Prostat i aldırmayı dusunuyorum

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Apo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Prostat i aldırmayı dusunuyorum

Mesaj gönderen Apo »

Artık mücadele edemiyorum ara ara da olsa yaklaşık 10 yıldır idrar yaparken ağrı olmasından biktim meaenade ağrı olmasından biktim idrar yaparken allaha yalvarıyorum inşallah ağrı olmasın diye
mardonkardon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Prostat i aldırmayı dusunuyorum

Mesaj gönderen mardonkardon »

Apo yazdı:Artık mücadele edemiyorum ara ara da olsa yaklaşık 10 yıldır idrar yaparken ağrı olmasından biktim meaenade ağrı olmasından biktim idrar yaparken allaha yalvarıyorum inşallah ağrı olmasın diye

Karnının altında idrar yaparken şiddetli bir ağrı mı oluyor? Ne tür bir ağrı? Batıcı mı yanıcı mı? 10 yıldır ağrı ayni sekilde devam mi ediyor?
hit43
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen hit43 »

ne tür ilaçlar kullandın.prostatı aldırmak mümkünmü?
Apo

Mesaj gönderen Apo »

mardonkardon yazdı:
Apo yazdı:Artık mücadele edemiyorum ara ara da olsa yaklaşık 10 yıldır idrar yaparken ağrı olmasından biktim meaenade ağrı olmasından biktim idrar yaparken allaha yalvarıyorum inşallah ağrı olmasın diye

Karnının altında idrar yaparken şiddetli bir ağrı mı oluyor? Ne tür bir ağrı? Batıcı mı yanıcı mı? 10 yıldır ağrı ayni sekilde devam mi ediyor?
Mesaneden penise doğru çekip koparıyorlar sanki
secooo

Mesaj gönderen secooo »

o bendede oluyor ama galiba seninki kadar şiddettli değil..her 2 işemenin 1 inde idrar tam biterken oluyor..
Dostum bilmiyorum Prostatı aldırıp problemler devam ederse kendini çok kötü hissedersin..iyi düşün ,
başka dertlerinde olabilir
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

Bu secenek benim icin de olustu artik cidden yeter. Ne paramiz kaliyor ne psikolojimiz lanet organ aldirip kurtulmak artik en iyisi galiba. Tonlarca para gidiyor, her an her saat bununla yasiyoruz. Gecse bile ne zaman geri gelecek korkusu. Oldugu gibi hepsini alsinlar bitsin bu eziyet artik.
Apo

Mesaj gönderen Apo »

wolfpack yazdı:Bu secenek benim icin de olustu artik cidden yeter. Ne paramiz kaliyor ne psikolojimiz lanet organ aldirip kurtulmak artik en iyisi galiba. Tonlarca para gidiyor, her an her saat bununla yasiyoruz. Gecse bile ne zaman geri gelecek korkusu. Oldugu gibi hepsini alsinlar bitsin bu eziyet artik.
Görüşmemiz mümkün mü abim
Apo

Mesaj gönderen Apo »

Pro2020 yazdı:Termoterapiyi deneyin isterseniz eskişerhirde raci farate 1 2 arkadaş daha yaptırdı bir arkadaşda malatyada oldu bunlar sadece bildiklerim iyi olanlar şuan eskilişehirde 6 aya yakındır yapılmıyor anlaşma yapmamışlar özllerde yapıyor araştırabilirsiniz lakin izmir gözde hastanesinde yapılan termo olmayacak eski yöntemle ve prostatitte fayda sağlamıyor eskişerhir termoterapi yazın google o resimde alet çıkıyor tempro marka olacak gelişim medikalden teknisyenler geliyor termoterapi,rf ablasyon,tumt gibi adlarla anılır önemli olan tempro cihazıyla yapılan termoterapi olacak. Gülhane,ankara eğitim araştırma,devletle anlaşmamız var dedi teknisyen bedava da yapılıyor araştırmak lazım
araştırayım şunu ben teşekkür ederim
Eskihasta
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Eskihasta »

wolfpack yazdı:Bu secenek benim icin de olustu artik cidden yeter. Ne paramiz kaliyor ne psikolojimiz lanet organ aldirip kurtulmak artik en iyisi galiba. Tonlarca para gidiyor, her an her saat bununla yasiyoruz. Gecse bile ne zaman geri gelecek korkusu. Oldugu gibi hepsini alsinlar bitsin bu eziyet artik.
Prostati aldirip şikayetleri devam eden bir çok insan var bilginiz olsun
Apo

Mesaj gönderen Apo »

Eskihasta yazdı:
Ne gibi şikayetler abi bilgin varda payladirmisin
Eskihasta

Apo yazdı:
Eskihasta yazdı:
Aynı idrarda yanma bagma agri sizi sık idrar
Eskihasta

Batma yani ne varsa işte sorun komplike
Apo

Mesaj gönderen Apo »

