Fizyoterapi olanlar durumlarını bu başlık altına yazabilirler.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Fizyoterapi olanlar durumlarını bu başlık altına yazabilirler.

Mesaj gönderen kadir »

Bazı arkadaşlar fizyoterapi oluyorlar, sonuçları bu başlik altinda toplayabiliriz.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Re: Fizyoterapi olanlar durumlarını bu başlık altına yazabilirler.

Mesaj gönderen asosyal »

2 sene önce aldım bir miktar fayda gördüm ama kesin çözüm değil
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

Fizyoterapi gibi olmasa da düzenli masaj+makattan ozon tedavisi+antibiyotik+sicak oturma+ ödem atıcı takviyeler, deniyoruz birşeyler umarım faydası olur. Doktorun söylediğine göre sol üstte ödem var. Yalnız masaj esnasında sıvının normalde Bir tık bol gelmesi gerekirken artk 2,3 damla anca çıkıyor. Ödem varsa bol sıvı gelmesi gerek diye düşünüyorum
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

floyd yazdı:
asosyal yazdı:2 sene önce aldım bir miktar fayda gördüm ama kesin çözüm değil
ne kadar süre...kaç seans
Her hafta 10 seans sonra ayda 1 seans olarak 10 seansta öyle toplamda 20 seans.
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

4 seans oldum ben cinsellige çok iyi geliyor ve gaz çıkarmayada çok iyi geliyor o bölge rahatlıyor yani bana kısmen fayda etti ama kesin çözümü bilmiyorum deneyecem ve görecem
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
huseyin252

floyd yazdı:
huseyin252 yazdı:4 seans oldum ben cinsellige çok iyi geliyor ve gaz çıkarmayada çok iyi geliyor o bölge rahatlıyor yani bana kısmen fayda etti ama kesin çözümü bilmiyorum deneyecem ve görecem
kasların gevşediğini hissediyor musun

fizyocu, hareketler dışında bişey önerdi mi hiç
Bana eksersiz falan vermedi versede yapacak zamanım yok 15 güne bir 1 saat pelvik taban kaslarına masaj yapıyor o kadar başka bişey yapmıyoruz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

floyd yazdı:iyileştim diyen bazı arkadaşlar ile konuşmuştum, onlarda arada bi pelvik kaslarla alakalı sıkıntılar yaşıyorlardı...
prostatiti yenmek aslında mesele değil, zaten bir çoğumuzun asıl sıkıntısı kaslarla alakalı...
prostatit kasları etkilemese, prostatit çok basit bir hastalık olurdu..
Pelvik bölge kaslarıni etkileyen zaten prostatittir, prostatit olmasaydiniz pelvik bölge etkilenmeyecekti. Yani sebep sonuç ilişkisidir. Prostatitiniz iyileşmedigi sürece bu kısır döngü devam eder. Manuel yada mekanik masaj yada egzersizle yapılan terapiler pelvik bölgedeki bazı agriları rahatlatir fakat bu geçici olacaktır. Fizyoterapi işini kendiniz evde yapmaya bakin, bu hastalık oldugu surece yapmalisiniz bu aktiviteyi. Yoksa ftr uzmanina para yetistiremezsiniz. Prostatitin gecmesi yıllar alabilir..bu sureç uzun surebilir. O yüzden bu işi kendiniz yapmaya bakın. Ayrica eş zamanlı olarak prostatit tedavisinede devam etmenizi öneririm.
Dogukan01

Mesaj gönderen Dogukan01 »

