Prostat iltihabı penis basına gelir mi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Speaky
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Prostat iltihabı penis basına gelir mi

Mesaj gönderen Speaky »

Merhaba, prostatit prostat da oluşan inflamasyon penis glansa alt sinüs boşluklarına iki taraflı olarak penis üzerinden bu bosluklara kadar gelebilir mi. Yani prostatit hastası olupta böyle bir durum yaşayan var mı aramızda. İşeme noktasının alt kısmı her iki bölmesi de iltihaplı duruyor. Bilgisi olan bir kişi yazabilir mi. Bu iltihap buraya hangi yol üzerinden gelmiş olabilir. Mesane veya prostat sizce hangisi olabilir. Deneyimli prostatit hastası olan kişiler yardımcı olurmusunuz bana
erengurbuz06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Prostat iltihabı penis basına gelir mi

Mesaj gönderen erengurbuz06 »

Ayni durum bendede mevcut
Speaky

Mesaj gönderen Speaky »

Kaç senedir var sizde bu durum iki taraflı değil mi sizde ki de
Ivannn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Ivannn »

Bende bu sorunu yaşamaktayım. Antibiyotik bitiminden 1 hafta sonra penis başım yoğun şekilde kasinmaya başladı. Ardından ince, pürüzsüz ve hafif şekilde kabuk oldu. Penisi bu hale getirecek hiçbir şey yapmadım. Bir şeyleri düzeltmeye tedavi olmaya çalıştıkça daha kötü oluyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Penis başı lezyonları ile alakalı sebepleri aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.
https://www.msdmanuals.com/professional ... le-lesions
Kaşıntılı bir lezyon ise antifungal bir krem yardimcı olacaktir tedavi için. ( Travazol, Travocort) gibi.
Speaky

Mesaj gönderen Speaky »

Kadir abi bu lezyon değil abi bildiğimiz enfeksiyonlu iltihap buraya akmıs 5 senedir böyle kadir abi prostatit te böyle birşey olmayacağı söyleniyor sizde varmıydı böyle bir durum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Speaky yazdı:Kadir abi bu lezyon değil abi bildiğimiz enfeksiyonlu iltihap buraya akmıs 5 senedir böyle kadir abi prostatit te böyle birşey olmayacağı söyleniyor sizde varmıydı böyle bir durum
Deri üzerindeki herhangi enfeksiyonel tahriş, iltihaplı yara gibi oluşumlara, doku bozukluguna, yaralar lezyon diye anılır sevgili kardeşim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kadir yazdı:
Speaky yazdı:Kadir abi bu lezyon değil abi bildiğimiz enfeksiyonlu iltihap buraya akmıs 5 senedir böyle kadir abi prostatit te böyle birşey olmayacağı söyleniyor sizde varmıydı böyle bir durum
Deri üzerindeki herhangi enfeksiyonel tahriş, iltihaplı yara gibi oluşumlara, doku bozukluguna, yaralar lezyon diye anılır sevgili kardeşim.
Bahsettiginiz oluşum deri üzerinde mikrobik bir durum bende öyle bir sey olmadı. Bu yara, lezyon neyse doku uzerinden kazıntı aldırıp kültüre verin, ayrica bir tedavi yoluna bakın.
Speaky

Mesaj gönderen Speaky »

Anladım da tabi bu deri üzerinde veya katman da değil abi o sinüs var 2 taraflı onun içerisine kan geliyor normalde penis sertleşme olması için benim orda ikisinde de iltihap var yani deri olayı değil kesinlikle fakat bir türlü çözüme kavuşturamadım bu ay özel doktora gidecem bakalım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Speaky yazdı:Anladım da tabi bu deri üzerinde veya katman da değil abi o sinüs var 2 taraflı onun içerisine kan geliyor normalde penis sertleşme olması için benim orda ikisinde de iltihap var yani deri olayı değil kesinlikle fakat bir türlü çözüme kavuşturamadım bu ay özel doktora gidecem bakalım
Deri olmayabilir kiymetli kardesim...o iltihap nerdeyse işte bahsettigin yerden sürüntü, kazıntı örnek vererek tahlil yaptirmanı öneririm.
Speaky

Mesaj gönderen Speaky »

Kadir abi lezyon var penis başında bu lezyon dan nasıl sürüntü kazıntı alınabilir ki dışarıya yansıyan hiçbir dalı yok. Yani bir siğil gibi ucu olan birşey değil. Size söyle söyliyim bir bakterinin mikroskop altındaki görüntüsü çıkıyor penis basında leke bundan 4 tane var bundan alabilirler mi
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen mustafaa »

