Bakteri ile inflamasyon ilişkisi nedir

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Speaky
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Bakteri ile inflamasyon ilişkisi nedir

Mesaj gönderen Speaky »

Çok merak ettiğim bir konu bu bakterinin yaratmış olduğu iltihap prostat veya mesane her nerede olursa olsun. Bu iltihap bakterileri temizleyince mi daha kolay çekiliyor. Yoksa bakteri üremesi devam ederken de iltihap ta gerileme oluyor mu. Arkadaşlar lütfen kadir abi gibi bilgili kişiler yorum yapsın rica ediyorum. Konuyla igili bilgi sahibi olmayan kişiler sadece faydalansın gereksiz profosör lük okumasın bize burda. Derdimize çare arıyoruz bırakında bu işi bilen kişiler bize tavsiyede bulunsun. Kadir abim bu bakteriyi temizlenirse yani tamamen yok edilince iltihap hızla gerileme mi gösteriyor. Bakteri üredikçe inflamasyon da devam mı ediyor bunun cevabını verirseniz çok memnun oluruz. Hayırlı aksamlar dilerim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Bakteri ile inflamasyon ilişkisi nedir

Mesaj gönderen kadir »

Evet Speaky kardeşim, aynen dedigin gibi önce enfeksiyona sebep olan bakteriler antibiyotik tedavisi ile eradike ediliyor...sonra bakterinin sebep oldugu inflamasyon/ödem/doku hasarı iyileşmeye basliyor. Eğer bakteri üremeye devam ederse inflamasyonda ona paralel olarak artıyor.
grismask
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen grismask »

Speaky yazdı:Çok merak ettiğim bir konu bu bakterinin yaratmış olduğu iltihap prostat veya mesane her nerede olursa olsun. Bu iltihap bakterileri temizleyince mi daha kolay çekiliyor. Yoksa bakteri üremesi devam ederken de iltihap ta gerileme oluyor mu. Arkadaşlar lütfen kadir abi gibi bilgili kişiler yorum yapsın rica ediyorum. Konuyla igili bilgi sahibi olmayan kişiler sadece faydalansın gereksiz profosör lük okumasın bize burda. Derdimize çare arıyoruz bırakında bu işi bilen kişiler bize tavsiyede bulunsun. Kadir abim bu bakteriyi temizlenirse yani tamamen yok edilince iltihap hızla gerileme mi gösteriyor. Bakteri üredikçe inflamasyon da devam mı ediyor bunun cevabını verirseniz çok memnun oluruz. Hayırlı aksamlar dilerim
Yoğun bakteri durumu varsa genelde aşırı inflamasyon,ödem durumu görülür,bakteriler temizlendikten sonra bakterinin yoğun olduğu süreçteki kadar inflamasyon genelde olmaz fakat, özellikle alkol,kahve ,araştırmalara göre bazı durumlarda sigara inflamasyonu sürekli tetikler,proinflamatuar durumlardan ve yiyecek içeceklerden kaçınıp antiinflamatuar bir hayat tarzına,diyete geçmek çok önemli.özellikle alkol ve sigara bendeki iyileşmeyi anında geri çeviriyordu,bunu yaşayarak gördüm. dolayısıyla alkol ,kahve mümkünse sigarayı bırak.dexpass 25/300 günde 2 ya da 3 kez yemeklerden 1 saat önce al,bromelain,alfa lipoik asit ve quercetin takviyelerini kullan,sabahları aç karnına arı poleni kullan ve yemeklerinden zerdeçal ve kabak çekirdeği yağını eksik etme.
Speaky

Mesaj gönderen Speaky »

Anladım tşk ederim bu sebepde önce bakteriyi bulmamız lazım bu şart oldu. Benim hep araştırmalarım şu yönde oluyor. Prostatit hastalarının penis başında iltihap var mı araştırıyorum. Bir türlü benim gibi bie olguya denk gelmedim. Prostatit hastalığının penise iltihap göndermesi diye bir konu üzerinde aylardır yıllardır araştırıyorum. Bir türlü denk gelemedim. Bir bende mi oldu kardeşim bu prostatit herkezde aynı semptomları Göstermez ama bir tane olguda bile penis glansında doku içerisinde iltihap yok. Bu ne saçma bir iştir doktora gidiyorum. Salak salak suratıma bakıyor. Utanmazsa bana soracak bu nasıl olmus diye. Allahım sen yardım et ya
grismask