floyd yazdı:
kadir yazdı:
floyd yazdı:iyileştim diyen bazı arkadaşlar ile konuşmuştum, onlarda arada bi pelvik kaslarla alakalı sıkıntılar yaşıyorlardı...
prostatiti yenmek aslında mesele değil, zaten bir çoğumuzun asıl sıkıntısı kaslarla alakalı...
Pelvik bölge kaslarıni etkileyen zaten prostatittir, prostatit olmasaydiniz pelvik bölge etkilenmeyecekti. Yani sebep sonuç ilişkisidir. Prostatitiniz iyileşmedigi sürece bu kısır döngü devam eder. Manuel yada mekanik masaj yada egzersizle yapılan terapiler pelvik bölgedeki bazı agriları rahatlatir fakat bu geçici olacaktır. Fizyoterapi işini kendiniz evde yapmaya bakin, bu hastalık oldugu surece yapmalisiniz bu aktiviteyi. Yoksa ftr uzmanina para yetistiremezsiniz. Prostatitin gecmesi yıllar alabilir..bu sureç uzun surebilir. O yüzden bu işi kendiniz yapmaya bakın. Ayrica eş zamanlı olarak prostatit tedavisinede devam etmenizi öneririm.
tam tersi de geçerli....pelvik kaslar sürekli kasıldığı için prostatit olanlarda var....
bazılarında hastalığın kaynağı prostat organı iken bazılarında ise düzgün çalışmayan pelvik kaslar...
Kaslardan kaynaklandığını nasıl anlayabiliriz? Bende başından beri semptom aynı
•Peniste batma
•Ereksiyon ve zevk kaybı
İdrar sonu damlama (bu batmadan bile önce vardı)
• İsteksizlik panax ginseng kullanıyorum 5-6 gündür o bile fayda etmedi isteksizliğe
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

floyd yazdı:
kadir yazdı:
tam tersi de geçerli....pelvik kaslar sürekli kasıldığı için prostatit olanlarda var....
bazılarında hastalığın kaynağı prostat organı iken bazılarında ise düzgün çalışmayan pelvik kaslar...
Özellikle hikayesinde bulaş olanların tanısı prostatitse özellikle enfeksiyonun tedavi edilmesi gerekir. Bu durumda neden sonuç ilişkisi bariz olarak ortadadir. Pelvik bölge egzersizleri yardımcı tedavidir. Enfeksiyon ve inflamasyon tedavisi yaninda yardımcı tedavi olarak literatürde vardır. Prostatit tanısi konulmayan vakalar konumuz dışıdır.
huseyin252

floyd yazdı:şüpheli cinsel geçmişi olmayanların çok büyük kısmında enfeksiyon yok aslında.....enflamasyon var....bu enflamasyon uzun vadede kasların düzgün çalışmaması sebebiyle ortaya çıkabilir...

belki gerçektende prostattaki enflamasyon devam ettiğin için pelvik kaslar sıkıntı çıkarmaya devam ediyor ama kesinlikle enfeksiyon falan yok....

enfeksiyonu olanlar zaten antibiyotik içerek hemen rahatlama sağlayabiliyor...
sadece enflamasyon durumu olanlar ise antibiyotik kullandığında antibiyotiğin antienflamauar özelliği sayesinde enflamasyonu azaldığı ve biraz rahatladığı için durumum bir patojene bağlı olduğunu düşünüyor....

antienflamauar, bazı takviyeler ile fizyoterapi almak mantıklı gibi...
zafer oymanda lökositimin 12-14 çıkması bile enfeksiyona inanmama yeterli değil....
bazı kişilerde lökositin az yada çok olması hatta lökositin 100 den sıfıra düşmesi bile bir anlam ifade etmiyor....
bazılarında ise semptomlar ile lökosit arasında bir korelasyon durumu kurulabilir....

onun için herkes kendi vücudunu tanısın....kendinin doktoru olsun...

'' bakteri '' ve ''lökosit'' olayına takılmamak lazım...
antibiyotik kullandığın zaman iyi hissediyor musun o zaman antibiyotik kullan...
antidepresan kullandığın zaman iyi hissediyor musun o zman antidepresan kullan..
antienflamauar kullandığın zaman iyi hissediyor musun o zman antienflamauar kullan....
gibi gibi......

herkes kendi durumunu muhakeme etsin, bazı şeyler denesin ve öyle tedavi olmaya çalışsın...

işin özünde, doktorlarda boş konuşuyor bizde boş konuşuyoruz
Evet bende hastalık cinsel aktivite ile bulaştı ama antibiyotik çözmedi yani hertürlü enfeksiyon vardı 3 yılın sonunda enfeksiyon kaldığını düşünmüyorum geriye kalan kas spazmı ve doku hasarı olduğunu düşünüyorum çünkü agrım sızım yok
huseyin252

