penis başı hassasiyeti

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
muallim55
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

penis başı hassasiyeti

Mesaj gönderen muallim55 »

penis başı müthiş derecede hassas iç çamaşırı giyemiyorum �ç çamaşırı giysem de üzerine pantolon giyip yürüyemiyorum 6 ay önce prostatit teşhisi konmuştu son 3 aydır bu hassasiyetle uğraşıyorum idrar yapma da problem yok çok şiddetli yanmaların ve batmalarım vardı onları yok denecek kadar azaldı fakat bu hassasiyet bir türlü geçmek bilmiyor ayrıca son bir aydır penis kılansında iki küçük leke oluştu dermatoloji profesörüne gittim advantan Krem verdi liken skleroze diye bir hastalıktan bahsetti fakat kesin tanım budur demedi eğer benim gibi hassasiyet yaşayan varsa lütfen paylaşsın dışarı çıkıp doya doya yürüyemiyorum.
hastaman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Re: penis başı hassasiyeti

Mesaj gönderen hastaman »

kardeşim bende de aynı sorunlar var penis başi degilde bende penis gövdesi hassas kan idrar kültürü idrar meni ulturason üroflowmetri herşey temiz. sistoskopi doktorlar izin vermedi bi fakat şu peniş hep şiş yada bana hep öyle geliyor sana krem işe yaradı mı bende de sünnet derisinin altında alerji yada mantar olmayan kızarıklık yada adacık gibi tıp lireratüründe bulamadiğm hastalıklar var bende yanma işi prostat masaji iyi geldi gibi sence mastürbasyondan mı bu başimiza geliyor penis altı tahriş mi oluyor? zafere yada başka özel doktora gittin mi bize gerek var mı sence
muallim55

öncelikle geçmiş olsun kardeşim o bahsettiğin adacıkları mutlaka bir dermatoloji hocasına göster ben de 2 tane lekecik vardı 3 günde lekecikler kabardı ve döküldü fakat hassasiyetim geçmedi �lacı kullanalı da zaten 4 gün oldu 15 gün kullanmam gerekiyor mutlaka dermatoloji hocasına görün. aynı zamanda bir üroloji hocasından da tedavi alıyorum tedaviye başlayalım bir hafta oldu ama benim en büyük şikayetim penis başındaki hassasiyet bunun için savaş veriyorum şu anda da herhangi bir sonuca varamadım kremi bir 15 gün kullanalım sonucu size bildiririm
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

Glans hassasiyeti kesinlikle sinirler ve kaslarla alakalı. Dermatolojiyle alakası bile yok. Bu forumda glans hassasiyetinden en çok çekmiş 2-3 insandan birisi benim eminim ki sorun dermatolojik değil.
can8

Mesaj gönderen can8 »

@Dogukan01 siz nasıl bir yol izlediniz bunun için, nasıl bir yol izlenmesini önerirsiniz?
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen mustafaa »

muallim55 yazdı:penis başı müthiş derecede hassas iç çamaşırı giyemiyorum �ç çamaşırı giysem de üzerine pantolon giyip yürüyemiyorum 6 ay önce prostatit teşhisi konmuştu son 3 aydır bu hassasiyetle uğraşıyorum idrar yapma da problem yok çok şiddetli yanmaların ve batmalarım vardı onları yok denecek kadar azaldı fakat bu hassasiyet bir türlü geçmek bilmiyor ayrıca son bir aydır penis kılansında iki küçük leke oluştu dermatoloji profesörüne gittim advantan Krem verdi liken skleroze diye bir hastalıktan bahsetti fakat kesin tanım budur demedi eğer benim gibi hassasiyet yaşayan varsa lütfen paylaşsın dışarı çıkıp doya doya yürüyemiyorum.
Bu durumu yaşayan biri olarak mevcut yaşadığım tecrübeleri aktarıyorum.

1.Kesinlikle asitli, acılı, ekşi, baharat, kafein tüketme..
2.Masturbasyondan mümkün olduğunca uzak dur.
3.Penis uç ve orta kısmına yatmadan önce sarı kantoran yağı sürüyorum bir nebze hafifletiyor hassasiyeti.
4.Pelvik kaslarınızda, Makat kaslarınızda gerginlik, güçsüzlük hissediyormusunuz?