Olmuyoriste yazdı:
Apo yazdı:
Eskihasta yazdı:
Sorununuz sadece prostatta değil prostatı aldirdiginizda da devam edecek mesaneyi uriteri penisi hepsini aldiririrsaniz belki bir nebze değişiklik olur bunu alay konusu haline getirmek için söylemiyorum komplike sorun bunlar bir yerle kurtulunmaz yinede siz bilirsiniz tabi...
Abim ben sistoskopi yaptırdım sorun prostat da ödem olduğu görüldü thluim lazer tekniği ile prostatın içini tamamen aldırmayı düşünüyorum dışı kalıcak aklımın almadığı ici alınsa ağrılı işemem nasıl devam eder
secooo

Mesaj gönderen secooo »

Apo yazdı:
Eskihasta yazdı:
psikolojik terapi ile birlikte psikiyatrik tedaviyi denedin mi?
Apo

Mesaj gönderen Apo »

Olmuyoriste yazdı:
Apo yazdı:
Olmuyoriste yazdı: Sorununuz sadece prostatta değil prostatı aldirdiginizda da devam edecek mesaneyi uriteri penisi hepsini aldiririrsaniz belki bir nebze değişiklik olur bunu alay konusu haline getirmek için söylemiyorum komplike sorun bunlar bir yerle kurtulunmaz yinede siz bilirsiniz tabi...
Abim ben sistoskopi yaptırdım sorun prostat da ödem olduğu görüldü thluim lazer tekniği ile prostatın içini tamamen aldırmayı düşünüyorum dışı kalıcak aklımın almadığı ici alınsa ağrılı işemem nasıl devam eder
Ağrılı isemenize bir çare olmayacak...
Peki agrili iseme sebebim nedir abi nasil kurtulabilirim
Eskihasta

Apo yazdı:
Olmuyoriste yazdı:
Apo yazdı: Abim ben sistoskopi yaptırdım sorun prostat da ödem olduğu görüldü thluim lazer tekniği ile prostatın içini tamamen aldırmayı düşünüyorum dışı kalıcak aklımın almadığı ici alınsa ağrılı işemem nasıl devam eder
Ağrılı isemenize bir çare olmayacak...
Peki agrili iseme sebebim nedir abi nasil kurtulabilirim
Sorunun kaynağıni tam bilseler zaten çözümünü de söylerler doktor sana diyormu aldır prostati sorunların geçecek.Diyemez diyorsada yalan söylüyor.
prostagod

Mesaj gönderen prostagod »

Genelde genç yaşta yakalanan bir hastalik olduğu icin henüz çocuk sahibi olmayan gençleri hiç bir dr ameliyat etmez.
Gercekten gençler icin yıpratıcı bir hastalik ,ama belli bir yastan sonra artik bir yerden başlamak gerekiyor diye düşünüyorum önce kazitma olmasa radikal prostati aldirmaya kadar gidilmeli en azindan gençler bu hastaliktan kurtulmanin bir yolu var diye düşünüp umutsuzluğu .
İlerde alip kurtulacam diyerek geçici tedaviye moralle başlarlar .
herdaim32

Mesaj gönderen herdaim32 »

zindan rumuzlu arkadaş ameliyat olmus ve eskihalime geridondum diye yazmis bilmeyenler okuyabilir yasinin kac oldugunu yazmamis bilenler varsa yazabilir onuda buraya cok iyim diyor
secooo

Mesaj gönderen secooo »

biride ameliyat oldum yürüyemiyorum bile yazmıştı ben okudum ama kimdi hatırlamıyorum
wolfpack

Arkadaslar ozel mesajlara donemiyorum cok mesaj var. Su an durumum fena degil benim neler kullandigimi neler yaptigimi bir cok kez paylastim zaten. Ama gecmezse ve yine nuks yasarsam daha radikal seyler yapacagim. Bu formda da kadir abi ve birkac eski arkadas haric kimseyi dinlememem gerektigini ben coktan ogrendim. Size de bunu oneririm. Cunku olaylara hakim olmadan cok hakimmis gibi konusan cok arkadas var bilginiz olsun. Benim sorunum prostatta. Bakteriyel prostatitseniz sizin de prostatta. Uretra, mesane cart curt hikaye. Benim bogustugum baska rahatsizliklarim da var. Kuyruk sokumunda yapilan ameliyatin skar dokularinin agri olusturmasi, hemoroidlerim belki de yirtiklarim da var makatta. Nuks varikoselim var bayagi damarli. Hepsiyle bas etmek zor oluyor belki de 2 3 operasyon gecirmem lazim. Herkese gecmis olsun.
Apo

Mesaj gönderen Apo »

Olmuyoriste yazdı:Kadir beyin dediği gibi birşey oluşmuş sizde bence böbreklerinizde bir sorun oluşmuş (muhtemelen siz o sirada hastaydiniz muhtemelende bobreginizi bu hastalık sıkıntıya soktu) sizde ameliyat ve sonda ve tabi sistoskopi gibi aletler uretraniza taktirdiginiz için daha fazla hasar ve daha derinlere mikrop yerleştirme yaptırdınız yara bile oluşmuş olabilir yada yara derecesinde tahriş bu yüzden alet taktirmadan önce epey düşünün diyoruz zaten ağrılı mesane sendromu diye bir ad takmışlar ona yönelik tedavi aldınız mı belki rahatlatirdi biraz...
Agrili mesaja için hiç gözükmedim hekimlere olabilir aslinda
Apo