Birde beni saguk etkilemiyor alkol etkilemiyor diyet yapmıyorum yani şikayetimi hiçbirşey artırmıyor o kadar antibiyotikden sonra bakteri kaldıysa zaten tartışmaya gerek bile yok tıp çaresiz der geçerim geçen bir video izledim kadından erkeğe dönen topa veya kadına diyelim kaslardan penis yaptılar ve sabaha kadar düşündüm prostatit nasıl tedavi olmaz diye bence bizde veya bende devam eden ufak tefek şikayetler pelvik taban kaslarından kaynaklanıyor veyada doku hasarından veya ödemden veya kalfikasyondan kaynaklanıyor bakteri makteri düşünmüyorum artık en son serum ile aldığım antibiyotik ten sonra çok zor bakteri olması 4.5 ay aralıksız 3 ayı çift doz serum ile antibiyotik arkası tablet ve değerlerim alt üst oldu tedaviyi durdurduk bakterimi kalır artık hikaye
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

huseyin252 yazdı:Birde beni saguk etkilemiyor alkol etkilemiyor diyet yapmıyorum yani şikayetimi hiçbirşey artırmıyor o kadar antibiyotikden sonra bakteri kaldıysa zaten tartışmaya gerek bile yok tıp çaresiz der geçerim geçen bir video izledim kadından erkeğe dönen topa veya kadına diyelim kaslardan penis yaptılar ve sabaha kadar düşündüm prostatit nasıl tedavi olmaz diye bence bizde veya bende devam eden ufak tefek şikayetler pelvik taban kaslarından kaynaklanıyor veyada doku hasarından veya ödemden veya kalfikasyondan kaynaklanıyor bakteri makteri düşünmüyorum artık en son serum ile aldığım antibiyotik ten sonra çok zor bakteri olması 4.5 ay aralıksız 3 ayı çift doz serum ile antibiyotik arkası tablet ve değerlerim alt üst oldu tedaviyi durdurduk bakterimi kalır artık hikaye
Sizde inflamasyon var sadece yani doku hasari, bunun tam olarak gecmesi biraz zaman alacaktir.
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen mustafaa »

kadir yazdı:Pelvik bölge kaslarıni etkileyen zaten prostatittir, prostatit olmasaydiniz pelvik bölge etkilenmeyecekti. Yani sebep sonuç ilişkisidir. Prostatitiniz iyileşmedigi sürece bu kısır döngü devam eder. Manuel yada mekanik masaj yada egzersizle yapılan terapiler pelvik bölgedeki bazı agriları rahatlatir fakat bu geçici olacaktır. Fizyoterapi işini kendiniz evde yapmaya bakin, bu hastalık oldugu surece yapmalisiniz bu aktiviteyi. Yoksa ftr uzmanina para yetistiremezsiniz. Prostatitin gecmesi yıllar alabilir..bu sureç uzun surebilir. O yüzden bu işi kendiniz yapmaya bakın. Ayrica eş zamanlı olarak prostatit tedavisinede devam etmenizi öneririm.
Kadir beye katılıyorum. Bende hiçbir sorun yokken pelvik kaslarımın gerginleşmesi, prostatiten kaynaklandı özet geçecek olursam idrarı başlatmada zorlanıyordum, birde idrarı durdurup başlatma yapıyordum bunu istemsiz yapıyorum bu durumda üretral sfinkter ve makat çevresindeki kaslarım baya gerginleşti. 7 seans fizyoterapi aldım %30 civarı bir ağrı düzeylerinde hafifleme oldu.semptomlar devam ediyor yani. Yaza doğru 5 seans daha denemeyi düşünüyorum. Prostat iltihabı içinde 100 lerce takviye ve farklı antibiyotikler kullandım. Şimdiye kadar aynı zamanda egzersizler ama kalıcı bir fayda göremedim şuana kadar.
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

floyd yazdı:
asosyal yazdı:
floyd yazdı:
ne kadar süre...kaç seans
Her hafta 10 seans sonra ayda 1 seans olarak 10 seansta öyle toplamda 20 seans.
kas gerginliği ve spazm için faydası olduğunu düşünüyor musun
Evet
huseyin252

