Kronik Prostatitle korelasyonlu İrritabl bağırsak sendromu (İBS) ve tedavisi.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Kronik Prostatitle korelasyonlu İrritabl bağırsak sendromu (İBS) ve tedavisi.

Mesaj gönderen kadir »

Alıntıdır.
Kronik Pelvik Ağrı Sendromu (İnflamatuar Prostatite Bağlı) Artı İrritabl Bağırsak Sendromu Olan Hastalarda Rifaximin ve Probiyotik VSL#3'ü Takiben Semptom Şiddeti
Soyut
Bu çalışma, kronik prostatit/kronik pelvik ağrı sendromu (CP/CPPS) artı diyarenin baskın olduğu hassas bağırsak sendromu (D- IBS) tek başına D-IBS'li hastalarla karşılaştırıldığında. Roma III kriterlerine göre CP/CPPS'li seksen beş hasta (45'i alt tip IIIa ve 40'ı IIIb) artı D-IBS ve tek başına D-IBS'li hastalardan oluşan, yaşları eşleştirilmiş bir kontrol grubu ( n= 75) rifaximin ve VSL#3 aldı. Birincil son noktalar, sırasıyla İrritabl Bağırsak Sendromu Şiddet Puanlama Sistemi (IBS-SSS) ve Ulusal Sağlık Enstitüsü Kronik Prostatit Semptom İndeksi (NIH-CPSI) ile değerlendirilen ve başlangıçta uygulanan IBS ve CP/CPPS semptomlarının yanıt oranlarıydı. tedavi (V0) ve üç ay sonra (V3). IIIa prostatit hastalarında, toplam NIH-CPSI skorları önemli ölçüde ( p< 0.05), tüm alt ölçeklerde olduğu gibi V3'te başlangıç ​​ortalama değeri olan 21.2'den 14.5'e düştü ve IIIb'de toplam NIH-CPSI skoru da önemli ölçüde azaldı (17.4'ten 15.1'e). Tek başına IBS'li hastalar, NIH-CPSI skorunda anlamlı bir fark göstermedi. V3'te, IIIa hastalarında IBS-SSS'de ve yanıt veren oranında önemli ölçüde daha fazla iyileşme bulundu. Sonuçlarımız, üriner ve gastrointestinal semptomların IIIa prostatitinde V3'te daha iyi bir bireysel yanıtla açıklanırken, prostat masajından sonra eksprese edilen prostat sekresyonundaki (EPS) ortalama lökosit sayısı yalnızca IIIa vakalarında önemli ölçüde azaldı.
Furkanal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Kronik Prostatitle korelasyonlu İrritabl bağırsak sendromu (İBS) ve tedavisi.

Mesaj gönderen Furkanal »

Kadir abi keşke Türkiye'de VSL#3 bulunsa. Sanırım Abdi İbrahim de bırakmış distribütörlüğü. Ben prostatit için değil, malum kinolonun kalıcı hasarları için arıyorum. Yıllar geçti, giderek fonksiyonelliği kaybediyorum. Kendi işimi kendim göremez hale geliyorum, 29 yaşında. Amerika'da arkadaşım var, onla birçok takviye getirteceğim fakat bu VSL#3 soğuk kalması gereken bir ürün olduğu için getirtemiyorum da. Türkiye'de yok bildiğim kadarıyla, bulan bilen varsa yazarsa da çok sevinirim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: Kronik Prostatitle korelasyonlu İrritabl bağırsak sendromu (İBS) ve tedavisi.

Mesaj gönderen kadir »

www.rxondeal.com VSL#3 450 milyar probiyotik instagramda bu linkte var soğuk zincir ile teslim ediyorlar Furkanal kardeşim.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Abdi İbrahim firması Türkiye'ye getiriyor. Soğuk zincirle eczanelere getirilebiliyor. Geçen sene kızım için kullanmıştık. Çok faydalı. Ama son zamanlarda sormadım. Eğer yoksa, Abdi İbrahimi forumca arayıp tekrar ithal etmesini sağlayabiliriz.
NonwovenII
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen NonwovenII »

