Döl den pcr,kültür olurmu?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
alivatan98
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Döl den pcr,kültür olurmu?

Mesaj gönderen alivatan98 »

Arkadaşlar normal boşalmadaki dölden kültür yada pcr olurmu? Normali doğrusu prostat sıvısından biliyorum. Fakat istanbul bana uzak,doktora ve laboratuara ayrı para bayılmak istemiyorum bu dönemde. Sonuç çıkmazmı sonuçta dölde de prostat sıvısısı var...
jamiryo

Re: Döl den pcr,kültür olurmu?

Mesaj gönderen jamiryo »

alivatan98 yazdı:Arkadaşlar normal boşalmadaki dölden kültür yada pcr olurmu? Normali doğrusu prostat sıvısından biliyorum. Fakat istanbul bana uzak,doktora ve laboratuara ayrı para bayılmak istemiyorum bu dönemde. Sonuç çıkmazmı sonuçta dölde de prostat sıvısısı var...

Döl'ün geldiği yer testisler olduğu için olmuyor sanırım. Prostat bezinden salgılanan prostat sıvısına test yaptırmak gerekiyor.
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Döl den pcr,kültür olurmu?

Mesaj gönderen Serkan »

alivatan98 yazdı:Arkadaşlar normal boşalmadaki dölden kültür yada pcr olurmu? Normali doğrusu prostat sıvısından biliyorum. Fakat istanbul bana uzak,doktora ve laboratuara ayrı para bayılmak istemiyorum bu dönemde. Sonuç çıkmazmı sonuçta dölde de prostat sıvısısı var...
Evet meniden pcr ve kültür yapılabilir. İcinde bir miktar prostat salgısı olduğundan prostattaki bakterinin yakalanma ihtimali vardır. Fakat prostatit için doğru olan prostat sıvısından yapılmasıdır. Sperm temizken prostat salgısında bakteri yakalanan cok örnek var. Cok güvenilir değil.