Prostat i aldırmayı dusunuyorum

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Prostat i aldırmayı dusunuyorum

Mesaj gönderen wolfpack »

Bir secenegimde fitoterapi uzmani dr. Hakan ozkul tarafindan olustu. 3 aylik kurle prostati yok edebilecegini soyledi. Ona tam guvenemedim ama hic cikar yol bulamazsam onu da deneyebilirim. Bunlarin hepsi sira ile yapilacak tabi ki.
Yorgunsavaşçı
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Yorgunsavaşçı »

wolfpack yazdı:Bir secenegimde fitoterapi uzmani dr. Hakan ozkul tarafindan olustu. 3 aylik kurle prostati yok edebilecegini soyledi. Ona tam guvenemedim ama hic cikar yol bulamazsam onu da deneyebilirim. Bunlarin hepsi sira ile yapilacak tabi ki.
nüks yaşamama garantisi veriyor mu abi peki bu adam ? Kesin çözüm mü
wolfpack

Yorgunsavaşçı yazdı:
wolfpack yazdı:Bir secenegimde fitoterapi uzmani dr. Hakan ozkul tarafindan olustu. 3 aylik kurle prostati yok edebilecegini soyledi. Ona tam guvenemedim ama hic cikar yol bulamazsam onu da deneyebilirim. Bunlarin hepsi sira ile yapilacak tabi ki.
Bilmiyorum ki kardesim sorsam kesin verir kesin tedavi eder parayi alsin diye. Ama ne derece dogru bilmem. Ben sadece bana soyleneni iletiyorum denemedim ama hic yol bulamazsam denemeyi dusunuyorum.
Yorgunsavaşçı

wolfpack yazdı:
Yorgunsavaşçı yazdı:
Bilmiyorum ki kardesim sorsam kesin verir kesin tedavi eder parayi alsin diye. Ama ne derece dogru bilmem. Ben sadece bana soyleneni iletiyorum denemedim ama hic yol bulamazsam denemeyi dusunuyorum.
Abi geçende de bu adamın ismi geçti . Biraz araştırdım adam kanseri tedavi ediyorum diyor :)) belki bunu da tedavi edebilir yani bence denemekte fayda var .
wolfpack

Yorgunsavaşçı yazdı:
wolfpack yazdı:
Yorgunsavaşçı yazdı:nüks yaşamama garantisi veriyor mu abi peki bu adam ? Kesin çözüm mü
Abi geçende de bu adamın ismi geçti . Biraz araştırdım adam kanseri tedavi ediyorum diyor :)) belki bunu da tedavi edebilir yani bence denemekte fayda var .
Yani bilmiyorum dedigim gibi yonlendirme yapamam ama ben bu adami romatizmal rahatsizligini tedavi ettigi bir arkadasimin onerisi ile buldum. Resmen beni romatizmadan kurtardi diyor cocuk uzun uzun konustum sordum. Son gittigim noroloji uzmani da prostatit konusunda 2 3 gunde 1 masaja, prostata ozona ve fitoterapiye cok inandigini soyledi. Prp yaptiracagim doktor bu norolog. Tabi biliyorsun bu hastalikta her kafadan bir ses cikiyor. O yuzden bunlarin hepsini derleyip az riskliden riskliye dogru bir siralama olusturup basamak basamak ilerlenmeli diye dusunuyorum. Tabi tedavileri alirken spor(ozellikle min 30 dklik yuruyus veya kosular), bol su, diyet ve vitamin destekleri hep olmali.
Yorgunsavaşçı

wolfpack yazdı:
Yorgunsavaşçı yazdı:
wolfpack yazdı:
Yani bilmiyorum dedigim gibi yonlendirme yapamam ama ben bu adami romatizmal rahatsizligini tedavi ettigi bir arkadasimin onerisi ile buldum. Resmen beni romatizmadan kurtardi diyor cocuk uzun uzun konustum sordum. Son gittigim noroloji uzmani da prostatit konusunda 2 3 gunde 1 masaja, prostata ozona ve fitoterapiye cok inandigini soyledi. Prp yaptiracagim doktor bu norolog. Tabi biliyorsun bu hastalikta her kafadan bir ses cikiyor. O yuzden bunlarin hepsini derleyip az riskliden riskliye dogru bir siralama olusturup basamak basamak ilerlenmeli diye dusunuyorum. Tabi tedavileri alirken spor(ozellikle min 30 dklik yuruyus veya kosular), bol su, diyet ve vitamin destekleri hep olmali.
Abi çok haklısın dediklerinde . Bu hastalığa zaten prostat romatizması deniliyor diye biliyorum . Belki fayda eder denemek lazım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Apo yazdı:Artık mücadele edemiyorum ara ara da olsa yaklaşık 10 yıldır idrar yaparken ağrı olmasından biktim meaenade ağrı olmasından biktim idrar yaparken allaha yalvarıyorum inşallah ağrı olmasın diye
Apo kardesim 10 yildir kronik prostatitsen senin prostatinda büyuk bir ihtimal enfekte kalsifik alanlar var yani prostat taşı yada kalsifikasyon diger bir adı ile. Bu yüzden surekli lokosit yüksek ve antibiyotik kireçlenmenin içine nüfuz etmiyor. Ne kadar zaman oldu antibiyotik kullaniyorsun ve takriben ne miktar kullandin?
Prostatı aldırmanin kalici riskleri olabilir bilgin olsun.
1-İdrarını tutamamak,
2-Ereksiyon olamama veya ereksiyon olamama (erektil disfonksiyon)
2-Retrograd boşalma. Bu, spermin prostattan penise değil, prostattan mesaneye yanlış şekilde aktığı anlamına gelir.
Apo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Apo »