Speaky yazdı:Merhaba, prostatit prostat da oluşan inflamasyon penis glansa alt sinüs boşluklarına iki taraflı olarak penis üzerinden bu bosluklara kadar gelebilir mi. Yani prostatit hastası olupta böyle bir durum yaşayan var mı aramızda. İşeme noktasının alt kısmı her iki bölmesi de iltihaplı duruyor. Bilgisi olan bir kişi yazabilir mi. Bu iltihap buraya hangi yol üzerinden gelmiş olabilir. Mesane veya prostat sizce hangisi olabilir. Deneyimli prostatit hastası olan kişiler yardımcı olurmusunuz bana
Prostattaki enflamasyon penis kökünden perineden tutta glansa kadar ağrısı yansır, Yani yansıyan ağrı, yanma, sızı veya batıcı bir ağrı şeklinde. Glansa veya penis boyunca bastırınca batıcı bir ağrı olabilir.
Hatta kökünden ucuna kadar olan penis boyuncada ağrı olabilir yaşadığım durumlar.
Bu ağrılar zaman zaman hafifliyor ve artıyor ama geçmiş değil.
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
Speaky

Mesaj gönderen Speaky »

Bende ağrı hiç yok. Penis ağrısı yansıyan ağrı diye birşey hiç olmadı bende ama şu netki glans da iltihap var ve ben artık bunun prostatit olmadığına kanaaat getirdim. Sistoskopi yaptıracağım
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen mustafaa »

Glansta iltihap varsa ağrı yapar. Glansta ki iltihaplanmaya balanit denir, kızarıklık, ağrı, şişlik Nasıl bir sorun varki böyle birşey düşündünüz.
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
Speaky

Mesaj gönderen Speaky »

Hocam balanit vs bunlar hep deri iltihapları benim demek istediğim derinin iltihabı değil işeme yerini esas alalım onun alt kısmını düşünün sağ ve sol lob normalde içerisine kan doluyor sertleşme olması için fakat benim orada iltihap var sağ taraf tada sol taraf tada ve hangi doktora sorsam prostatit iltihabını buraya göndermez diyor kadir abi bu doktorlardan daha bilgili
Speaky

Mesaj gönderen Speaky »

Ben bunun artık mesaneden geldiğini düşünüyorum mesane mukozası yani kronik sistit olabilir benim hastalığım çünkü sistoskopi yaptıracam
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Speaky yazdı:Hocam balanit vs bunlar hep deri iltihapları benim demek istediğim derinin iltihabı değil işeme yerini esas alalım onun alt kısmını düşünün sağ ve sol lob normalde içerisine kan doluyor sertleşme olması için fakat benim orada iltihap var sağ taraf tada sol taraf tada ve hangi doktora sorsam prostatit iltihabını buraya göndermez diyor kadir abi bu doktorlardan daha bilgili
Bu durumun prostatitle ilgili yada ilgisiz olması ayrı bir tartişma konusu fakat dediginiz yeri ben anladim, oradan bir ornek almak mümkün ince igneli bir enjektör ile örnek alınabilir mikrobik degerlendirme için.
Speaky

Mesaj gönderen Speaky »

Anladım kadir abi ben o. M. Ü ne gidecem bu hafta özel e gidecem doktor dan bu dediğinizi de talep edecem tşk ederim yardımınız için bu ben eminim prostatit değil ben bu sorunu kaç senedir çekiyorum bu hastalık da erektil sorun yaratıyor sertleşmeyi bozuyır kronik sistit inşAllah prostatit değilimdir de kronik sistittir bu sistitiin tedavisi oluyor hızlı bir şekilde düzeliyormuş inşAllah Allah büyüktür
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Speaky yazdı:Anladım kadir abi ben o. M. Ü ne gidecem bu hafta özel e gidecem doktor dan bu dediğinizi de talep edecem tşk ederim yardımınız için bu ben eminim prostatit değil ben bu sorunu kaç senedir çekiyorum bu hastalık da erektil sorun yaratıyor sertleşmeyi bozuyır kronik sistit inşAllah prostatit değilimdir de kronik sistittir bu sistitiin tedavisi oluyor hızlı bir şekilde düzeliyormuş inşAllah Allah büyüktür
Tedavi olacağinı umuyorum kardesim mutlaka baktirin oraya.
Speaky

Mesaj gönderen Speaky »

İnşAllah tşk ederim bir bilgiye ihtiyacım olursa size yazarım kadir abi Allah razı olsun iyi akşamlar dilerim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Iyi akşamlar kardesim haberini bekliyorum.