Mesaj gönderen Apo »

wolfpack yazdı:
Apo yazdı:
wolfpack yazdı:
Bu vakte kadar uslubumu bozmadan cevap verdim ama bu uslubun var ya. Bu uslubta olan o agzini s.keyim senin. Bir ton sov say sonra da ben kadinim. Siktir gt a..na koduum ruh hastasi seni. G.tunuz sikisinca ben bayanim. Uslubuna bak p.icin
Boş ver abi biz bi çok şey denedik olmuyor yıllar akıp gidiyor ben aldırıp kurtulmak istiyorum ama hekimlerim eswt yap deyip gonderiyor
Cerrahi son secenek olsun apo. Onun oncesinde termoterapi, transuretral ozon, enjeksiyon falan denenmeli. Ha bunlardan da fayda almazsan o zaman ciddi ciddi dusunulmesi gerekir. Kimse bu eziyetle, bu acilarla yasamak zorunda degil. Herseyin de bir yolu vardir. Biz daha o yolu bulamayanlardaniz o yuzden devam. Benim kafamda artik bir secenek o ama son secenek. Eswt ben yaptim mucize bekleme. Yaptigin an rahatliyorsun sadece.
Ben ozon aldım direk prostada ama 7 ay kadar ağrılı idrar yaşamadım tekrar başladı eswt yi kaç seans almalıyım bilmiyorun
wolfpack

Apo yazdı:
wolfpack yazdı:
Apo yazdı: Boş ver abi biz bi çok şey denedik olmuyor yıllar akıp gidiyor ben aldırıp kurtulmak istiyorum ama hekimlerim eswt yap deyip gonderiyor
Cerrahi son secenek olsun apo. Onun oncesinde termoterapi, transuretral ozon, enjeksiyon falan denenmeli. Ha bunlardan da fayda almazsan o zaman ciddi ciddi dusunulmesi gerekir. Kimse bu eziyetle, bu acilarla yasamak zorunda degil. Herseyin de bir yolu vardir. Biz daha o yolu bulamayanlardaniz o yuzden devam. Benim kafamda artik bir secenek o ama son secenek. Eswt ben yaptim mucize bekleme. Yaptigin an rahatliyorsun sadece.
Ben ozon aldım direk prostada ama 7 ay kadar ağrılı idrar yaşamadım tekrar başladı eswt yi kaç seans almalıyım bilmiyorun
Ben 12 seans aldim. 8'i penise 4'u perine bolgesine. Aldigim zamanlar iyi olacagim diye dusunuyordum. Birakinca aman aman bir etkisi olmadigini anladim. Ama dedigim gibi herseyi denemek lazim bence. Ben kisiye ozel tedaviye cok inaniyorum bu hastalikta. Kimine iyi gelen kimine gelmiyor. Tum tedavileri toparlayip zorluk ve risk derecesine gore siralayip tek tek denemek lazim diye dusunuyorum. Okudugum kitaplarda da bu sekilde yaziyor. Biraz deneme yanilma. Coskun hocanin kitabi iyi bir klavuz olabilir. Bos yere urolog urolog kosmaktansa tedavi siralamasini yaptirir insana en azindan.
wolfpack

C. Nickel'in Prostatit El Kitabi da size bu siralamayi yaptirabilir. Alip okumanizda fayda var bu tip kitaplari. En azindan akil karisikligindan kurtulursunuz.
wolfpack

Ama eger bakteriyelsen apo kadir abinin yontemi kesinlikle isine yarar. Sadece altin kural bakterin icin dogru antibiyotik, dogru kombin, dogru doz, dogru sure. Ve prostata iyi penetre olmali bu antibiyotikler. Ben bir cok kez anti kullandim. Dogru antibiyotikleri buldugum an 3. 4. gunden rahatlamalari hep aldim. Zafer hocaya gittigimde de boyle olmustu. Enfeksiyon doktoruna gittigimde de boyle olmustu. Son mikrobiyoloji calisarak kendim buldugum tedavimde de boyle oldu. Benim sikintim nuks yasiyorum dogru antibiyotikleri birakinca. Bu nuksun sebebi hemoroidlerim mi yoksa 4 aylik dusuk doz yapmamak mi bilmiyorum. Su an yarar gordugum antibiyotiklerden ciproyu 1 ay alacagim sonrasi 3 ay trimetoprime donecegim. Rifampisin ise 1 aydan sonra doz duserek 4 aya tamamlayacagim. Tabi karaciger ve bobrek takibi dahilinde. Yine bitiremezsem enjeksiyon veya termoterapi deneyecegim. Arada hemoroid ameliyati ve kuyruk sokumu bolgesine prp yaptiracagim. Baktim gordum yine olmadi iste o zaman radikal bir karar verecegim.