Prostat i aldırmayı dusunuyorum

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
abc
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Prostat i aldırmayı dusunuyorum

Mesaj gönderen abc »

abi bir arkadas atti makaleyi goz atin fakat eski
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

O bilgi net degil kardesim.. kimse aciklamiyor.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

hocam senin bu ağrı prostatit kaynaklı olmayabilir. pelvik kaslar ile ilgili tedavi alırsan fayda görebilirsin. ayrıca mesane sorununu çözmek için xatral gibi ilaçları doktorlar reçete edebiliyor.
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

Değerli arkadaşlar prostatit sorununda prostatı aldırmak veya kazımak doğru bir yol değil. Buradan nasihat vermek kolay tabiki çeken bilir ama işe yaramayan yöntemler ile özellikle genç yaşta prostat ile oynamayı doğru bulmuyorum. İdrar sorunları ve cinsel sorunlar yaşanabilir. Prostatın iyi huylu büyümesi ve işemeyi kesmesi dışında ameliyat bir çözüm değil.
prosta50

Prostatın bir bölümü alınsa bile prostat damarlı bir yapı daha arka kısımlara iltihap gitmiş olabilir. Ayrıca prostat alınsa bile üretra ve mesanede hayalarda sorun devam edebilir. Bu ağrıların pelvik Kaslarla ve mesane bölgesi kasları ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Buralara uygulanacak gevşetici tedavilerin işe yarayabileceğini düşünüyorum. Uzun süreli iltihap durumu varsa iltihaplı kısmın akıtılıp antibiyotiklerin ve alfa blokerların kullanılması daha uygun olacaktır. Sakın prostata ameliyat uygulamayın
prosta50

kadir yazdı:
onur2424 yazdı:
kadir yazdı:Deneyebilirsiniz fakat denediginizde geri dönüşü olmuyor. Bu forumda 12-13 kisi olmus soylenilenlere göre fakat iyi olan 3-4 kişiymiş.
Turptan fayda gorenleri orani ne kadir abi?
Valla kardesim Turp denilen mevzu prostatın bir bölümünün cıkarilmasi islemidir.
TURP, iyi huylu prostat büyümesinin standart cerrahi tedavisidir. Amaç prostatın semptomlara neden olan kısmını çıkarmaktır. Bu operasyon , alt karın bölgesinde bir kesi yapmadan idrar yolu ile(kapalı) yapılır. Bu tür cerrahi, minimal invaziv tedavi olarak bilinir.
TURP Dezavantajları
Kanama riski
Geriye dönük boşalma riski( retrograd ejakulasyon)
Üretral striktür riski( idrar yolu darlığı)
Üriner retansiyon riski( idrar yapamama)
Düşük idrar yolu enfeksiyonu ve aciliyet riski
Çok düşük idrar kaçırma riski
Genellikle prostat kanseri ve iyi huylu büyüme vakalarinda basvurulan bir yontemdir. Prostat volümü 30-80 cc olan hastalara uygulanır. Prostatit hastalarinin bu yönteme basvurdugunu hiç gormedim.
Kadir bey prostatı büyümüş yaşlı hastalara bile hemen ameliyat yapmıyorlar. Ne kadar doğru yazmışsınız. Benim orta lob prostat büyümem var 50yaşını geçtim. Doktor bana öyle dikkatli ameliyat yapalımki meni kaybı olmasın diyor. Birde prostatı aldırmak ne kadar köyü. Gerçi genç arkadaşlar çok çekiyorlar Ama dönüşü olmayan bir yola girmek doğru değil
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Evet prosta50 bey kardesim, prostatit için yapilacak olan prostat operasyonlarında iyileşme garantiside verilmiyor üstelik riskleri var.
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Serkan »

