Tavsiyelerim

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
hakyemez
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Tavsiyelerim

Mesaj gönderen hakyemez »

esatcelik yazdı: 10.06.2024 - 13:08
hakyemez yazdı: 10.06.2024 - 10:19
kmlpr2 yazdı: 08.06.2024 - 22:29 Merhaba
Herkese çok geçmiş olsun , Geçemeyenler de bilin eninde sonunda bu hastalık geçecek.
10 Maddelik Tavsiyelerime ek 4 Madde daha koymuştum , ortalamada 6 ayda bir foruma girip durumum hakkında bilgi vereyim dedim . 2019 yılında başlayan hastalıkta son 1 yıldır tamamen sıfır durumdayım. Bana özel mesaj yazan arkadaşlar maalesef dönüş yapmamıyorum kusura bakmasınlar , Kadir abi bu konuda , herkese dönüş yapıyor , cevap yazıyor.
Hastalıkta Moralinizi bozmayın , bakın geçer gibi olur , gelir . 2 ay tamamen biter 3 . Ay bakmışsın gene gelmiş , 6 ay sürmüş , prostatitin en yıldıran tarafı , zamandır. Şunu tecrübe ile söyleyebilirim , kesin olarak her nüks , sizi çok daha kuvvetli yapar, bağışıklık sistemi ona göre güçlenir. Nüksün şiddeti zamanla azalır , sıfır olma durumuzun süresi artar.

Arkadaşlar , prostat 3 parçadan oluşan , süngerimsi bir yapı , hangi parçada sorun varsa , bakteri hangi lobda ise sizdeki şikayetlerde ona göre değişir, mesela yasak gıdalar diyoruz, bu yasak gıdalar prostatın arka tarafında makata bakan kalan kısımda lokalize olmuş bakterileri bulunan , ödemi olan arkadaşlar için daha önem arz eder , acı yemeyin ki makat yanmasın sinirleri uyarmasın , prostat zorlanmasın.

Sık idrar , özellikle ön tarafta , mesaneye bakan tarafta ki prostat lobunuzda sorun varsa etkiler . Ortada ki parça bakın burası ödemli ile şişkinlik varsa bu sefer oturduğunuzda acı daha çok olur , nükslerde , öyle şişerki tenis topuna oturuyor hissi verir , burda sorunu olan arkadaşlar , belinden de şikayeti olur.

Bentonit , zamanında kullandım , fayda sağladı ama nüksler yaşadım. Bentonit tavsiye etmiyorum. Çünkü zaman içinde , bağırsaklarımı bozmuş , strese girmiş Ibs olmuştum.

Yakı otu , tavsiye etmiyorum. Sık idrara çıkartır , ödem artırır evet ama , zaten prostat irrite olmuş, sürekli kasılıyor , yakı otu içerek dahada irrite etmeye gerek yok , zamanında içmiş , hata yapmıştım.

Prostatit de , akşam yatağa yattığınızda , kasık aranıza , makata kadar , parmak uçlarınızla , üsten bastırın , masaj yapın, sinirler sürekli irrite, bazen elinize küçük beze gibi gelir oradaki stresi azaltın. Kan hareket etsin, prostat masajından bahsetmiyorum , normal elinizle , üstten masaj yapın.

Tekrar Hatırlatıyorum…

***** Kalbimiz , nasıl sürekli atıyor , kalp kasları , prostatit de aynı mantık , prostat spermi , bir su hidroforu gibi dışarıya atmak için yaratılmış bir organ , normal çalışması , erekte olmakla başlıyor ve boşalmayla sona eriyor . Ama biz prostatit hastaları , prostatı iltihaplandırıyoruz , ve hikaye başlıyor , prostat erekte olmadığı halde , kasılıyor , sürekli kalp kasımız gibi , sinirler sürekli beyin tarafından uyarılıyor , işte yanma , sık idrar , batma vb herşey bu. Sürekli kasılan prostat ortalama 2,5 yılda yavaş yavaş düzene giriyor. Bu süreçte , moralinizi bozmayın , Alışma süreci . Bir şekilde geçecek , At il deve değil. Ürologlar , psikolojik diyorlarya , evet doğru , bu hastalık psikolojik bir savaştır , yıpratır , düşündükçe , hiç geçmeyecek düşüncesi , vücüda stres verir , daha çok prostatınızı gerersiniz , bu yüzden aklınızı ordan alın başka şeylere odaklanın ki , vücut saatiniz , prostatı düzeltsin.
Herkese tekrar geçmiş olsun , geçiçek hiç şüpheniz olmasın . İyileştikçe foruma girilmiyor , en son 6 ay olmuş , girince bakınca , ızdırap günleri aklımıza gelmesin diye , girmiyorlar , bende tekrar girermiyim bilmiyorum , moral olsun dedim , syg
Abi selamlar geçmiş olsun. Bendeki durumda saolsun beni ayda bir buraya sokmaya devam ediyor :D yani geçtiğimiz haftalar çok iyidim bir boşalma sonrası tekrar sıkıntılarım arttı.. hayır bazen boşalma rahatlatıyor bazen böyle yapıyor anlamıyorum .Benim sorum noprost ve bentonit bunları sizce kullanmalı miyiz bir süreç en azından. Birde prostat bölgeleri hakkında valla bende ereksiyon ve işte erken boşalma vs. Gibi cinsel sorunlar hariç herşey var oturunca pinpon hissi ağrı sık idrar idrar yapmakta güçlük bu semptomlar tamamen geçecek mi gerçekten ve ozaman bende birden fazla bölge mi bu durumda @kadir abi siz de cevaplarssaniz sevinirim gönderi sahibi abi 6 ayda bir girdiğinden gormeyebilir
Kardeşim merhabalar.Al bendende o kadar.Boşalma bazen rahatlatıyor,bazen tekrar sık idrara ve idrar hissine neden oluyor.Bazen peniste o idrar hissi çok oluyor geceleri 2 3 saatte bir uyaandırıyor.Zaten gündüz uyutmuyor bu hastalık,azcık gözümü kapatip uyıyayım diyosun,hop ordan sinyal vermeye başlıyor .Napıcaz bu sık idrar işini Kadir abim ahhh Kadir abim bi çare yaw.
Ya abi selamlar sizin yaş kaç bilmiyorum gerçi derdin yaşında olmaz ama bide gençken bu hastalığı yaşamak harbi zor ama eskisi kadsr kötü de değilim ... Yani hakkaten kafayı sıyirtir. Siz kaç senedir muzdaripsiniz. Bana pelvik esnetme idmanlari çok iyi geliyor enterekok uremisti 3-4 ay oldu uremiyor ama arada bı kontrole gidecegim sürekli. Bakalım benim için tek olumlu kısım hakikatten galiva birgün iyilesecegiz