kadir yazdı:
Apo yazdı:Artık mücadele edemiyorum ara ara da olsa yaklaşık 10 yıldır idrar yaparken ağrı olmasından biktim meaenade ağrı olmasından biktim idrar yaparken allaha yalvarıyorum inşallah ağrı olmasın diye
Apo kardesim 10 yildir kronik prostatitsen senin prostatinda büyuk bir ihtimal enfekte kalsifik alanlar var yani prostat taşı yada kalsifikasyon diger bir adı ile. Bu yüzden surekli lokosit yüksek ve antibiyotik kireçlenmenin içine nüfuz etmiyor. Ne kadar zaman oldu antibiyotik kullaniyorsun ve takriben ne miktar kullandin?
1-İdrarını tutamamak,
2-Retrograd boşalma. Bu, spermin prostattan penise değil, prostattan mesaneye yanlış şekilde aktığı anlamına gelir.
abi rektal ultrason yaptırdım sadece sol tarafta ödem olduğu söylendi kireçlenme veya tasalanma yok
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Apo yazdı:
kadir yazdı:
1-İdrarını tutamamak,
abi rektal ultrason yaptırdım sadece sol tarafta ödem olduğu söylendi kireçlenme veya tasalanma yok
Rektal ultrasonda belli olmaz, alt batın emarda belli olur.
Sorularima tam olarak cvp vermemişsin yanlız.
Apo

Mesaj gönderen Apo »

kadir yazdı:
Apo yazdı:
kadir yazdı: Apo kardesim 10 yildir kronik prostatitsen senin prostatinda büyuk bir ihtimal enfekte kalsifik alanlar var yani prostat taşı yada kalsifikasyon diger bir adı ile. Bu yüzden surekli lokosit yüksek ve antibiyotik kireçlenmenin içine nüfuz etmiyor. Ne kadar zaman oldu antibiyotik kullaniyorsun ve takriben ne miktar kullandin?
1-İdrarını tutamamak,
Rektal ultrasonda belli olmaz, alt batın emarda belli olur.
Abi son iki yılda çok fazla kullandım
2 li kompin şeklinde 2 hafta ve 3 hafda şeklinde
Sonrasın da ağrılar çoğal di abi enson kültür temiz pcr da bakteri yakalandı doktor bunlar bulaş olabilir dedi abi 10 tena genta ve 10 tane iesef verildi iğne 7 ay rahat geçti su an tekrar başladı abi emar da çekildim abi sonuçta prostatit ile uyumlu sinyal kaybı yazıyor du
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostatit ile uyumlu sinyal kaybı prostat glandındaki belirsiz,sisli gözüken inflamasyonlu,kalsifikasyonlu skar dokudur.
Apo

Mesaj gönderen Apo »

kadir yazdı:Prostatit ile uyumlu sinyal kaybı prostat glandındaki belirsiz,sisli gözüken inflamasyonlu,kalsifikasyonlu skar dokudur.
Bunun için nasıl bir tedavi gerekir abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Apo yazdı:
kadir yazdı:Prostatit ile uyumlu sinyal kaybı prostat glandındaki belirsiz,sisli gözüken inflamasyonlu,kalsifikasyonlu skar dokudur.
Bunun için nasıl bir tedavi gerekir abi
Öncelikle enfeksiyon varlığı eradike edilmeli, prostat sekresyonundaki 20 lokosit enfeksiyon varligidir. Sizde kalsifikasyon yogunlugu var bu yuzden antibiyotik etki etmiyor, antibiyotik ile beraber nac 600 ve bromelain beraber kullanilirsa antibiyotigin prostata penetrasyonu nüfuz edişi kolaylaşacaktir. Drunuza bu tedaviyi recete ettirin. Fakat öncelikle böbreginizdeki sorun neyse çözmeniz gerekir.
Apo