herdaim32 yazdı:zindan rumuzlu arkadaş ameliyat olmus ve eskihalime geridondum diye yazmis bilmeyenler okuyabilir yasinin kac oldugunu yazmamis bilenler varsa yazabilir onuda buraya cok iyim diyor
Başka bir Forumda Mehmet Konyaspor (zindan) ve Kadir abimin 8 yıl önce yaptıkları yazışmaları okudum. Zindan 30 yaşında 6 yıllık hasta cinsel bulaş sonrası üroplazma cıkıyor önceleri sonra temizleniyor non bakteriyelsin deniyor...Konyada enjeksiyon tedavisi ve ot çöp tedavileri uyguluyor sonuç başarısız oluyor. TUR operasyonu olacak Kadir abi yapma etme tedavisi var diyerek ikna etmeye çalışıyor. Sadece penis ağrısı ve bel ağrısı icin bu operasyonu oluyor iyileşiyor 2 yıl sonra daha şiddetli geliyor. Bu sefer prostatını aldıriyor. O gün Kadir abiyi dinleseydi bugün belki hastalığı bastırmış devam ediyor olacaktı.

Benim cıkardığim sonuç

1-Kadir abiyi dinleyin.
2-Pcr ve Kültür temizse tamam ben artık Kpas ım tedavim sadece fizik tedavi demeyin.
3-Kadir abiyi dinleyin.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

floydd yazdı:
Serkan yazdı:
herdaim32 yazdı:zindan rumuzlu arkadaş ameliyat olmus ve eskihalime geridondum diye yazmis bilmeyenler okuyabilir yasinin kac oldugunu yazmamis bilenler varsa yazabilir onuda buraya cok iyim diyor
Başka bir Forumda Mehmet Konyaspor (zindan) ve Kadir abimin 8 yıl önce yaptıkları yazışmaları okudum. Zindan 30 yaşında 6 yıllık hasta cinsel bulaş sonrası üroplazma cıkıyor önceleri sonra temizleniyor non bakteriyelsin deniyor...Konyada enjeksiyon tedavisi ve ot çöp tedavileri uyguluyor sonuç başarısız oluyor. TUR operasyonu olacak Kadir abi yapma etme tedavisi var diyerek ikna etmeye çalışıyor. Sadece penis ağrısı ve bel ağrısı icin bu operasyonu oluyor iyileşiyor 2 yıl sonra daha şiddetli geliyor. Bu sefer prostatını aldıriyor. O gün Kadir abiyi dinleseydi bugün belki hastalığı bastırmış devam ediyor olacaktı.

Benim cıkardığim sonuç

1-Kadir abiyi dinleyin.
2-Pcr ve Kültür temizse tamam ben artık Kpas ım tedavim sadece fizik tedavi demeyin.
3-Kadir abiyi dinleyin.

madem millete akıl veriyorsun,, bende sana bi akıl vereyim ;
kendi aklını kullan
.......................
herkes kendi aklını kullansın........
Bende Ufuk nerde diyordum.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

floydd yazdı:
Serkan yazdı:
floydd yazdı:

madem millete akıl veriyorsun,, bende sana bi akıl vereyim ;
kendi aklını kullan
.......................
herkes kendi aklını kullansın........

Ne diyon lan sikik

Ufuk koç
al buda numaram
05457641676
Mahkemede de bu delikanlı tavrı sürdürürsün umarım...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bu tip insanlar forumda barınamaz ayrıca hukuki süreç başlatılacaktır.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Serkan yazdı:
floydd yazdı:
Serkan yazdı:

Ne diyon lan sikik

Ufuk koç
al buda numaram
05457641676
Mahkemede de bu delikanlı tavrı sürdürürsün umarım...
Ben aradım sahsi benimle konusmak konusunda burdaki cesareti göstermedi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Serkan kardeşim bu tip insanlar cezasız kalmamalı...hukuki süreci başlatalım hemen. Forum kurallarına uymama ile beraber şahsa yönelik hakaret, küfür var.
Apo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Apo »