Speaky yazdı:Anladım tşk ederim bu sebepde önce bakteriyi bulmamız lazım bu şart oldu. Benim hep araştırmalarım şu yönde oluyor. Prostatit hastalarının penis başında iltihap var mı araştırıyorum. Bir türlü benim gibi bie olguya denk gelmedim. Prostatit hastalığının penise iltihap göndermesi diye bir konu üzerinde aylardır yıllardır araştırıyorum. Bir türlü denk gelemedim. Bir bende mi oldu kardeşim bu prostatit herkezde aynı semptomları Göstermez ama bir tane olguda bile penis glansında doku içerisinde iltihap yok. Bu ne saçma bir iştir doktora gidiyorum. Salak salak suratıma bakıyor. Utanmazsa bana soracak bu nasıl olmus diye. Allahım sen yardım et ya
idrar testinde lökosit ve prostat sıvında lökosit seviyeleri ne durumda ayrı ayrı?
Speaky

Mesaj gönderen Speaky »

İdrarda lökosit yk prostat sıvısına baktırmadım çünkü prostat da ağrı yok bende penis basında iltihap var
radeon6
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen radeon6 »

Speaky yazdı:İdrarda lökosit yk prostat sıvısına baktırmadım çünkü prostat da ağrı yok bende penis basında iltihap var
hocam bende penıs başı ve glansda baya ağrı oluyo sendeki gibi prostatta veya makat bölgesınde(pelvık bolgemı denıyor artIk)
hıc yok

sendede mı bu sekılde ?

bende 2 adet bakterı cıktı antıbıyotık aldım bıtırdım ozel ıdrar genıtal panel testı verdım swabla aynı bakterı bıttı ama ağrı ve sorun devam edıyo
penıs başı soğuyo falan (bu bıraz azaldı antibiyotikten sonra)
grismask

Speaky yazdı:İdrarda lökosit yk prostat sıvısına baktırmadım çünkü prostat da ağrı yok bende penis basında iltihap var
mantar ,egzama vs olabilir gideceğin yer öncelikle dermatoloji
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

:ugeek:
Merhaba Speaky. Hastalık nasıl başladı. Ve sıkıntıların neler? Ve dostum prostata sıçramışsa bu işin olumlu tarafı diyebiliriz (diyebilir miyiz)
Speaky

Mesaj gönderen Speaky »

Yok bende iç kısımdan artık nereden bu iltihabın enfeksiyonun glansa geldiği bilinmiyor. Yani bir türlü teşhis ettiremedim. Doktorlar diyor ki prostat ta inflamasyon olursa oraya akması mümkün değil böyle birşey olamaz diyorlar. Ama ben idrarda yanma ağrı sızı testis ağrısı her ne varsa çektim. Şimdi testis ağrısı oluyor bu prostat inceliyorum gerçekten öyle bir organ ki oradan iltihap gelmesi mümkün değil gibi gözüküyor. Ben mesaneden geldiğini düşünüyorum mesaneme baktıracağım çünkü mesane ve üretra duvarı aynı bu yol üzerindne geliyor
Speaky

Mesaj gönderen Speaky »

BruceLee yazdı::ugeek:
Merhaba Speaky. Hastalık nasıl başladı. Ve sıkıntıların neler? Ve dostum prostata sıçramışsa bu işin olumlu tarafı diyebiliriz (diyebilir miyiz)

Prostata sıçramış olsa prostatta ağrı olur diye düşünüyorum. Sizde kronik prostatit teşhisi konuldu mu. Ben meni testi yaptıdım idrar testi birşey çıkmadı
Speaky

Mesaj gönderen Speaky »

grismask yazdı:
Mantar zaten var biliyorum laneti yok edemedim ama mantar dış genital de benim sorunum idrar yollarıyla mesane ve penis glansıyla beraber
radeon6
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen radeon6 »

Speaky yazdı:
grismask yazdı:
Mantar zaten var biliyorum laneti yok edemedim ama mantar dış genital de benim sorunum idrar yollarıyla mesane ve penis glansıyla beraber
meni testi ben vermedım hocam ama bendeed 1 ay falan cınsel perhız yaptım geçen sarı çıktı bu hala bakterı devam edıyormu demek(testte bakterı onaylanmıştı antıbıyotıkten sonra tekrar yaptırdım negatıf cıktı2 bakterıde)
grismask