Mesaj gönderen Apo »

Pro2020 yazdı:
Apo yazdı:
kadir yazdı: Rektal ultrasonda belli olmaz, alt batın emarda belli olur.
Abi son iki yılda çok fazla kullandım
2 li kompin şeklinde 2 hafta ve 3 hafda şeklinde
Sonrasın da ağrılar çoğal di abi enson kültür temiz pcr da bakteri yakalandı doktor bunlar bulaş olabilir dedi abi 10 tena genta ve 10 tane iesef verildi iğne 7 ay rahat geçti su an tekrar başladı abi emar da çekildim abi sonuçta prostatit ile uyumlu sinyal kaybı yazıyor du
Selam kardeşim ben 15 yıllık kr.prostatit hastasıyım 1 milyona yakın para harcadım bu hastalığa benimde mr ve trus sonuçları senin gibi sende 10 yıllık hastasın doğru yönlendirme deneyim önemli kesinlikle antibiyotik kullanma ben 15 yıl boyunca lökosit ve kültüre göre doğru tedaviyle nerdeyse aralıksız kullandım prostattaki kalfikasyonlar sebebiyle antiler işe yaramaz ve tekrar eder ben bu şekilde sürekli direndim anti kullanmaya devam ettim 3 gün önce kalbimde tehlikeli ritim bozukluğundan operasyon oldum ablasyon .. vücudu çok yormamızdan hep kümyasallar yüzğnden kesinlikle yıllarca anti kullanıp işe yaramayıp devam eden bir lökositin var ise lökosit olsa bile tedavi sonlandırırılır bu tedaviye dirençli durumdur alternatif tedaviler bu gibi durumlarda devreye girer. Bu forumdan 4 arkadaşımız termo oldu bunlar benim direkt görüştüklerim idrarda yanma ve pelvik ağrıda başarılı özellikle benim şikayetlerim artarsa yaptırmayı düşünüyorum iyi araştırman lazım eski yöntem termo olmayacak.. Çok anti kullanmadıysan kadir beyin dediği nac kombinlemesiyle 3 ay gözlekleyebilirsin nac bende nüks yapmıştı devam edememiştim
Pro abim çok kıymetli açıklamada bulunmuşsun çok teşekkür ederim yarın lökosit baktircam kadir abinin kullandığı antiler bendeki bakteriye uygun 3 ay ..inşallah sonuç alırım yok lökosit düşmez ise
Termo deneyebilirim olmadi aldircam yani içini tamamen sıyırıp alıyorlarmış cinsellik ve ereksiyon problemi olmuyormuş
Apo

Mesaj gönderen Apo »

Olmuyoriste yazdı:
Apo yazdı:
Eskihasta yazdı:
Prostati aldirip şikayetleri devam eden bir çok insan var bilginiz olsun
Ne gibi şikayetler abi bilgin varda payladirmisin
Sorununuz sadece prostatta değil prostatı aldirdiginizda da devam edecek mesaneyi uriteri penisi hepsini aldiririrsaniz belki bir nebze değişiklik olur bunu alay konusu haline getirmek için söylemiyorum komplike sorun bunlar bir yerle kurtulunmaz yinede siz bilirsiniz tabi...
Bu gün hekimim sizin bu yazdıklarınızı anlattı
Prostat i aldık geride kalan kapsül bu sorunlara devam eder dedi sistis denilen hastalık bayanlarda g3nel olarak görünüyormuş ama biz erkeklerde de olabilirmis
Apo

Mesaj gönderen Apo »

Olmuyoriste yazdı:
Olmuyoriste yazdı:Söylüyoruz kardeşim anlatamiyoruz diyorum aynı şeyleri yaşıyoruz birlik olmamız gerekiyor öyle gelicez üstesinden üzerine giderek kurtuldum yanmadan ilaçlar yanmaları gecirmiyordu mesela her semptomu geçiriyor yanma kalıyordu onuda kendi uygulamalarım ile geçirdim
Mesela siz makatta basınç yada ağrıyı prostatit şişti o baskı yapıyor işte oraya yakın diye zannediyorsunuz hayır aynı makat basınç ve ağrısını bende yaşadım patlayacak gibi olurdu oturunca dahada rahatsız ederdi iğne serum kombinasyonu geçirdi
Ögrendigin ve uyguladım birşey var idrar kesinlikle ph i çok önemli ingiliz karbonatı ile alkali seviye ye getiriyorum idrarın asidik olmasını önleme çalışıyorum bir nebze rahatlık veriyor
scream1717

Mesaj gönderen scream1717 »