kadir yazdı:
huseyin252 yazdı:Birde beni saguk etkilemiyor alkol etkilemiyor diyet yapmıyorum yani şikayetimi hiçbirşey artırmıyor o kadar antibiyotikden sonra bakteri kaldıysa zaten tartışmaya gerek bile yok tıp çaresiz der geçerim geçen bir video izledim kadından erkeğe dönen topa veya kadına diyelim kaslardan penis yaptılar ve sabaha kadar düşündüm prostatit nasıl tedavi olmaz diye bence bizde veya bende devam eden ufak tefek şikayetler pelvik taban kaslarından kaynaklanıyor veyada doku hasarından veya ödemden veya kalfikasyondan kaynaklanıyor bakteri makteri düşünmüyorum artık en son serum ile aldığım antibiyotik ten sonra çok zor bakteri olması 4.5 ay aralıksız 3 ayı çift doz serum ile antibiyotik arkası tablet ve değerlerim alt üst oldu tedaviyi durdurduk bakterimi kalır artık hikaye
Sizde inflamasyon var sadece yani doku hasari, bunun tam olarak gecmesi biraz zaman alacaktir.
Kadir abi müsait bir zamanda konuşalım abi bu durumu sana katılıyorum abi fizyoterapinin faydası olurmu diye deniyorum durumumu biliyorsun bunada şükür abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

huseyin252 yazdı:
kadir yazdı:
Kadir abi müsait bir zamanda konuşalım abi bu durumu sana katılıyorum abi fizyoterapinin faydası olurmu diye deniyorum durumumu biliyorsun bunada şükür abi
Aynen öyle huseyin kardesim.
mardonkardon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen mardonkardon »

kadir abi prostatit hakkında en çok bilgisi olan kişi seni gördüğüm için sorayım dedim sana.
ilk defa postatit şüphesiyle hüseyin seçgine muayene oldum.
şikayetlerim boşalırken bazen yanma. daha az olmak üzere bazen idrarda yanma. 2 3 defa boşalırken baya acıdı. 2.5 aydır şikayetler aralıklı olmak üzere devam ediyor..
5-6 gündürde soğukta artmak üzere peniste ağrı oluyor. aralıklı ağrı. sık idrar yok.
hiç iç cinsel ilişkim olmadı ama tükürük yoluyla enfeksiyon bulaşmasından şüphelenmiştim. diş etimde enfeksiyon vardı.
herneyse hüseyin seçgine muayne öncesi 1 litre içeçek içmiştim. idrar gerekli olur düşüncesi ile.
zaten hüseyin hoca masaj öncesi ultrasonda idrar kesesinin dolu olduğunu gördü.
prostat muayenesinde ağrı oldu. ve prostata dokunulduğu anda baya idrar hissi oldu. zor tuttum.
prostat sıvısı hiç gelmedi. hüseyin hoca baya penisin ucunu fln sıktı inceledi. prostat masajı sonrası idrar verdim hoca ordan kültür ve sonuçların açıklanıcağını söyledi.
sonuçlar açıklanmış lökosit yok dedi. evicap e vitamini ve colchium dispert ilaç yazılmış tanıdada peyronie hastalığı yazıyor.
peyroniede baya sakat bir hastalık. penis kireçlenmeden dolayı yamuluyor. genelde 1 sene içinde yamuluyor. ve genelde ameliyat gerekiyor.
sizce ne olmuştur? prostatit mi peyronie mi?
ayrıca peyronie tanısı ile verilen vitamin ve dispert ilacını kullanıyım sence kadir abi?
mardonkardon

