Kültür sonucum, aklınıza ihtiyacım var...

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Raskolnikovvv
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Kültür sonucum, aklınıza ihtiyacım var...

Mesaj gönderen Raskolnikovvv »

Herkese merhaba, bundan 2 ay önce düzen laboratuvarında vermiş olduğum prostat kültüründe staphylococcus haemolyticus ve Staphylococcus epidermidis uremisti. Doktorlar bu bakterileri ciddiye almadığı için üstüne gitmedim ve kısa süreli ampirik tedavi almıştım. Biraz rahatlasam da hematospermi devam etmekteydi. Cumartesi tekrar prostat kültürü verdim. Bu sefer de staphylococcus hominis ve dermobacter hominis orta düzeyde uredi demekte. Kadir ebi ve diğer bilgili arkadaşlar şu noktada fikrinize ihtiyacım var; antibiyigram calışılmasını isteyeceğim ancak şu zamana kadar lökosit te baktirmadim. Acaba bu kültür sonucu ve antibiyigram sonucu ile lökosit bakan farklı bir doktora mı gitsem. Suan mesut hocaya gidiyorum ama verim almıyorum. Lökosit sayımı yaptırmadan da anti kullanmak istemiyorum. Ayrıca ilk kültürde üreyen 2 bakteri şimdi çıkmadı farklı 2 bakteri çıktı. Neden böyle oldu, acaba yanlış mı çalışıldı. Teşekkürler.
Serkan

Re: Kültür sonucum, aklınıza ihtiyacım var...

Mesaj gönderen Serkan »

Ben olsam antibiyograma göre en az 6 hafta antibiyotik kullanırdım kardeşim. Eğer kültür temizse lökosit baktırırdım. Lökosit varlığinda ampirik Oyman kürlerini denerdim. Masajdan sonra verilen idrar tahlili tam olmamakla birlikte Lökosit konusunda fikir verebiliyor.
Raskolnikovvv

Serkan yazdı:Ben olsam antibiyograma göre en az 6 hafta antibiyotik kullanırdım kardeşim. Eğer kültür temizse lökosit baktırırdım. Lökosit varlığinda ampirik Oyman kürlerini denerdim. Masajdan sonra verilen idrar tahlili tam olmamakla birlikte Lökosit konusunda fikir verebiliyor.
Abi cevapların için teşekkürler. Beni şüpheye düşüren ilk kültür sonucu ve ikinci kültür sonucunun tamamen farklı olması. Acaba lab kaynaklı bir sorun mu oldu diyorum. Uzun süreli anti kullanmadım staphylococcus haemolyticus ve Staphylococcus epidermidis bu kadar kolay mı kurudu. Dediğin gibi yapayım abi, antibiyogram için laba söyleyeceğim. En azından duyarlı antileri öğrenmiş olurum. Zafer hoca veya Hüseyin hocaya gözükmek gibi bir niyetim var bakalım. Sağol abi...
ye22
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ye22 »

Raskolnikovvv yazdı:Herkese merhaba, bundan 2 ay önce düzen laboratuvarında vermiş olduğum prostat kültüründe staphylococcus haemolyticus ve Staphylococcus epidermidis uremisti. Doktorlar bu bakterileri ciddiye almadığı için üstüne gitmedim ve kısa süreli ampirik tedavi almıştım. Biraz rahatlasam da hematospermi devam etmekteydi. Cumartesi tekrar prostat kültürü verdim. Bu sefer de staphylococcus hominis ve dermobacter hominis orta düzeyde uredi demekte. Kadir ebi ve diğer bilgili arkadaşlar şu noktada fikrinize ihtiyacım var; antibiyigram calışılmasını isteyeceğim ancak şu zamana kadar lökosit te baktirmadim. Acaba bu kültür sonucu ve antibiyigram sonucu ile lökosit bakan farklı bir doktora mı gitsem. Suan mesut hocaya gidiyorum ama verim almıyorum. Lökosit sayımı yaptırmadan da anti kullanmak istemiyorum. Ayrıca ilk kültürde üreyen 2 bakteri şimdi çıkmadı farklı 2 bakteri çıktı. Neden böyle oldu, acaba yanlış mı çalışıldı. Teşekkürler.
Hocam bence antibiyogramı sonrası Mesut hocaya tekrardan bi gidin. Baktınız istediğiniz tedaviyi göremeyecek gibiyseniz eski sonuç ve antibiyogramla yenilerini alıp forumda bahsedilen farklı hocalara deneyin. Son çare Eskişehir'e Hüseyin hocaya gidin derim. Ankara'dan hızlı trenle 1,5 saatte oradasınız zaten. Birde perhize geçin kanama varsa yarayı deşmeyin.
Raskolnikovvv

