Gram pozitif Stafilokok

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
dagger11
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Gram pozitif Stafilokok

Mesaj gönderen dagger11 »

Öncelikle tüm değerli üyelere tez zamanda şifa dilerim.Daha önce burada belirtilerimi ve öykümü yazmıştım.Kısaca özetlemek gerekirse korunmasız cinsel ilişki sonrası peniste yanma,makatta yanma,erektil disfonksiyon,cinsel isteksizlik,kabızlık vs. gibi ortak semptomlarım var 8 aylık hastayım.Bundan önceki talihsiz hekim ziyaretlerimde çokça cipro,tetradox,azitro ve tavanic kullandım.Tavanic,terasız ve biteral bir nebze iyi geldi.Hatta yanmalar da birmişti ama yeniden başladı… Bir ay önce forumda adı geçen çok değerli bir hekim ile tedaviye başladım.İlk Trikomonas şüphesiyle PCR testi,masajda yeterli sıvı gelmemesinden dolayı masaj üstüne TİT ve idrar kültürü yapıldı,değerlerinde herhangi bir anomali gözükmedi.Bunun üzerine 2 kutu Biteral kullandım ve kullanımdan iki hafta sonra kontrole gittim.Kontrol muayenesinde verdiğim kültürde “gram pozitif Stafilokok” üredi.E-nabız’a işleneceği için antibiogram yaptırmadım (e-nabız’a işlenmesi mesleğim açısından sıkıntı yaratıyor).Doktor bey penisteki yanmaya prostatite ilaveten başka bir hastalığın da sebep olduğunu ve Stafilokok’un cilt florasında da bulunabileceğini belirterek ilk etapta antibiyotik içermeyen 15 günlük tedavi verdi.Bu 15 günlük süre zarfında benim gibi “Stafilokok” üreyen değerli üyelerin hangi antibiyotiklerden ve takviyelerden fayda gördüğüne dair görüş ve önerilerine ihtiyacım var.Yardımlarınızı bekliyorum.Bu hastalıkla mücadele eden tüm üyelere acil şifalar dilerim.