5 Sormak istediğim en önemli sorum şudur , Geçmişte yasaklı madde kullandınızmı ve bunun etkiside iken sert mastürbasyon yaptınızmı, baksır üzerinden penis baş kısmını uyararak boşaldınızmı, yani baş kısmını ovalayarak sürtünme yöntemiyle.
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
muallim55

o dediğiniz türde boşalma yapmadım, yasaklı madde kullanmadım, penisi zorlamadım, makat kaslarımda gerginlik hissediyorum isteristemez ben veriyorum,
muallim55

Doğukan kardeşim bende penis başında iki tane leke oluştu zaten hassasiyet hatsafhadaydı iki tane ürolojici bunlar doçent dermatolojiye önerdiler, dermetolog liken sekleroz olabilir dedi kesin konuşmadı Krem verdi 15 gün kullan dedi daha 3. gündeyim bir değişme yok, sen nekadar süredir böylesin ve ne yapıyorsun, istersen telefonda görüşebiliriz
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen mustafaa »

muallim55 yazdı:Doğukan kardeşim bende penis başında iki tane leke oluştu zaten hassasiyet hatsafhadaydı iki tane ürolojici bunlar doçent dermatolojiye önerdiler, dermetolog liken sekleroz olabilir dedi kesin konuşmadı Krem verdi 15 gün kullan dedi daha 3. gündeyim bir değişme yok, sen nekadar süredir böylesin ve ne yapıyorsun, istersen telefonda görüşebiliriz
Hassasiyet için kremler malesef faydalı değil kardeşim.
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
Dogukan01

muallim55 yazdı:penis başı müthiş derecede hassas iç çamaşırı giyemiyorum �ç çamaşırı giysem de üzerine pantolon giyip yürüyemiyorum 6 ay önce prostatit teşhisi konmuştu son 3 aydır bu hassasiyetle uğraşıyorum idrar yapma da problem yok çok şiddetli yanmaların ve batmalarım vardı onları yok denecek kadar azaldı fakat bu hassasiyet bir türlü geçmek bilmiyor ayrıca son bir aydır penis kılansında iki küçük leke oluştu dermatoloji profesörüne gittim advantan Krem verdi liken skleroze diye bir hastalıktan bahsetti fakat kesin tanım budur demedi eğer benim gibi hassasiyet yaşayan varsa lütfen paylaşsın dışarı çıkıp doya doya yürüyemiyorum.
Büyük tuvalette kalma süreniz uzun mu? Ikınarak mı büyük tuvalet yapıyosunuz?
Dogukan01

muallim55 yazdı:Doğukan kardeşim bende penis başında iki tane leke oluştu zaten hassasiyet hatsafhadaydı iki tane ürolojici bunlar doçent dermatolojiye önerdiler, dermetolog liken sekleroz olabilir dedi kesin konuşmadı Krem verdi 15 gün kullan dedi daha 3. gündeyim bir değişme yok, sen nekadar süredir böylesin ve ne yapıyorsun, istersen telefonda görüşebiliriz
Sorun tamamen kaslarla alakalı
Madde madde yazacağım iyi okuyun
büyük tuvalet süresi uzun sürüyorsa ve buna rağmen tam boşaltma, rahatlama hissi gelmiyorsa (aslında buna kabızlık deniyor) sorun kaslarla alakalı.
Eğer kronik stresli bir insansan doğru nefes alış verişi olmaz vücudunda aldığın oksijeni doğru alıp doğru vermediğin için stres yüzünden pelvik kaslar oksijenle beslenemez bu uzun süre olunca da vücut artık buna yeter diyor ve kaslar kasılı kalıyor. İyi bir erkek sağlığı fizyoterapistine gidip o kasları gevşetmen gerekiyor öyle hapla eczaneden alacağın kas gevşetici ile gevşemez o kaslar. İçten ve dıştan bası uygulayacak fizyoterapist pelvik kaslara.