Prostatit ve Tavanic

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Abdullahergn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Prostatit ve Tavanic

Mesaj gönderen Abdullahergn »

Arkadaşlar daha önce de buraya yazmıştım. 25 yaşında ve bekarım. 3 aydır devam eden cinsel isteksizlik, zevk alamama, idrarda çok az yanma ve acı, idrarda yarım çatallanma semptomlarım vardı.1 ay önce yani aralık ayında ise 5 mmlik taş düşürdüm. Son zamanlarda ise mastürbasyonu maalesef fazlalaştırmıştım ve meni çıkışını engelleyip 2. veya 3.seferde çıkışı sağlamak gibi kötü bir alışkanlığım vardı. Hayatımda hiç cinsel ilişkiye girmedim. Sigara ve alkolü ağzıma vurmuşluğum yoktur. Önceden libidom çok yüksek olduğu için mast ile rahatlatıyordum. Daha önce doktorlara gitmiştim bugün yine gittim ve doktor kan tahlişi, idrar tahlili ve işeme testi istedi. Hormonlar normal çıktı(testesteron 290 internete bakınca anormal ama tahlilde yeşil tik var sorun yok gözüküyor onu da anlamadım), idrar tahlilinde ise WBC değeri 8 çıktı burada anormallik olduğu kesin. Zaten tahlilde de anormal olduğu yazıyor. İdeal değerler 0-5 arasıymış. Bir de lökosit +1 normal yazıyor. Daha önce kronik prostatit olabilir miyim diye sorduğum doktor resmen saçmalama der gibi hiç üstüne düşmezken şimdi olabilir diyerek TAVİNAC 500 mg 14 gün kullan, koruyucu önlemleri al kr prostatit olabilirsin dedi. Ne bir sıvı aldı ne ur hiçbir şey yok. Ur istedim ondan belli olmaz dedi. Sorularım şu şekilde :
1-)Tavinac ve koruyucu önlemlerle bu hastalığı halletme şansım var mı? Yani bunlarla düzelen oldu mu yoksa masajdan başkası hikaye mi?
2-)Çok ağır bir ilaç olduğunu söylüyorlar denildiği kadar var mı,Antibiyotikler hastalığı daha ilerletiyor diyenler var katılır mısınız?
3-)Cinsel ilişkiye girmedim. Eğer kr prostatitsem 3 ihtimal var. Ya fazla meni çıkışını engelleyerek sık yaptığım mastlardan kaynaklı, ya bir keresinde ayağımı fena üşütmüştüm ondan, ya da zayıf ihtimal taştan kaynaklı ama taş, semptomlarımdan sonra sinyal verdi. Dolayısıyla bakteri olmadan prostatite yakalandığımı düşünüyorum. Böyle bir ihtimal var mı, varsa o zaman bu antibiyotik boşuna değil mi?
Arkadaşlar şayet bu hastalığa yakalandıysam işi fazla ilerlemeden halledeyim istiyorum. Bütün tavsiyelerinize talibim.
grismask
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Prostatit ve Tavanic

Mesaj gönderen grismask »