Speaky yazdı:
grismask yazdı:
candida mantarının ilerleyip penis glansını ve hatta prostatı enfekte ettiğine dair çalışmalar mevcut.hatta bu sitede 20 yılın sonunda çözülen prostat vakası candida kaynaklı diye bir araştırma daha paylaşmıştım.dış genitalde başlıyor genelde ve bir şekilde penis glansını idrar yollarını ve prostatı da enfekte ediyor. o yazıma bakabilirsin.
Speaky

Mesaj gönderen Speaky »

grismask yazdı:
Speaky yazdı:
grismask yazdı: mantar ,egzama vs olabilir gideceğin yer öncelikle dermatoloji
candida mantarının ilerleyip penis glansını ve hatta prostatı enfekte ettiğine dair çalışmalar mevcut.hatta bu sitede 20 yılın sonunda çözülen prostat vakası candida kaynaklı diye bir araştırma daha paylaşmıştım.dış genitalde başlıyor genelde ve bir şekilde penis glansını idrar yollarını ve prostatı da enfekte ediyor. o yazıma bakabilirsin.
Bende candida mantarı var ve çoğaldı vücudumda ne hikmetse prostatit, ankilozan spondilit ve özofajit bu hastalıklar peş peşe geldi bu tesadüf olamaz. Bende sizinle aynı fikirdeyim bu candida İlletinin işi gibi geliyor bana. Bir adet candida mantar ilacı kullanıyorum spermim çok kaliteli çıkıyor bu tesadüf olamaz ki ilacı kullanmadığım zaman sperm sulu çıkıyor. İlginç bir olay
grismask

Speaky yazdı:
grismask yazdı:
Speaky yazdı:
Bende candida mantarı var ve çoğaldı vücudumda ne hikmetse prostatit, ankilozan spondilit ve özofajit bu hastalıklar peş peşe geldi bu tesadüf olamaz. Bende sizinle aynı fikirdeyim bu candida İlletinin işi gibi geliyor bana. Bir adet candida mantar ilacı kullanıyorum spermim çok kaliteli çıkıyor bu tesadüf olamaz ki ilacı kullanmadığım zaman sperm sulu çıkıyor. İlginç bir olay
bağırsak gibi iç organlardaki yani asıl mantar üretim organlarındaki sorunu yok etmek için ayrı antibiyotik,mantarla enfekte olmuş dokuları ise ayrı bir krem ile tedavi ediyorlardı sanırım.
Speaky

Mesaj gönderen Speaky »

Yok abi ne krem ne ilaç banamısın demiyor bu illet bununla yaşamaya bakıoz sadece yarattığı iltihabı yok etmek oluyor. Öyle illet birşey bu
grismask

Speaky yazdı:
grismask yazdı:
Speaky yazdı:
iç organlar için ayrı antibiyotik,penisteki sorun için ise krem yazmaları gerekiyor ve en önemlisi candidayı çoğaltacak tüm besinlerden uzak durmalısın
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

Speaky yazdı:

Prostata sıçramış olsa prostatta ağrı olur diye düşünüyorum. Sizde kronik prostatit teşhisi konuldu mu. Ben meni testi yaptıdım idrar testi birşey çıkmadı
Yanlış yazmışım. Prostata sıçramamışsa bu işin olumlu tarafı. ... olacak
Speaky

Mesaj gönderen Speaky »

Valla bilmiyorum ki hocam devlet hasteneleri hastaya 5 dakka bile ayırmıyor. Mecbur özele gidecem oradaki doktorla görüşme yapacam biz bu işi kendimiz çözemeyiz. Doktor un yardımı şart
alexandro1104

Mesaj gönderen alexandro1104 »

Speaky yazdı:

Çok yanlış düşünce. Bakteriyel prostatitte ağrı olmaz genelde, kendimden biliyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bakteriyel prostatitte ağrı olur hemde agrıların en siddetlisi olur cam kesigi gibi ağrılar,testis ağrıları,penis ucu, kasık ve makata batan agrılar v.s.v.s.
bahoz.23