ye22 yazdı:
Raskolnikovvv yazdı:Herkese merhaba, bundan 2 ay önce düzen laboratuvarında vermiş olduğum prostat kültüründe staphylococcus haemolyticus ve Staphylococcus epidermidis uremisti. Doktorlar bu bakterileri ciddiye almadığı için üstüne gitmedim ve kısa süreli ampirik tedavi almıştım. Biraz rahatlasam da hematospermi devam etmekteydi. Cumartesi tekrar prostat kültürü verdim. Bu sefer de staphylococcus hominis ve dermobacter hominis orta düzeyde uredi demekte. Kadir ebi ve diğer bilgili arkadaşlar şu noktada fikrinize ihtiyacım var; antibiyigram calışılmasını isteyeceğim ancak şu zamana kadar lökosit te baktirmadim. Acaba bu kültür sonucu ve antibiyigram sonucu ile lökosit bakan farklı bir doktora mı gitsem. Suan mesut hocaya gidiyorum ama verim almıyorum. Lökosit sayımı yaptırmadan da anti kullanmak istemiyorum. Ayrıca ilk kültürde üreyen 2 bakteri şimdi çıkmadı farklı 2 bakteri çıktı. Neden böyle oldu, acaba yanlış mı çalışıldı. Teşekkürler.
Hocam bence antibiyogramı sonrası Mesut hocaya tekrardan bi gidin. Baktınız istediğiniz tedaviyi göremeyecek gibiyseniz eski sonuç ve antibiyogramla yenilerini alıp forumda bahsedilen farklı hocalara deneyin. Son çare Eskişehir'e Hüseyin hocaya gidin derim. Ankara'dan hızlı trenle 1,5 saatte oradasınız zaten. Birde perhize geçin kanama varsa yarayı deşmeyin.
Fikirleriniz için teşekkürler hocam, Eskişehire gitsem daha iyi gibi. Lökosit baktırmak ve Hüseyin hocanın fikrini almak istiyorum. Olmadı en son Zafer hoca gibi.
Raskolnikovvv

Mira yazdı:
Kafasız, merhaba ☺️ Yani şimdi burada konuya hakim birçok kullanıcı var, ben sadece artık lökosit sayısını görmeden bi anti tedavi almamanı tavsiye ediyorum.
Teşekkürler efenim :D , en iyisi lökosit baktirmam. Bir kaç doktorun yini fikrini almam gerek.
alexandro1104
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen alexandro1104 »

staphylococcus hominis bende de türedi, zafer hoca bulmuştu bunu. Duyarlı antibiyotiklerle devam ediyorum. Burada başka başlıklarda bu stafilokokların anlamsızca ciddiye alınmadığını okumuştum ama pnömoni, osteomiyelit, septik artrit, bakteriyemi, endokardit, apse / çıban ve diğer cilt enfeksiyonları gibi etkileri olabiliyor bu grubun. Bende endokardit yapmıştı, mutlaka üzerine gidin.
Raskolnikovvv

alexandro1104 yazdı:staphylococcus hominis bende de türedi, zafer hoca bulmuştu bunu. Duyarlı antibiyotiklerle devam ediyorum. Burada başka başlıklarda bu stafilokokların anlamsızca ciddiye alınmadığını okumuştum ama pnömoni, osteomiyelit, septik artrit, bakteriyemi, endokardit, apse / çıban ve diğer cilt enfeksiyonları gibi etkileri olabiliyor bu grubun. Bende endokardit yapmıştı, mutlaka üzerine gidin.
Bilgilendirme için teşekkürler. Antibiyogram içim bugün labla görüşeceğim. Hikayenizi okudum, ani terleme titreme, gece terlemesi gibi sorunları bende yaşamıştım. Söylediklerinizi dikkate alacağım.
alexandro1104
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen alexandro1104 »

Raskolnikovvv yazdı:
alexandro1104 yazdı:staphylococcus hominis bende de türedi, zafer hoca bulmuştu bunu. Duyarlı antibiyotiklerle devam ediyorum. Burada başka başlıklarda bu stafilokokların anlamsızca ciddiye alınmadığını okumuştum ama pnömoni, osteomiyelit, septik artrit, bakteriyemi, endokardit, apse / çıban ve diğer cilt enfeksiyonları gibi etkileri olabiliyor bu grubun. Bende endokardit yapmıştı, mutlaka üzerine gidin.
Bilgilendirme için teşekkürler. Antibiyogram içim bugün labla görüşeceğim. Hikayenizi okudum, ani terleme titreme, gece terlemesi gibi sorunları bende yaşamıştım. Söylediklerinizi dikkate alacağım.

Rica ediyorum, umarım Zamanla şifa bulursunuz.