Abdullahergn yazdı:Arkadaşlar daha önce de buraya yazmıştım. 25 yaşında ve bekarım. 3 aydır devam eden cinsel isteksizlik, zevk alamama, idrarda çok az yanma ve acı, idrarda yarım çatallanma semptomlarım vardı.1 ay önce yani aralık ayında ise 5 mmlik taş düşürdüm. Son zamanlarda ise mastürbasyonu maalesef fazlalaştırmıştım ve meni çıkışını engelleyip 2. veya 3.seferde çıkışı sağlamak gibi kötü bir alışkanlığım vardı. Hayatımda hiç cinsel ilişkiye girmedim. Sigara ve alkolü ağzıma vurmuşluğum yoktur. Önceden libidom çok yüksek olduğu için mast ile rahatlatıyordum. Daha önce doktorlara gitmiştim bugün yine gittim ve doktor kan tahlişi, idrar tahlili ve işeme testi istedi. Hormonlar normal çıktı(testesteron 290 internete bakınca anormal ama tahlilde yeşil tik var sorun yok gözüküyor onu da anlamadım), idrar tahlilinde ise WBC değeri 8 çıktı burada anormallik olduğu kesin. Zaten tahlilde de anormal olduğu yazıyor. İdeal değerler 0-5 arasıymış. Bir de lökosit +1 normal yazıyor. Daha önce kronik prostatit olabilir miyim diye sorduğum doktor resmen saçmalama der gibi hiç üstüne düşmezken şimdi olabilir diyerek TAVİNAC 500 mg 14 gün kullan, koruyucu önlemleri al kr prostatit olabilirsin dedi. Ne bir sıvı aldı ne ur hiçbir şey yok. Ur istedim ondan belli olmaz dedi. Sorularım şu şekilde :
1-)Tavinac ve koruyucu önlemlerle bu hastalığı halletme şansım var mı? Yani bunlarla düzelen oldu mu yoksa masajdan başkası hikaye mi?
2-)Çok ağır bir ilaç olduğunu söylüyorlar denildiği kadar var mı,Antibiyotikler hastalığı daha ilerletiyor diyenler var katılır mısınız?
3-)Cinsel ilişkiye girmedim. Eğer kr prostatitsem 3 ihtimal var. Ya fazla meni çıkışını engelleyerek sık yaptığım mastlardan kaynaklı, ya bir keresinde ayağımı fena üşütmüştüm ondan, ya da zayıf ihtimal taştan kaynaklı ama taş, semptomlarımdan sonra sinyal verdi. Dolayısıyla bakteri olmadan prostatite yakalandığımı düşünüyorum. Böyle bir ihtimal var mı, varsa o zaman bu antibiyotik boşuna değil mi?
Arkadaşlar şayet bu hastalığa yakalandıysam işi fazla ilerlemeden halledeyim istiyorum. Bütün tavsiyelerinize talibim.
ben bu doktorları anlamıyorum artık.penis ucundan çubuk sokarak ya da prostat masajı sonrası sıvıdan test yapmadan,bakteri var mı yok mu bakmadan ve bakteri varsa bakteriye hangi antibiyotikler duyarlı hangileri işe yaramaz bakmadan ilaç yazıp geçiyorlar.kullanma dostum o ilacı.ben ilk devlet hastanesine gittiğimde de cipro dayadılar geçmedi tetradox dayadılar yine geçmedi ben bu işi devlette halledemeyeceğimi anlayıp özel bir kliniğe gittim,penis ucundan çubuk sokarak iki farklı örnek aldı ve bakterileri ismine kadar buldu,hangi ilaçlar duyarlı hangi ilaçlar işe yaramaz bunun bile tahlili vardı ve ona göre antibiyotik verdi ben de tavanic ile iyileştim ama bendeki bakterilere duyarlıydı. ilk yazılan cipro ve tetradox dirençliymiş mesela ve boşuna kullanmışım.
Abdullahergn

Gerçekten birçoğu '' muayene süreleri kısa'' bahanesinin arkasına saklanarak paldır küldür hastayı şutlama derdinde. Resmen kr prostatite ben yönlendirdim doktoru. Ona kalsa bu yaşta böyle şeyler genellikle psikolojik olur deyip duruyor hiçbir sorunum yok dememe rağmen.
Sizin durumunuz nasıl şuanda, tavanic kullanınca kökten kurtuldunuz mu, ne kadar sürdü iyileşmeniz?
Hocam daha önce de bahsettiğim gibi burada devlet hastanesi yeniden yapılıyor, araştırmada genellikle asistanlar oluyor ya da böyle drlar, 1 tane özel hastane var al birini vur ötekine dersiniz. Klinikte hiç yok. Şehir dışına çıkmam lazım aslında ama bütün yıllık izinleri mecburiyetten kullandım ve gitmek şuan sıkıntı.Aslında dediğiniz gibi hiç kullanmayıp önce gerekli tetkikleri yapmak gerek ama şu şartlarda denemeye değmez mi? Sizde ciddi yan etkiler oluştu mu? Diyelim ki tavanic bir işe yaramadı hasarı artırır mı? Hocam kusura bakmayın çok soruyorum ama siz, kadir bey ve gördüğüm 1-2 kişi var ki şuan birçok ürologtan faydalı işler yapıyorlar bu konuda.
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen darkblues »