kadir yazdı:Kardeşim bu tip insanlar cezasız kalmamalı...hukuki süreci başlatalım hemen. Forum kurallarına uymama ile beraber şahsa yönelik hakaret, küfür var.
Prostatı aldırma fikri ve bu makaleyi Ben açmıştım kararım tamamen değişti savaşmayı deneyeceğim ve savaşıyorum da gittiği yere kadar pes etmek yok aldırmak Bence Delilik
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

kadir yazdı:Serkan kardeşim bu tip insanlar cezasız kalmamalı...hukuki süreci başlatalım hemen. Forum kurallarına uymama ile beraber şahsa yönelik hakaret, küfür var.
Kadir abicim Floyt burayı takip ediyordur.
Pazartesi sabahı
E devlet yada Uyap üzerinden süreci takip edebilir. Bugün ısrarla aramama ramen benimle iletisim kurmadı. Bundan sonra bende kendisiyle sadece duruşma salonunda muhattap olurum.
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

Prostatit şanssızlığı iste bu Ufuk Koc

Forumda 1 Avukat var. Gittin ona sövdün.

İste prostatite boyle birşey
odysiea87

Apo yazdı:
kadir yazdı:Kardeşim bu tip insanlar cezasız kalmamalı...hukuki süreci başlatalım hemen. Forum kurallarına uymama ile beraber şahsa yönelik hakaret, küfür var.
Prostatı aldırma fikri ve bu makaleyi Ben açmıştım kararım tamamen değişti savaşmayı deneyeceğim ve savaşıyorum da gittiği yere kadar pes etmek yok aldırmak Bence Delilik
Apo pazartesi Güngor deyim. Selamıni söyleyeceğim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Serkan yazdı:
kadir yazdı:Serkan kardeşim bu tip insanlar cezasız kalmamalı...hukuki süreci başlatalım hemen. Forum kurallarına uymama ile beraber şahsa yönelik hakaret, küfür var.
Kadir abicim Floyt burayı takip ediyordur.
Pazartesi sabahı
E devlet yada Uyap üzerinden süreci takip edebilir. Bugün ısrarla aramama ramen benimle iletisim kurmadı. Bundan sonra bende kendisiyle sadece duruşma salonunda muhattap olurum.
Tşkler Serkan kardeşim.
Apo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Apo »

odysiea87 yazdı:
Apo yazdı:
Apo pazartesi Güngor deyim. Selamıni söyleyeceğim.
Aleyküm selam abim gideceğin de ulaş bana
James

Mesaj gönderen James »

Valla bu prostati aldirma isi biraz rulet gibi. Aldirdim cok keyifli sperm cikmiyo karimla egleniyoruz diyen de var, aldirdim penisim 5 cm kisaldi ve ereksiyon olamiyorum diyen de.
alper42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen alper42 »

Prostadi aldırmasanda ereksiyon sifiir ustam
odysiea87

Ben çok kötüyken gittim birilerine yalvardım alın diye almıyolar zaten boşa tartışmayın.
akoray
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen akoray »

Eskihasta yazdı:
wolfpack yazdı:Bu secenek benim icin de olustu artik cidden yeter. Ne paramiz kaliyor ne psikolojimiz lanet organ aldirip kurtulmak artik en iyisi galiba. Tonlarca para gidiyor, her an her saat bununla yasiyoruz. Gecse bile ne zaman geri gelecek korkusu. Oldugu gibi hepsini alsinlar bitsin bu eziyet artik.
Prostati aldirip şikayetleri devam eden bir çok insan var bilginiz olsun

Abi o zaman hastalık prostattan kaynaklanmıyor ben en son transrektal ultrason yaptırdım genel anlamıyla prostatın iyi durumda dedi Dr. ....
Ancak neden arada bir ağrı oluyordur neden libido düşüklüğü var neden meni az geliyor

Ne biçim bir hastalık bu , kanserde bile en azından bir yol haritan var bunda ağzımızdan yediğimizle kıçımıza soktuğumuzun haddi hesabı yok
James

Mesaj gönderen James »

Cemil uygur almis iste cocugun prostati 34 yasinda.
alper42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen alper42 »

Duzelmismi james