Mesaj gönderen bahoz.23 »

öncelikle selamun aleyküm yeni üyeyim abilerim yaşım 26 yeni baslık acmayı bilmediğim için buraya yazıyorum tecrübelerinize ihtiyacım var şimdiden çok tşkkür ederim

1 yıl 3 aylık bir süredir prostatit hastasıyım
hikayemi kısaca anlatmak isterim Kadir abim sende okursan minnettar olurum

1 kere korunmasız biri ile ardından 3 ay sonra birgün kız arkadasim ile oral yolla vajina sürtünme durumu yaşadım
3 gün sonra işteyken ani şiddetli bir penis ağrısı akabinde kasık ağrısı yaşadım acile gttim cipradis verildi geçmez ise ürologa görünmen söylendi
bundan sonrası herkesin yasadığı gibi tahliller vs idra kültür ultrason hiç bisi yok doktorum 6 ay anti verdi prostatitsin aliş dedi ilk 6 ay prostatim alev alev idi sonrasında antileri biraktım 3 ay ligone kullandım

ve araştırdım herkes gibi zafer oymanı buldum rektal tuse ile sıvı alındi 20 lokosit cıktı oda onayladi prostatit oldugumu genta iğne antiler vs lokositi 3.4 e dusurduk benim yapcak biseyim kalmadi zamanla gecer dedi perhiz yememm gerekenleri soyledi dikkat ettim eskiye nazaran suan iyiyim ama

ilk semptomlarım
penis agrisi
kasik ağrisi
idrar debi dusuk
kabızlık hep vardı hastaliktan oncede
idrardan sonra rahatlamama hissi
prostatım ağrıması baskı hissi

2 sens prostat masaji
tüm ilac gruplarını kullandım neredeyse bu sürecte

diklorin,monodosk,bacrtrim,levonidin,tadalok,cipro 500,cipro 750,xatral,urispas,klindamisin,tavanic,genta ve iesef igne ve aklima gelmeyenlerde var
ilk 6 aylim surecte bunlari yasadim

sonrasinda ilac kullnmadim dikkat ettim kendime alkol kullnmiorum zaten bitki caylari ligone kullandim

suanki guncel semptomlarim
peniste sızı eskiye gore iyi
idrar tazigim gayet iyi ama rahatlama yok
kasik agrim hafifledi ama elimle dokunsamda siziyi hissediorum
kasilma var kasiklarimda gerilir gibi
birde bosaldigimda baya sivi atiyorum ama rahatlama ve tam bosalamama hissiyati

Kadir abi ve abilerim hikayem bu uzattiysam affola psikolojik olarak elbette zorlandim bu surecte ama pes etmedim irademi guclendirdim takinti yapmadim kendimce eskiye gire gelisme var semptomlar gun boyu var bende

spor ve sicak oturma banyosu yapiyorum en son 3 ay once penis sizisi icin hippurin verdi doktor

sadece nasil bir yol izlemeliyim yol gosterirseniz minnetrar olurum Buyuklerimin ellerinden oper saygilarımı sunuyorum Allah herkese sifa versin

1 aya yurtdisina gidecegim nasipse istegim daha konforlu bir hayat agrilari minumuma indirip iyilesmek icin dogru bir yol izlemek Tssekkürler simdiden
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Görünüşe göre enfeksiyonu baskilamişsın gibi... fakat enfeksiyonel tahlillerin ne zaman güncellendi bilmiyoruz, lokosit ölçümü ve kültür gibi. Biliyorsun bunların negatifte stabil kalmasi gerek uzun bir süre 1 yıl gibi.
Eğer şu anda enfeksiyonel bir bulgu yoksa inflamasyona yönelik bir tedavi protokolu izleyebilirsin.
Onun için forumda " İnflamatuar süreçte beslenme ve yaşam tarzı değişikleri" bir baslık var onu bulup okumanı ve yapilacak olanları tatbik etmeni öneririm kardeşim geçmiş olsun.
bahoz.23

Mesaj gönderen bahoz.23 »

cok saol kadir abi
lokosit olcümü baya oldu 5 ay önce
kültür 2 ay önce ureme yok idi

takviye olarak suan bisey kullanmam gerekmi abi önerdigin cunku hicbisey kullanmiyorum suan