Olmuyoriste yazdı:
Olmuyoriste yazdı:Söylüyoruz kardeşim anlatamiyoruz diyorum aynı şeyleri yaşıyoruz birlik olmamız gerekiyor öyle gelicez üstesinden üzerine giderek kurtuldum yanmadan ilaçlar yanmaları gecirmiyordu mesela her semptomu geçiriyor yanma kalıyordu onuda kendi uygulamalarım ile geçirdim
Mesela siz makatta basınç yada ağrıyı prostatit şişti o baskı yapıyor işte oraya yakın diye zannediyorsunuz hayır aynı makat basınç ve ağrısını bende yaşadım patlayacak gibi olurdu oturunca dahada rahatsız ederdi iğne serum kombinasyonu geçirdi
7 aydır makata vuran ağrım ve bazen yanmam var nasıl geçirdiniz Makat ağrısı tavsiyeniz nedir
scream1717

Olmuyoriste yazdı:
scream1717 yazdı:
Olmuyoriste yazdı: Mesela siz makatta basınç yada ağrıyı prostatit şişti o baskı yapıyor işte oraya yakın diye zannediyorsunuz hayır aynı makat basınç ve ağrısını bende yaşadım patlayacak gibi olurdu oturunca dahada rahatsız ederdi iğne serum kombinasyonu geçirdi
7 aydır makata vuran ağrım ve bazen yanmam var nasıl geçirdiniz Makat ağrısı tavsiyeniz nedir
Makata vuran ağrı kombin ilaçla geçti serum ve iğne ile serum içinde genta vardı akabinde iğne novosef
Ne kadar sürmüştü sizin ağrınız Makatta ve
scream1717

Olmuyoriste yazdı:
scream1717 yazdı:
Olmuyoriste yazdı: Makata vuran ağrı kombin ilaçla geçti serum ve iğne ile serum içinde genta vardı akabinde iğne novosef
Ne kadar sürmüştü sizin ağrınız Makatta ve
Dayanilamaz seviyeye ulaşınca direk doktoruma gittim serum ve iğne kombini sonrası birkaç güne azalarak kayboldu yedi ay çok uzun bir süre bir ilaç çare olamiyorsa doğru ilaç değildir ha iyi yönde etki ediyor bırakınca başa sariyorsa dozajı yetersizdir tedavi görmediniz mi hiç
7 aydır aralıklarla anti kullandım Levoflaksasin moksifloksasin azitro fosfomisin işe yaramadı
erdem60
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen erdem60 »

Prostatı aldırınca cinsel hayat tamemen biter mi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

erdem60 yazdı:Prostatı aldırınca cinsel hayat tamemen biter mi
Tamamen aldirmak cinselligi bitirebilir. Bu risk var.
erdem60
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen erdem60 »

kadir yazdı:
erdem60 yazdı:Prostatı aldırınca cinsel hayat tamemen biter mi
Tamamen aldirmak cinselligi bitirebilir. Bu risk var.
Abi gerçi prostatit devam ettiği sürece cinsel sağlık yine hiç yok gibi en azından benim için öyle aşamadım bir türlü
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Deneyebilirsiniz fakat denediginizde geri dönüşü olmuyor. Bu forumda 12-13 kisi olmus soylenilenlere göre fakat iyi olan 3-4 kişiymiş.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

onur2424 yazdı:
kadir yazdı:Deneyebilirsiniz fakat denediginizde geri dönüşü olmuyor. Bu forumda 12-13 kisi olmus soylenilenlere göre fakat iyi olan 3-4 kişiymiş.
Turptan fayda gorenleri orani ne kadir abi?
Valla kardesim Turp denilen mevzu prostatın bir bölümünün cıkarilmasi islemidir.
TURP, iyi huylu prostat büyümesinin standart cerrahi tedavisidir. Amaç prostatın semptomlara neden olan kısmını çıkarmaktır. Bu operasyon , alt karın bölgesinde bir kesi yapmadan idrar yolu ile(kapalı) yapılır. Bu tür cerrahi, minimal invaziv tedavi olarak bilinir.
TURP Dezavantajları
Kanama riski
Geriye dönük boşalma riski( retrograd ejakulasyon)
Üretral striktür riski( idrar yolu darlığı)
Üriner retansiyon riski( idrar yapamama)
Düşük idrar yolu enfeksiyonu ve aciliyet riski
Çok düşük idrar kaçırma riski
Genellikle prostat kanseri ve iyi huylu büyüme vakalarinda basvurulan bir yontemdir. Prostat volümü 30-80 cc olan hastalara uygulanır. Prostatit hastalarinin bu yönteme basvurdugunu hiç gormedim.
abc
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen abc »