Tavanici kesinlikle kullanmayın sakat bırakır
Abdullahergn

Darkblues, peki sadece bu ilaçta mı böyle yoksa diğer prostatit için kullanılan antibiyotiklerde de mi durum aynı?Öyleyse nasıl iyileşeceğiz bilmiyorum. Grismask'ın dediği gibi en doğrusu uygun bakteriye göre uygun antibiyotiği vermek ama en nihayetinde yine antibiyotik kullanılıyor
alivatan98
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen alivatan98 »

Abdullahergn yazdı:Darkblues, peki sadece bu ilaçta mı böyle yoksa diğer prostatit için kullanılan antibiyotiklerde de mi durum aynı?Öyleyse nasıl iyileşeceğiz bilmiyorum. Grismask'ın dediği gibi en doğrusu uygun bakteriye göre uygun antibiyotiği vermek ama en nihayetinde yine antibiyotik kullanılıyor
Doğru zaten prostat için antibiyotik çok yok
Abdullahergn

Benim anlamadığım prostattan sıvı alma olayını her ürolog bilmiyor mu? Prostatın ameliyatını yapan, muayenesini yapan bu drlar sıvı almayı mı beceremiyorlar? Ben sormaya çekindim açıkçası çünkü çok bilmişlik yapma gibisinden tavırlara giriyorlar. Bir dahaki gidişinden soracağım inşallah ama içinizde devletteki drlardan bunları isteyipte olmaz yapamıyoruz veya yapmayız diyen oldu mu acaba? Ben açıkçası bilgisizliklerinden değil de tembelliklerinden bu tetkikleri yapmadıklarını düşünüyorum
alivatan98

Abdullahergn yazdı:Benim anlamadığım prostattan sıvı alma olayını her ürolog bilmiyor mu? Prostatın ameliyatını yapan, muayenesini yapan bu drlar sıvı almayı mı beceremiyorlar? Ben sormaya çekindim açıkçası çünkü çok bilmişlik yapma gibisinden tavırlara giriyorlar. Bir dahaki gidişinden soracağım inşallah ama içinizde devletteki drlardan bunları isteyipte olmaz yapamıyoruz veya yapmayız diyen oldu mu acaba? Ben açıkçası bilgisizliklerinden değil de tembelliklerinden bu tetkikleri yapmadıklarını düşünüyorum
Usta prostat sıvısı ile şartmı yaw boşalınca hepsi cıkmazmı zaten ordan bakilmiyormu bana bu dolandırıcılık gibi geliyor ama hadi hayırlısı
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen darkblues »

Florokinolon grubu antibiyotik kullanmayın diğerlerini bilemem.Yazılan yan etkileri doğru bizzat tecrübe ettim.
Abdullahergn

Re:Prostatit ve Tavanic

Hocam ben dolandırıcılık olduğunu düşünmüyorum ama doktorların sırf rahatlıkları için bu sıkıntıların çekilmesine aldırış etmediklerini düşünüyorum.Prostatın ameliyatını her ürolog yapar nice nice işler yapıyorlar. Prostattan sıvı mı alamıyorlar. Kendi kendine prostat masajı yapan insanların olduğunu düşünürsek, hem sıvı alma hem de masaj olayını her drun yapması gerekir.Bu konuyu nereye şikayet etsek bilemiyorum. Gerekirse buradan toplu bir hareket bile yapılabilir. Yazık insanlar dünya kadar para saçıyor, şehir değiştiriyor
Abdullahergn

