
Urolog6

Mesaj gönderen Urolog6 »

darkblues yazdı:Evet gittim hocam romatolojik ve diğer her şey normal.Daha önce bir rahatsızlığım yoktu.Bu ilaçtan sonra oldu herşey.
Algoloji bölumü var. Agrilar için oraya basvurun..quercetin kullanabilirsiniz. Agri kesici ve antienflamatuar özelliği var
apo.

Mesaj gönderen apo. »

Hocam ben 02 nick li arkadaşımızdan haber alamadık dün size özel mesaj atmıştım hocam benn02 iyi oldu ise ona göre yol cizicem