Visbiome adıyla ubuyda mevcut
𝚈𝚞̈𝚛𝚞̈𝚛𝚜𝚎𝚗 𝚢𝚊𝚔ı𝚗𝚍ı𝚛, 𝚋𝚊𝚔𝚊𝚛𝚜𝚊𝚗 𝚞𝚣𝚊𝚔!
sahınnn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen sahınnn »

Furkanal yazdı: 24.02.2024 - 22:38 Kadir abi keşke Türkiye'de VSL#3 bulunsa. Sanırım Abdi İbrahim de bırakmış distribütörlüğü. Ben prostatit için değil, malum kinolonun kalıcı hasarları için arıyorum. Yıllar geçti, giderek fonksiyonelliği kaybediyorum. Kendi işimi kendim göremez hale geliyorum, 29 yaşında. Amerika'da arkadaşım var, onla birçok takviye getirteceğim fakat bu VSL#3 soğuk kalması gereken bir ürün olduğu için getirtemiyorum da. Türkiye'de yok bildiğim kadarıyla, bulan bilen varsa yazarsa da çok sevinirim.
[/quote
Merhabalar bendede 4 yıl önce prostatit ile karnın sağ üst kadranında ağrı şikayetim bir türlü geçmedi iman tahtası denilen yerden sağ kaburgamın altına ordanda direk aşağıya doğru göbek deliğine paralel penis sağ köküne kadar inen bir ağrı endoskopi kolanoskopi yapıldı sadece gastrit denildi göbek kayması çıkması yürek düşmesi dahil hepsini yaptırdım bir türlü geçmedi yapacağım başka birşeyde kalmadı en son dahiliye doktoruna çıktım eski endoskopi raporuna bakarak moxai antibiyotik
Bizmopen çiğneme tableti
Colidur rifaksimin verdi 1,5 ay kyllan dedi şuan kullanıyorum bu ilaçlarında ya. Etkisi olarak karında ağrı baş ağrısı halsizlik yapıyor bunlarda bittikten sonra ne yapıcam bilmiyorum benimle aynı durumda olan yada başına böyle bir durum gelen arkadaşım abim var mıdır
Kadir abi bu ağrı neyden kaynaklı olabilir
Ultrasonda kan tahlillerinde karaçiğerde safra kesesinde herhangi birşeye rastlanmadı hiçbirşey çıkmıyor ama ağrı hep var sadece uyurken rahatım lütfen yardım.
Furkanal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Furkanal »

kadir yazdı: 24.02.2024 - 23:07 www.rxondeal.com VSL#3 450 milyar probiyotik instagramda bu linkte var soğuk zincir ile teslim ediyorlar Furkanal kardeşim.
Abi VSL ürünü cold chain ile geliyor yani soğuk saklanmalı. Yoksa etkisi bitiyor. Bunu firma da söylüyor. Bu tarz sitelerden almak mantıklı değil maalesef. Paketlerken buz kalıbıyla paketliyorlar ama kargo süresi var yurtdışından gelecek ve en önemlisi kargoda bekleyecek, o üründen hayır gelme şansı çok olmuyor. Benim Amerika'dan gelecek bir arkadaşım var. Ürünü aldıktan sonra ortalama 72 saatte falan elimde olacak bir ürün. 72 saate bile endişe ediyorum öyle söyleyeyim.

Zaten firma da 1 hafta civarı açıkta durabilir diyor normal sıcaklıkta. Onun dışında aşağıda başka Ubuy da var diyen arkadaş olmuş, ona cevabım da aynı maalesef. Türkiye'de bulunma şansı olmayan bir ürün :( Ben Abdiibrahim'le görüştüm, bu sene itibariyle artık VSL#3 ün distribütörlüğünü yapmadıklarını söylediler. Bu ürünün aynı içeriklisi Avrupa'da var Vivomixx diye. Kıbrıs'ta Yunanistan'da bile var, tüm Avrupa'da var nerdeyse. Öyle biri olmalı ki direk oradan gelirken alıp gelip Türkiye'de şak diye teslim alabileceğim. Baya zor yani. Ben yine Amerika şansımı deneyecek gibiyim. İlgilendiğiniz ve yardımcı olmaya çalıştığınız teşekkür ederim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim Furkanal kardeşim.