Darkblues, doğrudur ki zaten bir sürü insan sizin gibi söylüyor. Bir daha gidip antibiyogram falan ne gerekiyorsa yapmasını rica edeceğim. İnşallah benden çok mu biliyorsun cevabını almam :)
alivatan98

Abdullahergn yazdı:Darkblues, doğrudur ki zaten bir sürü insan sizin gibi söylüyor. Bir daha gidip antibiyogram falan ne gerekiyorsa yapmasını rica edeceğim. İnşallah benden çok mu biliyorsun cevabını almam :)
Ben o cevabı aldım bile ben herkeze yazıyorum bişi olmuyor diyor
eray36

Mesaj gönderen eray36 »

Abdullahergn yazdı:Arkadaşlar daha önce de buraya yazmıştım. 25 yaşında ve bekarım. 3 aydır devam eden cinsel isteksizlik, zevk alamama, idrarda çok az yanma ve acı, idrarda yarım çatallanma semptomlarım vardı.1 ay önce yani aralık ayında ise 5 mmlik taş düşürdüm. Son zamanlarda ise mastürbasyonu maalesef fazlalaştırmıştım ve meni çıkışını engelleyip 2. veya 3.seferde çıkışı sağlamak gibi kötü bir alışkanlığım vardı. Hayatımda hiç cinsel ilişkiye girmedim. Sigara ve alkolü ağzıma vurmuşluğum yoktur. Önceden libidom çok yüksek olduğu için mast ile rahatlatıyordum. Daha önce doktorlara gitmiştim bugün yine gittim ve doktor kan tahlişi, idrar tahlili ve işeme testi istedi. Hormonlar normal çıktı(testesteron 290 internete bakınca anormal ama tahlilde yeşil tik var sorun yok gözüküyor onu da anlamadım), idrar tahlilinde ise WBC değeri 8 çıktı burada anormallik olduğu kesin. Zaten tahlilde de anormal olduğu yazıyor. İdeal değerler 0-5 arasıymış. Bir de lökosit +1 normal yazıyor. Daha önce kronik prostatit olabilir miyim diye sorduğum doktor resmen saçmalama der gibi hiç üstüne düşmezken şimdi olabilir diyerek TAVİNAC 500 mg 14 gün kullan, koruyucu önlemleri al kr prostatit olabilirsin dedi. Ne bir sıvı aldı ne ur hiçbir şey yok. Ur istedim ondan belli olmaz dedi. Sorularım şu şekilde :
Sakın kardeşim tavanikten uzak dur hayatın karararır beni mahvetti bi işedi yaramadı
Abdullahergn

Sizde ne yaptı hocam?
eray36

Mesaj gönderen eray36 »

Abdullahergn yazdı:Sizde ne yaptı hocam?
Dostsum bende kas zayıflığı mide sorunları yaptı tavanikten öncesi ve sonrası var benim hayatımda Antibiyotik iyi olunsaydı burda herkes iyi olurdu yani insanlar birumut iyi olucağım çaresiyle leblebi gibi zehirli yutuyor o da on kişide birine denk gelir yani çaresizlik zehir içmeye sürüklüyor insanı anlayacağn bu hastalığın çaresi antibiyotik değildir düzenli yaşamak bağırsakkarına çok iyi bakmak bağırsaklar giderse bütün vücud gider
Abdullahergn

Anladığım kadarıyla önce bakterileri yok etmek, sonra da koruyucu kollayıcı tedbirlerle inflamasyonu yok etmek gerekiyor. Hocam düzenli yaşayarak bakterileri nasıl yok edeceğiz bir de bakteriler oldukça inflamasyon çoğalmayacak mı?