kadir yazdı:
huseyin252 yazdı:
kadir yazdı: Sizde inflamasyon var sadece yani doku hasari, bunun tam olarak gecmesi biraz zaman alacaktir.
Aynen öyle huseyin kardesim.
kadir abi prostatit hakkında en çok bilgisi olan kişi seni gördüğüm için sorayım dedim sana.
şikayetlerim boşalırken bazen yanma. daha az olmak üzere bazen idrarda yanma. 2 3 defa boşalırken baya acıdı. 2.5 aydır şikayetler aralıklı olmak üzere devam ediyor..
5-6 gündürde soğukta artmak üzere peniste ağrı oluyor. aralıklı ağrı. sık idrar yok.
hiç iç cinsel ilişkim olmadı ama tükürük yoluyla enfeksiyon bulaşmasından şüphelenmiştim. diş etimde enfeksiyon vardı.
herneyse hüseyin seçgine muayne öncesi 1 litre içeçek içmiştim. idrar gerekli olur düşüncesi ile.
prostat muayenesinde ağrı oldu. ve prostata dokunulduğu anda baya idrar hissi oldu. zor tuttum.
prostat sıvısı hiç gelmedi. hüseyin hoca baya penisin ucunu fln sıktı inceledi. prostat masajı sonrası idrar verdim hoca ordan kültür ve sonuçların açıklanıcağını söyledi.
sonuçlar açıklanmış lökosit yok dedi. evicap e vitamini ve colchium dispert ilaç yazılmış tanıdada peyronie hastalığı yazıyor.
peyroniede baya sakat bir hastalık. penis kireçlenmeden dolayı yamuluyor. genelde 1 sene içinde yamuluyor. ve genelde ameliyat gerekiyor.
ayrıca peyronie tanısı ile verilen vitamin ve dispert ilacını kullanıyım sence kadir abi?
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

mardonkardon yazdı:kadir abi prostatit hakkında en çok bilgisi olan kişi seni gördüğüm için sorayım dedim sana.
prostat sıvısı hiç gelmedi.
hüseyin hoca baya penisin ucunu fln sıktı inceledi. prostat masajı sonrası idrar verdim hoca ordan kültür ve sonuçların açıklanıcağını söyledi.
Sıvı gelmemesi idrara sıkışık olmandan. İdrarı tutumak için oradaki kaslar kasılıyor bunun sonucu prostat sıvısı da çıkamıyor.
Prostat sıvısının rahat çıkması için idrara sıkılık olmamamak lazım ve ayrıca da kendimizi kasmamamız lazım ama tabi bunu istemsiz olarak yapıyoruz öyle bir durmuda rahat olmak zor ama sıvının rahat gelmesi için bu gerekli.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bahsettiginiz semptomlar klasik prostatit semptomlarıdır.Peyronie kesin tanısı görüntüleme yöntemleri ile konulması gerekir. Plak kontrolu fiziki muayene ilede olabilir ama kesin tani görüntüleme yöntemleri ile olur.
mardonkardon

kadir yazdı:Bahsettiginiz semptomlar klasik prostatit semptomlarıdır.Peyronie kesin tanısı görüntüleme yöntemleri ile konulması gerekir. Plak kontrolu fiziki muayene ilede olabilir ama kesin tani görüntüleme yöntemleri ile olur.
bende prostatit oldum şüphesiyle gittim reçetede peyronie yazınca şaşırdım. şikayetler 2.5 aydır fln var yeni yani.
ele gelen kitle yok ama bazen ağrılı ereksiyon var ve bazende penis ağrısı var. herhalde bazı doktorlar penis ağrısını ve bazen ağrılıo ereksiyonu
peyronieye bağlıyorlar. prostatiti perine ağrısı olarak görüyorlar daha çok. peyronieysde belli olur ilerde yamulma ele gelen kitle genelde 6 ay 6 ay olmazsa 12-18 ayda içinde oluyormuş.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Penis agrısi bendede olmuştu hastalık süresince..bu bir prostatit semptomudur.
smm2804

Mesaj gönderen smm2804 »

İstanbulda fizyoterapi öneren ?
Enver

Mesaj gönderen Enver »

kadir yazdı:Bazı arkadaşlar fizyoterapi oluyorlar, sonuçları bu başlik altinda toplayabiliriz.
Karin ve pelvic bölgesine trigger point therapy biraz rahatlatıyor ama zaman geçtikçe nuks yapiyor. İyi bir fysiek tedavisi bu sıkıntıyı size control etmeyi öğretir.
purology

Mesaj gönderen purology »

Fizyoterapinin makat ici bolumunde yapilanlar icin soyle
Bir video var. paylasayim dedim.

https://www.instagram.com/reel/CY2ATPoI ... =copy_link